Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne zegarki, szkoda, ze takie małe...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki, szkoda, ze takie małe...

 

Gdyby tak proporcjonalnie powiększyć całość, tak do średnicy ~35 - 36 mm, to byłby naprawdę piękny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj kupiłem takie cudo:

 

http://img20.allegro...14/2888151484_1

 

 

Zegarek ma dla mnie wartość pamiątkowo-sentymentalną: w latach 80tych XXw mój tato dostał taki na urodziny. Pamiętam, że padł mu w nim automat i trzeba było go nakręcać.

Mam parę pytań dotyczących zegarka:

-czy można w jakikolwiek sposób założyć do niego pasek?

-czy sprawia dużo problemów od strony technicznej- co się może w nim popsuć i na co zwracać szczególną uwagę w trakcie codziennej eksploatacji?

Dziękuję :)

Edytowane przez MagMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Cześć

Mam parę pytań dotyczących zegarka:

-czy można w jakikolwiek sposób założyć do niego pasek?

-czy sprawia dużo problemów od strony technicznej- co się może w nim popsuć i na co zwracać szczególną uwagę w trakcie codziennej eksploatacji?

 

Na zdjęciu wygląda, że jest w ładnym stanie, bo dużo tych modeli strasznie zdezolowane koperty i tarcze miewa. Nie widziałem tego modelu na pasku, bo po prostu bransoleta do niego najbardziej pasuje. Na upartego można pasek na szerokości dobrać i go poprzycinać, ale to nie byłoby trwałe rozwiązanie. Na bransolecie jest mu ładniej i tak jak miało być. Zafunduj mu przegląd ze smarowaniem i regulacją (w ok. 50 pln max się zmieścisz) i noś ostrożnie, bo jak szkło zbijesz, to może być problem ze znalezieniem (zapasy tych fikuśnych kształtów szkieł już się chyba kończą - jak się ostatnio przekonałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Tutaj są zdjęcia tego modelu na pasku:

Miałem na myśli oryginalne wersje...ale jak Ci się podoba na pasku to masz podpowiedź rozwiązania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po wielu ciężkich próbach udało sie uruchomić Rakiete udającą divera:

imag0507p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W środku siedzi 3056 pierwszej generacji, z wielkim kołem silnika krokowego i ze zintegrowaną z tym silnikiem cewką :) I to właśnie ten cały zespół przysporzył sporo problemów. Dopiero wymiana całego silnika krokowego pozwoliła na uruchomienie zegarka :)

Ale teraz chodzi wyśmienicie - na zdjęciu udało się nawet uwidocznić "leniwe" przeskakiwanie sekundnika. Z racji wspomnianej konstrukcji (duże koło silnika krokowego) cała przekładnia zegarka ma dużą bezwładność. W efekcie sekundnik nie chodzi sztywno jak to ma miejsce w nowszej generacji kwarcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje .. taki wczesny Rakietowy kwarc to jeden z mojej listy życzeń


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje .. taki wczesny Rakietowy kwarc to jeden z mojej listy życzeń

Dziękuję za gratulacje :) Ja dość długo polowałem na Rakietę-kwarca z 3056. Jak w końcu udało mi się coś takiego dorwać, to okazywało się to być trupkiem z małymi szansami na uruchomienie. Dopiero ta Rakieta zaczęła rokować pozytywnie :) Tak w ogóle to z zegarków z tym werkiem (3056 lub późniejszy 3056A), to najciężej jest dostać chyba właśnie Rakietę, zaś najłatwiej Slavę. Przy kupnie uważać trzeba też na składaki - np. koperta i tarcza z Rakiety a werk ze Slavy lub z Czajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata za nim czekałem i w końcu jest! :)

post-23779-0-43018000-1357556333_thumb.jpg

 

Rodzinka już prawie w komplecie :)

post-23779-0-93183800-1357556373.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekroskop ja to normalnie boję się Twoje posty w nowych nabytkach otwierać ;) Świetna jest :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rodzinka jest imponująca! Aż radość patrzeć!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamocik robimy jakis interes? Nie uwazasz ze dla Twojej Pandy miejsce wsrod moich lodoweczek jest jak najbardziej wskazane?:-)

Mechanik zaintrygowales mnie. O ktorym modelu mowisz ?

Dzieki chlopaki za mile slowa! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była określona ilość rodzajów lodówek? czy może jak to w większości przypadków u Rosjan nie było to ustalone i robili to co aktualnie mieli?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, ze ile by ich ni było, to jest to skończona liczba ;). Takze na pewno da się zebrać wszystkie... Choć jak mniemam kolekcja będzie pokaźna :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim zdjęciu to pierwszy lub drugi model ze złotym pierścieniem,trudno rozpoznać bez zbliżenia,mam właśnie taką z białą perłową tarczą i perłowo bordową tarczą a miałem również w złoconej kopercie ze złotym pierścieniem i perłowo zieloną tarcza i w chromowanej kopercie z czarnym pierścieniem i perłowo srebrną tarczą tak że jeszcze trochę możesz pogonić króliczka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja AGD ;) Jakby ktoś chciał, to niedaleko koło mnie w komisie mają ładną lodówkę złoconą z białą tarczą (z lekką plamką) datownik w cyrylicy, ale sprzedawca krzyczy chyba ze 170 zł, to chyba sporo.

Ja tym czasem dołączam również Sławę, zwyczajną 21 kamieni, ale za to z taką tarczą i indeksami (do foto zdjąłem szkiełko bo wymaga lekkiej polerki)

post-54988-0-56920900-1357596088_thumb.jpg

post-54988-0-07969400-1357596095_thumb.jpg

post-54988-0-78664100-1357596104_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka gatunku :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Takie brzydkie, że aż ładne :D

Zadowolony jestem bo mechanizm na chwilę obecną bardzo dobrze się sprawuje. Trzyma czas ładnie przy tym tykając. Gdy zobaczyłem ten zegarek zaraz po wyjęciu z koperty taki piękny nie był. Na szczęście jak na razie jedyną zmorą był po prostu brud :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.