Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Dwa Jaegery vs Rolex

  

75 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Strasznie nie lubię, gdy zegarek ma tendencję do rysowania się - to bardzo denerwuje (nawet jeśli można spolerować) i w konsekwencji doprowadza do znudzenia zegarkiem.

 

Ja też nie lubię rys, ale bez przesady. Jak można znudzić się zegarkiem tylko dlatego, bo złapał trochę rys ?. Z takim podejściem stajesz się niewolnikiem rzeczy, którą posiadasz. Nosząc zegarek na ręku, zawsze może się zdarzyć, że przywalisz nim o coś, że zarysujesz. Zwłaszcza latem kiedy czasomierz nie jest osłonięty. Nosisz koszulę ze spinkami ?. Nawet od spinek zegar może się porysować. Jak chcesz mieć ideał, to należałoby nabyć czasomierz i zamknąć do gabloty tylko po co w ogóle kupować zegarek ?. Jedyne odstępstwo jakie miałoby sens, to zakup jakiegoś unikalnego modelu jako lokatę kapitału. Normalnie zegarek jest po to żeby się nim cieszyć, nosić, a nie łapać doła z powodu głupiej ryski. Mój Royal Oak też już złapał trochę rys i wiesz co ?, ani mnie to ziębi ani grzeje. Po prostu cieszę się zegarkiem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Myślę, że te znudzenie to ostateczny etap, kiedy zegarek już jest nieźle poharatany :)

Wszystko zależy od właściciela - jedni użytkują przedmioty normalnie ale w taki sposób, że zegarek czy komórka po jakimś czasie wyglądają jak nowe. U innych po paru dniach sprzęty wyglądają jakby miały już nie wiem jaki "przebieg".

W przypadku droższych zegarków jest taki plus, że podczas przeglądu jest też odnawiana koperta. Po przeglądzeie otrzymujemy praktycznie nowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że jedne zegarki mają tendencję do rysowania, drugie trochę mniej. Zapewne kwestia powierzchni - satynowanych, polerowanych, układu tych powierzchni, projektu koperty, bezela, itd. Najlepszym przykładem zegarka z wręcz niezwykłą tendencją do zbierania rys jest Reverso. 8-dniowy Master trochę mniej, a wyjątkowo zadowolony jestem z Portuguese. Pamiętam, że na Inge też nie było widać tych rys, a na PAM-ie niestety trochę tak. Zgadzam się, każdy zegarek się rysuje, tylko na jednym widać to bardziej, na innym mniej. I właśnie o to mi chodzi. Nie wiem jak jest z AP RO, ale oglądając zegarek wydawało mi się, że może "chcieć" się rysować - szczególnie ten wystający bezel, z polerowanymi boczkami. O bransolecie nie wspomnę, bo wiadomo jak jest.

 

Ale tak jak napisałem wcześniej - o tym czy zegarek szybko się znudzi, czy zagości u kogoś na dłużej decydują różne kwestie i proszę Was nie sprowadzajcie tego tylko do rysowania koperty. Bo pomijając już to, znam siebie na tyle dobrze, iż czuję, że mi RO raczej szybko znudziłby się i tyle. Jednak temat był inny - doradzić Michałowi i chyba to zrobiliśmy. Doradziliśmy, żeby nie kupował na siłę, on to przyjął i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec, już zupełnie na luzie, dodam, że gdyby ktoś inny założył tą ankietę, to głosowałbym na Explorera :)

 

Świetny jest.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec, już zupełnie na luzie, dodam, że gdyby ktoś inny założył tą ankietę, to głosowałbym na Explorera :)

 

Świetny jest.

Emanuje z niego taka świeżość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emanuje z niego taka świeżość :)

Ma ten zegarek coś w sobie. W sam raz dla "młodzieniaszka" pod trzydziestką ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ten zegarek coś w sobie. W sam raz dla "młodzieniaszka" pod trzydziestką ;)

U mnie już troszkę po, ale i tak jak na niego zerkam od jakiegoś czasu, to aż mi się twarz uśmiecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec, już zupełnie na luzie, dodam, że gdyby ktoś inny założył tą ankietę, to głosowałbym na Explorera :)

 

Świetny jest.

 

Gdyby nie fakt, że masz Rolka z GMT też bym tak głosował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już troszkę po, ale i tak jak na niego zerkam od jakiegoś czasu, to aż mi się twarz uśmiecha :)

Wcale Ci się nie dziwie, bo to typowo radosny zegarek jest - na lato idealny. Przedewszystkim nie wieje od niego nudą. Podoba mi się bardzo ta śnieżno biała tarcza i szcztkowany bezel. Moim zdaniem niewiele brakuje temu Rolexowi do ideału, a jego wykonanie jest na naprawdę wysokim poziomie. Gdybym teraz stał przed wyborem Rolka, to miałbym nie lada kłopot - GMT Master vs Explorer :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt, że masz Rolka z GMT też bym tak głosował :P

A jednak :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A moim zdaniem ten Rolex jest taki sobie. Nic szczególnego. Prawdę mówiąc w ogóle mi się nie podoba. Ale za to gdyby w ankiecie był Memovox, to zagłosowałbym na ten zegar. Coś ostatnio za mną "łazi" ten czasomierz. Na zdjęciach wygląda fajnie, a na żywo jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ten Rolex jest taki sobie. Nic szczególnego. Prawdę mówiąc w ogóle mi się nie podoba.

Bywa tak, że to co nam się podoba na pierwszy rzut oka lub na początku z czasem staje się nudne. A to co na początku nie wywołuje większych emocji z czasem zaczyna do nas przemawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, no zobacz :

 

 

Cudo !!! :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Rolek na zywo niestety sporo traci. Na filmiku mamy piekna gre swiatla itp. dlatego faktycznie wyglada ciekawie. W realu to juz nie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na żywo absolutnie nie traci, a miałem okazje oglądać ten zegarek nie przy sztucznym oświetleniu, a przy słoneczku :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak :)

 

Jak już kiedyś pisałem to jeden z najlepszych Rolków moim zdaniem - ja chyba wolałbym go z czarną tarczą - stalowy bezel + biała tarcza są moim zdaniem troszeczke mdłe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba, ale wolałbym Explorera.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie można przymierzyć tego explorera?

- możliwie najbliżej Łodzi (w jakim konkretnie salonie)?

Narobiliście mi "smaka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie można przymierzyć tego explorera?

- możliwie najbliżej Łodzi (w jakim konkretnie salonie)?

Narobiliście mi "smaka"

 

W Wawce jest na 100% w salonie W.Kruk na placu trzech krzyży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawce jest na 100% w salonie W.Kruk na placu trzech krzyży.

Zadzwon i zapytaj. Tydzien temu rozmawialem z gosciem z salonu w Katowicach i nie mieli bialego nigdzie w PL.


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na żywo absolutnie nie traci, a miałem okazje oglądać ten zegarek nie przy sztucznym oświetleniu, a przy słoneczku :)

No nie wytrzymalem :P

Pewnie, ze nie traci - w rzeczywistosci po przymierzeniu wyglada rownie imponujaco. I choc indeksy na bezelu moglyby byc troszke mniejsze, to i tak calosc wyglada klasycznie, elegancko oraz... sportowo (a co najwazniejsze - niczego nie przypominaja... sa indywidualne) B)

Sam mierzylem i zeby nie taka historia i "otoczka" Suba, to wybralbym wlasnie ten egzemplarz i to TYLKO w bieli B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, no zobacz :

 

 

Cudo !!! :)

 

Ten Rolex to jakaś podróba, pierwszy raz widzę krzywo ustawioną koronkę w Rolku :P

A tak najeżdżałem na Omegę w tym względzie ...


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak - ale jakbys mial namiar na ta pdrobe, to daj znac - odkupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.