Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TeJot

Niebywały pojedynek: Omega Seamaster vs Oceanus Casio

  

112 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraźmy sobie zegarek z przeznaczeniem do używania w wodzie. Basen, morze, jeziora to miejsca, w których większość/część z nas dość regularnie bywa i spędza wakacje czy urlop. Zegarek nie musiałby spełniać kryteriów divera. Wyobraźmy też sobie zegarek z akcentem marynistycznym, którym mógłby być kolor niebieski. Oprócz tego ważne aby zegarek wyróżniał się czymś szczególnym, jakimś charakterystycznym akcentem (technologicznym, estetycznym, użytkowym) bądź powiązaniem z inną dziedziną (sztuką, filmem, sportem).

 

Po przeanalizowaniu sposobu użytkowania doszedłem o zgrozo do wniosku, że mógłby … powinien być to zegarek kwarcowy.

Po zgrubnej analizie rynku i kryteriów wyłoniłem dwóch ewentualnych kandydatów do pojedynku:

 

1. Omega Seamaster Professional 300 M GoldenEye

- oryginalny zegarek Jamesa Bonda z filmu GoldenEye (jest świetnym gadżetem z filmu bez widocznych i jednoznacznych oznaczeń na tarczy czy kopercie)

- klasyka Omegi w formie zegarka ikony-stylu

- profesjonalna klasa WR i zawór helowy

- podstawowa funkcjonalność: data

 

ps. zdjęcia wersji w automacie, lecz kwarcowy jest niemal identyczny – na tarczy brak napisu „Chronometer”. Chciałem umieścić podobne jakościowo zdjęcia.

 

bondreflect.jpg

 

 

 

2. Oceanus Manta OCW-S1400D-2AJF

- Premium Line Oceanusa

- zegarek bez koronki z zaawansowaną technologią kwarcową (mechanizm) i materiałową (koperta i bransoleta wykonana z utwardzanego tytanu TIC titanium carbide treatment)

- niespotykany układ totalizatorów chronografu i genialne ogniwa bransolety

- bogata funkcjonalność: czas światowy, chronograf 1/20 sek, czas 24 godz., data z dniem tygodnia, czas atomowy, bateria słoneczna, funkcja oszczędzania energii, klasa wodoszczelności 10 bar

 

20120116829019.jpg

 

 

 

Zapraszam zatem do tego niebywałego pojedynku do którego stają Omega i Casio !

Na pozór dwa zupełnie odmienne zegarki, o różnorodnej funkcjonalności acz przeznaczone do podobnego użytku.

 

Prosiłbym aby argumentować swoje typy, gdyż fajnie byłoby poznać decydujące o oddanym głosie aspekty.

Poniżej zamieszczam po kilka zdjęć jednego i drugiego kandydata oraz zapraszam do pojedynku !

 

 

 

bondcloseup1.jpg

 

20120116acacfa.jpg

 

bondside.jpg

 

20120116e2c2b5.jpg

 

extension.jpg

 

20120116f88eb1.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega jest najwygodniejszym zegrkiem jaki nosilem a wiec na nia glos!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus.

Za postęp technologiczny. Jestem miłośnikiem Omegi, jednak jeśli mam oddać uczciwy głos, to tylko taki.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a właśnie organizowałem pojedynek najbardziej popularnych chronografów wszechczasów, bez podziału na prestiż, machanizm i marke. Czyli Speedmaster vs Striking vs Daytona. No cóż, poczekam :(

 

PS. mimo wszystko Omega, bo bardziej mi się podoba.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega za piękno bijące z prostoty(nie sugerowałem sie marką!)

Nurek to nurek!

po co mi pod wodą czas światowy? albo kalendarz?

prostota i czytelność


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Głos na omegę, casio moim zdaniem ma nieczytelną tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega; na co dzień w zegarku wystarcza mi data i godzina, w basenie tym bardziej :(


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega za design,ale werk ma lepszy ocek,wyprzedza omcię o lata świetlne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Oceanus, jesli nie miales wczesniej zegarka z tej linii to wybierz wlasnie go z pewnoscia sie nie rozczarujesz a napewno Cie poztywnie zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus za zaawansowane rozwiązania i świetne, wręcz idealne wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

omega jest najwygodniejszym zegrkiem jaki nosilem a wiec na nia glos!

 

Nosiłem, potwierdzam. Głos na Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta nie jest nurkiem, nie jest przeznaczony do używania w wodzie. Nazwa pochodzi od płaskości zegarka.

Największe WR mają w linii Oceanusów mają Cachaloty, ale nadal Casio nie nazywa je diverami.

Najprędzej zakwalifikować Oceanusy jako zegarki jachtowe - Casio ma limitowane edycje specjalne upamiętniające takie imprezy w Japonii.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega :(

i wcale nie dlatego że nosił ją Bond. Po prostu w tym zestawieniu ładniejsza...bardziej poważna.

 

Oceanusy są naprawdę fajne...ale nie jako alternatywa dla Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega za wygodę noszenia, czytelność i wszechstronność . Casio przeładowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Omega, to mechanik, a jeśli musi być kwarc, to niech będzie Oceanus


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Omega, fale są tak wymowne że nie da się inaczej :( Casio jest ok, jednak strefy i wskazówki w szybkim skojarzeniu tłumią pozorne wodne pochodzenie i sugerują bardziej przemieszczanie międzynarodowe (samolotem przez ocean? ;) ).

 

Edit: doczytałem post Serga. i Casio faktycznie to styl bardziej typu jachting.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta nie jest nurkiem, nie jest przeznaczony do używania w wodzie. Nazwa pochodzi od płaskości zegarka.

Największe WR mają w linii Oceanusów mają Cachaloty, ale nadal Casio nie nazywa je diverami.

Najprędzej zakwalifikować Oceanusy jako zegarki jachtowe - Casio ma limitowane edycje specjalne upamiętniające takie imprezy w Japonii.

 

Zaznaczyłem w pierwszym poście, że to właśnie nie mają być nurki, natomiast WR 100 m Oceanusa predysponuje do pływania w nim. No chyba że nie wtedy bym się zawiódł srodze.

 

 

Oceanusy są naprawdę fajne...ale nie jako alternatywa dla Omegi.

 

Dlaczego tak uważasz, mógłbyś uzasadnić?

 

 

 

PS

Tomek, a właśnie organizowałem pojedynek najbardziej popularnych chronografów wszechczasów, bez podziału na prestiż, machanizm i marke. Czyli Speedmaster vs Striking vs Daytona. No cóż, poczekam ;)

To dopiero będzie pojedynek :(


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu sposobu użytkowania doszedłem o zgrozo do wniosku, że mógłby … powinien być to zegarek kwarcowy.

 

Błędny wniosek :) Owszem mógłby, ale nie musi :(

Mój głos na mój ulubiony zegarek. Wiem, że są lepsze od niego, ale to nieważne. Ten jest moim ulubionym zegarkiem i chyba już nigdy nic go nie przebije.

Tomek, pomyśl nad automatem, bo 2531.80.00 na prawdę daje radę w każdych warunkach ;)

Nawet, gdyby coś się kiedyś zepsuło (mnie to się nigdy nie zdarzyło) to części dostaniesz "za rogiem w monopolowym" :D i zegarek naprawisz bardzo tanim kosztem.

Dlaczego właśnie 2531.80.00? Odpowiedź poniżej:

tndsc01508n.jpg

dsc01996w.jpg

dsc01535cpl.jpg

tndsc03996.jpg

tndsc03211.jpg

tndsc03331.jpg

tndsc03887.jpg

tndsc03946.jpg

tndsc03074.jpg

tndsc03125.jpg

tndsc03688.jpg

tndsc03980.jpg

 

Zdjęcia w basenie nie mogę znaleźć, ale też daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki,ale nigdy tak nie traktowałem zegarka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na Omegę, ale oczywiście automat.

Podaję tu referencję mojego - 2220.80.00, od prezentowanej przez poprzednika różni się czerwonym napisem Seamaster na tarczy i większym konikiem na deklu. No i co-axialem.

Przez mój niewielki nadgarstek przewinęło się sporo zegarków w większości 36-40 mm. Trochę się obawiałem, jak będę się czuł w trochę większym Seamasterze. A jest to najwygodniejszy zegarek, jaki kiedykolwiek nosiłem. Pewnie genialne wyprofilowanie uszu i superwygodna bransoleta świetnie tu współgrają:

dsc1084pn.jpg

Wprawdzie nie używam go pod wodą i na plaży, trochę mi szkoda... Nie używam też do garnituru. W każdej pośredniej sytuacji sprawdza się w 100%, i to bez wzgledu na kolorystykę stroju.

Tu inne fotki:

dsc1502fp.jpg

dsc1089a.jpg

dsc1519s.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki,ale nigdy tak nie traktowałem zegarka..

 

Sorki, ale nigdy nie traktowałem zegarka jako relikwii :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie zegara do piachu mu nie służy,tymbardziej,że luneta w tym modelu to pomalowany plasterek aluminium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie zegara do piachu mu nie służy,tymbardziej,że luneta w tym modelu to pomalowany plasterek aluminium...

Tu akurat się zgadzam, 300m do piachu się nie nadaje. Chyba, że nowy model, z ceramiką na bezelu, chociaż wszystkie zegarki z ruchomym bezelem nie lubią piachu.

Na plażę i do wody używam Risemana, zresztą to jedyne sytuację, kiedy wędruje na mój nadgarstek, na co dzień nie możemy się polubić...

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na plażę idę bez zegarka..Nie lubię białego paska na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki,ale nigdy tak nie traktowałem zegarka..

Trzymasz je w gablocie, czy co? Szczególnie, że to Seamaster czyli diver, z założenia zegarek do "nieoszczędzania".


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.