Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
mat_k

Najlepsze kwarce chrono

Recommended Posts

Signature od citizena jakość wykonania powala.

post-59414-0-14790100-1414693207_thumb.jpg

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Witam,

Przeglądając posty z chronografami kwarcowymi, które wstawiliście zauważyłam, że zdecydowanie zabrakło tu zegarków DAMSKICH.

Moim skromnym zdaniem 2 modele MAURICE LACROIX powinny wam się spodobać:

1).  LC1087-SS002-160,

2).  Mi1057-SS001-150

Agnieszka

post-27593-0-09734100-1417527222_thumb.jpg

post-27593-0-93686400-1417527224_thumb.jpg

Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

vv22s6X.jpg

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Za to jak pisza wiele egzemplarzy ma latajaca luzno wskazowke minutowa. Raz odchylka minutowa w jedna raz w druga strone w zaleznosci od polozenia zegarka.

ten Emergency tylko i wyłącznie, najlepsze w nim jest że nie ma sekundnika który skacząc co sekundę tylko by mnie drażnił tongue.gif Świetny zegarek:emergencyprofessionalqu.jpgUploaded with ImageShack.us

Dla jednych brak sekundnika będzie minusem, ale ja wolę to niż patrzeć jak skacze.

Dodatkowo wskazówka chrono całkiem ładnie płynie :)

Niedawno przymierzalem jakiegoś kwarca chrono Bulova z mala sekunda i centralnym sekundnikiem stopera. I o ile ten drugi "płynął" - na oko jakieś 5Hz to mała sekunda niestety skakała... jakby nie mogli obu zrobić płynących...

Ze względu na mechanizm to dowolny z ETA 251.262.  Co do wyglądu zewnętrznego to mi się podoba to:

IMG_7622.jpg

Jedyne co mi w nim nie pasuje to ten sam kolor wskazówki sekundowej co tych odpowiedzialnych za funkcje chronografu (poprawione w 2 wersji) i brak indeksów na 10 i 2 (są w wersji Tutimy i Sinn'a).

Guest Jacek Olszewski

Rosyjski czasomierz Szturmanskie Chronograf Woschod-1 (Штурманские Хронограф Восход-1) Quartz Seiko TMI VK64 - oryginalne wzornictwo nawiązujące do historii kosmonautyki...  B) 

post-89266-0-80805900-1462095277_thumb.jpg

Edited by Jacek Olszewski

Nowy x wind :)

i7w0oxU.jpg

Edited by kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oris, Phoibos, Zelos

O tym mechanizmie już ktoś wspominał, jednak dla mnie ten zegar jest super ze względu na ilość detali (indeksy, data na 6 godzinie, obliczanie czasu w innej strefie, małe wskazanie w 24formacie, wykończenie koperty, zakręcana koronka). Choć zastanawiam się ciągle jakby wyglądał gdyby wszystko było opisane cyrylicą :)

post-85560-0-34374700-1462957292_thumb.jpg

Edited by thearchitect

Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

O tym mechanizmie już ktoś wspominał, jednak dla mnie ten zegar jest super ze względu na ilość detali (indeksy, data na 6 godzinie, obliczanie czasu w innej strefie, małe wskazanie w 24formacie, wykończenie koperty, zakręcana koronka). Choć zastanawiam się ciągle jakby wyglądał gdyby wszystko było opisane cyrylicą :)

Pewnie jak cyrk jekatynburski ;) 

tak lepiej sądzę

Najlepszego kwarca chrono szukam już od paru miesięcy i mam zdecydowanie pewność w tym zakresie, że najpiękniejsze chronografy są mechaniczne. Ale wrzucę takie trzy przypadki na które zwróciłem uwagę:

Stawiam na Adrriatike z tych trzech pozycji. Zdecydowanie

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Najlepszego kwarca chrono szukam już od paru miesięcy i mam zdecydowanie pewność w tym zakresie, że najpiękniejsze chronografy są mechaniczne. Ale wrzucę takie trzy przypadki na które zwróciłem uwagę:

Stawiam na Adrriatike z tych trzech pozycji. Zdecydowanie

Ale, wiesz, że to było 2,5 roku temu. Co za tym idzie pewnie już dawno nie ma takich planów. ;):lol:

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Ale, wiesz, że to było 2,5 roku temu. Co za tym idzie pewnie już dawno nie ma takich planów. ;):lol:

Dobra dobra, przeglądam i przeglądam na datę nie zwróciłem uwagi. Sorry

Dobra dobra, przeglądam i przeglądam na datę nie zwróciłem uwagi. Sorry

Lepiej późno niż wcale :-)

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.