Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anum47

Orient AAA zamiast 3 gwiazdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem w domu starego orienta automat, kupił go kiedyś mój ojciec jakieś 20 lat temu, a może i więcej, zegarek przeleżał w rupieciach gdy się zgubił kilkanaście lat, i mam pytanie, na tarczy jest AAA zamiast 3 gwiazdek , co to znaczy ? gdzieś słyszałem jak ktoś mówił że "AAA" to były podróby, ale w internecie przeczytałem na anglojęzycznej stronie że AAA to stara seria, poprzednik tej 3 gwiazdkowej, i była znacznie lepsza od obecnej. Tu odnośnik do tej strony http://uhrforum.de/v-n-o-s-orient-aaa-faceted-genuine-crystal-new-photos-t1047

 

to jak w końcu z tym jest, ktoś wie może ? czy AAA to podróbki czy po prostu stara seria orienta ?

 

mam jeszcze jedno pytanie, zegarek startuje po ruchu ręką albo nakręceniu koronką, lecz po 5-15 sekundach staje zawsze, czy to efekt tego że leżał kilkanaście lat nie używany ? Da się to naprawić ?


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by było pokazać fotki ;)

A to, że się zatrzymuje to może wina tego, że oleje stężały. Zegarmistrz wyczyści i nasmaruje


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogłem wcześniej wstawić fotki, zrobię to teraz ;) datownik działa bez problemu z tego co widzę, dni tygodnia są po angielsku i niemiecku, zdjęcia są nawet dobrej jakości tylko że szkiełko jest matowe, wytarte i porysowane dlatego tak słabo widać tarczę, mam nadzieje że szkiełko będzie się dało wymienić bo sam zegarek mi się podoba. fotki na dole \/

 

p07041220190001.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p07041220200002.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p07041220210001.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny egzemplarz, pochodzący z 1984 roku. Na tarczy ma ***. Myślę, że AAA wcale nie musi oznaczać, że zegarek jest starszy niż ten z gwiazdkami. To może być po prostu inna linia - model. Niestety w internecie nie znalazłem jednoznacznych informacji (może słabo szukałem ;) )

Kręcenie koronką w tym mechanizmie nic nie da - nie ma możliwości ręcznego nakręcania. Spróbuj nim poruszać (najlepiej ponoś go na ręce przez kilka godzin). Jeśli nie będzie efektów, nie pozostaje nic innego, jak oddać go do zegarmistrza. Przy okazji warto wymienić szkiełko (koszt ok. 20 zł).

 

P.S. Warto go przywrócić do stanu używalności, bo to na prawdę niezły zegarek (mój od nowości nie był u zegarmistrza...)

post-35535-0-30546700-1333831074_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie można dokręcić go ręcznie, ale od kręcenia koronką zaczyna chodzić, podobnie jak od potrząśnięcia nim, być możę smar stężał , w końcu zegarek 10 lat albo i więcej leżał. Efekty zawsze te same, 5-15 sekund i staje. Oddam do zegarmistrza żeby przywrócić mechanizm do właściwego stanu ;) Szkiełko też wymienie jeśli będzie się dało, bo w moim Seiko 5 miałem spore problemy żeby znaleźć zegarmistrza który mi wymieni szkiełko, wszyscy mówili że nie mają takiego. A polerke koperty i bransoletki sam sobie zrobie, zegarek bardzo mi się podoba, ogólnie tak z czystej ciekawości chciałem wiedzieć co oznacza te 'AAA'.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.