Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

A do mnie dojechał biały poljocik, ciekawostką jest to, że pod pewnym kontem nie widać w ogóle indeksów, widoczne są tylko wskazówki, daje to niezły efekt.

 

 

post-35815-0-32204500-1324236007_thumb.jpg

 

Czarny garniturowiec nie jest już samotny :)

 

 

post-35815-0-58837000-1324236052_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcję zegarków pabieda rozpoczęto w 1946r w fabrykach w Penzie (przez chwilę) i Moskwie, później także w innych fabrykach. Zastosowany mechanizm K26 powstał we współpracy z francuskim Lipem. Pierwszy model wyglądał tak:

 

http://pmwatch.republika.pl/pob47_0.html

 

Jak widzisz cakiem podobnie do Twojej. Przez pewien czas produkowano je także (ponoć) w srebrnych kopertach, a z czasem pojawiły się złote, jak ta, którą pokazujesz. Twoja, o ile nikt nie podmienił mechanizmu, powinna mieć mechanizm z lat '50 z 1 moskiewskiej fabryki zegarków im. kirowa (później Poljot). Nie wiem, czy można coś więcej napisać o tej Pabiedca, poza tym, ze jest śliczna :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcję zegarków pabieda rozpoczęto w 1946r w fabrykach w Penzie (przez chwilę) i Moskwie, później także w innych fabrykach. Zastosowany mechanizm K26 powstał we współpracy z francuskim Lipem. Pierwszy model wyglądał tak:

 

http://pmwatch.republika.pl/pob47_0.html

 

Jak widzisz cakiem podobnie do Twojej. Przez pewien czas produkowano je także (ponoć) w srebrnych kopertach, a z czasem pojawiły się złote, jak ta, którą pokazujesz. Twoja, o ile nikt nie podmienił mechanizmu, powinna mieć mechanizm z lat '50 z 1 moskiewskiej fabryki zegarków im. kirowa (później Poljot). Nie wiem, czy można coś więcej napisać o tej Pabiedca, poza tym, ze jest śliczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazyee: Graty, fanie wyszło, chociaż szkoda, że tak ciężko dostać stare tarcze w dobrym stanie, bo wyglądałyby jeszcze lepiej!

pmwas: Bardzo ciekawe znalezisko, jeszcze takiego nie widziałem. Ciekawe czy rzeczywiście tak wyszło z fabryki. Masz jakieś informacje na ten temat? Ja mam podobną sytuację z Saturnem, na tarczy też jest napisane Wostok i nie nie jestem pewien czy taka wersja istniała w oryginale.

 

Jeśli o mnie chodzi, to podejrzałem zawartość mikołajowego wora (musiałem być bardzo grzeczny) :)

 

generalskieradioroom1m8.jpg

 

amfibiaczarnaindeksykec.jpg

 

amfibiauszata1m8.jpg

 

czystopolskiwskazowkilu.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans - uduszę cię. Kolejna świetna Kirowka??? Co do Wostoka - nie wiem, jak Saturn, ale te Ałmazy na 100% były montowane jako Wostok (oraz jako Boctok takoż). Tak samo jak Wołna 22k była później produkowana jako Wostok (nie Precision) 22k. Był po prostu taki moment, kiedy wszystkie nazwy zegarków CzCzZ zastąpiono nazwą Wostok (było tak z m.in. Kłosem, Uranem, Czajką, Wołną, Ałmazem i Mirem - wszystkie one występują z marką Wostok na tarczy). Zresztą - napis Made in USSR ewidentnie już nie nosi znamion fałszerstwa, a i mechanizm ma napis po angielsku. No i na alle jest jeszcze jeden, ale w podmienionej kopercie z ruskimi napisami - nie mam wątpliwości, ze to oryginał.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mam luki w wykształceniu, jeśli chodzi o te najstarsze zegarki.

 

Hans - uduszę cię. Kolejna świetna Kirowka???

Taka dziwna Kirowka z Czistopola. Ma identyczny mechanizm jak ten poprzedni.

 

Co do Wostoka - nie wiem, jak Saturn, ale te Ałmazy na 100% były montowane jako Wostok (oraz jako Boctok takoż). Tak samo jak Wołna 22k była później produkowana jako Wostok (nie Precision) 22k. Był po prostu taki moment, kiedy wszystkie nazwy zegarków CzCzZ zastąpiono nazwą Wostok (było tak z m.in. Kłosem, Uranem, Czajką, Wołną, Ałmazem i Mirem - wszystkie one występują z marką Wostok na tarczy). Zresztą - napis Made in USSR ewidentnie już nie nosi znamion fałszerstwa, a i mechanizm ma napis po angielsku. No i na alle jest jeszcze jeden, ale w podmienionej kopercie z ruskimi napisami - nie mam wątpliwości, ze to oryginał.

To może z Saturnem też tak było? Ten mój Wostok Saturn też ma napisane na tarczy Made in USSR. Dwóch zegarmistrzów mówiło, że to oryginał, że tarcza nie jest podrabiana, ale nigdy nie widziałem takiego Wostoka. Jeśli Twój Wostok jest ok, to tym bardziej gratuluję. Piękny nabytek.


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła taka rakieta. Na początku miała od razu trafić na bazarek ale ... przekonała mnie do siebie ....

 

 

17294922.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy Łucz Walidęba ;)

No a Ljuks'us to już komplementowany był :)

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMwas,Hans,Chopin przez Was muszę sobie coś kupić dla ukojenia nerwów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Natchnieni pięknem Waszych radzieckich zegarków postanowiliśmy zapoczątkować własną kolekcję - przez jakiś czas zapominamy o szwajcarskich :-) Nie mamy jednak o tym zielonego pojęcia, dlatego proszę o informacje w przedmiocie zakupionego przez nas wczoraj 1. Wostoka. Nie ukrywamy, że decyzja o kupnie tego zegarka została oparta wyłącznie o to, że bardzo nam się spodobała koperta i tarcza :-) Zapłaciliśmy ok. 35,00 PLN. Czy to dobra cena? Pozdrawiam!

 

P.S. Poniżej zdjęcia załączone do aukcji na allegro. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to prześlemy zdjęcia po doprowadzeniu zegarka do stanu używalności.

post-38182-0-87775400-1324629636_thumb.jpg

post-38182-0-17184300-1324629644_thumb.jpg

post-38182-0-95650300-1324629649_thumb.jpg

post-38182-0-29399800-1324629657_thumb.jpg

post-38182-0-77127700-1324629664_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wczesny poljot do kolekcji

poljotf.jpg

i jeszcze delux

deluxp.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym wątku piszę :rolleyes: Ale chciałem się pochwalić Świątecznym podarunkiem. Neptun przywieziony prosto od producenta ;)

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

post-32260-0-48046900-1325167443_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym wątku piszę ;) Ale chciałem się pochwalić Świątecznym podarunkiem. Neptun przywieziony prosto od producenta :)

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

Piękny okaz. Sam go przywiozłeś? Ile dałeś? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to prezent od mojej Pani to ona sama go przywiozła. Zegarek jest nadzwyczaj świetnie wykonany i traci póki co około 10s na dobę. Koszy raczej niebyły jakoś strasznie wysokie w granicach 300-350 zł. Fajna sztuka :rolleyes:


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to prezent od mojej Pani to ona sama go przywiozła. Zegarek jest nadzwyczaj świetnie wykonany i traci póki co około 10s na dobę. Koszy raczej niebyły jakoś strasznie wysokie w granicach 300-350 zł. Fajna sztuka ;)

 

Gratuluję takiej Pani, no i zegarka oczywiście też. :rolleyes:

A propos dokładności, mój choinkowy Komandir spieszy tylko 2-3 s na dobę, fabrycznie. Mimo wszystko 10s to też dobry wynik.

Pozdrowionka, niech Amfibia służy Ci długo i bezawaryjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie wiedziałem, że mam całkiem niezły zegarek, bo mój wczesnoruski Komandir też się myli o 2-3s na dobę, tylko w drugą stronę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam, pochwalę się. Nowy Wostok, werk 2416B. Skusiła mnie ta masywna, sygnowana bransoleta, no i przeszklony dekiel :P

 

p30121114460002.jpg

 

p1000451q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

A co mi tam, pochwalę się. Nowy Wostok, werk 2416B. Skusiła mnie ta masywna, sygnowana bransoleta, no i przeszklony dekiel :P

Gratuluję - fajne nowe wydanie Wostoka.... Szkoda, że Rosjanie bardziej nie popracowali nad finezją wykończenia werku, jak już dekiel przezroczysty dali. Trochę szlifu, może jakiś subtelny grawer i ładne śruby oksydowane - byłby efekt ładniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, 2416B w podstawowej wersji nie jest dziełem sztuki. Ale Miyota 8200 też nie. To są woły robocze, nie do patrzenia :D Fajny, ładny Vostoczek :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, 2416B w podstawowej wersji nie jest dziełem sztuki. Ale Miyota 8200 też nie. To są woły robocze, nie do patrzenia :D Fajny, ładny Vostoczek :D

Dzięki, doskonale to ująłeś. Zegarek spieszy niecałe 6 sekund na dobę, idzie wytrzymać. Szkiełko jest "szklane", czy jakieś utwardzane to nie wiem, ale w każdym razie nie rysuje się tak jak w Komandiskim, którego wcześniej nosiłem.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.