Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Może w piątek dojedzie to się pochwalę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi wpadł w oko i proszę, takie przymiarki.

Na żywo bardzo fajnie się prezentuje, choć taki z niego dość grubszy gość :)

Myślę, że na brązowym, chyba zamszowym pasku (wersja fabryczna ale akurat nie mieli) byłoby fajniej.

No i trochę mi czytelności brakowało, na zdjęciach wyglądało na super czytelnie, w życiu trochę jakby mniej. Ale może to kwestia oświetlenia w salonie.

 

IMG_2519.jpeg

IMG_2520.JPG

IMG_2521.JPG


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0633.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0634.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosz😁

 

 

DSC_0635.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić serwis swojego Transocean'a B01. Kupiłem go w 2012, jak tylko pojawił się w limitowanej edycji i chyba pora na przegląd.

Kogo polecacie? Wolałbym nie korzystać z pośrednictwa Apartu.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie lepiej, jak sam sobie odpowiem:

1. W naszym kraju nikt nie ma autoryzacji serwisowej dla mechanizmu B01 (potwierdzone w 3 miejscach: WaWa, KRK + Apart)

2. Zegarki są odsyłane do serwisu w Wiedniu

3. Szacowany koszt to około 3k PLN, zależnie od zakresu pracy

To ciekawe, biorąc pod uwagę "wartość" zegarków Breitling oraz spadek tej wartości.

Spróbuję, opowiem "jak było"...


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać. Tak to już bywa. Ludzie najpierw lamentują na forach, że firmy kroją za zegarki z pudrowanymi tanimi mechanizmami, które można spotkać w modelach 5x tańszych, a jak już pojawią się inhouse'y - to trzeba odsyłać i bulić zewnetrzym serwisom za granicą.  Nie ma idealnego rozwiązania tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, chcę oddać na przegląd Superocean II. Polecicie jakiegoś fachowca Katowice, Kraków? Słyszałem dobrą opinię o p. Szumlasie z firmy Kwestia Czasu. Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wieloryb

odezwę się po Nowym Roku. Myślę, że magia Świąt jest zaraźliwa i mogła udzielić się nawet tak wyważonym ludziom, jak zegarmistrze 😀

@Paweł C 

myślę, że SO możesz bez większego ryzyka oddać w ręce zegarmistrza, który po prostu jest od dawna na rynku. Ja mogę polecić pana z Bytomia, ul. Dworcowa. Kilka lat temu regulował mi Longines Evidenza (Valjoux) i UN Maxi Marine (ETA). Naprawił też zegar ścienny z mechanizmem Hermle.

Edytowane przez Navy
Błąd...

What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z najczystszym sumieniem (tak jak pewnie niejedna osoba z tego Forum) polecić pana Janusza Bilickiego z Poznania (ul. Sienkiewicza 9a). Serwisuję u niego wszystko co się rusza i ma wskazówki :) wiedza i umiejętności przeogromne, a ceny bardzo przystępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 12:13, Navy napisał:

 

3. Szacowany koszt to około 3k PLN, zależnie od zakresu pracy

Jak 3000zł to tragedii nie ma jak na autoryzowany serwis, raz na 5 lat. Słyszałem o wyższej cenie serwisu B01. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomulac cena serwisu jest, jaka jest. Trzeba ją zaakceptować, bo innego wyjścia chyba nie ma a nie zaryzykuję przeglądu w miejscu bez autoryzacji.

Dziwi mnie jednak to, że za standardowy serwis sporadycznie używanego zegarka (większość czasu spędza w pudełku lub w rotomacie) trzeba zapłacić około 10% jego wartości rynkowej.

Ale to jest temat na osobny wątek.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, eye_lip napisał:

Transocean Monopusher 1915 - bardzo fajny zegar, taki zestaw ostatnio wymyśliłem i dziś się zrealizował

_MG_2022.jpg

_MG_2023.jpg

_MG_2028.jpg

Fajny by był gdyby nie krzyżówka datoindeksu , monopusher też w tej formie nie dodaje uroku... ale harmonizowanie kolorystyczne -TOP 😉 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie zagłosował niech nie zwleka 😉 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kloc. Ale lubię takie

 

 

DSC_0657.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.