Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Kupiony na forum od Kolegi Burns.

Zegarek typowo wakacyjny z ciekawą tarczą :)

0ace4bc73fd377d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, wczesnoradzieckie cudo z początku lat '30. stan taki sobie, złamana oś, urwana srubka (ciężko będzie niestety wyciągnąć resztki :( ), połamane ząbki małego koła naciągu... Ale cudny to jest :)

 

 

goschaszavodtyp100.jpg

 

goschaszavodtyp103.jpg

 

goschaszavodtyp102.jpg

 

goschaszavodtyp105.jpg

 

goschaszavodtyp104.jpg

 

PIĘKNY PIĘKNY PIĘKNY. GRATULACJE dla szczęśliwego posiadacza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Kupiony na forum od Kolegi Burns.

Zegarek typowo wakacyjny z ciekawą tarczą :)

Tarcza wspaniała. Ale czy te wskazówki są oryginalne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tarcza wspaniała. Ale czy te wskazówki są oryginalne? ;) "

 

Zegareczek jest składany przez poprzedniego właściciela, a dokładniej przez zegarmistrza.

Oddzielnie nabyta tarcza, koperta z mechanizmem etc. Sekundowa ładnie się mieni w słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko już widywana w dobrych stanach i jeszcze dodatkowo na chodzie: Slava kwarcowa z pięknym szkiełkiem na oryginalnej bransolecie.

 

post-36222-0-58731400-1339845755_thumb.jpg

 

Stary poczciwy Start w pięknym stanie zachowania.

 

post-36222-0-79036000-1339847261_thumb.jpg

 

I jeszcze dodatkowo Wołna w pięknym stanie, prawie idealnym.

 

post-36222-0-28563200-1339847318_thumb.jpg

 

Miłego oglądania!

Edytowane przez robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mała kolekcja damskich zegareczków. Niektóre z nich to prawdziwe perełki dla oczu i pomimo, że małe to przyciąga wzrok.

Miłego oglądania!

post-36222-0-79736400-1339846721_thumb.jpg

post-36222-0-24524800-1339846722_thumb.jpg

post-36222-0-69133500-1339846722_thumb.jpg

post-36222-0-10664600-1339846750_thumb.jpg

post-36222-0-56111000-1339846750_thumb.jpg

post-36222-0-02913200-1339846751_thumb.jpg

post-36222-0-52919800-1339846751_thumb.jpg

post-36222-0-99191100-1339846751_thumb.jpg

post-36222-0-48150400-1339846752_thumb.jpg

post-36222-0-73695000-1339848235_thumb.jpg

post-36222-0-63782200-1339848236_thumb.jpg

post-36222-0-04433400-1339848253_thumb.jpg

Edytowane przez robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten kwarcowy pancernik, jakoś porządniej wygląda od automatycznego. Chyba dzięki temu że brzegi też ma szczotkowane, a i ten sekundnik z chorągiewką z drugiej strony wymiata. Coraz bardziej podobają mi się sławy. Były takie kwarce w innych kolorach?

 

Ten damski łucz na czerwonym pasku to automat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kwarcowe pancerniki wymiatają :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby poljot od D@dika nie czuł się osamotniony to w podobnej konwencji ten poniżej, tarcza licha ale nic więcej z niej nie dało wycisnąć. choć w rzeczywistości wygląda o niebo lepiej niz na tych oto fotach biggrin.giftongue.gif

post-34697-0-02807900-1339860191_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goral35poszukaj w vintage,tam kol.stary pokazuje jak umyć tarczę,bez urazy ale Twoje są aż za czyste :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa to dzięki za info zerknę napewno jak mi złość na smudę przejdzie


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten kwarcowy pancernik, jakoś porządniej wygląda od automatycznego. Chyba dzięki temu że brzegi też ma szczotkowane, a i ten sekundnik z chorągiewką z drugiej strony wymiata. Coraz bardziej podobają mi się sławy. Były takie kwarce w innych kolorach?

 

Ten damski łucz na czerwonym pasku to automat???

 

Ten damski Łucz na czerwonym pasku to nie jest automat. Ale wygląda niezle. Niektórzy podciągają go pod damski telewizorek. Jest masywny jak na damski zegarek.

Automat jest ten ostatni Łucz na zdjęciu. Dosyć rzadki. O jego istnieniu dowiedziałem się analizując stronę naszego Szanownego kolegi Pmwas'a ( chylę czoła przed jego wiedzą).

Często zaglądam na stronę i posiłkuję się zgromadzoną tam wiedzą. Dzięki koledze Pmwas zacząłem szukać ciekawych zegarków i zwracać szczegóły na mechanizmy, detale itp.

Wielkie dzięki Pmwas że jesteś z nami ! Trochę smuci, że pozbyłeś się części wspaniałej kolekcji w której miałeś ciekawe perełki, ale rozumiem, idziesz w inną stronę.

 

Jeżeli chodzi o Sławę kwarcową to tu rzeczywiście trzeba przyznać, że jest to kawał masywnego zegarka, ciężka koperta i piękne szkiełko. Natomiast rozczarowuje bransoletka, gdyż wcale nie jest tak masywna jak koperta, powiedziałbym nawet jest jest kijowa lekka, mało sztywna a zapięcie to już koszmarne, słabej jakości blaszka, która się łatwo wygina.

Mnie ten zegarek wpadł w oko, ponieważ kupiłem na lokalnej giełdzie staroci samą kopertę za "dyszkę" , od razu wiedziałem że nie będzie chodził, chociaż sprzedający upierał się, że tylko bateryjkę trzeba wymienić. Dokładnie rok temu poszła sama do naprawy i jeszcze jej nie ma. Tą którą prezentuje na zdjęciach z bransoletką to zakup z ostatniego kwartału z Ukrainy, ale już nie za dyszkę tylko za grubo ponad setkę, ponieważ byli tacy co ją chcieli łyknąć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Slava kwarcowa :) Jaki mechanizm jest w tym pancerniku? Taki jak w tych rzadkich kwarcowych Czajkach z niebieskim cyferblatem?:

http://forums.watchuseek.com/f10/chaika-electromechanical-593305.html

@Goral35 - widzę, że Poljot miał sesję fotograficzną na tle planów dotyczących mojej okolicy zamieszkania :) Czyżbyś też był z zachodniej części Wrocławia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Slava kwarcowa :) Jaki mechanizm jest w tym pancerniku? Taki jak w tych rzadkich kwarcowych Czajkach z niebieskim cyferblatem?:

http://forums.watchu...cal-593305.html

 

Dokładnie mechanizm jest taki sam jak podałeś w tej niebieskiej Czajce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Komandirskie. Na drugim zdjęciu z podobnym o białej tarczy. Teraz poluję na kolejny z błękitną :-)

post-38182-0-49184800-1339945520_thumb.jpg

post-38182-0-93413800-1339945567_thumb.jpg

Edytowane przez JustynaB

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi w kolekcji WostokPlastikFantastik

 

40454739.jpg

 

 

37467854.jpg

 

 

55629458.jpg

 

Edytowane przez Slavol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz piszę w tym dziale, ale nie mogę się powstrzymać, ponieważ trafił mi się na allegrogo taki staruteńki sportiwny, za 45 zł z taką brudnawą tarczą myślę sobie,to żadna okazja ale, że nie mam żadnego "pobiedomatica", to kupię takiego w "full opcji" z incablockiem i stop sekundą co by był, w sumie za 45 zł to jak wliczyć to, że ma nowe szkło za 10 i pasek za 7 to kosztowałby mniej niż 30 więc niech będzie, do kolekcji...

 

No i przeżyłem szok jak doszedł. To chyba najporządniej zrobiony ze starych naręcznych radzieckich zegarków. Dekiel jak w szwajcarze solidny i ze zintegrowaną uszczelką, chyba już później żaden rusek takiego nie miał (no może prawie taki miała rakieta automat). Wątpię żeby był na przeglądzie wbrew temu co pisał sprzedawca, ale od rana nie zgubił nawet sekundy i zdrowo dźwięcznie cyka. I do tego ten mechanizm jest śliczny, ładniejszy nawet od wołny.

 

Teraz tylko wymalować sekundnik na krwisto i będzie latał ;-)

post-30603-0-36130500-1340303289_thumb.jpg

post-30603-0-72481000-1340303297_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zaletą tych Sportiwnych były właśnie te charakterystyczne dekle - niestety w późniejszych zegarkach radzieckich (z wyjątkiem wspomnianej Rakiety automat) nie stosowano jednolitych zakręcanych dekli tylko dekiel z pierścieniem dociskającym i płaską uszczelką. Oczywiście

W przypadku Sportiwnych zawsze zastanawiało mnie to jakiej techniki użyto przy chromowaniu kopert - bardzo ciężko jest znaleźć "Sportowca" z poprzecieraną kopertą. Zapewne warstwa chromu była wyższa niż w innych zegarkach z tamtego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to chyba przez ten dekiel tak mnie oczarował, normalnie to taki ruski ataltntic, bo niby to nic szczególnego taki sportwiwny, ale te bardziej szczególne np. poljot na 2616 w stali, strieła, czy wołna niby dużo lepsze zegarki mogą sobie pomarzyć o takim deklu :-D

 

A co do koperty, to z tym chromem lepszym lub grubszym, musi coś być na rzeczy bo widać, że ten zegarek to zdecydowanie nie NOS, a chrom na kopercie i szczególnie na koronce praktycznie ideał.

 

Zastanawiam się nad 3 opcjami co z nim zrobić i ciekawi mnie wasze zdanie:

 

1. zostawić jak jest tylko wymyć wskazówki od minut i godzin, a sekundnik wymalować, bo w sumie na żywo tarcza wygląda nieźle (rasowo), lepiej niż na zdjęciach;

2. spróbować wymyć tarczę (jak się nie uda, to jakąś drugą się raczej znajdzie, kiedyś...);

3. skołować tarczę od "gagarina" nawet jakąś współczesną replikę, bo w sumie to nawet wskazówki choć trochę inne to akurat w tym modelu są w podobnym stylu i może być ładny efekt do noszenia, choć nie będzie to oryginał...

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie takie nabytki :)

protokol.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Poljot do zrobienia, bo mu przycisk wylata, a amfie należy się wymiana fosforu na wskazówkach, ale wierzę w mojego zegarmistrza :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie takie nabytki :)

 

Poljot do zrobienia, bo mu przycisk wylata, a amfie należy się wymiana fosforu na wskazówkach, ale wierzę w mojego zegarmistrza :rolleyes:

Ładne te nowe nabytki, takie ruskie "muscle watch'e". Amfibia szczególnie ładna, "ministry" i to jeszcze na 21 kamieniach, chyba za dużo ich nie ma? Bo ja to myślałem, że takie koperty to już współcześnie lub prawie współcześnie zaczęli robić... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne te nowe nabytki, takie ruskie "muscle watch'e". Amfibia szczególnie ładna, "ministry" i to jeszcze na 21 kamieniach, chyba za dużo ich nie ma? Bo ja to myślałem, że takie koperty to już współcześnie lub prawie współcześnie zaczęli robić... :-)

Ta moja to wypust z lat 80, teraz te ministry zaczęli produkować znowu. Tak samo było z Neptunami, ale jak dla mnie to już nie to samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.