Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie,nie zauważyłem. Spróbuję zorganizować sekundę.Dzięki za uwagę.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy nabytek w roku 2012. Nie było łatwo go trafić - tych standardowych z datownikiem na godzinie 3 jest zatrzęsienie a takiego z datownikiem na 6 jak na lekarstwo. Na dodatek stan niemal idealny.

 

pol1t.jpg

 

pol2h.jpg

 

pol3o.jpg

 

pol4o.jpg

 

Na koniec 2 zdjęcia rodzinne - jedno z bratem drugie w większej rodzinie :)

 

rod0.jpg

 

rod1e.jpg

Edytowane przez quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-U-D-O-!-!-! :) . rzadko zazdraszczam zegarka z tego okresu, ale tym razem TAK!!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... O... O... :) O żesz Ty!

 

Cudo! skąd, gdzie , jak?

 

Piękne uzupełnienie kolekcji - sam nie wiem czy bardziej zaśliniłem się na widok tego Poljota czy Kosmosa...

 

Gratuluję doskonałego początku roku - jeżeli sprawdzi się porzekadło, że "Jaki początek taki i cały rok" (czy jakoś tak) to już się boję co dalej będziesz pokazywał...

 

Gratulacje!


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Gratki Quest! Piękne deluksiaki....ale tego Kosmosa to przed obiadem mogłeś nie dawać ;-P - cała ślina poszła w monitor!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrócił do mnie z małego przeglądu. Zegarmistrz dał mi nawet 6-miesięczną gwarancje :)

 

Przed:

post-44062-0-71276400-1328356957_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Manometr" :) już dotarł, więc zgodnie z obietnicą wrzucam fotkę

 

luch2.jpg

 

W rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciu. Odczyt czasu nigdy nie będzie już taki sam :) Słowo rozmyty nabiera nowego wymiaru, zwłaszcza, że wskazówka to raz zwalania a za chwilę nadgania spóźnione wcześniej wskazanie. Co ciekawe na wibrografie uparcie +60 s/d. Położyłem go tarczą do góry i poobserwuję przez kilka dni.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

"Manometr" :) już dotarł, więc zgodnie z obietnicą wrzucam fotkę

W rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciu. Odczyt czasu nigdy nie będzie już taki sam :) Słowo rozmyty nabiera nowego wymiaru, zwłaszcza, że wskazówka to raz zwalania a za chwilę nadgania spóźnione wcześniej wskazanie. Co ciekawe na wibrografie uparcie +60 s/d. Położyłem go tarczą do góry i poobserwuję przez kilka dni.

Ładny! Gratuluję niebanalnego zegarka!

U mnie pojawiło się coś wcale nie takiego małego, zielonego a cieszy ;-) Choć to nie żaden top model, to zawsze mnie kusił swoim wyglądem. No i w końcu mam! Zielona żaba na 17 kamykach w bardzo ładnym stanie, z ładniusim płaskim szkiełkiem całkiem ładnie i na łapce się prezentuje - zresztą popatrzcie jak mi zielono ;-)

 

zaba1.jpg

 

z profilu

 

zaba2.jpg

 

i z kolegą ;-) raz jeszcze

 

zaba3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny!

A to mój,znaleziony w szufladzie :)

post-34219-0-86584900-1328360675_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Bardzo ładny!

A to mój,znaleziony w szufladzie :)

Tys pikny! Mają te zieleniaki coś w sobie ;-) Co nie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za piękna zieleń :)

 

Ja dziś kliknąłem to:

 

20791670771.jpg

 

typ-17 pierwszy całkowicie radziecki mechanizm. Póki co fotka sprzedawcy. Jak dojdzie to pokażę resztę, ale cudów tam nie ma - tarczy praktycznie brak (cały lakier odpadł i ktos tylko cyfry ponabijał), chromu także. Może da się jakoś odnowić. W każdym razie mechanizm chciałem bardzo już od dawna i oto w końcu jest, choc trochę, niestety kosztował. Ale cóż, tylko na wrak mnie 9i to z bidą) stać, a nie mogłem sobie odmówić, kolejny w tej cenie się szybko nie trafi :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tys pikny! Mają te zieleniaki coś w sobie ;-) Co nie?!

Zielony jak ogórek :D

Rolex wymięka :rolleyes:


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

typ-17 pierwszy całkowicie radziecki mechanizm. Póki co fotka sprzedawcy. Jak dojdzie to pokażę resztę,

To będzie kostka jakaś?

Czekamy niecierpliwie...

 

A ja zdobyłem sekundę do slavy- coś za długa,ale skrócić nie problem(gorzej w drugą stronę :rolleyes: )

post-34219-0-77882000-1328383940_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostokątny zegarek "typ-17" produkowany w latach 1940-41. Skonstruowany na bazie K43. Niewiele ich byo i niełatwo znaleźć, a ceny w PLN sa z reguły czterocyfrowe. Mnie udało się kupić dużo taniej, ale kosztem stanu niestety, przez co wiele ciekawiej już nie będzie, bo zwłaszcza tarcza jest do bani :rolleyes:. Niemniej taki zegarek to świetny dodatek do kolekcji. Kiedyś wyglądał pewnie tak:

 

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0347

 

lub tak:

 

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0469

 

A Sława wygląda teraz znacznie lepiej :D

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@dik - piekny "gajowy" :rolleyes:

zbylak - ładna kostka :D

 

PMWAS - jednak się skusiłeś :D Gratuluję wspaniałej perełki (a kto sie nie zna, jego strata ;))

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D. Pisałem już na CW, że największą "wadą" wczesnych ruskich jest to, ze zawsze niebieski komandir z łodzią podwodną będzie ciekawszy :rolleyes:. Ale to naprawdę bardzo interesujący temat. A typ 17 faktycznie wyglada tak, jak wygląda, 5zł byś nie dał, jak to mówią. Zwłaszcza ten patent z półmostkiem dolnej sekundy pod mostkiem balansu - taka chałupnicza robota, nawet się nie dziwię, ze nie wrócili do tego projektu po wojnie :D

 

A że się skusiłem - cóż, czasem nie warto odpuszczać. Koszt chwilowo wysoki zupełnie sie "rozmywa" po krótkim czasie, a puszczenie takiej okazji potem długo boli. Pobieda z '48 roku, odpuszczona przeze mnie poszła na allegro za 80zł i "bolała mnie kilka lat, zanim w końcu znalazłem następną, a to i tak bardziej pospolity mechanizm od typ-17 ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałbym dużo więcej niż 5 plnów tylko po to by mieć - w sytuacji takiej jak Twoja tj. gdyby mi akurat na tym modelu zalezało dałbym i więcej niż dałeś - vide moje amfibie 300m :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdy ma na wishliście coś, za co jest w stanie zapłacić dużo, czasem za dużo, żeby tylko uzupenić kolekcję. Teraz mam jeszcze jakieś 2 tygodnie nerwówki w oczekiwaniu aż przyjdzie. A potem trzeba jeszcze "zrobić" kopertę i tarczę. Cóż, z ta tarcza to może nawet sam cos wymyślę, nawet jestem w trakcie opracowywania technologii produkcji :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się "fajerwerków" - z tego co wiem jest tam całkiem zwykły 1801 :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Szkoda miejsca na serwerze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.