Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Teraz, JanekTheFizyk napisał(-a):

Zawsze byłem pod "wrażeniem" tych nasmarkanych indeksów i cyfr ;) Co nie znaczy, że nie chciałbym takiego mieć. Tylko czy to wychodziło w oryginale w stali?

Wychodziło.

Głowa do góry. Chromowane też były.:)

Pewnie łatwiej takiego znajdziesz:D:lol::D

1 godzinę temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Zawsze byłem pod "wrażeniem" tych nasmarkanych indeksów i cyfr ;) Co nie znaczy, że nie chciałbym takiego mieć. Tylko czy to wychodziło w oryginale w stali?

Ktoś mi kiedyś proponował takiego tu na forum ale juź nie pamiętam kto... Nie wziąłem, bo te indeksy były trochę wykruszone - ręcznie robione bardziej odpadają (chyba)

Posted (edited)
1 godzinę temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Tym bardziej chcę go mieć!

A mogłeś skłamać, że w chromie ;)

Ten czarny to najrzadszy ze stalowców tej serii. Mam 5 sztuk z jasną tarczą i żadnego z czarną :(

Dlatego gratulacje zakupu :) Jedynie koronki szkoda ...

Edited by mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Posted (edited)
2 godziny temu, mkoch napisał(-a):

Ten czarny to najrzadszy ze stalowców tej serii. Mam 5 sztuk z jasną tarczą i żadnego z czarną :(

Dlatego gratulacje zakupu :) Jedynie koronki szkoda ...

Znalazłem go na olx'ie na jakimś grupowym ogłoszeniu wśród innych zegarków.;)

Koronki w żadnym wypadku nie jest szkoda, bo jest oryginalna:)

Mam dwa stalowe cywilne Wostoki i w oby dwóch są koronki takie same.

1.thumb.jpg.732e543737ce982d02d136f4eca657c7.jpg

Kiedyś była dyskusja na forum o tych koronkach. Niestety nie potrafię teraz tego znaleźć, ale wniosek był taki że oryginalna stalowa koronka ma nałożoną taką 'blaszkę' dokładnie tak jak w moich egzemplarzach. Pamiętam, że kchrapek prowadził z innym kolegą dyskusję na ten temat więc może skojarzy gdzie była ta dyskusja i podrzuci link do tego tematu.

20210503_203405.thumb.jpg.b9aba3c5b758724fcec028f04623feb4.jpg

Edit.

Znalazłem:

Edited by pabloo_

A ja mam super dajwera.. :D

_20210504_222441.thumb.JPG.040f73cc16dc78197d7f25d9f03a671e.JPG

Czystopol czy czelabińsk? 

Szukam szkła do trumienki, już długi czas.....

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Nowy nabytek Czapejew Kujbyszew, niestety czerwony napis Kujbyszew utlenił się lub został usunięty, tak jak nazwa tego miasta:-)

czapajew.jpg

czapajew1.jpg

Zakupy poczynione - zegarek kieszonkowy Iskra dołącza do kolekcji. Co za mistrz przykręcił mostek balansu tak długą śrubką....

IMG_20210508_123412.jpgIMG_20210508_123509.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Zakupy poczynione - zegarek kieszonkowy Iskra dołącza do kolekcji. Co za mistrz przykręcił mostek balansu tak długą śrubką....

IMG_20210508_123412.thumb.jpg.95509da553e90d012f3a44036ed3add8.jpgIMG_20210508_123509.thumb.jpg.79e58f7f0858c488f9b03d487292b37e.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Ta śrubka jest jak najbardziej ok.Nie wiem dlaczego ale w tym roczniku właśnie tak wystającą śrubkę często można spotkać.Trudno przypuszczać że wszyscy byli "mistrzami" i wkręcili za długą bo to łeb srubki jest tylko wyższy .

39 minut temu, jac-st napisał(-a):

Ta śrubka jest jak najbardziej ok.Nie wiem dlaczego ale w tym roczniku właśnie tak wystającą śrubkę często można spotkać.Trudno przypuszczać że wszyscy byli "mistrzami" i wkręcili za długą emoji6.png bo to łeb srubki jest tylko wyższy .

Jestem w szoku! Dzięki za wyjaśnienie bo już skłonny byłem wymieniać tę śrubę 😛

Piękna sztuka👍. Pabloo_ ostatnio pytałeś mnie o koronkę w tym poljocie na werku 2409. Tak się poskładało, że ja w tym tygodniu przytuliłem identycznego stalowca jak Twój z identyczną koronką. Obecnie mam 3 stalowe poljoty z taką właśnie koronką na werku 2409 i 2 z tą która ma większy brzuszek. Te z większym brzuszkiem są z pewnością ori, ale powoli zaczynam dopuszczać możliwość, że poszła jakaś partia tych poljotów z taką właśnie koronką jak ta ze zdjęcia, choć pewności mieć nie mogę. Mój zegarek ma kopertę w stanie praktycznie idealnym, dekiel jakby wyjechał wczoraj z 1MCZ i po prostu nie chce mi się wierzyć, że w takim zegarku koronka może być podmieniona, tym bardziej, że dziwnym trafem Ty masz identyczną jak moje 3. NIe wiem do końca co o tym myśleć, ale wszystko jest możliwe.

Posted (edited)
32 minuty temu, Mislavo napisał(-a):

Piękna sztuka👍. Pabloo_ ostatnio pytałeś mnie o koronkę w tym poljocie na werku 2409. Tak się poskładało, że ja w tym tygodniu przytuliłem identycznego stalowca jak Twój z identyczną koronką. Obecnie mam 3 stalowe poljoty z taką właśnie koronką na werku 2409 i 2 z tą która ma większy brzuszek. Te z większym brzuszkiem są z pewnością ori, ale powoli zaczynam dopuszczać możliwość, że poszła jakaś partia tych poljotów z taką właśnie koronką jak ta ze zdjęcia, choć pewności mieć nie mogę. Mój zegarek ma kopertę w stanie praktycznie idealnym, dekiel jakby wyjechał wczoraj z 1MCZ i po prostu nie chce mi się wierzyć, że w takim zegarku koronka może być podmieniona, tym bardziej, że dziwnym trafem Ty masz identyczną jak moje 3. NIe wiem do końca co o tym myśleć, ale wszystko jest możliwe.

Są osoby które składają rzadkie zegarki w oryginale, z kilku takich samych zegarków kub kilku składaków, czasami na tyle ile się da... Dlatego nie dziwę się, że są zegarki  w bardzo dobrym, stanie. Sam wiesz, że zamiast licytować na zawrotne kwoty, lepiej kupić dwa w złym stanie i złożyć w bardzo dobrym jeden...

Edited by art_69

Tego czy te koronki na 100% są oryginalne pewnie nigdy się nie dowiemy. Jest jednak jedno ale.

Poświęciłem trochę czasu i przeglądając zagraniczne portale wszystkie te Poljoty z mechanizmem 2409 miały właśnie ten rodzaj koronki.

Natomiast Poljot z mechanizmem 2408 to już charakterystyczna wypukła koronka w kształcie grzybka.

Moim zdaniem ten typ koronki to ewolucja/następca tej grzybkowatej koronki.

Oczywiście to tylko moja teoria, ale jakoś trudno mi uwierzyć by w przypadku zużycia się grzybkowatej koronki, zegarmistrzowie na całym świecie wymieniali je dokładnie na takie same jak w zaprezentowanym przeze mnie Poljocie.

Nie pasuje mi tylko 1 rzecz. Ja mam w kilku takich poljotach wybitą lub wpisaną datę na wewnętrznej stronie dekla. Na deklu mojego najnowszego jest data 61.3.3. Dla odmiany mam  taki zegarek z wybitą datą 61.2.8, ale ma pozłacany werk i koronkę grzybek, choć ten sam wzór tarczy. Nie może to więc być ewolucja, tylko jeżeli był taki wypust, to po prostu poszły z taką koronką od samego początku. Przydałby się jakiś katalog, tylko gdzie takie coś namierzyć? A jak Twój dekiel, czysty od środka czy jest jakaś data?

W moim egzemplarzu dekiel nie ma żadnych oznaczeń.

Aby nie wstawiać identycznego poljota pod poljotem dla odmiany niedawno kupiony kirowski. Tym samym doszedłem chyba do ściany, bo to jest chyba ostatni kirov, który jeszcze był osiągalny. Zostały mi do upolowania te mega rzadkie, o których ostatnio pisał Krokodyl, że kosztują pół wypłaty. Trzeba będzie przemyśleć strategię jak to znaleźć i przy tym nie zbankrutować, ale na razie cieszę się z tego co kupiłem🙂

k2.jpg

Mirek, coś czuję że co do Kirowskich to zbyt wcześnie spoczołeś na laurach. Poczytaj se w temacie kraby...nawet te napisy Zdielano mają różne warianty...

Dzisiejsze wpadnesy 😁

teraz czas na serwis

WIN_20210509_16_29_36_Pro.thumb.jpg.7b60fe340004d4b2ca3819bb5094855c.jpg

Remi