Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Chronomat świetny. Ciekawy ruch nowego CEO. Zobaczymy jak będzie ostatecznie ze sprzedażą - na razie na forach w większości zachwyty.

Trzymam kciuki - oby ten nowy Superocean za 1,5 roku nie skończył w Costco z 50% obniżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel jak w rado captain jeśli dobrze widzę. W sensie że im bliżej szkła tym głębiej schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronomat świetny. Ciekawy ruch nowego CEO. Zobaczymy jak będzie ostatecznie ze sprzedażą - na razie na forach w większości zachwyty.

Trzymam kciuki - oby ten nowy Superocean za 1,5 roku nie skończył w Costco z 50% obniżką.

Ano są zachwyty. Znając życie kto się napali kupi za cenę z metki. Niedługo na chronomata w butiku będzie pewnie do 20% rabat. Poczekam.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liimitki mogą się sprzedać online bo jest ich sensowna liczba. Resztę kupią raczej niecierpliwi.

30% deprecjacji ma znaczenie przy takich pieniądzach...


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki jakby dżęder trochę.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te nowe Chronomaty, jestem bardzo ciekawy jak na żywo będzie wyglądać ta bransoleta "Rouleaux" .

 

 

Gdyby dali jeszcze "Skrzydlate" logo.

a1069fdae5dba6d070696b1cd87a4720.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podchodzi mi taka bransoleta. kojarzy mi się z 60tymi albo jakieś art deco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , jak się nie ma co by się chciało to się ma co się ma 06e6d52daf0f795f062680da3fc8b437.jpg

9beb739d1a896050a89f8baec24279e1.jpg

ae8c0659240da83944b5f6321a131f6e.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek39: po raz kolejny stwierdzam, że bransoletkę udało Ci się dobrać rewelacyjnie, lepiej pasuje niż oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroova

Dzięki

 

Breitling 44 mm plus bransa to kawał żelastwa , niezależnie od bransolety. Ori tak samo ciężka

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny choć identyczny jak RADO Cpt Cook (choć nie wiem kto był pierwszy i jeszcze tego nie sprawdzałem ;))

 

Chronomat śliczny, choć troche gruby, ale i tak jeszcze w miarę OK. Ciekaw jestem jak to się będzie prezentowało na żywo.

Odnośnie podobieństwa do Rado Captain Cook - zgadzam się w 100%.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 mm, 10 więcej niż mój OP Date 15000 ... przez tą chudą witkę od lat nie mogę kupić sobie nic fajnego :-(

 

Bransa naprawdę super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na oko zestaw waży jak pòłfunciak z serem:)

 

Najlepiej z Big Kahuna Burgers :-D

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podobieństwa do Rado Captain Cook - zgadzam się w 100%.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

z tym że RADO pojawiło się 5 lat później bo w 1962 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dali jeszcze "Skrzydlate" logo.

 

O tak! Co prawda "B" jest bardziej oryginalne, ale skrzydła ładniejsze i bardziej rozpoznawalne, szkoda.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O tak! Co prawda "B" jest bardziej oryginalne, ale skrzydła ładniejsze i bardziej rozpoznawalne, szkoda.

W historii marki te skrzydła z B pośrodku to tylko epizod. I moim zdaniem dobrze, że firma wraca do korzeni w kwestii logotypów. Obecny Chronomat nawiązuje do wersji z lat 90 ale pamietajmy, że początki modelu to wczesne lata 40 XXwieku.

Pozdrawiam,

I lekki spam AD 1966:

94035981_10207800623888859_5985769304799

Edytowane przez Wasyl

Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym kolegom wydaje się, że same logo jest najważniejszym elementem zegarka.  Mnie również złote skrzydła się podobają - nie przeczę, ale nie jest tak że NAVI bez skrzydeł jest jakimś tworem bez historii, którego się nie kupuje i tyle.  

Skrzydła nie są jedynym historycznie słusznym logotypem Breitlinga, tak samo jak u Tudora  - tarcza zastąpiła różę wbrew utyskiwaniom niektórych (mnie również się różą bardziej podoba), ale to nie zmienia faktu, że to są dalej za***iste zegarki:)

Ostatni sam wybierając klamrę, zrezygnowałem z logotypu skrzydeł na rzecz nowego wzoru z napisem i literką B, bo prócz samego logo, jest ładniej zaprojektowana, ma więcej płaszczyzn i rodzajów wykończenia, w przeciwieństwie do całościowo polerowanej "starej" klamry ze skrzydłami.  

Nie patrzmy tylko na szczegóły a jak kolega Wasyl napisał - Chronomat z 1940 miał dokładnie takie same logo, co obecny, i co jak co, ale do tego akurat modelu B pasuje idealnie...

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym kolegom wydaje się, że same logo jest najważniejszym elementem zegarka.  Mnie również złote skrzydła się podobają - nie przeczę, ale nie jest tak że NAVI bez skrzydeł jest jakimś tworem bez historii, którego się nie kupuje i tyle.  

Skrzydła nie są jedynym historycznie słusznym logotypem Breitlinga, tak samo jak u Tudora  - tarcza zastąpiła różę wbrew utyskiwaniom niektórych (mnie również się różą bardziej podoba), ale to nie zmienia faktu, że to są dalej za***iste zegarki:)

Ostatni sam wybierając klamrę, zrezygnowałem z logotypu skrzydeł na rzecz nowego wzoru z napisem i literką B, bo prócz samego logo, jest ładniej zaprojektowana, ma więcej płaszczyzn i rodzajów wykończenia, w przeciwieństwie do całościowo polerowanej "starej" klamry ze skrzydłami.  

Nie patrzmy tylko na szczegóły a jak kolega Wasyl napisał - Chronomat z 1940 miał dokładnie takie same logo, co obecny, i co jak co, ale do tego akurat modelu B pasuje idealnie...

Są skrzydła i skrzydła :) Historycznie pierwsze były skrzydła AOPA ( z napisem AOPA), prawie równolegle takie same skrzydła ale bez napisu AOPA na wstędze tarczy i z logotypem Breitling lub B - ten wariant jest uzyty w reedycji navitimera '59 a od 1967 juz sie pojawiło logo "twin Jets". I mówimy tylko o Navitimerach. Pozostałe miały napis Breitling prosty lub kursywą i B. Te skrzydła z literą B to już wymysł Schneidera i przez wielu utożsamiany jest z "ikonicznościa" Breitlinga.

W latach 40 to Chronomat miał akurat logotyp pusany kursywą, ale w 60 to juz jak najbardziej B

91603809_10207726070185063_8194450275352

 

gallery_225_1514_49858.jpg

Pozdrawiam,

Edytowane przez Wasyl

Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest z 1940 ...

Zegarek jest ze wczesnych lat 40, na cal 150 - rzadki bo ma ręcznie "wydrapane" znaki importowe. Ale ta tarcza jest późniejsza. Firma przeprowadziła sie do Genewy w 1952 roku więc ta tarcza byłaby jakimś proroctwem ;)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W historii marki te skrzydła z B pośrodku to tylko epizod.

...

Doskonale o tym wiem, jednak bardziej mi się skrzydła podobają.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.