Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

A to mój ostatni nabytek, nie ma szału ale oko cieszy. A Buran -marzenie ;)

post-51294-0-81526300-1352385139_thumb.jpg

Edytowane przez Karolus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przygarnąłem poczciwą Rakietę ;)

DSCF1245b_zps36c88771.jpg

Jak myślicie, jaki jej dobrać pasek? Cały czarny, czy może z jakąś nitką? Na czarnym prezentuję się całkiem korzystanie ;).

 

2751157476_1_zps9af9cb3b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazz, trzeba przyznać że ładnie się prezentuje Twoja Rakieta z czarnym paskiem. Mi ogólnie podobają się przeszycia, myślę że biała nitka by tutaj świetnie pasowała - nawiązując do bieli tarczy, np.

http://www.pasekdozegarka.com.pl/pasek-2060118-czarny-long-p-1313.html

 

Ja z kolei mam jedną taką Rakietę złoconą i myślę o pasku brązowym tez z jasną nitką

 

Yorki_man - co to jest? bardzo zresztą ciekawe. Zegarek dla niewidomej? Z tyłu szkiełko czy mi się zdaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazz, trzeba przyznać że ładnie się prezentuje Twoja Rakieta z czarnym paskiem.

 

ładne się prezentuje ale to nie jest jego zegarek. To jest fotka z aukcji innej Rakiety na allegro . Kolego Jazz na przyszłość podawaj źródło obrazka


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski ze mnie fotograf, ale może co dojrzycie

 

_DSC9703.jpg

 

a tak z tyłu

 

_DSC9710.jpg

Powiedz jaki to zegarek. Mam wrażenie że kiedyś dawno temu moja mama taki nosiła tylko jakoś pamiętam go z pełnym deklem ;)

Śliczny jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill, pierwsze zdjęcie jest moje, drugie podane jako przykładowe. Sądziłem że to wynika z treści jako propozycja jak może wyglądać na danym pasku. Nie miałem na celu nikogo wprowadzić w błąd ;). Dzięki za propozycje, faktycznie z białą nitką może nieźle wyglądać ;)

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki to zegarek.

 

e taka tam zwyczajna Zaria ;) - tak serio to były takie z przeszklonym deklem, nawet na alle widziałem ostatnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e taka tam zwyczajna Zaria ;) - tak serio to były takie z przeszklonym deklem, nawet na alle widziałem ostatnio

Niby zwyczajna a coś w sobie ma :mellow:

A dla mnie to też wspomnienie z dawnych lat.

Fajna, poszukam podobnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie temu wygrzebałem po dziadku takiego oto Poljota

 

post-54988-0-17053100-1352446616_thumb.jpg

 

Nic nadzwyczajnego, 17 kamieni, werk 2609H. Ale - co mnie zaskoczyło...

Zegarek przeleżał w szufladzie około 20 lat. Nie chodził. Koronką nie można było naciągnąć sprężyny, tak jakby była już naciągnięta. Mechanizm nie ruszał, nie miałem co do niego zbytnich nadziei.

Dwa dni temu otworzyłem dekiel i... wypadły dwie śrubki a werk wystartował jakby chodził jeszcze dzień wcześniej, a nie 20 lat temu. Widocznie blokowały go te śrubki, a sprężyna była ciągle napięta.

Nastawiłem go wg forumowego zegara. Teraz, tj. po ok. 36 godzinach patrzę, zegarek pracuje dalej, a odchyłka czasu wynosi +5 sek. :P

 

Chyba nawet nie będę dawał go do smarowania, bo boję się że tak dokładnie to już później nie będzie chodził

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem go wg forumowego zegara. Teraz, tj. po ok. 36 godzinach patrzę, zegarek pracuje dalej, a odchyłka czasu wynosi +5 sek. :P

 

 

Forumowy zegar to nic innego jak zegar Twojego komputera :)

Nastaw go wg tego

http://wwp.greenwichmeantime.com/time/scripts/clock-8/runner.php?tz=europe_paris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to nie wiedziałem, ale zauważyłem że te czasy są bardzo zbliżone.

Tak czy siak, inne zegarki nastawialem tez od wspomnianego przeze mnie zegara i Poljot wychodzi najlepiej, oprócz kwarcowego Citizena :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Chyba nawet nie będę dawał go do smarowania, bo boję się że tak dokładnie to już później nie będzie chodził

A ja już myślałem, że tylko ja tak mam z moją rakietą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja pochwalę się swoim nowym nabytkiem. Wygrzebany na starociach. Wyglądał strasznie biednie jednak po zdjęciu brudu okazało się, że nie był zbyt długo użytkowany tylko w ekstremalnych warunkach /chyba przez górnika/. W środku czyściutki automacik. Chula już parę dni na ręku i nawet chodzi bardzo dokładnie.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b4ac1e60fb57ec3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To i ja pochwalę się swoim nowym nabytkiem. Wygrzebany na starociach. Wyglądał strasznie biednie jednak po zdjęciu brudu okazało się, że nie był zbyt długo użytkowany tylko w ekstremalnych warunkach /chyba przez górnika/. W środku czyściutki automacik. Chula już parę dni na ręku i nawet chodzi bardzo dokładnie.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b4ac1e60fb57ec3.html

 

Bardzo ładny! 27 kamieni, automat - fajny okaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie Chopin , muszę sobie sobie drinka zrobić na uspokojenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D"Na innym forum znalazłem ciekawy link,może ktoś już to widział. Ale uwaga, trzeba mieć naprawdę mocne nerwy żeby to oglądać : http://old-clock.kz/...40-let-istorii/ "

Przepraszam ale cytat mi się nie zaznacza.

Zegarki rewelacja, gdyby nie to że jestem w pracy to też bym wypił drinka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

możecie powiedzieć mi coś więcej o tej kieszonce?

Mam z nią małe problemy ale zanim zacznę szukać chciałbym wiedzieć co to za egzemplarz :)

 

Z góry dziękuje

post-23483-0-36903400-1352669872_thumb.jpg

post-23483-0-53560800-1352669874_thumb.jpg

Edytowane przez trebor444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwale kieszonka. Moze się nieco powtarzam, ale ostatnio z rusów tylko te mnie kręćą, z uwagi na ewidentny związek z zegarkami zza Atlantyku. Jak już zreszta wspominałem. Muszę przyznać, ze byłem nieco zaskoczony niską ceną, jaką to cudeńko osiągnęło na alle..., byc moze z uwagi na nieoryginalną wskazówkę??? Tak czy inaczej, kiedyś przegrałem licytację mniej ciekawego egzemplarza za zdecydowanie wyższą cenę :unsure:

Anyway, mam tu piękna kieszonkę z GosczasZawoda z samego początku produkcji. Widać F S na mostku balansu, wałek z koronką mocowany jest w kopercie (przycisku tez nie ma, wszystko jak w amerykańskim pierwowzorze), a co najciekawsze (choć pewnie tylko dla mnie i kilku innych pomyleńców) zegarek ma tzw pojedynczy przerzutnik (single roller) z pionowym bolcem zabezpieczającym - o tyle dzuiwne, ze byłem pewien, ze w GosCzasZawodzie już ich nie stosowano :) Całość jest w bardzo dobrym stanie, wszystkie części ma oryginalne, poza tą nieszczęsną wskazówką, oczywiście. Troszkę był tez zawilgocony, co widać zwłaszcza dołem na tarczy, ale bez przesady, na szczęście :)

 

dsc06776cr.jpg

 

dsc06779h.jpg

 

dsc06781y.jpg

 

dsc06774a.jpg

 

dsc06778ss.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmwas piękna sztuka gratuluję! Niestety akurat przy kasie nie jestem bo tak to pewnie bym powalczył :unsure: No, ale na szczęscie trafiła w dobre ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeżuteńko nabyty za niewielką kaskę poljocik sztuk raz laugh.gif

wskazówki do wypełnienia a koperta i szkło do delikatnej polerki i będzie jak nowy :)

post-34697-0-19543500-1352741673_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

możecie powiedzieć mi coś więcej o tej kieszonce?

Mam z nią małe problemy ale zanim zacznę szukać chciałbym wiedzieć co to za egzemplarz :)

 

Z góry dziękuje

Według paszportu takiej Mołni to" zegarek kieszonkowy mechaniczny model 3602 z dolną sekundową wskazówką,2 klasy na 18 rubinowych kamieniach,średnia dokładność chodu od minus 15 do 40 s/dobę,przy pełnym nakręceniu czas pracy nie mniej niż 39 g,średni okres pracy zegarka nie mniejszy niż 10lat"tyle pisze w paszporcie ,a poza tym lata 70,średnie wykończenie,ot pospolita choć ładna Mołnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.