Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Dwa Jaegery vs Rolex

  

75 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A który zegarek Twoim zdaniem częściej by gościł na Twojej ręce?

Myśle, że każdy z nich noszony byłby tak samo często. Wszystkie trzy bardzo mi się podobają, choć boję się, że np. Master Chronograph będzie się "kłócił" z Zenithem. Bądź co bądź są to podobne zegarki. To samo tyczy się Rolexów (GMT Master II vs Explorer II). Reverso natomaist ma skłonność do łapania rys :(

 

Jaki cel ma być tego zegarka pomijając oczywiste przyczyny takiego zakupu ;)?

 

Pytasz czy używam np. chronogafu lub wskazówki GMT ? Tak, używam.

 

Ma mnie cieszyć i pokazywać godzine, tyle :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie JLC mi się podobają, choć to Reverso jakoś mi nie leżało na przymiarce. Z Rolexami odwrotnie. Prawie każdy mi się nie widzi, ale na łapie leżą nieźle. A więc... Z tych trzech Master Chronograf B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj glos na Rolka. Sam choruje na ten model, Carlito ty masz niecale 30 lat i moim zdaniem ten zegarek idealnie pasuje do mlodego, aktywnego czlowieka. Dwa pozostale sa bardziej konserwatywne, moze za kilka lat.

 

Tu kolejny filmik z Rolkiem w roli glownej. Szczegolnie piekne ujecia sa od 6:55

http://www.youtube.com/watch?v=ufmH4pwQnQM&list=PL4E492DCCBF100B75&index=1&feature=plpp_video


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, rozmumiem (z tytułu ankiety) że wybierasz pomiędzy dwoma JLC a jednym Rolexem :lol:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędzrzej, zawsze miło usłyszeć, że jest się jeszcze młodym - dzięki :)

 

Mimo wszystko nie uważam, że Squadra jest dedykowana tylko dla starszego rocznika. Prędzej inne linie Reverso, ale nie Squadra.

 

Tomek, chciałbym, ale mam inny plan. Teraz któryś z tych trzech, a później portugalczyk.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie czy to co napisze Ci pomoze (albo sie na mnie pogniewasz ;) ) ale wg mnie choc Reverso jest dla mnie przepiekną klasyką "kostek", to kwadratowe/prostokatne zegarki nie leza ladnie na duzych nadgarstkach :rolleyes: Poza tym popieram wczesniejsza opinie, ze takie zegarki postarzaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie uważacie, że Reverso Squadra jest dedykowana dla starszego pokolenia? Ktoś jeszcze jest podobnego zdania?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie uważacie, że Reverso Squadra jest dedykowana dla starszego pokolenia? Ktoś jeszcze jest podobnego zdania?

 

ja jestem odmiennego zdania... powiedziałbym nawet, że to rolex jest dedykowany dla panów w średnim wieku chcących się trochę odmłodzić przez usportowione gadżety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Fajna jest ale ta co ją ma na ręku V. Rossi :) Ta biała faktycznie taka tatusiowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybór padnie na Reverso, to będę go chciał tak ubrać :

 

DSC_7675-2-2.jpg

DSC_7723-3.jpg

 

Czy dalej twierdzicie, że jest to "dziadkowy" zegarek? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dlaczego uważasz, że chrono w tym zegarku jest upchane? Moim zdaniem właśnie pasuje, zobacz :

 

Inne propozycje na dzień dzisiejszy naprawde odpadają.

 

Źle to napisałem, chodzi mi o to że Reverso stało się nagle masywne, jakieś taki muskularne a to zawsze był bardzo zgrabny zegarek.

Bardzo chciałbym mieć reverso, ale na chrono bym się nie zdecydował bo dla mnie traci swój styl.

 

Jacek, a do niego pasuje? :)

 

black.jpg

 

To zdjęcie właśnie dobrze obrazuje, to co mam na myśli. Wygląda to wg mnie groteskowo, ale chrono aż prowokuje do takich zestawień natomiast koperta (choć przerośnięta) jest bardzo stylowa. Wiem że reverso to z założenia zegarek sportowy ale styl polo to bardzo eleganckie ubrania pomimo że na sportowo. Nie to co na zdjęciu.

 

Michał staram się przekonać ale dalej wolę klasyka :)

 

Zanim odpowiedziałem na Twoje pytanie to porównałem sobie te zegarki pod tym linkiem: http://www.network54.com/Forum/234648/thread/1143251099/A+brief+historical+note+on+the+75th+Anniversary+of+Reverso (może się przyda)

 

...z innej strony cholera może Tobie by ten zegar spasował? Myślę że wymagałby szczególnego doboru garderoby.

Bez chrono myślę, że znacznie bardziej uniwersalny.

 

Nie oddałem jeszcze głosu bo sam nie wiem i chyba nigdy nie zrobiłeś trudniejszego pojedynku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie uważacie, że Reverso Squadra jest dedykowana dla starszego pokolenia? Ktoś jeszcze jest podobnego zdania?

Wydaje mi się, że ktoś słusznie zauważył, iż kwadratowe zegarki lepiej się prezentują na szczuplejszych nadgarstkach. Takie połączenie jest jakby bardziej sportowe, takie "z pazurem".

 

I drobna (słuszna lub niesłuszna) dygresja: Trudno porównywać zegarek z takiej półki, ale kojarzy mi się, że mógłby pasować nie tylko do eleganckiej odzieży, ale i również do bardziej sportowego stylu np. Bossa z linii green.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyło o stronę. Dla tych co się zagapili i twierdzą, że Squadra jest dla starszego pokolenia, na poprzedniej stronie wkleiłem zdjęcia, które moim zdaniem temu przeczą. Zobaczcie sobie.

 

Źle to napisałem, chodzi mi o to że Reverso stało się nagle masywne, jakieś taki muskularne a to zawsze był bardzo zgrabny zegarek.

Rozumiem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyło o stronę. Dla tych co się zagapili i twierdzą, że Squadra jest dla starszego pokolenia, na poprzedniej stronie wkleiłem zdjęcia, które moim zdaniem temu przeczą. Zobaczcie sobie.

 

 

Reverso w każdej wersji jak najbardziej nadaje się dla każdego pokolenia :)

Uważam że taki zegar na ręce młodszej osoby bedize wyglądał super - jeśli ktoś potrafi się fajnie, z klasą ubrać to reverso wpasuje się do każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaeger-LeCoultre-Robert-Downey-Jr-thumb-450x675-5019.jpg

jlc_image_1251461.jpg

jlc_image_1881036.jpg

luca2.jpg

news_image_984251.jpg

news_image_2018411.jpg

Quentin20Tarantino20wearing20Jaeger-LeCoultre20Reverso20Squadra.jpg

rssq.jpg

 

:)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie uważacie, że Reverso Squadra jest dedykowana dla starszego pokolenia? Ktoś jeszcze jest podobnego zdania?

Nie no, bez przesady z tym starszym pokoleniem... choć powiem szczerze, że ten biały chrono faktycznie taki trochę "dziadziowy" :P Może jeśli koniecznie ta Squadra to coś w czerni i na kauczuku? Rysami bym się nie przejmował, to co złapie można baaardzo łatwo wypolerować.

Głosu nie oddaję- tego, którego faktycznie brakuje Ci w kolekcji, nie ma w tej ankiecie :)

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te zdjecia pokazują że bez chrono lepiej to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, w czerni na kauczuku miałeś Ty kiedyś i szybko Ci się znudził ten zegarek, także nie, dziękuję :) Zresztą absolutnie mi jakoś nie pasuje ten zegarek na gumie, na bransolecie również. Tylko skóra.

 

Co do "jedynego słusznego wyboru", to wciąż mi się pląta gdzieś tam po głowie :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Reverso absolutnie nie jest zegarkiem dla "dziadkow" ale pasuje mu tylko i wylacznie pasek. Kalczuk do tego zegarka to jak ogien i woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram! Jak Reverso to tylko na pasku. Guma z tym zegarkiem wygląda strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jaeger-LeCoultre Reverso Squadra to oczywiście "Hometime" z jasną tarczą na skórzanym pasku lub na bransolecie - miałem taki na ręku podczas wizyty naszej klubowej grupy w manufakturze, wygląda rewelacyjnie ! Jeśli Reverso klasyczne to dzisiejsze Grande Reverso Duo lub poprzednie tj Duo Date - największe Reverso ! Dla dużego "chłopa" - jest to mój ulubiony zegarek, jasna tarcza z datownikiem i małą sekundą, a pod spodem ciemna druga strefa o której wiedzą tylko miłośnicy JLC :P Ale, wybieram Rolex New Explorer II - dlaczego ? to proste bo jeszcze go nie mam :) bo kilka razy miałem go na ręku i zastanawiam się czy warto, czy powinienem, czy muszę go mieć itp. Ma wszystko to co lubię - jasna tarcza, datownik, druga strefa w kolorze że dech zapiera i to czego nie lubię najbardziej czyli dekiel gładki i nudny jak autostrady w Szwecji !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnej chwili poszedłem sobie zobaczyć to Reverso na żywo w Aparcie i muszę przyznać że zyskał w moich oczach. Nie jest tak duży jak się wydaje i pomimo wielu wątpliwości jakie do niego miałem wypadł fajnie.

Ja osobiście dalej wolę go bez chrono (najbardziej mi w chrono przeszkadzają duże przyciski które optycznie powiększają kopertę).

Gdybym kupował sobie to pewnie byłby to REVERSO SQUADRA HOMETIME chociaż propozycja Grande Reverso Duo jest kusząca (praktycznie masz jak dwa zegarki).

 

Słowem, po wizji lokalnej proponowane Reverso sporo zyskało - jednak dalej uważam, że squadra hommetime jest o wiele zgrabniejsza :)

 

PS: Michał - jedna rzecz mnie zaniepokoiła, oglądałem egzemplarz z wystawy i mikrorysy w dobrym świetle były widoczne już z pół metra (jedna to nawet z metra) a zegarek jakby nie było nowy.

Może akurat sklep o niego nie dbał, ale faktem jest że nowa sztuka na półce w sklepie nie była wizualnie 10 na 10.

Ciekawi mnie jak ten zegar wygląda np. po roku normalnego użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tych rys obawiam się najbardziej. Choć spolerować takie drobne ryski, to nie problem - mam nadzieje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tych rys obawiam się najbardziej. Choć spolerować takie drobne ryski, to nie problem - mam nadzieje.

Pewnie nie a czy to jest upierdliwe to już chyba trzeba samemu się przekonać. Skoro się już w stali tak rysuje to w złocie też jest przyjemny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, to ciekawe są jak do tej pory wyniki ankiety :)

 

Idą łeb w łeb.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.