Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Są ludeczkowie, dla których jest atrakcyjna ;) a jak dla mnie delikatnie mówiąc nieco przesadzona ^_^ cóż każdy płaci tyle na ilego go stać lub też ile chce zapłacić ;)

Dobrze powiedziane :D Ja bym dodał, że w ruskach realna cena to iloczyn czasu i ceny w $. Jak się chce mieć poljota szybko trzeba dać 200, jak się nam nie śpieszy to na 100% taki 26XXn trafi się kiedyś za 5 zł z ułamaną ośką balansu, lub za 25 cały, ale może to trwać i rok :P (no i jest ryzyko, że taki stan może się kiedyś skończyć, i poljoty będą w cenie jak atlanticzki :P )

 

Ja np. chorowałem na Rodinę latami, zawsze takie które były z wyglądu OK kosztowały około 350 zł, ale jestem skąpy, więc "tyle to nie dam". No i w końcu kupiłem śliczną za 200 na forum i drugą bardzo ładną za 50 na Kole w ciągu 2 dni.

 

Z kolei jak w końcu pęknę i przepłacę za coś to zawsze jak na złość mam w ciągu jednego tygodnia 5 okazji by kupić o niebo taniej :P

 

Więc spokój powinien cechować gracza i nie wolno pękać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kiedyś na forum próbowałem upowszechnić pokazywanie cen naszych nabytków ale nie przeszło. To było by dobre dla nowych formułowiczów, tak tylko przepłacają. Dla mnie ten zegarek powinien kosztować 60-90 złotych.

Bo więcej wart nie jest w "średnich warunkach", ale napaliło się parę osób na raz i warunki stały się ekstremalne. Za miesiąc mogą się trafić dwa takie, powiedzmy z mniej ostrymi zdjęciami i pójdą oba po 60 złotych. Choć może być i więcej napalonych akurat na ten model i pójdą po 300 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym na forum też już było, młodzi kolekcjonerzy kupują przede wszystkim oczami, no i ta żądza posiadania i wszystko jest piękne i jeszcze to i tamto i to też i.... jak dziecko w sklepie z zabawkami. Trochę czasu minie zanim ochłoną. Ja tego nie krytykuję, bo sam przez to przechodziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy kolekcjoner któremu to hobby nie przeszło tak miał, że najpierw kupował wszystko co leciało, a potem wybierał :) jak już kiedyś pisałem, obecnie bardzo jestem wybredny, bo przeszło mi przez ręce ponad 1000szt. ruskich i nie tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie uważam by dobrym pomysłem było pokazywanie na forum zegarków z podaną ceną zakupu. Przyczyny są dwie. Po pierwsze aukcje przestałyby być aukcjami a po drugie dopóki nie wezmę zegarka do ręki nie jestem w stanie stwierdzić stanu jego mechanizmu. Uważam natomiast, że warto wypracować sobie pogląd na ceny i trzymać się swoich zasad co do zakupu. Jeśli ktoś potrafi zrezygnować z zakupu na zasadzie "nie ten, nie tym razem" to bardzo dobrze. Świadczy to , w moim przekonaniu, że naoglądał się już tyle :) iż potrafi wyłowić tylko z pozoru okazje i odrzucić je. Tym bardziej nie ma żadnego sensu licytować się z jakimś "fanem" albo kilkoma "fanami". Niech przelicytują i kupią. To im na przyszłość dobrze zrobi :) . Szczególnie gdy upragniony NOS niekoniecznie okaże się np. całkowicie sprawny. Póki co z rąk do rąk przechodzą całe wiaderka zegarków i mechanizmów a ten stan potrwa zapewne jeszcze długo.

Jeżeli ktoś zbiera dany rodzaj i typ zegarka to po pewnym czasie ma nie tylko kolekcję ale i całkiem spry zestaw do uczynniania uszkodzonych lub niekompletnych mechanizmów i wtedy może sięgnąć po te tańsze wiedząc co z tym dalej począć.

Kupowanie na kupkę bez celu, to zły i kosztowny pomysł.

Parę dni temu zabrałem się, w ramach porządków, za uczynnianie sporej kupki Poljot2614.2H i Wostok2409. Mechanizmy wyglądały dobrze optycznie jak i w czasie wstępnych oględzin ale w 1/3 było coś do zrobienia poza samym czyszczeniem i konserwacją. Wydaje się, że czasy popularnych radzieckich mechanizmów w stanie nie wymagającym poprawki powoli dobiegają końca. Oczywiście, jeśli ktoś zbiera "na półkę", może nieco pofolgować rygorom ale do noszenia na co dzień to już inna sprawa.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy kolekcjoner któremu to hobby nie przeszło tak miał, że najpierw kupował wszystko co leciało, a potem wybierał :)

I w tym tkwi kolekcjonerska prawidłowość, bo każdy przez to musi przejść, każdy z tego wcześniej czy później wyrasta, ale ten czas ma w sobie tak wiele piękna, wiele niesamowitych chwil, gdyż każdy pojawiający się nabytek, cieszy, fascynuje i przybliża nas do grona wiarusów kolekcjonerstwa ;) a później stajemy się wybredni, cwani, wyrachowani i mało spontaniczni :(. Dlatego potrzebna jest młoda krew by cykl życia kolekcjonera się odradzał :P


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym tkwi kolekcjonerska prawidłowość, bo każdy przez to musi przejść, każdy z tego wcześniej czy później wyrasta, ale ten czas ma w sobie tak wiele piękna, wiele niesamowitych chwil, gdyż każdy pojawiający się nabytek, cieszy, fascynuje i przybliża nas do grona wiarusów kolekcjonerstwa ;) a później stajemy się wybredni, cwani, wyrachowani i mało spontaniczni :(. Dlatego potrzebna jest młoda krew by cykl życia kolekcjonera się odradzał :P

 

Dobre! :D


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po południu po smarowaniu u zegarmistrza. Szkoda, że tarcza zniszczona :(

Dostałem zegareczek po chrzestnym od cioci, przeleżał około 20 lat. Zegarek zegarmistrz ocenił jako lata 60-70 .

 

post-35815-0-66582000-1363699802_thumb.jpg

 

post-35815-0-70498900-1363699803_thumb.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że tarcza na krawędziach trochę zniszczona :(

 

dscf6265m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka Raketa - już po wizycie u lekarza :P

raketa.jpg

Edytowane przez daktarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozłacana lodówka nabyta od kolegi z forum :) oraz poljot de luxe 29 kamieni odebrany z warsztatu od Pana Janka

post-59104-0-80434300-1363722099_thumb.jpg

post-59104-0-98680400-1363722756_thumb.jpg

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot bardzo ładny ale lodówka boska :) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie jak się ten datkownik obsługuje ?????????? zarówno dni jak i cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie jak się ten datkownik obsługuje ?????????? zarówno dni jak i cyfry.

 

temat lodówkowy już jest http://zegarkiclub.p...kiwana-ceniona/

wiec może jakiś właściciel zrobi tutorial bo to już kolejne w niedługim czasie pytanie o datownik lodówki

 

 

 

Po południu po smarowaniu u zegarmistrza. Szkoda, że tarcza zniszczona :(

 

tu masz tarcze w stanie bdb http://allegro.pl/me...3110306471.html

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat lodówkowy już jest http://zegarkiclub.p...kiwana-ceniona/

wiec może jakiś właściciel zrobi tutorial bo to już kolejne w niedługim czasie pytanie o datownik lodówki

 

Wcześniej już przeglądałem ten wątek oraz szperałem po forum i niestety nie ma nic na temat obsługi datownika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tam nic nie ma na ten temat ale ktoś z osób posiadających lodówkę w tamtym temacie mógłby napisać na temat datownika

 

ja nie posiadam lodówki ale wydaje mi eis ze przycisk odpowiada za obrót jednej tarczy datownika a druga tarcze klasycznie wyciągając koronkę i kręcąc do godz 12

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tam nic nie ma na ten temat ale ktoś z osób posiadających lodówkę w tamtym temacie mógłby napisać na temat datownika

 

ja nie posiadam lodówki ale wydaje mi eis ze przycisk odpowiada za obrót jednej tarczy datownika a druga tarcze klasycznie wyciągając koronkę i kręcąc do godz 12

 

Dokładnie. Przycisk odpowiada za dni miesiąca (cyfry), a dni tygodnia trzeba ustawić za pomocą koronki.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję de luxa, właśnie na ten model z tą tarczą w stanie bliskim NOS poluję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakieś zdjęcie? :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję de luxa, właśnie na ten model z tą tarczą w stanie bliskim NOS poluję ;)

u mnie tarcza w super stanie - jedena malutka kropeczka tylko :D ale kupilem uszkodzonego.

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka Raketa - już po wizycie u lekarza :P

raketa.jpg

 

Jaka dokładność? Mam taką i robi pomiędzy +0-4 sec/ dobę. Mój zegarmistrz się dziwił, że udało się tak dokładnie nastawić (jego Longines robi +7 sec B) ) Lubię tę Rakiety.

 

 

 

tu masz tarcze w stanie bdb

 

Dzięki za link, bo zegarek jest piękny.

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img0001ed.jpg

Rakieta telewizorek od kol. biedronsky. Bardzo mi się ona podoba. Czarny pasek ma być tylko tymczasowy, ale nie wiem jaki inny kolor paska dobrać. A może zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.