Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Zasieję ziarno niepewności :rolleyes: , a może to nie " 9 " tylko " F " cyrylicą ?

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi w ręce - oto one:

 

1. Poljot 17 kamieni. Brak dekielka zakręcanego z tytłu, niesamowicie brudny mechanizm. Po wyczyszczeniu będzie działał. Ciekawy egzemplarz.

 

2. Łucz 23 kamienie. Czysty mechanizm, stan koperty dobry, tarczy dobry, szkła też. Uszkodzony włos. Koło balansowe i czopy dobre.

 

3. Zarja kostka 15 kamieni. Mechanizm całkiem czysty. Ułamany czop koła balansu.

 

4. Zarja 2 kostka 15 kamieni. Mechanizm jak wyżej. Ułamany czop koła balansu.

 

5. Na drugim miejscu mechanizm większej damskiej Zarji 15 kamieni. Ułamany czop koła balansu.

 

Uwaga. Kolejnośc zdjęć nie jest równa opisowi!

 

Czy ktoś znalazłby fanty do takich mechanizmów?

post-31-0-76717400-1327070724_thumb.jpg

post-31-0-41432500-1327070725_thumb.jpg

post-31-0-95108200-1327070725_thumb.jpg

post-31-0-65217200-1327070726_thumb.jpg

post-31-0-29693000-1327070727_thumb.jpg

post-31-0-81413800-1327070727_thumb.jpg

post-31-0-35650800-1327070728_thumb.jpg

post-31-0-83027400-1327070728_thumb.jpg

Edytowane przez Jarosław

Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasieję ziarno niepewności :) , a może to nie " 9 " tylko " F " cyrylicą ?

Też tak myślę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się pierwszym radzieckim w ostatecznej formie. Kilka następnych w najbliższym czasie odbieram od zegarmistrza. Jak tylko wrócą do mnie, wszystkie szwajcarskie i japońskie zegarki chowam do szuflady :-) Pozdrawiam.

post-38182-0-52011800-1327224403_thumb.jpg

post-38182-0-88164300-1327224407_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum KMZiZ. Radzieckimi zegarkami zainteresował mnie mój brat. Pierwszym zegarkiem zakupionym przeze mnie jest POLJOT którego właśnie wam zaprezentuję. Proszę o więcej informacji na jego temat(rok produkcji, czy mechanizm ten jest poszukiwany przez kolekcjonerów itp). Nadmienię też że zegarek jest po przeglądzie i chodzi bardzo dokładnie (przez dwa tygodnie użytkowania nie zauważyłem jakiegokolwiek odchylenia wskazówki minutowej). W sobotę nabyłem też Amfibię na allegro:

 

http://www.aukcjoner.pl/gallery/008277778-.html#I1

 

Pozdrawiam.

post-46126-0-92488100-1327280365_thumb.jpg

post-46126-0-59450100-1327280547_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum KMZiZ. Radzieckimi zegarkami zainteresował mnie mój brat. Pierwszym zegarkiem zakupionym przeze mnie jest POLJOT którego właśnie wam zaprezentuję. Proszę o więcej informacji na jego temat(rok produkcji, czy mechanizm ten jest poszukiwany przez kolekcjonerów itp). Nadmienię też że zegarek jest po przeglądzie i chodzi bardzo dokładnie (przez dwa tygodnie użytkowania nie zauważyłem jakiegokolwiek odchylenia wskazówki minutowej). W sobotę nabyłem też Amfibię na allegro:

 

http://www.aukcjoner.pl/gallery/008277778-.html#I1

 

Pozdrawiam.

Witaj.

Bardzo ładna Amfibia. Możesz powiedzieć, jaka to bransoleta? Bo na zdjęciach wygląda jak by była z odlewanych elementów. Czy może to gięta blacha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Bardzo ładna Amfibia. Możesz powiedzieć, jaka to bransoleta? Bo na zdjęciach wygląda jak by była z odlewanych elementów. Czy może to gięta blacha?

 

 

Tomku, niestety nie wiem jeszcze jaka to bransoleta. Zegarek dotrze do mnie prawdopodobnie jutro. Ale też zauważyłem że wygląda jakby to był odlew i mam nadzieję że tak właśnie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, elementy po zewnętrznej wyglądają na odlewane. Ale łączenia od środka to ewidentnie zginana blacha. Jak zegarek dotrze to napisz jak to jest, bardzo mnie to ciekawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he, moja przygoda z ruskimi tez zaczęła sie od współczesnej amfibii z allegro. Bylem z niej bardzo dumny, a teraz to jest najrzadziej noszony przeze mnie zegarek. Zegarki z czasow radzieckich ją zdeklasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he, moja przygoda z ruskimi tez zaczęła sie od współczesnej amfibii z allegro. Bylem z niej bardzo dumny, a teraz to jest najrzadziej noszony przeze mnie zegarek. Zegarki z czasow radzieckich ją zdeklasowały.

Ja też zacząłem od współczesnego zegarka, ale trochę mi szkoda nosić na co dzień starsze zegarki. Stanowią one raczej kolekcję tylko do nasycenia wzroku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he, moja przygoda z ruskimi tez zaczęła sie od współczesnej amfibii z allegro. Bylem z niej bardzo dumny, a teraz to jest najrzadziej noszony przeze mnie zegarek. Zegarki z czasow radzieckich ją zdeklasowały.

 

 

Chciałbym zaznaczyć, że tak jak napisałem w moim pierwszym poście, moim pierwszym zegarkiem jest Poljot którego zaprezentowałem a nie Amfibia. Amfibia jest trzecia z kolei. Kupiłem ją ponieważ Poljot bardzo mi się podoba, uwielbiam go nosić ale jest bardzo delikatny i szkoda mi go na codzień. Mam też starą Rakietę lecz ta jest zegarkiem bradzo eleganckim i na codzień nie zawsze pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się pochwalić moim pierwszym Poljot-em i zarazem poprosić o opinie i pomoc.

Co myślicie o tym zegarku, czy jest oryginalny ?

Nie mam do niego paska, jak by mu najbardziej pasował ?

 

Z góry dziękuję z pomoc :P

 

poljot1.jpg

 

poljot33.jpg

Edytowane przez IceColdDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ,tylko te wskazówki jakieś niewyględne. To w końcu bardzo elegacki zegarek i takie pomieszanie kolorów nie pasuje moim zdaniem.Mój odnośnik


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowym użytkownikiem forum KMZiZ. Radzieckimi zegarkami zainteresował mnie mój brat. Pierwszym zegarkiem zakupionym przeze mnie jest POLJOT którego właśnie wam zaprezentuję. Proszę o więcej informacji na jego temat(rok produkcji, czy mechanizm ten jest poszukiwany przez kolekcjonerów itp).

 

Jest to Poljot z mechanizmem 2609 pierwszej generacji, nie jest tak często spotykany jak jego następca, który wyglądał tak:

http://www.ranfft.de...k&Poljot_2609_H

Orientacyjne lata produkcji: koniec lat 60 - pierwsza połowa lat 70-tych (może jeszcze któryś z bardziej obeznanych kolegów poda dokładne przedziały czasowe).

Ten mechanizm to wersja bazowa - ponadto były jeszcze wersje z datownikiem oraz 30-kamieniowe z automatycznym naciągiem (z tym, że najrzadsza była opcja "automat bez datownika").

Co do zainteresowania kolekcjonerów - raczej większe niż w przypadku drugiej generacji 2609.

Poza tym Twój Poljot ma niezłą stylistykę i stan zachowania, zatem - pogratulować :P

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :P Ale widzę dwa "kwadraty" na klucz. Do czego jest ten drugi? Przestawianie wskazówek?

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice - bardzo ładnie zachowany, stary deluxiak.

lukgap - gratulacje, stan super i dodatkowo to nie taka popularna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice - bardzo ładnie zachowany, stary deluxiak.

lukgap - gratulacje, stan super i dodatkowo to nie taka popularna sztuka.

 

Dzięki

 

Tak to prawda wygląda naprawdę dobrze. Jednak szkiełko jest troszkę porysowane i chciałbym je wypolerować, czy mogę to zrobić sam z jakiego tworzywa jest one wykonane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :lol: Ale widzę dwa "kwadraty" na klucz. Do czego jest ten drugi? Przestawianie wskazówek?

 

Dokładnie tak :o


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się pochwalić moim pierwszym Poljot-em i zarazem poprosić o opinie i pomoc.

 

 

"Co myślicie o tym zegarku, czy jest oryginalny ? "

Poskładany z bliźniakiem - mechanizm pochodzi z fabryki w minsku, wskazówki też, tarcza poljotowa (Moskwa) koperta i koronka sa identyczne pomiędzy de lixem a wczesnym łuczen 23j wiec nie da się ocenić. Aby było jasne - Łucz 2209 23j i poljot 2209 23j to ten sam werk produkowany równolegle w 2 fabrykach, te same koperty, etc - inne marki - ty masz hybrydę produktów obu fabryk - wszystko pasuje i wyglada tak jak powinno, choć nie jest to oryginał. ale nie przejmuj się za bardzo - 50lat od opuszczenia fabryki wiele zegarków ma takie "czasy mary" po naprawach - technicznie masz włozony ten sam typ tyle, że z równoległej fabryki

 

"Nie mam do niego paska, jak by mu najbardziej pasował ?"

 

Delikatna elegancka skóra 18mm - wszelkie "megapasiory", bransolety i gumy to nie do tego zegarka - to jest elegant do garnituru. ewentualnie cieniutki pozłacamy mesh czyli pasek-bransoleta z siatki metalowej, ale polecam pasek - siatka zniszczy uszy zegarka

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś do mnie mój pierwszy Komandirski. Niestety w trakcie nakręcania poczułem opór, a następnie koronka zaczęła się bezwładnie obracać. Otworzyłem zegarek i okazało się, że urwał się 1 z elementów (zębatka widoczna na zdjęciach). Proszę o informację, czy możliwa będzie naprawa tego zegarka, a jeśli tak, to jakie mogą być przybliżone koszty tego typu naprawy. Pozdrawiam.

post-38182-0-78922100-1327437559_thumb.jpg

post-38182-0-16755900-1327437565_thumb.jpg

post-38182-0-40314700-1327437575_thumb.jpg

post-38182-0-51171200-1327437581_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że urwał się łeb od śruby trzymającej koło naciągowe, skutkiem czego owe koło wypadło. Wykręcenie "resztki" śruby nie powinno stanowić problemu, podobnie jak dobór nowej śruby. Gorzej jeśli przy "strzale" spowodowanym spadnięciem koła ucierpiała sprężyna napędowa. No i jeszcze jedna ważna rzecz - trzeba w mechaniźmie poszukać wspomnianego łba śruby, może on bowiem zablokować przekładnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że urwał się łeb od śruby trzymającej koło naciągowe, skutkiem czego owe koło wypadło. Wykręcenie "resztki" śruby nie powinno stanowić problemu, podobnie jak dobór nowej śruby. Gorzej jeśli przy "strzale" spowodowanym spadnięciem koła ucierpiała sprężyna napędowa. No i jeszcze jedna ważna rzecz - trzeba w mechaniźmie poszukać wspomnianego łba śruby, może on bowiem zablokować przekładnię.

 

Super. Może uda się go jeszcze uratować. Dzięki za odpowiedź.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta z handmade paskiem.

post-38182-0-54028700-1327499971_thumb.jpg

post-38182-0-10792600-1327499976_thumb.jpg

post-38182-0-26385800-1327499980_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.