Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Goral35, a Majaka z czarną tarczą masz? Bo może będę miał takiego na zbyciu, tylko muszę go do porządku doprowadzić, tarcza ładna, ale nad resztą trzeba będzie popracować.

ps. zauważyłem że majak i rossija w mojej kolekcji mają takie same koperty, inne koronki. To normalne, czy coś pomieszane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny ale jak dotarł do mnie to wyglądał zgoła inaczej :)

a łyknięty z alledro.. za naprawdę niewielką kaskę :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już nie nowość, bo już tydzień noszę ale za to ciekawostka:

 

molnianareczna1.JPG

Super , wygląda na to , że zegarmistrz zatrzymał się w pół drogi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaido2 świetna Molnija. Gratuluję! Sam mam podobną - prezentowana w tym temacie kilka miesięcy temu. Nosi się bardzo dobrze jako vintage, to jest rzadko i ostrożnie, ale przede wszystkim przykuwa uwagę innych. Wydaje mi się, że chyba Tajtek ma podobną. Stąd pytanie, czy ktoś produkował takie koperty i robił pasówki, czy może była to jakaś powszechna metoda stosowana przez zegarmistrzów w czasach niedostatecznej podaży zegarków przerobienia kieszonki na naręczny np. poprzez dospawanie uszu (które w mojej Molnij są krzywe, wskutek nierównego zamontowania/dospawania)?

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zagościł kwarcowy Łucz w wersji propagandowej:

imag0455y.jpg

 

W zasadzie to nie jest to najnowszy nabytek, bo pierwotnie miałem samą tarczę (od jednego z forumowych Kolegów). Dopiero niedawno udało się zdobyć całego Łucza ze sprawnym mechanizmem ale ze styraną tarczą. W tej sytuacji przekładka połączona z konserwacją była tylko formalnością ;)

 

 

super jest, poluję na takiego, ale ktoś mnie na ebay już ubiegł :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaido2 świetna Molnija. Gratuluję! Sam mam podobną - prezentowana w tym temacie kilka miesięcy temu. Nosi się bardzo dobrze jako vintage, to jest rzadko i ostrożnie, ale przede wszystkim przykuwa uwagę innych. Wydaje mi się, że chyba Tajtek ma podobną. Stąd pytanie, czy ktoś produkował takie koperty i robił pasówki, czy może była to jakaś powszechna metoda stosowana przez zegarmistrzów w czasach niedostatecznej podaży zegarków przerobienia kieszonki na naręczny np. poprzez dospawanie uszu (które w mojej Molnij są krzywe, wskutek nierównego zamontowania/dospawania)?

Co do wyrobow z 2-giej Moskiewskiej to są one jak najbardziej orginalne.Zagadnienie naręcznych mołni poruszyłem szerzej w tym temacie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51947-nasze-nowe-nabytki-vintage/page__st__2300#entry899331

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za namową jednego z forumowiczów zakupiłem na alle za oszałamiającą kwotę 20 zet (+przesyłka) ło taki:

 

IMG_1152.jpg

 

IMG_1155.jpg

 

 

i jestem zachwycony - chodzi to po nakręceniu z 10 dni i fantastycznie trzyma czas!, pomijam już fakt, że jeszcze w żadnym spa nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super jest, poluję na takiego, ale ktoś mnie na ebay już ubiegł :blink:

 

Owszem - jest bardzo ładny, zdjęcia nie oddają starannosci wykonania tarczy (malunek i napisy są wypukłe, a powierzchnia tarczy jest lekko chropowata). Ale i tak ten urok blednie przy kwarcowym Łuczu z czarną tarczą i tłoczonymi napisami 'Łucz" na całej powierzchni ;)

 

@yorki_man - mówiłem, ze będziesz zadowolony ;) Te Mołnie mają coś w sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z aukcji, którą wrzuciłem tutaj wcześniej dotarł i w końcu mogłem mu zrobić trochę dokładniejsze zdjęcie.

 

20121212069.jpg

 

Co prawda zdjęcie jakością nie powala ale myślę, że na jego podstawie ktoś może mi powiedzieć coś o tym zegarku. Na wszelkie kropki i inne cuda nie zwracajcie uwagi - uszkodzony aparat w telefonie a nic innego na chwilę obecną nie mam.

 

O zegarku wiem tyle, że pod deklem siedzi werk 2614.2h. Chciałbym się dowiedzieć w jakich latach mógł zostać wyprodukowany, czy werk, który w nim siedzi jest w miarę dobry czy może to jakiś złom i jak to jest w nim z datownikiem? Muszę kręcić wskazówkami żeby przestawić datę (na razie tak robiłem) czy może jest opcja szybkiej zmiany daty? Rozumiem, że wieczorem i w nocy lepiej daty nie przestawiać? I ostatnie pytanie, jaką ten werk ma (w przybliżeniu) rezerwę chodu? To mój trzeci mechaniczny rusek, jestem w tym temacie świeżakiem i stąd tyle pytań. Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.

 

Swoją drogą to ten zegarek chyba potrzebuje porządnego, skórzanego paska bo na tej bransolecie wygląda słabo. Grunt, że nie jest mocno zniszczony :)

Edytowane przez szkodnik655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yorki man bardzo fajny wostok z budzikiem. gratulacje


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo za mną chodził i w końcu udało się dostać w dobrym stanie i na chodzie :)

edit: zauważłem, że tyłu ie sfociłem, ale jest i w dobrym stanie

 

IMG_1158.jpg

 

IMG_1159.jpg

 

IMG_1160.jpg

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzisiek:

 

Teraz w Moskwie nie ma zmiany czasu :) - ale ten 2 czasy podaje czy jak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo za mną chodził i w końcu udało się dostać w dobrym stanie i na chodzie :)

edit: zauważłem, że tyłu ie sfociłem, ale jest i w dobrym stanie

Szczęsliwie udało Ci się kupić kompletny. Większość ma oderwanego sputnika - tak jak mój :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te budziki Sławy coś w sobie mają. Też bym takiego chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem takiego do naprawy. Sputnika oczywiście nie ma... Zaś "mój" zegarmistrz jak go zobaczył to aż mu się gęba śmiała. Mówił coś o wymiennych łożyskach i stwierdził, że robota będzie kosztował "aż" złociszy dwadzieścia i pięć.

A w domu jest "od zawsze" - odkąd pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten budzik slawy ale w moim rakieta leci w przeciwnym kierunku i jest czerwona


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten budzik slawy ale w moim rakieta leci w przeciwnym kierunku i jest czerwona

Bo Twoja wraca i rozgrzała się w atmosferze . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji wykonania Raketa 24h World Time podoba mi się najbardziej.

Upolowałem "nówkę funkiel nie śmiganą" :D

dscf0341s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna rakieta ... zazdrościć


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) To mój pierwszy post na forum. Póki co (poza zegarkami no name za 20 zł ;) mam jedynie Sharpa (jakąś imitację Casio G-Shocka), która służy mi już od 1999 roku. Myślę, że jak na elektronika tej firmy, to całkiem niezły wynik.

 

Nawiązując do tematu. Stwierdziłem, że zamiast kolejnego "badziewiaka" z pobliskiego bazarku rozejżę się za czymś starszym. Po przeczytaniu kilkunastu wątków na tym forum postanowiłem się zaopatrzyć w pozłacanego Poljota od jednego z użytkowników tegoż forum. Mam nadzieję, że po weekendzie będę mógł zrobić własne zdjęcie zegarka :)

Oto on (opinie mile widziane;)

2858048210

Edytowane przez kubapretki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.