Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Najlepsze kwarce chrono

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze!

 

Jak w temacie, umieszczamy tutaj zdjęcia prezentujące najepsze, waszym zdaniem, zegarki kwarcowe z komplikacja chronografu. :) Wiem ze kwarce, wedlug sporej liczby forumowiczow, nie umywaja sie do automatow (zwlaszcza panuje przeswiadczenie ze nie warto kupowac kwarca powyzej 2 k), ale zachecam do zabawy :)

 

Breitling Colt II Chronograph (certyfikowany chronometr)

c3978__BREITLING_colt-73ec7.jpg

 

Cerina DS Action

389543d1297888152-where-can-i-find-bezel-my-certina-ds-action-chrono-certina-ds-action-chrono-schwarze-luenette-c013-417-11-057-00.jpg

 

Wiecej typow moze wrzuce po pracy. Tymczasem, zapraszam!


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko postawione pytanie :). Najlepsze kwarcowe chronografy... Wszystkie tak samo dobre (te szwajcarskie) , bo niemal wszystkie na tych samych mechanizmach :). Ja wskażę te imho najładniejsze, choć muszę się zastanowić ,bo kwarce omijam raczej z daleka :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Certina, którą kupiłem od jednego z forumowiczów, i która cieszy mnie do dziś

541_7184_42_61_3Q_Internet_RGB_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kwarc to tylko taki:

 

DSC_0793.jpg

 

 

:)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czad. To jeszcze Omega sprzed czasów SG.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Certina, którą kupiłem od jednego z forumowiczów, i która cieszy mnie do dziś

 

 

Mam ten sam model, tylko z czarnym bazlem (czego zaluje, bo widac rysy coraz bardziej) :)

 

Chdzilo mi o kwarce, ktore sa dobrej jakosci i maja ladny wyglad (bo zrobic ladnego kwarca, kiepskiej jakosci to kazdy moze ;P)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chdzilo mi o kwarce, ktore sa dobrej jakosci i maja ladny wyglad (bo zrobic ladnego kwarca, kiepskiej jakosci to kazdy moze ;P)

 

Czyli najładniejsze. Bo najlepsze to raczej te najbardziej dokładne :lol:

Z tym drugim byłoby łatwiej, bo te pierwsze to w dużym stopniu kwestia gustu.

 

Moje typy, jeden od Citizena, drugi od Seiko

 

03_01.jpg

03_02.jpg

t78883_05.jpg

 

saga109-b.jpg

 

na dokładkę Manta z szafirowym bezelem

 

4(61).jpg

CASIOOCW-S1250TC-1A_4.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi :lol: Ale nie bojcie sie wrzucac kwarcow z certyfikatem chronometru :o (czyli de fakto najdrozszych kwarcow jakie sa):

actu_2969.jpg

 

Longines ma ladny chrono na tym samym mechanizmie co moja Certinka:

L3.643.4.56.6_wrist.JPG

 

Aquaracer:

tag-heuer-aquaracer-quartz-chronograph-grande-date-caf101a-ft8011.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Emergency tylko i wyłącznie, najlepsze w nim jest że nie ma sekundnika który skacząc co sekundę tylko by mnie drażnił :) Świetny zegarek:

 

emergencyprofessionalqu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bojcie sie wrzucac kwarcow z certyfikatem chronometru :) (czyli de fakto najdrozszych kwarcow jakie sa):

 

Najdroższych to nie, bo te najdroższe to kalibry SD i radiowe z GPS. Choć z drugiej strony dochodzi też "podatek za napis", więc to i ciężko stwierdzić jasno, co jest najdroższe :)

 

Niemniej proszę bardzo, jedyny japoński kaliber chrono z dokładnością chronometru (20s/rok), czyli 7J21, w kopercie w wersji Brightz

 

ad_brightz01.jpg

 

91db62755bb426049b33d26e.jpg

 

W zupełnie innym stylu C70 Brookland od C.Ward'a, w środku ETA 251.232 z TC

 

Christopher_Ward_C70_Brooklands_Watch_1.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znacie jakieś ładne kwarce chrono z białą tarczą i tachymetrem? Coś w stylu Carrery 1887?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tag-heuer-tag-heuer-formula-1-chronograph-cah1111-ba0850.jpg

 

Jeszce Tag Heuer Formula 1 na bransolecie z białą tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

breitlingairwolf1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dla mnie to najlepszy zegarek kwarcowy. Abstrahując od ceny, do niestety mam za mały nadgarstek no i nie mogę przeżyć tej błyszczącej bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można do niego dokupić tanią gume breitka na której prezentuje się świetnie ew. czarnego rekina z białym przeszyciem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z naszego forum :)

Nie dość że ładny, to na dobrym werku ETA 251.262 - ten sam co w Certinie DS FIRST

post6010135705001330689.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten podoba :

71A9o0D7eaL_AA1417_.jpg

Prawdopodobnie przez nawiązanie do mistrza Zenka Str...


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nic takiego, ale ten zegarek dostał u mnie "dożywocie" jakiś czas temu:

 

T66-1-617-52-SD.jpg

 

Mam też wersję z białą tarczą i niebieskimi (termicznie barwionymi) wskazówkami.

 

tissot-heritage-porto-chronograph-watch-1.jpg

 

Jak ktoś nie ma na Francka Mullera, to jest to doskonały wybór (ładniejsze od "bliźniaczych" Longinesów!)


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma na Breitlinga to i Orient da radę ;)

 

213133003007443888.jpg

 

Mechanizm pewnie nie tak dobry jak w pierwowzorze ale zegarek wygląda całkiem nieźle.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma na Breitlinga to i Orient da radę ;)

 

213133003007443888.jpg

 

Mechanizm pewnie nie tak dobry jak w pierwowzorze ale zegarek wygląda całkiem nieźle.

Gdyby nie opis to nie przyglądnąłbym się dokładnie i został w przekonaniu ,że to breitling :blink: .Jaki to model i jakie koszta ??


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.