Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Bardzo dobry strzał! Takie "coś" to trzeba kupować w ciemno.

Ważne żeby miała swój mechanizm.

Docelowo ciekaw też jestem dywagacji nad wersjami:

- z reguły jak są te pozłacane wskazówki to jest pozłacana koperta i cienka koronka.

- jak jest "srebrna" koperta to z kolei są grube wskazówki "od kirowskiego kraba" i grubsza koronka.

Baltic nie ma w katalogach więc pozostają tylko prace porównawczo - kolekcyjne.

No to porównajmy.

RP

O rany! Każda z innej parafii - wymiękam :rolleyes:

Przebić się przez te sekundniki, wskazówki gł., koronki i koperty.. Brrr...

Trzeba by chyba oddzielny wątek utworzyć i podebatować nad Baltikami ze wsparciem analitycznym opartych na nich Rakiet.

A tu mój pieszczoch w wersji koperty pozłacanej

post-60300-0-27248000-1397489009.jpg

Muszę zainterweniować. Enkil się myli niestety ;) Ten Wostok właśnie jest w "swojej" kopercie.

Mam jednak wrażenie, że chyba z nóżkami jest coś nie tak. Zrób inne ujęcie choćby od tyłu i wrzuć.

Koperta jak widzicie z wżerami, tarcza igła (rysy jedynie na szkle)

1ibdqo.jpg

2dbtdeg.jpg

33lim44.png

Sam Wostok jest dość duży.

Wostok jest OK - za wyjątkiem koronki (ale może ona tak wygląda bo jest po prostu zajechana)

Poniżej mój egzemplarz

post-60300-0-36662300-1397493147.jpg

Mam nadzieję, że bardziej się postarałem. Nadgryziony zębem czasu, więc myślę o czyszczeniu tarczy.

http://pokazywarka.pl/znuw85/#zdjecie11151996

O takie fotki właśnie nam chodzi! Jedyną uwagę miałbym co do wskazówek. Jeżeli już robisz fotkę tarczy, to staraj się odsłonić napis. Ta uwaga dotyczy wszystkich! Nader często zapominają o tym.

Co do samego zegarka to fajny model jak to Kirowski, a stan ciężko dojrzeć. Nie ubliżając Ci, ale zdjęcia musisz sie "naumieć" robić wtedy od razu zegarek można zobaczyć w całej jego okazałości. Przy dobrym świetle widać każdą wadę i każdą zaletę, a dopiero wtedy można coś napisac na jego temat :)

P.S. Rybak1979GSL nie wiedziałem że Ty to rysiobrodacz :D Ciekawie.

Edit, Wszystko sprosotowane na PW.

Niestety, Tobie TabaQ też się czasem nie chce ładnych fotek robić. A to ciężki grzech  :D 

Koperta jak widzicie z wżerami, tarcza igła (rysy jedynie na szkle) ...

Wyrzuć tą obrzydliwą bransę! Wyjmij werk z koperty. Kopertę do SPA, szkło do polerki. Po wymianie koronki będzie Piękny  :wub: 

Niestety, Tobie TabaQ też się czasem nie chce ładnych fotek robić. A to ciężki grzech  :D

Wcale że nie ! :D Nie no robie fotki w zalezności co chce na nich pokazać. Często gęsto jestem zmuszony robić je późnymi godzinami i nie mam innego wyjścia, dlatego przy sztucnzym świetle i zwykłej cyfrówce wychodza jakie wychodzą :)

Ok koniec offtop.

"**wno chłopu nie zegarek..."

Wyrzuć tą obrzydliwą bransę! Wyjmij werk z koperty. Kopertę do SPA, szkło do polerki. Po wymianie koronki będzie Piękny  :wub:

NOS-a to raczej z tej koperty się nie zrobi :)

O takie fotki właśnie nam chodzi! Jedyną uwagę miałbym co do wskazówek. Jeżeli już robisz fotkę tarczy, to staraj się odsłonić napis. Ta uwaga dotyczy wszystkich! Nader często zapominają o tym.

O tej godzinie pyknąłem fotkę. Czyli tradycyjne 10:10 lu 13:50.

Tutaj to raczej koperta na dawcę by była potrzebna  :P . Oczywiście bransoleta fatalna i wyrzucę ją, a werk jest dość dokładny nawet bez smarowania. Jak się zaopatrzę w odpowiedni klucz (dopiero zaczynam przygodę z zegarkami), to go otworzę. Do zegarmajstra zanoszę jedynie zegarki, które mam zamiar nosić. 

Wracając do kopert, o wiele lepiej wykonaną ma Ałmaz, wydaje mi się, że jest wykonana z aluminium, lub innego srebrawego stopu (na stal jest za lekka)

Edited by papax

Nie było tak różowo, kupiłem w niezłej cenie, ale sporo władowałem w naprawę (teraz śmiga wzorowo). Kolejny minus to przekrzywione ucho. Także Panowie nie ma czego gratulować :P

no to Buczo dowalił z ciężkiego działa  :) wiec ja odpowiem salwą rakietową

Kwarc w super stanie i w super cenie - 1 euro plus wysyłka wiec nie tylko Majorowi trafiają się okazje na Ebayu :P

Rakieta pozłacana w trochę gorszym stanie ale i tak cieszy oko i serducho

post-34995-0-44117500-1397503673_thumb.jpg

post-34995-0-51608400-1397503674_thumb.jpg

Edited by Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Nie nie... ślij do mnie... ;) ja kolekcjonuję tylko takie unikaty co mają coś przekrzywione bo proste to każdy może kupić ;)

Kup Teraz na Allegro za 60zl. Decyzja w 2 sekundy :)rede4ety.jpg

RP

Niech Ci się nosi na szczęście :) Teraz trochę żałuje, ale trafiła w dobre ręce :)

СДЕЛАHО В СССР

Niech Ci się nosi na szczęście :) Teraz trochę żałuje, ale trafiła w dobre ręce :)

Dziękuję :)

no to Buczo dowalił z ciężkiego działa  :) wiec ja odpowiem salwą rakietową

Kwarc w super stanie i w super cenie - 1 euro plus wysyłka wiec nie tylko Majorowi trafiają się okazje na Ebayu :P

Rakieta pozłacana w trochę gorszym stanie ale i tak cieszy oko i serducho

Obie rakietki fajne ..Gratulacje ,,Mnie szczególnie ta kostka się widzi..Tarcza w kolorze Midnight Blue,,czy czarna??  Okazje się każdemu trafiają trzeba tylko chcieć poszukać..

NOS-a to raczej z tej koperty się nie zrobi :)

No.. nie. Niemniej z przodu całkiem całkiem..

O tej godzinie pyknąłem fotkę. Czyli tradycyjne 10:10 lu 13:50.

Dokładnie! Jak jeszcze dasz radę złapać kadr, kiedy sekunda mija szóstkę to będziesz Miszcz! ;)

Tutaj to raczej koperta na dawcę by była potrzebna  :P . Oczywiście bransoleta fatalna i wyrzucę ją, a werk jest dość dokładny nawet bez smarowania. Jak się zaopatrzę w odpowiedni klucz (dopiero zaczynam przygodę z zegarkami), to go otworzę. Do zegarmajstra zanoszę jedynie zegarki, które mam zamiar nosić. 

Wracając do kopert, o wiele lepiej wykonaną ma Ałmaz, wydaje mi się, że jest wykonana z aluminium, lub innego srebrawego stopu (na stal jest za lekka)

Kopertę może złapiesz, może nie. Zdziwisz się bardzo jak wypięknieje, kiedy ją umyjesz. Bransoletkę, jeśli sygnowana i sprawna, to jeszcze możesz wykorzystać do ekspozycji innego zegarka w gablotce, którą już możesz sobie planować ;) Werk sprawny, bo ciągle byl na chodzie i nic w nim nie zarosło. Widać to po zużyciu koperty.

Klucza nie polecam. Lepiej suwmiarką i pileczką lub białym korkiem do butli na wino.

W Ałmazach nie ma kopert z Alu.. Są z mosiądzu w chromie.

Mój ostatni nabytek, zdobyty za CIĘŻKĄ KASĘ ;)  od szanownego kolegi :ph34r:attachicon.gifP4140231.JPGattachicon.gifP4140242.JPG

PIękny jest!