Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie i ja chciałem dołączyć do tak zacnego grona z moim najnowszym nabytkiem ;)

post-86255-0-24025600-1447621171_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie i ja chciałem dołączyć do tak zacnego grona z moim najnowszym nabytkiem ;)

  

48 mm ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ;)

 

To pokaż jeszcze jak to na nadgarstku się układa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaż jeszcze jak to na nadgarstku się układa :)

no właśnie nie wiem jak zmniejszyć zdjęcie bo z telefonu nie chce mi załadować  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, zegarek z maja 2014 z pełną dokumentacją ;)

Edytowane przez Joogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowiedzcie proszę coś więcej o zegarku mojego znajomego. Gdzie znajdę jakieś dodatkowe informacje na jego temat? Za  wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

 

20151116_102352_zpszvvljal2.jpg

 

20151116_102343_zpslvzsdsxx.jpg

 

20151116_102326_zpszzilfbnb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomaszek, Twój znajomy czy Ty? Przejrzałem uważnie zegarki tutaj, http://www.breitling-museum.com/1950-1959.html, +lata 40, 60, 70, I nie znalazłem nic podobnego. Breitling bardzo rzadko ma całkowicie płaską tarczę, najczęściej indeksy są aplikowane i wypukłe. Dlatego podejrzewam, że niestety jest to zegarek nieoryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ja się w Braitlingi póki co nie bawię. Siedzę w radzieckich. No to smutna wiadomość dla kolegi będzie. Co ciekawe, był z tym zegarkiem u zegarmistrza i nie było wątpliwości co do oryginalności. Niestety go nie otwierałem więc nie potwierdzę. Fak, tarcza jakoś skromnie w nim wygląda.

Edytowane przez tomaszek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarmistrz nie mial watpliwosci, to ja sie nie bede wymadrzac. A przy okazji, jak kolega lubi Breitlingi, wyslij mu linka do breitling-museum.

 

LCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-86255-1447941693,4704_thumb.jpg

No,w końcu się udało  ;)

Edytowane przez Joogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarmistrz nie mial watpliwosci, to ja sie nie bede wymadrzac. A przy okazji, jak kolega lubi Breitlingi, wyslij mu linka do breitling-museum.

 

LCz.

Dołączam zdjęcie mechanizmu. Nie gra mi czcionka na mechanizmie z tą na tarczy i deklu. Jakoś tak za nowoczesna jest.

47d2e6b00db3de233939ec2f9eec80f0.jpg

Edytowane przez tomaszek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc Witam Wszystkich Serdecznie :) jednocześnie dołączam do klubu Breitlinga z moim nowym Coltem :)

Na żywo zrobił na mnie takie wrażenie, że nie mogłem się oprzeć... no i jest na nadgarstku od prawie dwóch tygodni :)

 

hUC2GNQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oby jak najdłużej.. :)

 

Colt jakoś niedoceniany, nie wiadomo dlaczego, wszyscy by chcieli avengery, seawolfy, chronomaty itd.

W colcie tylko wodoszczelność jest mniejsza, 500 czy 1000m nie jest każdemu potrzebne, a konstrukcję i tak ma wzmocnioną tak samo jak np. avenger.

No i rozmiar 44mm w miarę uniwersalny.

Poza tym tu nic za dużo niepotrzebnie nie świeci, rys wynikających z codziennego użytkowania prawie nie widać.

A niebiesko turkusowa tarcza to bije czarną na głowę.

 

Przyjemnego użytkowania.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) nosi się bardzo przyjemnie i na pewno zostanie na dłużej, tym bardziej, że to pierwszy zegarek :) a Colt rzeczywiście jest niedoceniany, mało się ich widuje.

Jako, że świeżak ze mnie, to mam pytanko, może ktoś będzie wiedział co i jak :) nie przeszkadza mi za bardzo to, że przyspiesza na dobę ok 6-8 sekund i tak raz już stanął i musiałem ustawiać godzinę od nowa... ale zauważyłem, że data zmienia się kilka minut przed północą, zazwyczaj 2- 4 minuty przed. Ktoś z Szanownego grona wie czym może to być spowodowane ? A może taki urok automatów, jak np. przyspieszanie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok mechanicznych zegarków tej klasy ,że data nie przeskakuje równo po północy lecz ma powolne przejście... Jednak spieszenie się 8 sekund bym reklamował. Maksymalne dopuszczalne to 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info :) przy okazji kiedyś podejdę do salonu, zaobaczę co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chronometrze odchylka dobowa 6sek? To juz moja omega speedmaster nie chronometr ma max 3sek.. Ja bym podrzucil gdzies na regulacje. Nowego kupiles?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?

Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zegarki automatyczne mogą mieć takie odchyłki, ponoś trochę może się ustabilizuje  


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, kupiony nówka z salonu. Za ok 2 tygodnie będę w Krakowie to przy okazji podskoczę do salonu... bo niestety u mnie w Opolu nie ma Apart Exclusive...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przed oddaniem moze sie rozbuja bo faktycznie jak nowy mechanizm to trzeba mu chwili ponoszenia.. Dlatego tez kupilem kwarca chronometra. Idzie rowno z zegarem atomowym - zero odchylek :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?

Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.