Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Estados1

Jaki sport uprawiają zegarkowi maniacy?

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba ostatecznie będą Boreale Joker w wersji rzepowanej, znaczy takie o:

Hm, nie zaglądałem przez chwilę na forum - nie wiem, czy kupiłeś już buty, ale wtrącę swoje trzy grosze: spróbuj poszukać butów którejś z dużych firm, które właśnie w tym się specjalizują. LaSportiva, FiveTen, RockPillars (aktualnie: Ocun, ale może dzięki zmianom własnościowych dopadniesz gdzieś przecenione RockPillarsy?), Evolv, MadRock, Boreal, a z bardziej egzotycznych - chociażby Tenaya lub Scarpa.

Potem pozostaje pójść do sklepu i mierzyć co tylko się da. Jasne, można wstępnie wytypować kilka modeli, które Ci się podobają, ale przymiarka potrafi zweryfikować tego rodzaju założenia.

 

Buty wspinaczkowe się rozbijają - niektóre mniej (te wykonane z materiałów syntetycznych), inne bardziej (te skórzane). Weź to pod uwagę dobierając rozmiar. Nie chodzi o to, żeby po dwóch minutach od ubrania buta noga robiła Ci się sina, ale kupowanie "kaloszy" o x numerów za dużych (bo dopiero takie były wygodne) też nie ma sensu. But - nawet taki dla osoby, która wspina się od niedawna - powinien być precyzyjny. W sklepie powinna być możliwość postawienia nogi na niewielkim stopniu lub krawądce - czasem jest jakiś stołek z przykręconymi kilkoma stopniami, w najgorszym razie można stanąć na krawędzi stopnia schodów.

 

Możesz też rzucić okiem na climb.pl - kilka lat temu przeprowadzali duży test porównawczy różnych butów.

Edytowane przez k2cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Hm, nie zaglądałem przez chwilę na forum - nie wiem, czy kupiłeś już buty, ale wtrącę swoje trzy grosze: spróbuj poszukać butów którejś z dużych firm, które właśnie w tym się specjalizują. LaSportiva, FiveTen, RockPillars (aktualnie: Ocun, ale może dzięki zmianom własnościowych dopadniesz gdzieś przecenione RockPillarsy?), Evolv, MadRock, Boreal, a z bardziej egzotycznych - chociażby Tenaya lub Scarpa.

Potem pozostaje pójść do sklepu i mierzyć co tylko się da. Jasne, można wstępnie wytypować kilka modeli, które Ci się podobają, ale przymiarka potrafi zweryfikować tego rodzaju założenia.

 

Buty wspinaczkowe się rozbijają - niektóre mniej (te wykonane z materiałów syntetycznych), inne bardziej (te skórzane). Weź to pod uwagę dobierając rozmiar. Nie chodzi o to, żeby po dwóch minutach od ubrania buta noga robiła Ci się sina, ale kupowanie "kaloszy" o x numerów za dużych (bo dopiero takie były wygodne) też nie ma sensu. But - nawet taki dla osoby, która wspina się od niedawna - powinien być precyzyjny. W sklepie powinna być możliwość postawienia nogi na niewielkim stopniu lub krawądce - czasem jest jakiś stołek z przykręconymi kilkoma stopniami, w najgorszym razie można stanąć na krawędzi stopnia schodów.

 

Możesz też rzucić okiem na climb.pl - kilka lat temu przeprowadzali duży test porównawczy różnych butów.

 

 

Buty juz kupione i już były pierwsze testy na ściance. Kupiłem Boreal Joker Velcro.

Przymierzałem je w sklepie porównujac z kilkoma innymi firmami i te wydały mi się najlepsze (pod kątem tego jak stoi mi się na stopniu testowym i dopasowania do kształtu stopy. Potem zamówiłem je przez internet bo znalazłem o ponad 100zł taniej niż w stacjonarnych sklepach.

 

Zobaczymy po czasie jak się spisują (mam je dopiero od poniedziałku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 5 razy w tygodniu spacer po pracy do domu 5km w 40min dobrym krokiem i tyle mego sportu.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownia,piłka ręczna(ale już rekreacyjnie),strzelectwo zaczynam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wkrótce jadę na Crossfit. Bardzo fajne, ciekawe zajęcia ogólnorozwojowe łączące zarówno trening siłowy jak i kondycyjny. Ogólnie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio biegam. Biegać zaczęłam już latem. O ile w poprzednich latach przestawałam biegać późną jesienią oraz zimą to w tym rokou postanowiłam się zaprzeć oraz trenować równięż w zimnych miesiacach. I nie jest tak źle. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia się. Na pewno warto jest się szarpnąć na jakąś porządną bieliznę termoaktywną. Wtedy o wiele lepiej się biega. No i powinno się jeszcze wspomagać trening dietą aby dał jakies wymierne efekty. 

http://fitwatch.pl/trenowac-na-czczo-czy-po-posilku-sprawdz-co-radza-profesjonalisci/

Edytowane przez karolzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sam równiez nie mam tyle czasu ile chciałbym mieć. Uprawialem siłownie przez jakiś czas i widziałem rezultaty. Jednak ćwiczenia byly zajmujące i obecnie nie mam juz tyle czasu aby chodzić na ćwiczenia po  3-4 razy w tygodniu. A chodzenie raz w tygodniu na siłownie mija się z celem. Staram się wyjść jednak raz na dzień na jakiś spacerek, przynajmniej krotki.

Zastanawiałem się nad elektrostymulacją. https://www.intime20.pl/  . Ponoć wystarczy jeden trening w tygodniu a daje dobre rezultaty. Czy ktoś może na to chodził? 

Edytowane przez rmt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak skończysz... :P

Uważaj na siebie... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak skończysz... :P

Uważaj na siebie... ;)

Na sztucznych ściankach :) mam nadzieję, że to bezpieczne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spróbowałem skakania na trampolinach i powiem Wam, ze fajna opcja. Sam z siebie pewnie bym nie poszedł do takiego miejsca, ale miałem ostatnio pod opieką chrześnicę. Oraz musiałem zorganizować jej czas w jakiś sensowny sposób. Postanowiliśmy wybrać się własnie na trampoliny. I fajna opcja.

 

Drugiej rzeczy jaką chciałbym kiedyś spróbować to skoków ze spadochronem. Ale może nie w tym roku tylko w przyszłym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Sport... U mnie z niewielkimi przerwami karate Shōtōkan. Próbowałem też futbolu amerykańskiego, ale dostałem przepukliny w nodze i lekarz kazał przerwać zabawę. Inaczej czekałaby mnie operacja, a tego wolałem uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Mnie sport towarzyszył od zawsze.

Na początku było karate, taka moda w tamtych latach. Później, przez chwilę, gimnastyka sportowa. Az w końcu ciężary. Głównie kulturystyka, ale też trójbój siłowy. W międzyczasie boks i armwrestling. Także anie ze mnie kulturysta, ani bokser, ani armwrestler :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka, kolarstwo, snooker, rajdy samochodowe - wszystko w tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenis ziemny. Od dziecka. A tak poza tym kiedyś grywałem w piłkę nożną (jak każdy :P), koszykówkę, czasem w siatkówkę. Sporty walki przez jakiś czas, narty.

Teraz został już tylko tenis kilka razy w tygodniu, więcej zwyczajnie już nie potrzebuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w siatkę 2 razy w tygodniu, w sezonie sporo jeżdżę rowerem i chodzę w miarę regularnie na basen. 30 minut kiepskiego pływania żabką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenis, piłka nożna, rower, pływanie. Jednym słowem "człowiek orkiestra" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.