Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Godzinę temu, renqien napisał(-a):

Mega! Jeszcze środek poka :) 

IMG_20220415_172454.thumb.jpg.279a5b926e7c0ba487c0670b6e7eff64.jpg

Pozdrawiam

Roman

W dniu 15.04.2022 o 22:05, kchrapek napisał(-a):

Krisa na forum nie ma ale ja pokażę. Pierwszy ten o którym pisał Kris i drugi już nie mój rzadszy model na tym samym werku

DSC01852.JPG

83874923.jpg

Można też fotki werku?

Dzień dobry:) Udało mi się w śmieciach znaleźć taką małą czarną. Pogrzebałem, uruchomiłem i po wymianie szkła zegareczek jak ta lala😊

m1.thumb.jpg.f9b5fff6d25c86d05775bd7fc1a62e70.jpg

/iloveussrwatches/

Jak w kostkach nie gustuje to akurat Ljuks wydaje mi się na jedną z ładniejszych 👌

Uzbierałem w ciągu ponad czteroletniej zegarkowej przygody "szufladę cykaczy" i ciągle miałem poważną lukę. Żadnego radzieckiego ani rosyjskiego! Połowicznie ją zapełniłem, bo wreszcie mam rosyjskiego nurka. 

Dzięki @Funky_Koval od wczoraj stałem się posiadaczem Wostoka Amfibii. Planowałem zakup tego modelu już od dłuższego czasu (kolor zielony), ale ciągle coś spychało go na niższą pozycję listy oczekujących. Kolor co prawda inny, ale też mi się podoba a z okazji trzeba korzystać. :) 

W związku z powyższym melduję się w tym dziale naszego Forum. Przynajmniej 2 kolejne ruski w planie. ;) 

IMG_20220421_092735.jpg

IMG_20220421_092838.jpg

2 godziny temu, rysqut napisał(-a):

Teraz szukaj radzieckiej amfibii żeby mieć porównanie ;)

Muszę tak zrobić :).

Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Taki dość ładny Kirowski się trafił :) 

"Dość ładny". Krzyśku - on jest PIĘKNY :)

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Posted (edited)

Tak jak się wyszukuje w wiadrze zegarki na giełdzie tak ten wypatrzyłem na fejsie pośród wielu sprzedawanych u jednego sprzedawcy, zdjęcia słabej rozdzielczości wykonane z daleka, później  szkło była porysowane   więc trudno było ocenić stan - ale kupiłem na części...

Jednak po zdjęciu szkła zegarek nie wygląda wcale tak źle i chodzi dokładnie, a mechanizm  4 kwartał 1958 roku - tarcza jest raczej oryginalna, zastanawia mnie dlaczego nie ma informacji na tarczy 22 kamienie, napis raczej nie jest starty. Były takie tarcze?

we (2) — kopia.jpg

we (1) — kopia.jpg

Edited by art_69

Były tarcze bez tego napisu ale raczej w innych modelach. Ta mimo wszystko wygląda na ori. Może nawet brak napisu czyni ją rzadzą 🤔

11 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Taki dość ładny Kirowski się trafił :) 

Będzie na sprzedaż? :)

Lubię gdy pozytywnie zaskakują mnie zegarki. Tym bardziej jeśli zaskakuje zwykły zegarek, który nigdy nie przykuwał mojej uwagi. I to jest taki przykład kiedy na zdjęciach wygląda nijak, a na żywo powala srebrnymi łamanymi indeksami i mega mieniącą się niebieską tarczą :)  Naprawdę piękna sztuka. Musicie uwierzyć na słowo bo zdjęcia jak zwykle są do d... :)

RAKIETA 2609HA-551434.JPG

Posted (edited)

Mołni właściwie nie zbieram... Kupuję je dlatego, że została mi jeszcze jedna koperta do pasówki, dla niskiej Mołni i potrzebny jest mi stary mechanizm i szukam oryginalnej starej tarczy w ładnym stanie z lat 50, do do starej pasówki z tych lat - stąd te zakupy...

Ale z tego powodu nie można przecież niszczyć starego zegarka, który w zaawansowanym wieku {1950),  bardzo dobrze działa i wygląda.

W Mołniach pomimo tego, że nie są to zegarki naręczne jest coś magicznego.

mo (2) — kopia.jpg

mo (1) — kopia.jpg

Edited by art_69

10 minut temu, art_69 napisał(-a):

W Mołniach pomimo tego, że nie są to zegarki naręczne jest coś magicznego.

Może to wynika z faktu, że coś magicznego jest po prostu w kieszonkach? Kusi mnie, żeby nosić jedna z dwóch po dziadkach, ale chyba jednak to byłaby zbytnią ekstrawagancja. Nawet do trzyczęściowego garnituru. No i są mniej praktyczne niż zegarki naręczne.

otrzymana w prezencie , stan taki sobie ,za to cieszy i i do pary , ta z prawej

1077860652_parkam.thumb.jpg.8fc4dc8161bd361967df3a9a069306f5.jpg

2 godziny temu, cjareck napisał(-a):

Może to wynika z faktu, że coś magicznego jest po prostu w kieszonkach? Kusi mnie, żeby nosić jedna z dwóch po dziadkach, ale chyba jednak to byłaby zbytnią ekstrawagancja. Nawet do trzyczęściowego garnituru. No i są mniej praktyczne niż zegarki naręczne.

Ja to kiedyś widziałem w necie takie pudełko z drewna czy ze sklejki, Mołnia miała zakryte i dopasowane miejsce w tym pudełku o kształcie całego zegarka, i można ją było wyjąć i rozłożyć podobnie jak w budzikach podróżnych. Bardzo dobrze to wyglądało, mogła stać na biurku czy szafce.

Nawet dzwoniłem do producenta galanterii drewnianej aby zrobił mi takie pudełko ale powiedzieli, że im się nie opłaca robić jedno takie pudełko.

Kupiłem niedawno takiego poljota z budzikiem. W sumie bardzo fajny zegarek, który na żywo prezentuje się o niebo lepiej niż na zdjęciu:)

p6.thumb.jpg.d85254dd9c50c6d6a11e8a9dce5809ab.jpg

/iloveussrwatches/

Znaleziony na giełdzie w kartonie z innym szmelcem miał dziurę w szkle stan taki sobie ale kosztował tyle co tania flaszka.

IMG20220424130630.jpg