Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz ja oglądam i nie widzę w tym nic dziwnego ani śmiesznego

Ale ja się nie śmieje , każdy ma jakieś zboczenia.

Moim zdaniem i w Twoim wszystko gra.

A jak oczekujesz perfekcji , spróbuj Chronomata czy Navi BO1. Tam powinno wszystko grać. A nie powiedzmy wejściowy model do firmy.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na łeb nie upadłem , by lupą oglądać zegarki z tej półki

...

Zgadzam się.

Zresztą z wyższej również nie oglądałbym.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj minęło równo 2 tygodnie jak otrzymałem zegarek Tudor Black Bay Chrono na modyfikowanym przez Tudora mechanizmie Breitlinga B01. Po około 10 - 12 dniach codziennego noszenia (i pierwotnie bardzo wysokiej odchyłki) ustabilizował się z odchyłką ok. 4 s. na minus ale przy specyficznym odkładaniu na noc - tarczą do dołu. Szczerze mówiąc dokładnością jestem troszkę zawiedziony - miałem wcześniej Longinesa chrono i odchyłka wynosiła ok 1-1.5 s bez żadnej zabawy z testowaniem różnych pozycji (Longines nie maił certyfikatu COSC). Jak myślicie, warto byłoby udać się do zegarmistrza na delikatną regulację? Jak jest  z Waszymi Breitlingami na tym mechanizmie? Zegarek bardzo długo leżał na sklepowej półce - czy to może być przyczyna takiej odchyłki? Pytanie zadałem również w wątku Tudora i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaczął bym od odmagnesowania , jak długo leżał i być może blisko jakiegoś urządzenia elektrycznego , a wychodzi Ci na minus , to to może być przyczyna. Moje B01 chodzą z dokładnością Rolex.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomeks001 ja bym zostawił. Po co rozkręcać nowy zegarek

Jeszcze Ci porysują i paprochy pod szkło nawrzucają.

Zrobiłbym to pod koniec gwarancji.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Dorian mówi

Ale spróbuj odmagnesowania , nie trza rozkręcać , a zaszkodzić nie zaszkodzi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak Dorian mówi

Ale spróbuj odmagnesowania , nie trza rozkręcać , a zaszkodzić nie zaszkodzi.

 

Mój mechanizm ma krzemową sprężynę - czy taki mechanizm również mimo wszystko podatny jest na namagnesowanie?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Kiedyś na FB grupie Breitling koleś pokazywał. Przykładał kompas i kompas zmieniał kierunek. Po odmagnesowaniu ani nie drgnął.

Nie tak dawno temu znajomemu rozmagnesowywałem rolexa , nawet rolki podatne są. Miał rotomat blisko lodówki. I gdzieś załapał.

 

 

 

Od jakiegoś czasu robię swoje zegarki , czasem używam tarcz grawerowanych na nierdzewce czy damascus , rozmagnesowanie jest zalecane a z doświadczenia wiem , że takie tarcze łapią. Dodatkowo miałem dwa przypadki z moimi zegarkami. Kupiłem chyba za 20$ takie urządzenie , moment i po problemie.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - podejdę do zegarmistrza i poproszę o rozmagnesowanie. Dam znać czy pomogło.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuje , że nie kupiłem Avengera GMT jak lubię duże busolę , tak mój trochę mi przeszkadza

Tym czasem Navi 56bc24cabcfb11e1e011412f124e33e4.jpgeb9ca0f3e377d0f509c6936cbdff1a0d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyższy, pod mankiet nie wejdzie :)

A Navitimery bardzo mi się podobają, tylko na moją łapę pewnie max. 43 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć czy kupowałeś u nas w Polsce czy może za granicami? Jakiś czas temu identyczny jak Twój w Aparcie na wyprzedaży wychodził coś koło 27tyś. (cena wyjściowa ponad 36tyś.) Mierzyłem go, co prawda wybrałem innego (Chronomat 44 Blacksteel) ale Twój też jest zacny - gratuluje zakupu. Niech się nosi, Pozdrawiam.

Wybacz że dopiero pisze! Odkupiłem jako nietrafiony prezent ! Mega rabat ;-) A wyjściowo dostawca to Pan Karol Kałużny! A pochodzenie to Wiedeń - tak przynajmniej jest napisane na elektronicznej karcie gwarancyjnej.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gratuluję Łukaszu oficjalnie :)

 

Ja też dołączam do klubu :)

 

3d0d6f4bc3482a9a46e3bcb785362538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Łukaszu oficjalnie :)

 

Ja też dołączam do klubu :)

No i jest. Orzeł wylądował. Brawo i gratulacje. Śliczny.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Orzeł wylądował. Brawo i gratulacje. Śliczny.

Dzięki Tomek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych Brajtlingowiczów ma może ten sam model, tylko z szarą tarczą? Mocno kusi mnie podmianka (swoją sztukę już nawet wystawiłem na bazarku), ale chętnie obejrzałbym szarą tarczę gdzieś na żywo, najlepiej na pełnej tytanowej bransolecie.

 

Tak czy siak, jakiś Evo do mnie wróci, bo to na weekendy i do dalekich podróży absolutny kozak!

post-98815-0-88063600-1575804801_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Łukaszu oficjalnie :)

 

Ja też dołączam do klubu :)

 

 

Jaca Tobie również:-)

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie ?? Czy to ten niesamowity, wspaniały klasyk ?? 46 mm B01

 

 

post-36930-0-48714300-1576276094_thumb.jpg

post-36930-0-09709900-1576276109_thumb.jpg

post-36930-0-26034600-1576276230_thumb.jpg

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.