Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Chwalę się efektem nocnych łowów na zagranicznym portalu na e. :). Zegarek póki co dopiero do mnie przyjedzie, ale nie mogę się doczekać i wrzucam zdjęcia z aukcji.

Zdaje się, że w środku powinien siedzieć werk 2609A, a w tym egzemplarzu jest zdaje się 2609A.1. Czym różnią się te werki?

 

kgrhqzhgfdusgvbqbrdistd.jpg

 

t2ec16d8e9s4l8hsmbrdise.jpg

 

t2ec16hw0e9szniwbrdislq.jpg

 

kgrhqrrofdkjelbt1brdisn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto mój nowy nabytek - rakietowy miniaturowy budzik

post-34995-0-54964400-1360597152_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto mój nowy nabytek - rakietowy miniaturowy budzik

 

Fajny ten budzik !!! A co siedzi w środku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczność !! Chętnie zajrzałbym do środka ;]

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczność !! Chętnie zajrzałbym do środka ;]

 

tak wygląda (nie ma tu czym się podniecać :)):

 

Raketa38503-alarm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm 38503 i jest zmodyfikowany 2614

http://forums.watchu...arm-178316.html

Tak na prawdę to jest zmodyfikowany 2609HA (bo nie ma daty), a w tych budzikach wrzucano mostki z różnymi oznaczeniami - chyba wychodząc z założenia, że nikt tak głęboko nie zajrzy :) Swego czasu trafił mi się podobny budziczek z mostkiem o oznaczeniu 2610, a nie sądzę aby był on antymagnetyczny :)

Ale, żeby nie robić off-topu pokażę swój nowy nabytek:

rakietaautomat.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

To Rakieta z tej aukcji, którą już tu omawialiśmy:

http://allegro.pl/radziecka-rakieta-raketa-automat-i2980459408.html

 

Usterka wspomniana w opisie aukcji to zwyczajne odkręcenie koronki na gwincie (goral35 - gratuluję trafnej diagnozy :) ).

Frontu na razie nie pokazuję, bo jest "niewyjściowy", ale jeszcze zyska swój urok. Z resztą w tych Rakietach przód traci swój blask, jeśli się zajrzy w mechanizm :) Ten wahnik z logiem Rakiety jest po prostu piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, automat Rakiety 2616 ( dosyć rzadki zresztą) miał tylko datę bez dni tygodnia.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mir złocony (uchronił się od przetapiaczy kopert :) ) i to jeszcze w takim ładnym stanie. Nic tylko pogratulować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu tez kupilem takiego mira za grosze, ale nie pozlacanego i w gorszym stanie. Po wyczyszczeniu tarczy, przemyciu, nasmarowaniu i wymianie szkielka zegarek zyskal na wygladzie baaaardzo. Jedyne co mnie zastanawia, to brak napisu "MIR". Pytanie, czy tego napisu nie bylo, czy poprzednik probowal go "lepiej" umyc i sie starł :)

 

post-58306-0-79556500-1360690168.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dorwałem Poliota i Zarie oba cykają zdrowo .

I tu ot pytanie czy ten poliot to oryginał czy jakiś składak oś od sekundnika do wymiany .

 

 

 

zdjcie0153f.jpg

 

zdjcie0155l.jpg

 

 

No i zaria to jakiś rzadszy modelik ?

 

 

zdjcie0159f.jpg

 

zdjcie0158jt.jpg

 

zdjcie0160q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu tez kupilem takiego mira za grosze, ale nie pozlacanego i w gorszym stanie. Po wyczyszczeniu tarczy, przemyciu, nasmarowaniu i wymianie szkielka zegarek zyskal na wygladzie baaaardzo. Jedyne co mnie zastanawia, to brak napisu "MIR". Pytanie, czy tego napisu nie bylo, czy poprzednik probowal go "lepiej" umyc i sie starł :)

 

post-58306-0-79556500-1360690168.png

Napis na pewno był, ale albo wypłowiał albo został wytarty. To niestety stała dolegliwość Mirków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Buczo ładnego Mira złapałeś! Janosik - ciekawa zaria, zaś poljot jak mi się wydaję ma tarczę warszawską...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczo ładnego Mira złapałeś! Janosik - ciekawa zaria, zaś poljot jak mi się wydaję ma tarczę warszawską...

 

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8IAecEHo7JCNzWVBHdwd1kgCT_RTkhe22mQhFvzy_Vq0W8JaRoA

 

Poszperałem trochę i wydaje mi się że powinna być taka . Ale ja znawcą nie jestem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze "warszawskie" były w całości malowanie, bez nakładanych indeksów. Często całkiem dobrze imitowały pierwowzory, ale były wykonywane przez polskich rzemieślników jako zamienniki oryginałów. Tarcza w Twoim poljocie wygląda właśnie na "warszawską" malowankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

http://t2.gstatic.co...Fvzy_Vq0W8JaRoA

 

Poszperałem trochę i wydaje mi się że powinna być taka . Ale ja znawcą nie jestem .

No właśnie na zdjęciu, które zapodałeś (choć wielkości znaczka pocztowego) indeksy widać są wypukłe... a nie malowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze "warszawskie" były w całości malowanie, bez nakładanych indeksów. Często całkiem dobrze imitowały pierwowzory, ale były wykonywane przez polskich rzemieślników jako zamienniki oryginałów. Tarcza w Twoim poljocie wygląda właśnie na "warszawską" malowankę.

Tak dla ścisłóści warszawskie tarcze nie były malowane o ile dobrze pamiętam to one powstawały przy udziale jakiegoś procesu fotochemicznego wytrawiania czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na zdjęciu, które zapodałeś (choć wielkości znaczka pocztowego) indeksy widać są wypukłe... a nie malowane...

 

 

Z tego co mówicie mam na 100 % tarcze warszawską ale mam już wytłumaczenie dla tej historii gdyż kupiłem takiego składaka werek został wykorzystany w tym policie ze zdjęć ale nie wiedziałem o tarczach warszawskich i myślałem że tarcza ze zdjęć jest oryginalna na zdjęciu tarcza która była przy werku wcześniej .

 

 

zdjcie0161g.jpg

 

 

 

zdjcie0162zx.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka perełka wpadła :)

 

zdjcie1629.jpg

Mirek pierwsza klasa, jedna z wielu pozycji na mojej liście życzeń. Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka perełka wpadła :)

 

zdjcie1629.jpg

 

Buczo stan tego Mira jest niesamowity. Piękny zegarek. Duże gratulacje! Gdyby przypadkiem Ci się już opatrzył to.......

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go zobaczyłem to mi gały wyszły. Z minusów to tarcza na krawędziach jest troszkę przybrudzona i koperta na godz. 9 ma niewielkie odbarwienie. Ale to detale. Zegarek i tak jest piękny. Jak na niego patrzę, to zastanawiam się jak się uchował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go zobaczyłem to mi gały wyszły. Z minusów to tarcza na krawędziach jest troszkę przybrudzona i koperta na godz. 9 ma niewielkie odbarwienie. Ale to detale. Zegarek i tak jest piękny. Jak na niego patrzę, to zastanawiam się jak się uchował ;)

Buczo piękny Ci on! Na allegro, żeś go dorwał? napisz chociaż, że drogi był dla uspokojenia moich zszarganych nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.