Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

3 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Daj 1500 a w wigilię przekreśl i daj 900 

Pójdzie jak świeży chlebek 

Ach te nowoczesne sposoby na polski blackfridej.. 😁 

W dniu 1.12.2021 o 14:56, renqien napisał(-a):

Jakieś dwa tysie...

Ożeż Ty w Cara!
Sporo. Parę dni temu skończyła się aukcja innego, czarnego Leningrada za ok. 170 zł. Nawet ładny był - tarcza i wskazówki ideał, ale koperta zjechana :(

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Grudzień to nie jest dobry czas na kupowanie - sorki ale to już sprawdzone. 

Jak nie pojawi się okazja która zobaczysz jako pierwszy na kup teraz to o licytacjach raczej można zapomnieć. Do lutego mniej więcej 😉

Pozdrawiam

Roman

Święte słowa Panie Kolego, święte słowa... tylko wiesz... to jest choroba :D 

Ona pór roku i miesięcy nie rozróżnia ;) 

No więc ja w grudniu jestem zawsze zdrowy 🙂

A jak to kiedyś określił jeden z moich wykładowców - okres kiedy jesteś zdrowy to okres przejściowy między jedna a druga chorobą 😂

Pozdrawiam

Roman

Ceny raz a druga sprawa to ilość zaginionych przesyłek w okresie świątecznym, szczególnie tych zagranicznych. W zeszłym roku mi jedna Rakieta zaginęła także mam trochę stracha cokolwiek teraz kupować.

Godzinę temu, Walter_87 napisał(-a):

czarnego Leningrada za ok. 170 zł

Chyba wiem, kto go kupił, może się tu niedługo pojawi? ;) Też na mnie patrzył, ale jednak za dużo miałem wydatków ostatnio. I taki jeden super drogi strzał, mam nadzieję, że będzie przed świętami :D

13 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Chyba wiem, kto go kupił, może się tu niedługo pojawi? ;) Też na mnie patrzył, ale jednak za dużo miałem wydatków ostatnio. I taki jeden super drogi strzał, mam nadzieję, że będzie przed świętami :D

k...6 - też się chyba domyślam ;)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

11 godzin temu, Hecke napisał(-a):

I Neptun zawitał grudniową porą.

A te wskazówki to od Neptuna są, bo nie za bardzo kojarzę?

13 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

13 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

k...6 - też się chyba domyślam ;)

U mnie taka nowość :) Ktoś coś wspominał wczoraj... Przypadek? Nie sądzę :) 

Faktycznie tarcza i wskazówki idealne. Kopertę już podmieniłem na trochę lepszą choć też już trochę za sobą ma, może kiedyś trafi się ładniejsza, póki co musi być.

A zdjęcie i tak beznadziejne jak to ciemnego zegarka u mnie :)

LENINGRAD ЧН-1125К.JPG

3 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

U mnie taka nowość :) Ktoś coś wspominał wczoraj... Przypadek? Nie sądzę :) 

Faktycznie tarcza i wskazówki idealne. Kopertę już podmieniłem na trochę lepszą choć też już trochę za sobą ma, może kiedyś trafi się ładniejsza, póki co musi być.

A zdjęcie i tak beznadziejne jak to ciemnego zegarka u mnie :)

LENINGRAD ЧН-1125К.JPG

Mnie zaczęły się podobać własnie takie ze śladami życia. Nie żeby sterane do granic możliwości i gołego mosiądzu, coś jak ten akurat. Nie jest to powód by pozbywać się swoich NOS-ów bądź je nosić by śladów takowych nabyły.

Słowo się rzekło, kobyła u płota. Jak to powiedział jeden szlachcic do króla.

Oto czarny zegarek!

20211204_100831.jpg

20211204_100907.jpg

20211204_101017.jpg

20211204_100920.jpg

Łeee... Napiszecie tylko czarny poljot 55 gram...

Ok tylko czarny poljot ale za mniej niż 250 PLN, szkiełko płaskie jak widać. Może tylko delikatnie uszkodzone w okolicy godziny 8. I co najważniejsze leżał w kupce złomków i sprzedający sam zaproponował wysyłkę przez OLX. I tylko się bałem, żeby Krzysztof nie wyczaił i nie kliknął pierwszy. 

Warto było!

PS. Żona i córka stwierdziły, że słaby wygonić z domu, czy trzymać dalej? 

Ps.2 Od środy czekałem, żeby się nim pochwalić!

Edited by drobnypijaczek
Literówka

PS. Żona i córka stwierdziły, że słaby wygonić z domu, czy trzymać dalej? 

Masz dylemat kogo wygonić a kogo zostawić???? 😁

Jeśli będziesz wyganiał ten zegarek to chętnie przygarnę - w przyzwoitych pieniądzach.

Pozdrawiam 

Remi

Edited by Remi124

Trudno było mi oprzeć się przed kupnem tego stacjonarnego i podróżnego budzika... Nie zbieram ale zawsze chciałem mieć jeden w takim dość starym klimacie.

Wypatrzony na giełdzie, z  rozmowy wynikało, że sprzedający pamięta go z dzieciństwa, więc chyba z 'pierwszej ręki' i w oryginale... Najważniejsze, że działa i dzwoni.

s (2).JPG

s (4).JPG

6 godzin temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Od środy czekałem, żeby się nim pochwalić!

A co tak długo ? Nie wierzyłeś własnym oczom że trafiła się okazja ⁉️

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Bellisima Sekonda romana😍

s2.thumb.jpg.4f7851c072166874402f9721c12c92b7.jpg

Zegarek kupiony raczej okazyjnie za 80 zeta dość dawno, bo przeleżał w moim pudełku prawie rok w oczekiwaniu na serwis. Jak już kupiłem, to się zacząłem zastanawiać, dlaczego gość, który serwisuje zegarki sam go nie naprawił i nie sprzedał sprawnego zegarka. Nie wiem czy próbował, czy na nim poległ, ale ja się też jakoś nie spieszyłem, aby go wziąć na warsztat. I chyba miałem przeczucie, bo ta panienka kosztowała mnie sporo nerwów. Zegarek byl na chodzie, ale nie przesuwały się wskazówki. Usterka w sumie prosta do ogarnięcia. Zrobiłem i zacząłem regulować. I tu pojawił się problem. Za Chiny nie potrafiłem go wyregulować, ale w końcu po kilku dniach prób jest. Już się cieszę. Zaciskam dekiel i ....... suchy trzask i ze wskazówek zrobił mi się wiatrak. Sprawdzam i wygląda na to, że puściła przekładnia chodu (tak wtedy myślałem), bo część kół przekazywała ruch, ale wychwyt stał nieruchomo. Stwierdziłem, że nie rozbieram bez mechanizmu na części. W końcu coś tam udało się kupić. Rozebrałem i wtedy się okazało, że wyskoczyła z płyty głównej ta tuleja, w której osadzona jest oś sekundnika. Naprawa w sumie bez kosztów, bo zakup mechanizmu okazał się niepotrzebny (będzie na zaś), ale jak już rozebrałem, to zrobiłem pełny serwis. Poskładałem i zacząłem regulować. Myślałem, że mnie krew zaleje bez wibrografu. Przesunięcie przesuwki minimalne powodowało zmianę dokładności od +4 do -3 minuty. Udało mi się w końcu po prawie 2 tygodniach.... Wierzyć się nie chce, ale nareszcie mogę się cieszyć tym zegarkiem. Zegarek jest full oryginal. Szkło z drobnym pęknięciem zostało, bo tak niskich zamienników to teraz jakoś nie produkują. Szkoda.

Tak się zastanawiam. Obie piękne, ale która ładniejsza?😍

s3.thumb.jpg.567782075ed5e4dcff4bdf454e43d977.jpg