Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie zaufany zegarmistrz, nie mam jeszcze takiego, czytalem tu o kilku adresach, możesz polecasz któryś?

Jezeli chodzi o plamki to jest jedno wyrazne "uszkodzenie" na szybce a te odbarwienia wyglądają zupełnie inaczej.

Widziałem sporo tarcz do kupienia na ebay i chrono 24 tylko ciężko znaleźć dokladnie taką jak mam w dobrym stanie. Zawsze mozna trochę inną od tego samego modelu w innej kolorystyce.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiesz nam gdzie mieszkasz, to ktoś ci poleci zegarmistrza ;) dobrego zegarmistrza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja :), okolice Janek pod Warszawą więc w sumie całe miasto wchodzi w grę.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie napisze gdzie warto pojsc do zegarmistrza w Warszawie z dosyć starym Breitlingiem ???

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz Tobie odświeży mechanizm, a kiedyś na pierwszych stronach tego tematu pisał człowiek z Nowego Yorku, że jak on oddaje swoje Breitling'i do serwisu oficjalnego to wracają jak nowe, może warto szczególnie ,że jest to starszy model? Jeżeli się zdecydujesz to porób dokładne zdjęcia przed i po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Zegarek trafiając do autoryzowanego serwisu najpierw jest sprawdzany i rozbierany. Następnie klient otrzymuje informację które części powinny zostać wymienione wraz z wyceną. W przypadku Kolegi, pomijając sam mechanizm, na pewno będzie to szkiełko plus tarcza, do tego dojdą pewnie wskazówki, koronka - to są rzeczy za które trzeba będzie dodatkowo zapłacić. W koszt samego serwisu jest wliczone jest rozebranie mechanizmu, czyszczenie, złożenie, sprawdzenie poprawności chodu, wymiana uszczelek oraz polerka całego zegarka i bransolety. Fakt że po takim spa zegarek wraca jak nowy, ale koszt pewnie przewyższy koszt jego zakupu.

Natomiast oddając do dobrego zegarmistrza zrobi on to samo, łącznie z odświeżeniem zegarka, za o wiele mniejsze pieniądze. Największym problemem jest pozyskanie części czyli szkiełka, tarczy, koronki itp bo Breitling nie prowadzi sprzedaży, pozostaje rynek używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zegarmistrz odświeży mechanizm i nasmaruje i tego właśnie szukam :) nie miałem jeszcze przyjemności nosić automata do zegarmistrza stąd moje pytania o dobry adres. Jezeli chodzi o wygląd to on na żywo na przegubie wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciu więc spokojnie będę sobie szukał tarczy do wymiany i ewentualnie szkiełko. Oficjalnych serwis zaproponował mi 2400 za przeglad 1880 za tarczę i 960 za szybkę co zbiło mnie trochę z tropu :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Wstepnie byłem u zegarmistrza na złotej w warszawie mowil ze w cenie 800 zrobi serwis mechanizmu, polerkę koperty, poprawi wskazówki i jeżeli dostarcze to wymieni tarczę. Ale nie wiem czy to dobry adres....

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecę Ci niestety dobrego zegarmistrza w Warszawie, podpowiem jedynie że w Łodzi w dużym i ponoć dobrym punkcie cenę za taką usługę podali mi identyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisu, identyczną jak ta 2400 czy 800?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta 800 oczywiście. Z tym że chodziło o Colta na Ecie więc za chrono cena jeszcze lepsza.

Jak pisałem wcześniej, 1650 zawołali w Aparcie i u Pieśkiewicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB poszukaj Pawła Kowalczyka z Łodzi, to jest zegarmistrz, ma niezłą opinię i odnawia zegarki.

a to mój Breitling, też starszy Pan, 26 letni :)

 

13924961_10207091449097816_7654720563609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemej, a kto (ktoś) ci doradzał ten model? Wstaw inne zdjęcie, bo zegarek świetny, ale pasowałby chyba lepiej na twoją kostkę zamiast na nadgarstek  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha trochę racji jest, mam trochę za mała łapę na brajtki aczkolwiek jestem wielbicielem marki.. Miałem już kilka modeli ale ten ma zdecydowanie najlepszy mechanizm no i nie jest to 46mm.

Generalnie to już praktycznie go nie ma i mam nadzieję że da radość komu innemu a ja idę w inny temat :) 


9882f8743888ffd00af92f857aec143c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za docenienie wyboru:-) Mam Chronosika od miesiąca i z każdym dniem jestem pewniejszy wyboru. W październiku, po powrocie z wojaży, przerzucę go na brązowy pasek i będzie wyglądał tak, jak wtedy gdy go kupowałem:

post-92465-0-82223800-1471947892_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.