Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2020 o 11:27, kingcrimson napisał:

Jakis czas temu toczyła się debata  i trochę lament że Breitling rezygnuje z uskrzydlonego logo. Ktoś się orientuje w którym roku po raz pierwszy pojawiły się skrzydła w logo?

to zależy o jakich skrzydłach mówimy. jeśli masz na myśli te "pierwotne" - AOPA, czyli de facto skrzydła nie Breitlinga tylko Stowarzyszenia Właściciel i Pilotów Samolotów - to pierwsze Navitimery miały je juz w 1952 roku.

Te skrzydła z literką B w środku to wymysł Schneidera, dopiero lata 90 XXw. W historii marki uskrzydlone B to zaledwie epizod.

Jeśli chodzi o to, co ma pod maską, to VJ 7740 nie umywa się do Venus 178, ale jest rzadki a przy okazji ma datę.

Pozdrawiam,

IMG_20200916_100759[1].jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

No właśnie to lata 90te więc stosunkowo świeża sprawa ale patrząc na wpisy to ludzie mocno się już przyzwyczaili do "starego" logo. Na pewno skrzydełka efektowniej wyglądają niż proste B.

Ja właśnie sobie zamówiłem model breitlinga   z uskrzydlonym logo więc chciałem się coś dowiedzieć jak to wygląda historycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2020 o 08:43, reelax napisał:

Cześć, sięgam u Was praktycznej porady.

Wiem, że ostateczny wybór należy do mnie, i taki już niemalże podjąłem...  

AVENGER 43 [niebieska tarcza, w nowej odsłonie] VS SOH2 42 [czarny lub niebieski].

Mam zawrót głowy, który?

To dwa różne zegarki, dlatego w ocenie proszę aby skupić się na tym co oczy widzą. 

Mechanizm jest tematem pobocznym dla mnie w porównaniu tych dwóch modeli. 

 

Zegarek nie będzie codzienny, weekendowy, na różne okazje mniej i bardziej formalne. 

Z Breitlingiem wiąże nadzieje dobrej zabawy z akcesoriami bransoleta, skóra, guma itp...

Po dogłębnej selekcji innych wariantów nie rozważam, no może Avenger BlackBird 44 - ale nigdy nie miałem czarnego zegarka. 

Nie wiem jakie ryzyka za tym idą w dłuższej eksploatacji - mam tu na myśli kopertę. 

 

Jakiś czas temu miałem podobny dylemat i wybrałem SOH 2 jak widać (bardziej mi się podoba, in-house od Tudora z dużą rezerwą chodu, ceramika).

Avenger, mimo 43 mm średnicy bardzo fajnie układa się na nadgarstku za sprawą grubości koperty. Drugi plus dla niego to bransoleta (osobiście bardzo lubię "ukośną" bransoletę Braitka). 

Moim zdaniem SOH 2 lepiej się sprawdzi w bardziej formalnych okazjach, oczywiście poza gajerem :) 

Co do pasków i gum to podobnie będzie, ale oceń sam. Przykładowo Piotrek39 ma SOH na czarnym pasku. Po prostu obejrzyj zdjęcia w wątku w różnych konfiguracjach. Moim zdaniem na gumie oba zegarki wyglądają fajnie a na pasku przewagę ma Avenger.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, w zasadzie przejrzałem cały internet ;) To nie powinna być tak trudna decyzja, a jednak jest. SOH2 to ładny zegarek, elegancki i oszczędny w wydaniu - klasyk. Dobry w odbiorze nawet dla tych, którzy nie przepadają za stylem Breitlinga. Avenger - nowy 43, ma sporo do powiedzenia, tak uważam. Mimo, że tarcza jest uproszczona, sam zegar posiada to co w Breitlingu jest najlepsze. Jest w nim dużo tradycji marki. 

Kilka dni temu wypuścili nowe 43 GMT czarną wersję. Zegarek wydaje się być kompletny w tym znaczeniu, że nie jest taki simply. Dobrze to wygląda i nie jest tak oklepane jak bardzo popularny SOH2. 

Co do mechanizmu in-house, nie jest dla mnie silnym wyznacznikiem. To dobry dodatek dla odsłoniętych i zdobionych bebechów. Rezerwa już ma znaczenie 70h to dobry zapas względem ETA.  

Przymierzałem oba, i oba leżą dobrze. Więcej pomysłów mam na Avengera, natomiast SOH2 daje więcej prestiżu, a jego 42 do 43 avengera wydaje się zgrabniejsze.

W kolekcji ma Tudora BB41 Burgundy i on mi trochę miesza, lubię ten zegarek. SOH2 może mi go wypchać, tak czuje, że nie pogodzę obu. Avenger byłby bardziej spójny. 

Taki wywód ;) 

 

@rmickey dzięki za odpowiedź.  

 

Edytowane przez reelax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uzupełnienia dla  Tudora BB to raczej Avenger :) Masz zapewne rację, że SOH 2 wyparłby Tudora z pudełka z czasem...

U mnie SOH 2 wyparł poprzedni model SMPc z czarną tarczą, a przed zakupem Omegi zwyciężyła konfrontacje z czarnym BB41.

 

ps. porównaj niebieskiego Avengera z czarnym. Mi bardziej po kilku przymiarkach spodobał się czarny, mimo że nastawiony byłem na niebieskiego. A bardzo lubię niebieskie tarcze :) SOH 2 moim zdaniem zdecydowanie czarny. 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszke mniejszy niż Navitimer, ale równie uniwersalny

IMG_20200922_120039[1].jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po bólu głowy. 

Pierwsza wspólna kawa ;)

Dzień dobry. 

IMG_20200923_083424_507.jpg

Edytowane przez reelax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet trzeba :) gratulacje 👍

 

Ja prawdopodobnie będę zmuszony rozstać się z Avengerem. 

Jak ktoś chętny, to zapraszam.

IMG_0641.thumb.jpg.92e6a270ac2a6859e53be9acfb6a7cc7.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 11:48, kingcrimson napisał:

Dzięki za informacje.

No właśnie to lata 90te więc stosunkowo świeża sprawa ale patrząc na wpisy to ludzie mocno się już przyzwyczaili do "starego" logo. Na pewno skrzydełka efektowniej wyglądają niż proste B.

Ja właśnie sobie zamówiłem model breitlinga   z uskrzydlonym logo więc chciałem się coś dowiedzieć jak to wygląda historycznie.

 

Nie ukrywam, że u mnie przy wyborze Brajtka duże znaczenie miała obecność B ze skrzydełkami. I nie chodzi mi o kwestie historii czy tradycji, ale to logo, szczególnie jako licencjonowanemu pilotowi, po prostu mi się podoba i zawsze było jakąś tam oznaką skojarzenia Breitlinga z lotnictwem. Choć wiem, że w całej historii Breitlinga to tylko epizod, jednak moim zdaniem najbardziej estetycznie udany :)

 

Ostatnio nawet przymierzałem się do jednego z nowych Brajtków, ale samo B jakoś do mnie nie mówi...

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 19:46, kingcrimson napisał:

Można do klubu z nowym wystrzałowym Coltem?

Gratuluję. Podoba mi się. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ze skrzydełkami. Ale takimi jak należy - lotniczymi ;)

Pozdrawiam,

IMG_20200930_100829[1].jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby cała gablota zegarków, a nic do mnie nie przemawia, ani stylistyką, ani rozmiarem, ani nawet ceną No może Heritage na meshu jedynie.
3bc04b4b2fc58262b4423a6b2d785da7.jpg&key=ab9a0c52409bba6a206d12fa9e2d69812ed6298ef5ab1b717d7377fcec146435


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Chronomat jest świetny , lepszy rozmiar , zrównoważona tarcza, spokojny bezel i stylowa  bransoleta ale :

ciekaw jestem jak z higieną, konstrukcja bransolety może powodować, że konieczny będzie co drugi dzień prysznic 😉 

-  42 brzmi dobrze ale na nadgarstku to nadal kawał stali

-mimo, że to wysoka linia i inhouse to jednak  cenowo to półka Rolexa a jak wiadomo wtórny rynek nie lubi Breitlinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego z miedzianym cyferblatem, no piękny zegarek. Jak dla mnie tylko 42:(.

A co do cen na rynku wtórnym: jak ktoś kupuje zegarek dla siebie i to przemyślany, to nie ma problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy Chronomat jest świetny , lepszy rozmiar , zrównoważona tarcza, spokojny bezel i stylowa  bransoleta ale :
- ciekaw jestem jak z higieną, konstrukcja bransolety może powodować, że konieczny będzie co drugi dzień prysznic  
-  42 brzmi dobrze ale na nadgarstku to nadal kawał stali
-mimo, że to wysoka linia i inhouse to jednak  cenowo to półka Rolexa a jak wiadomo wtórny rynek nie lubi Breitlinga

Bardzo nie lubi. Breitling chronomat oferuje więcej za mniej w porównaniu z Daytona. Warto kupić jak upust dostaniesz. Jak nie , tracisz i to nie mało.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu też mierzyłem z ciekawości kilka większych sztuk. Ale męczy mnie w sumie tylko Navitimer, tylko ten już spory 46mm. 43 jest nieco mały:(

IMG_20200923_112213.jpg

IMG_20200923_113614.jpg

IMG_20200923_113417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piotrek39 napisał:


Bardzo nie lubi. Breitling chronomat oferuje więcej za mniej w porównaniu z Daytona. Warto kupić jak upust dostaniesz. Jak nie , tracisz i to nie mało.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Wszystkie butki są załadowane w tym Breitling a sprzedają się tylko AP, Patek i Rolex. Dlatego cokolwiek kupi się w AD poza wielką trójką jest toksyczne.

Ale pełna zgoda że Breitling trzyma jakość od modeli bazowych począwszy oraz proponuje ciekawe nowości. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzałem do Avengera lub Colta, ale rozmiar 44mm ma jednak za duże L2L na mój nadgarstek. Z kolei Colt 40,5mm, którego miałem przez moment wyglądał na za mały :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba AVENGER II SEAWOLF A1733110BC31169A, ale niestety jego rozmiaru chyba nie jestem w stanie przełknąć na nadgarstku. Dlatego coraz częściej po głowie chodzi mi Colt A17313101G1A1, jego 41mm jest idealnym rozmiarem jak dla mnie. Tylko że znów nie widzę nigdzie tej referencji z niebieską tarczą, gdzie w wersji 44mm już nie ma problemu. I jak żyć?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, byniek napisał:

Mam breitlinga superoceana z 2007 roku, 13 lat jeden czasomierz.

Dbam, szanuję i nie zamierzam oddawać. 
Breitling chronomat, to dla mnie petarda, in hause, rozmiar 42 mm, brak bazarowego wyglądu, po zakupie 5 lat gwarancji z 2 bezpłatnymi przeglądami, gdzie za serwis in hause w innych markach, cena leci w tysiące złotych. 
jak się uda kupić poniżej 30 tys, to uważam to jeden z najlepszych wyborów cena/jakość.

pokaż mi proszę propozycje konkurencji, z rezerwą chodu 70 godzin, wodoszczelnością do 200m i własnym mechanizmem w tym budżecie.

szczególnie, kiedy widzę co odwala ROLEX I JEGO AD.

 

Omega Planet Ocean, 10 godzin mniej rezerwy ale 400m więcej wodoszczelności :)

Edytowane przez dzikipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.