Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zorka-5

Zegarki sportowe z rezerwą chodu od strony dekla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. O ile garniturowców ze wskaźnikiem rezerwy chodu od strony dekla jest trochę, to czy istnieje coś sportowego oprócz OP 320 i nowego 441?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"OP 320" możesz wrzucić link lub fotke?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Officine Panerai 320. Użyj google.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, a Tobie nie przychodzi nic do głowy oprócz PAM-ów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaca mam i pustke w głowie :wacko: Ze sportowych zegarków właśnie nic na chwile obecną nie przychodzi mi do głowy. Ale jak sobie coś przypomne, to wrzuce.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie. Znajomy przyniósł jakieś kolorowe wynalazki - nigdy więcej :wacko:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, że na WUS widziałem podobny temat :

 

http://forums.watchuseek.com/f2/power-reserve-display-back-side-640770.html


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sportowych jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sportowych jak na lekarstwo.

No bo w zasadzie rezerwę od strony dekla opracowano bardziej z myślą o garniturowcach. Żeby zachować czystą formę i nie "zanieczyszczać" tarczy. W zegarkach sportowych jest raczej tendencja odwrotna, żeby wzbogacać tarczę o większą ilość wskaźników. Rzeczony model OP jest swego rodzaju wyjątkiem, gdzie chciano zachować bardziej tradycyjny wygląd tarczy, więc wskaźnik rezerwy "ukryto".


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o np. AP Royal Oak Dual Time Power Reserve, GP Sea Hawk II, Ulysse Nardin Maxi Marine czy siedmiodniowym Inżynierze IWC?

Dla mnie to mocno sportowe zegarki.

 

Pozdrawiam, Marek


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o np. AP Royal Oak Dual Time Power Reserve, GP Sea Hawk II, Ulysse Nardin Maxi Marine czy siedmiodniowym Inżynierze IWC?

Myślę że źle zrozumiałeś temat. Wskaźnik rezerwy od strony dekla, to znaczy od tyłu.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Przepraszam, źle przeczytałem temat. Mam Radiomira PAM197 z takim wskaźnikiem na mechaniźmie. Czy jakikolwiek Radiomir to zegarek sportowy - dla mnie nie. Wszystkie Luminory są dla mnie sportowe, także PAM320, choć swego czasu PAM233 (wskaźnik rezerwy na tarczy) bardzo mi pasował do garnituru.

 

Wskaźnik rezerwy na mechaniźmie to ogólnie wyjątkowość - ma niezakłócać estetyki tarczy (tak jak w PAMie 197) a jest, przynajmniej dla mnie niezwykle cennym dodatkiem do każdego "mechanika".


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, Luminory nie są moim zdaniem typowo sportowymi zegarkami. Dla mnie to coś pomiędzy, ze wskazaniem na elegancje. Sportowe Paneraie, to Submersible.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, wygląda na to, że Panerai rządzi jeśli chodzi o zegarki o sportowym charakterze ze wsk. rezerwy chodu od strony dekla. Mamy tak:

 

Submersible 371 - najbardziej "sportowy" wg Michała :) Fajny, ale olbrzymi - 47 mm.

 

00019354.jpg

00019355.jpg

 

Luminor 320 i 441 - na zdjęciach akurat 441 - mój następny PAM :)

 

11.jpg

12.jpg

 

Radiomir 346 - no też jednak ma trochę sportowego charakteru :)

 

00017921.jpg

00017918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

371 to moje niespełnione marzenie. A niespełnione dlatego, bo ten zegarek jest za duży :( Gdyby miał 44mm, nie zastanawiałbym się... Ehhh


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Ten Ceramiczny świetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

371 to moje niespełnione marzenie. A niespełnione dlatego, bo ten zegarek jest za duży :( Gdyby miał 44mm, nie zastanawiałbym się... Ehhh

Michał, na Twoją rękę za duży? Czy widziałeś na żywo 47-mm suba PAM-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze PAM 190 - absolutna klasyka gatunku ...

 

 

76mg.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.