Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2022 o 19:12, Wostok111 napisał(-a):

Galactic 41mm w pełnej krasie

IMG_20221210_135234.jpg

 

Piękny jest! Można prosić o numer ref.? 

 

2 godziny temu, kingcrimson napisał(-a):

Podbijam i celuję Coltem w 200-tna  stronę

IMG_20221216_123148.jpg

 

@kingcrimson Ten też jest genialny, ale wytrzyj proszę obiektyw, wszystkie Twoja zdjęcia mają poświatę/rozmycie i przez to dużo tracą na atrakcyjności! 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

 

Piękny jest! Można prosić o numer ref.? 

 

 

@kingcrimson Ten też jest genialny, ale wytrzyj proszę obiektyw, wszystkie Twoja zdjęcia mają poświatę/rozmycie i przez to dużo tracą na atrakcyjności! 

To jest raczej spowodowane faktem, że fotki robię telefonem za 100 dolarów ale postaram sie bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też z "kwadratem" na tarczy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu z pudełka myślałem, że ten pasek jest ciemno zielony, tymczasem przy zielonej koszuli on się robi brązowy. Czary 🤫

 

IMG_8667.jpg

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię zegarki Breitling, jeden posiadam ale od kilkunastu dni mijam codziennie ogromną reklamę ich zegarków gdzie jest między innymi dokładnie to co na zdjęciu (dostałem e-mail i wrócil do mnie temat), wskazówka GMT nie może być w tym miejscu gdy jest godzina 10:08.

Ja wiem, że to wizualnie ma wyglądać ładniej, ale to jest słaby zabieg na potencjalnych konsumentach.

3C5C2025-448F-4508-8B6D-B6DFE21DB1B8.thumb.png.a2e1f6dcc81a77ffe614d22cc8925dc7.png

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, 70soul napisał(-a):

Lubię zegarki Breitling, jeden posiadam ale od kilkunastu dni mijam codziennie ogromną reklamę ich zegarków gdzie jest między innymi dokładnie to co na zdjęciu (dostałem e-mail i wrócil do mnie temat), wskazówka GMT nie może być w tym miejscu gdy jest godzina 10:08.

Ja wiem, że to wizualnie ma wyglądać ładniej, ale to jest słaby zabieg na potencjalnych konsumentach.

3C5C2025-448F-4508-8B6D-B6DFE21DB1B8.thumb.png.a2e1f6dcc81a77ffe614d22cc8925dc7.png

 

Wszystko przez to, że bezel nie centruje ;)

Świetnie wyglądają te zegarki, ale szkoda, że to nie true-GMT :(


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Wszystko przez to, że bezel nie centruje ;)

Świetnie wyglądają te zegarki, ale szkoda, że to nie true-GMT :(

To druga kwestia, na pewnym poziomie mogliby już odpuścić B17 od tylu lat pakowany do modeli za £4K jak i True GMT, by naprawdę nabywca po wielu latach nie czół rozczarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GMT ze skrzydłami byłby jeszcze fajniejszy. 

 

 

O co chodzi z tym GMT


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Ten GMT ze skrzydłami byłby jeszcze fajniejszy. 

 

O co chodzi z tym GMT

 

Oj tak, logo ze skrzydełkami żal.

Możesz uściślić pytanie o GMT?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Ten GMT ze skrzydłami byłby jeszcze fajniejszy. 

 

 

O co chodzi z tym GMT

Pewnie o to, że GMT jest office jak w Balticu np czy na zwykłych Selitach a nie jak w tudorze czy nowym longinesie

 

 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Ten GMT ze skrzydłami byłby jeszcze fajniejszy. 

 

 

O co chodzi z tym GMT

Są dwa sposoby ustawiania czasu GMT: 

1. True/travel gmt, czyli jak masz w pepsi, czas zmieniasz na wskazówce godzinowej,

2. Office gmt, czas zmieniasz na wskazówce gmt, to większość zegarków z gmt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sanik napisał(-a):

Są dwa sposoby ustawiania czasu GMT: 

1. True/travel gmt, czyli jak masz w pepsi, czas zmieniasz na wskazówce godzinowej,

2. Office gmt, czas zmieniasz na wskazówce gmt, to większość zegarków z gmt.

 

 

To jeszcze od drugiej strony - podróżniczej:

1. True Gmt jest z zasady dla osób podróżujących, kiedy to najczęściej wskazówkę GMT ustawia się na czas domowy (lub jakiś jeden czas referencyjny), wskazówka godzinowa ma możliwość niezależnej regulacji podczas przekraczania stref czasowych, bez zatrzymywania mechanizmu. U mnie True GMT ma wskazówkę 24h ustawioną na czas warszawski, jak lecę np 4h do przodu to przestawiam tylko wskazówkę godzinową na 3h do przodu (bez zatrzymywania sekundnika, więc bez utraty aktualnego czasu), a GMT pokazuje mi czas domowy. Tutaj przy pierwszym ustawianiu zegarka najpierw przesuwamy wszystkie wskazówki (zsyncrhonizowaną minutową, godzinową i GMT), tak aby ustawić odpowiedni czas GMT, dopiero potem wskazówkę godzinową ustawiamy na żądany czas lokalny.

2. Office GMT - nie ma możliwości niezależnego przestawiania samej wskazówki godzinowej, ale osobno ustawia się GMT. Tutaj najczęściej właśnie np w biurze mamy ustawiony czas lokalny, a wskazówka GMT pokazuje godzinę np w innym biurze w innej strefie czasowej. Oczywiście takiego zegarka też można użyć do podróżowania, przy czym funkcjonalność jest dość upierdliwa -> po zmianie strefy czasowej trzeba wyciągnąć koronkę do końca (zatrzymuje się sekundnik), ustawić czas lokalny (przesuwają się wszystkie 3 wskazówki, GMT też), uruchomić ponownie zegarek ale patrząc na jakiś czas referencyjny, bo po wyciągnięciu koronki straciliśmy dokładność, po ustawieniu nowego czasu lokalnego koronkę ustawiamy na GMT, teraz wskazówkę GMT ustawiamy na czas domowy.

 

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Butik napisał(-a):

 

To jeszcze od drugiej strony - podróżniczej:

1. True Gmt jest z zasady dla osób podróżujących, kiedy to najczęściej wskazówkę GMT ustawia się na czas domowy (lub jakiś jeden czas referencyjny), wskazówka godzinowa ma możliwość niezależnej regulacji podczas przekraczania stref czasowych, bez zatrzymywania mechanizmu. U mnie True GMT ma wskazówkę 24h ustawioną na czas warszawski, jak lecę np 4h do przodu to przestawiam tylko wskazówkę godzinową na 3h do przodu (bez zatrzymywania sekundnika, więc bez utraty aktualnego czasu), a GMT pokazuje mi czas domowy. Tutaj przy pierwszym ustawianiu zegarka najpierw przesuwamy wszystkie wskazówki (zsyncrhonizowaną minutową, godzinową i GMT), tak aby ustawić odpowiedni czas GMT, dopiero potem wskazówkę godzinową ustawiamy na żądany czas lokalny.

2. Office GMT - nie ma możliwości niezależnego przestawiania samej wskazówki godzinowej, ale osobno ustawia się GMT. Tutaj najczęściej właśnie np w biurze mamy ustawiony czas lokalny, a wskazówka GMT pokazuje godzinę np w innym biurze w innej strefie czasowej. Oczywiście takiego zegarka też można użyć do podróżowania, przy czym funkcjonalność jest dość upierdliwa -> po zmianie strefy czasowej trzeba wyciągnąć koronkę do końca (zatrzymuje się sekundnik), ustawić czas lokalny (przesuwają się wszystkie 3 wskazówki, GMT też), uruchomić ponownie zegarek ale patrząc na jakiś czas referencyjny, bo po wyciągnięciu koronki straciliśmy dokładność, po ustawieniu nowego czasu lokalnego koronkę ustawiamy na GMT, teraz wskazówkę GMT ustawiamy na czas domowy.

 

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem ;)

Mnie tego nie trzeba tłumaczyć, choć na początku przygody z travel gmt miałem zagwazdkę, czemu to wskazówka godzinowa (w domyśle ta domowa) służy do przestawiania w czasie podróży.

 

Są jeszcze inne i chyba łatwiejsze sposoby ustawiania czasu dla drugiej strefy, tj. poprzez ustawienie bezela np.: w airmanie.

IMG_20220702_120158.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sanik napisał(-a):

Mnie tego nie trzeba tłumaczyć, choć na początku przygody z travel gmt miałem zagwazdkę, czemu to wskazówka godzinowa (w domyśle ta domowa) służy do przestawiania w czasie podróży.

 

To nie było tłumaczenie Tobie tylko podpięcie się. pod Twoje wyjaśnienie i dopisanie paru słów więcej celem dokładniejszego wyjaśnienia.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Butik napisał(-a):

 

To nie było tłumaczenie Tobie tylko podpięcie się. pod Twoje wyjaśnienie i dopisanie paru słów więcej celem dokładniejszego wyjaśnienia.

Ok 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

To jeszcze od drugiej strony - podróżniczej:

1. True Gmt jest z zasady dla osób podróżujących, kiedy to najczęściej wskazówkę GMT ustawia się na czas domowy (lub jakiś jeden czas referencyjny), wskazówka godzinowa ma możliwość niezależnej regulacji podczas przekraczania stref czasowych, bez zatrzymywania mechanizmu. U mnie True GMT ma wskazówkę 24h ustawioną na czas warszawski, jak lecę np 4h do przodu to przestawiam tylko wskazówkę godzinową na 3h do przodu (bez zatrzymywania sekundnika, więc bez utraty aktualnego czasu), a GMT pokazuje mi czas domowy. Tutaj przy pierwszym ustawianiu zegarka najpierw przesuwamy wszystkie wskazówki (zsyncrhonizowaną minutową, godzinową i GMT), tak aby ustawić odpowiedni czas GMT, dopiero potem wskazówkę godzinową ustawiamy na żądany czas lokalny.

2. Office GMT - nie ma możliwości niezależnego przestawiania samej wskazówki godzinowej, ale osobno ustawia się GMT. Tutaj najczęściej właśnie np w biurze mamy ustawiony czas lokalny, a wskazówka GMT pokazuje godzinę np w innym biurze w innej strefie czasowej. Oczywiście takiego zegarka też można użyć do podróżowania, przy czym funkcjonalność jest dość upierdliwa -> po zmianie strefy czasowej trzeba wyciągnąć koronkę do końca (zatrzymuje się sekundnik), ustawić czas lokalny (przesuwają się wszystkie 3 wskazówki, GMT też), uruchomić ponownie zegarek ale patrząc na jakiś czas referencyjny, bo po wyciągnięciu koronki straciliśmy dokładność, po ustawieniu nowego czasu lokalnego koronkę ustawiamy na GMT, teraz wskazówkę GMT ustawiamy na czas domowy.

 

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem ;)

Ja jako nie podróżujący za granicę zapytam :) 

 

Nie wygodnie odczytywać godzinę ze wskazówki GMT ??

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Ja jako nie podróżujący za granicę zapytam :) 

 

Nie wygodnie odczytywać godzinę ze wskazówki GMT ??

 

 

W modelach GMT wg mnie zawsze łatwiej i czytelniej odczytuje się godzinę zw wskazówek godzinowej i minutowej. W moim GMT w domu mam ustawione dwie strefy tak samo, dopiero gdy jestem poza swoją strefą czasową, czas domowy wskazuje mi wskazówka GMT, a lokalny wskazówki godzinowa i minutowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Ja jako nie podróżujący za granicę zapytam :) 

 

Nie wygodnie odczytywać godzinę ze wskazówki GMT ??

 

Bardzo słuszne pytanie i odpowiadam - nie. Patrząc na zegarek w 90% chcesz wiedzieć jaka jest godzina tu i teraz i z automatu spoglądasz na główne dwie wskazówki. Trzecia wskazówka GMT jest pomocniczą, czyli patrzę którą mam teraz godzinę tu gdzie jestem, ale jestem ciekaw (i nie chce mi się liczyć) która jest godzina w moim domu - wtedy dopiero rozszyfrowuję wskazówkę GMT.

 

Podobnie w wersji biurowej - najpierw w większości przypadków patrzę na normalne wskazówki i sprawdzam która godzina jest u mnie, a czasem "rozszyfrowuję" wskazówkę GMT żeby zobaczyć czy w oddziale powiedzmy singapurskim albo nowojorskim jeszcze śpią czy już wstali ;) 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Bardzo słuszne pytanie i odpowiadam - nie. Patrząc na zegarek w 90% chcesz wiedzieć jaka jest godzina tu i teraz i z automatu spoglądasz na główne dwie wskazówki. Trzecia wskazówka GMT jest pomocniczą, czyli patrzę którą mam teraz godzinę tu gdzie jestem, ale jestem ciekaw (i nie chce mi się liczyć) która jest godzina w moim domu - wtedy dopiero rozszyfrowuję wskazówkę GMT.

 

Podobnie w wersji biurowej - najpierw w większości przypadków patrzę na normalne wskazówki i sprawdzam która godzina jest u mnie, a czasem "rozszyfrowuję" wskazówkę GMT żeby zobaczyć czy w oddziale powiedzmy singapurskim albo nowojorskim jeszcze śpią czy już wstali ;) 

 

No i dziękuję.  No i jeszcze jedno pytanie a z trzeciego czasu z bezela też korzystasz  tak jak ma Glycine czy to już bezużyteczna raczej jest 3 strefa ?? 

Nie ten temat ale Tudor GMT też ma ruchomy bezele jak mój Ball. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kornel91 napisał(-a):

No i dziękuję.  No i jeszcze jedno pytanie a z trzeciego czasu z bezela też korzystasz  tak jak ma Glycine czy to już bezużyteczna raczej jest 3 strefa ?? 

Nie ten temat ale Tudor GMT też ma ruchomy bezele jak mój Ball. 

 

Dla mnie obracany bezel drugiej strefy jest wręcz przeszkadzający. Bo czasem może się obrócić niechcący i wtedy do przeczytania drugiej strefy powinno się go ustawić ponownie w odpowiedniej pozycji (oczywiście można sczytać pozycję wskazówki mniej więcej, ale nie o to chodzi). Z trzeciej strefy absolutnie nie korzystam, druga jest wystarczająca.

 

Dlatego wolę w GMT albo zafiksowany bezel z drugą strefą, albo opis czasu GMT na tarczy (lub wewnętrznym ringu), a jeśli w GMT jest bezel obrotowy, to zdecydowanie wolę nurkowy, może się przynajmniej przydać do odmierzania czasu w minutach.

 

Np Breitling Avenger GMT jest świetny na pierwszy rzut oka, bo GMT ma opisany tylko wewnątrz, a bezel obrotowy, ale niestety brak TRUE GMT.

 

Omega kiedyś też wypuściła SMP300 w wersji GMT (bezel normalny nurkowy, więc zegarek może być używany zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem, a opis 24-godzinnego czasu GMT był na tarczy). Szczerze - marzy mi się wypust przez Omegę współczesnej wersji tego zegarka.

image.thumb.png.afa974babe1dd31dac6151a7698fe38d.pngimage.thumb.png.a4124e606fe1080a1e6ed1202c54595c.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Dla mnie obracany bezel drugiej strefy jest wręcz przeszkadzający. Bo czasem może się obrócić niechcący i wtedy do przeczytania drugiej strefy powinno się go ustawić ponownie w odpowiedniej pozycji (oczywiście można sczytać pozycję wskazówki mniej więcej, ale nie o to chodzi). Z trzeciej strefy absolutnie nie korzystam, druga jest wystarczająca.

 

Dlatego wolę w GMT albo zafiksowany bezel z drugą strefą, albo opis czasu GMT na tarczy (lub wewnętrznym ringu), a jeśli w GMT jest bezel obrotowy, to zdecydowanie wolę nurkowy, może się przynajmniej przydać do odmierzania czasu w minutach.

 

Np Breitling Avenger GMT jest świetny na pierwszy rzut oka, bo GMT ma opisany tylko wewnątrz, a bezel obrotowy, ale niestety brak TRUE GMT.

 

Omega kiedyś też wypuściła SMP300 w wersji GMT (bezel normalny nurkowy, więc zegarek może być używany zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem, a opis 24-godzinnego czasu GMT był na tarczy). Szczerze - marzy mi się wypust przez Omegę współczesnej wersji tego zegarka.

image.thumb.png.afa974babe1dd31dac6151a7698fe38d.pngimage.thumb.png.a4124e606fe1080a1e6ed1202c54595c.png

Dzięki :)

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sanik napisał(-a):

Są dwa sposoby ustawiania czasu GMT: 

1. True/travel gmt, czyli jak masz w pepsi, czas zmieniasz na wskazówce godzinowej,

2. Office gmt, czas zmieniasz na wskazówce gmt, to większość zegarków z gmt.

 

Dzięki. 

Na początku w Rolku denerwowało mnie takie ustawianie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Dzięki. 

Na początku w Rolku denerwowało mnie takie ustawianie. 

Mnie też działanie travel gmt denerwowało, teraz wydaje się oczywiste 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.