Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

[quo a name=cedrus' timestamp='1349357006' post='868804]

Właśnie dziś przyszedł pocztą. Jest piękny, ale niestety trzeba wymienić szkiełko bo po ma 2 pęknięcia. Wiecie może gdzie możndto zrobić w Warszawie?

 

Na razie założyłem pasek od innego zegarka, ale chyba pasuje.

W Smyku na Alejach Jerozolimskich, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto rano wstaje...

 

...ten kasę na bazarku wydaje :)

 

amfibiafrontm.jpg

 

amfibiabackm.jpg

 

poljotfrontiim.jpg

 

wostokfrontm.jpg

 

oczywiście zegarki czeka standardowo polerka szkiełek i drobna kosmetyka, ale Wostok generalnie stan niemalże nos, pozostałe też niczego sobie, więc jest pan zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cedrus świetny Wostok do noszenia na co dzień.

robcyk dobrze,że odpuściłem tego pierwszego Łucza, bo byłaby bratobójcza walka. gratulacje świetny jest, a Raduga - genialna.

A ja zapomniałem o aukcji :( , robcyk wisisz nam po piwie . B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje wszystkim nowych nabytków

takiego zielonego wostoka tez muszę sobie sprawić


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno niczym nowym się nie chwaliłem ... no to Łucz (wiem ze to żaden rarytas ale prawie NOS)

 

121212121.jpg

 

ps gratuluje pięknych zegareczków :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu się pojawiają to fakt - cóż jak to mówią człowiek uczy się całe życie i na koniec umiera głupi... BTW - masz może jakieś katalogi, dokumentację potwierdzającą ten stan rzeczy? Robcyk - tak czy siak gradki za fajny zegarek w bdb jak na raduge stanie

 

moją jedyna dokumentacją jest fakt, że widziałem egzemplarze zbyt marne, by były podrobione, choc pewności miec nie można...

trzeba by pokopac w katalogach, ale, szczerze, nie chce mi się :) Po pierwszych paru stronach mam dość :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta Raduga (mam identyczną Wołnę), tak na logikę to zdawało by się, że w tym wypadku Raduga to po prostu eksportowa Wołna. Ruscy nie eksportowali zegarków z cyrylicą na tarczy, a Wołn opisanych łaciną nigdy nie widziałem, jakoś nazwać je musieli.

 

Dziwne tylko zdaje mi się, że dekiel jest opisany cyrylicą. Widziałem kiedyś na bazarku staruteńką Radugę, która była eksportową wersją zegarka na K26 z Czystopola i wszystko było na niej po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie trafiła Rossija dla towarzystwa dla Leningrada i Czajeczka z Czystopola. Orientuje się ktoś czy Rossija mogła mieć już werk z potrójnym "incablockiem" 2609a z logo Rakieta, czy ktoś go podmienił i powinien być 2609 z pojedyńczym "incablockiem" i szlifami z logo PFZ???

post-30603-0-83292400-1349684602_thumb.jpg

post-30603-0-31485800-1349684617_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto Czajeczka i werk Rossiji.

 

Jak pooglądałem Rossije w sieci to mają 16 kamieni i szlify, ale mają też czcionkę wewnątrz logo na tarczy taką jak Leningrad, ta moja ma trochę inaczej napisane logo "PFZ", więc jest na pewno odrobinę nowsza... ale czy może być aż tak, żeby mieć logo Rakiety na oryginalnym werku??????? ;->

post-30603-0-38173700-1349684676_thumb.jpg

post-30603-0-19254200-1349684690_thumb.jpg

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czy fake Raduga wymiata! Gratuluję również pozostałych nabytków koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raduga wspaniała a co do Rossiji -ja mam z werkiem 2609 i oznaczeniem PCZ ale na USSR Time twoja Rossia ma już inne oznaczenie werku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta Raduga (mam identyczną Wołnę), tak na logikę to zdawało by się, że w tym wypadku Raduga to po prostu eksportowa Wołna. Ruscy nie eksportowali zegarków z cyrylicą na tarczy, a Wołn opisanych łaciną nigdy nie widziałem, jakoś nazwać je musieli.

 

Dziwne tylko zdaje mi się, że dekiel jest opisany cyrylicą. Widziałem kiedyś na bazarku staruteńką Radugę, która była eksportową wersją zegarka na K26 z Czystopola i wszystko było na niej po angielsku.

 

kwisatzhaderach - trafna uwaga, angielska tarcza i cyrylica na deklu oraz zdaje się źe na mostku (przeglądam forum z BlackBerry i nie widzę dokładnie) imho to kolejny argument że coś jest nie halo. Sowieci zazwyczaj bywali konsekwentni w swym działaniu i jak tarcza była angielska to reszta również. Kolejny argument to fakt że tarcza poza napisem (nawiasem mówiąc jakoś nie trafiającym pionowo w środek pola dedykowanego dla napisu) niczym nie różni się od tarczy wołny. Na korzyść zegarka przemawia natomiast fakt że gdzies na wlasne oczy widzialem w ruskim artykule że byly Radugi na werku 2809 więc sam już nie wiem co o tym myslec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany - potrójny incabloc - trochę mi zajęło wymyślenie o co chodzi ;) odpowiem krótko - nie, ten mechanizm jest późniejszy i został wymieniony. A to coś w łożyskach wychwytu i III koła to IMO nie incabloc a zwykła nakrywka. Oczywiście, z eby to ustalić na 100% trzeba by toto zemnotowac, ale jestem prawie pewny, że pod spodem jest zwykłe łożysko, a nie takie przeciwwstrząsowe. Taka nakrywka miaa nieco poprawiać dokładność wskazań, choć istniały w historii zegarmistrzostwa tak dokładne 17-kamieniowce, że nie wiadomo do końca, czy w istocie tak było ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany - potrójny incabloc - trochę mi zajęło wymyślenie o co chodzi ;) odpowiem krótko - nie, ten mechanizm jest późniejszy i został wymieniony. A to coś w łożyskach wychwytu i III koła to IMO nie incabloc a zwykła nakrywka. Oczywiście, z eby to ustalić na 100% trzeba by toto zemnotowac, ale jestem prawie pewny, że pod spodem jest zwykłe łożysko, a nie takie przeciwwstrząsowe.

 

Właśnie się kiedyś też zastanawiałem czy możliwe jest aby te łożyska miały zabezpieczenie przeciwwstrząsowe. Przecież w pewnym położeniu wychylenie osi koła zębatego mogłoby skutkować chwilowym "wyzębieniem" przekładni.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwisatzhaderach - trafna uwaga, angielska tarcza i cyrylica na deklu oraz zdaje się źe na mostku (przeglądam forum z BlackBerry i nie widzę dokładnie) imho to kolejny argument że coś jest nie halo. Sowieci zazwyczaj bywali konsekwentni w swym działaniu i jak tarcza była angielska to reszta również. Kolejny argument to fakt że tarcza poza napisem (nawiasem mówiąc jakoś nie trafiającym pionowo w środek pola dedykowanego dla napisu) niczym nie różni się od tarczy wołny. Na korzyść zegarka przemawia natomiast fakt że gdzies na wlasne oczy widzialem w ruskim artykule że byly Radugi na werku 2809 więc sam już nie wiem co o tym myslec....

 

Cieszę się, że Raduga cieszy się takim powodzeniem. Przychylam się do wypowiedzi Nekroskopa Raduga nawet jakby była fake to jest niezla i w pięknym stanie.

W wolnej chwili poszperam, żeby coś znaleźć. Z drugiej strony Quest znasz tego sprzedawcę pewnie dobrze i wiesz, że zdarza mu się miewać fajne zegareczki.

Nie sądzę, żeby komuś za 200 zł chciałoby się robić tyle zachodu, chociaż uwaga na temat napisu i dekla jest trafna przyznaje.

W wolnej chwili wezmę go na tapetę, porobię lepsze zdjęcia i poszukam coś więcej na jego temat, może się coś znajdzie, żeby rozwiać wątpliwości.

Ja generalnie się cieszę z tej pozycji. Nawet jakby była fake to i tak dołączy do grupy jej przyjaciół Wołny, Ałmazów....

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwisatzhaderach - trafna uwaga, angielska tarcza i cyrylica na deklu oraz zdaje się źe na mostku (przeglądam forum z BlackBerry i nie widzę dokładnie) imho to kolejny argument że coś jest nie halo. Sowieci zazwyczaj bywali konsekwentni w swym działaniu i jak tarcza była angielska to reszta również. Kolejny argument to fakt że tarcza poza napisem (nawiasem mówiąc jakoś nie trafiającym pionowo w środek pola dedykowanego dla napisu) niczym nie różni się od tarczy wołny. Na korzyść zegarka przemawia natomiast fakt że gdzies na wlasne oczy widzialem w ruskim artykule że byly Radugi na werku 2809 więc sam już nie wiem co o tym myslec....

 

Cieszę się, że Raduga cieszy się takim powodzeniem. Przychylam się do wypowiedzi Nekroskopa Raduga nawet jakby była fake to jest niezla i w pięknym stanie.

W wolnej chwili poszperam, żeby coś znaleźć. Z drugiej strony Quest znasz tego sprzedawcę pewnie dobrze i wiesz, że zdarza mu się miewać fajne zegareczki.

Nie sądzę, żeby komuś za 200 zł chciałoby się robić tyle zachodu, chociaż uwaga na temat napisu i dekla jest trafna przyznaje.

W wolnej chwili wezmę go na tapetę, porobię lepsze zdjęcia i poszukam coś więcej na jego temat, może się coś znajdzie, żeby rozwiać wątpliwości.

Ja generalnie się cieszę z tej pozycji. Nawet jakby była fake to i tak dołączy do grupy jej przyjaciół Wołny, Ałmazów....

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakrywki powiadacie :) Ja myślałem, że one mają jakiś głębszy sens, bo zwykła nakrywka kojarzyła mi się z taką jak w Wołnie, Starcie czy szwajcarach przykręconą śrubką obok kamienia nakrywkowego, w sumie to ta żółta blaszka mnie zmyliła, bo zdawała mi się wyglądać na takiego ruskiego "diashocka" :D Na jakiejś stronie z opisami radzieckich werków jest to opisane jako triple shock protection (a np. poljot 2409 ten z jedną taką nakrywką jako werk z "podwójnym systemem przeciwstrząsowym), ale faktycznie przy zwykłych kołach nie wiem czy miałoby to jakiś sens.

 

Dzięki za precyzyjną odpowiedź, bo nie byłem pewien co do wieku tego werku, a nie chciałem go pochopnie zamienić na starszą wersję. A teraz sam nie wiem co z nim zrobić, załatwić oryginalny ze szlifami czy zostawić ten z nakrywkami, w sumie to niby ulepszona wersja tego samego, nie mam zamiaru go sprzedawać, a do sporadycznej eksploatacji pewnie "ulepszony" będzie lepszy, choćby w teorii... Wielkie odchylenie od oryginału to niby nie jest... ale jednak jakieś jest, no i ze szlifami i trójkącikami na kole naciągu byłby ładniejszy... ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym zapytać się was o opinię na temat tego poljota. Zakupiłem go w dniu dzisieszym.Czy ten zegarek posiada wartość kolekcjonerską? Zegarek kupiłem prosto od zegarmistrza, jest po czyszczeniu i przeglądzie. Dziękuję za opinie.

 

dsc093831024x768.th.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Poljot de luxe w automacie. Na dodatek z oryginalnym szkłem z lupką. Zdjęcia nie pokazują wszystkiego dokładnie ale z tego co widać to zegarek wydaje się być w bardzo dobrym stanie. Koperta powinna być pozłacana warstwą 20 mikronów 14 karatowego złota. Te modele są jednymi z bardziej poszukiwanych radzieckich sikorów. Nie wyceniamy zegarków na forum ale możesz sobie wpisać "poljot de luxe" w allegro to zobaczysz przykładowe kwoty jakie życzą sobie za nie sprzedawcy. Ja bardzo cenię te zegarki (poljoty de luxe w automacie) i mam 4 różne egzemplarze, chociaż takiego jak Twój jeszcze nie złowiłem. Odpowiadając na Twoje pytanie - na pewno posiada wartość kolekcjonerską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka delikatnie wytarta więc pewnie ktoś go nakręcał ręcznie dość często ale ogólnie fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz.To jest mój trzeci Poljot i chyba w najlepszym stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.