Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Ponieważ brak tak zacnego producenta w oficjalnym temacie - klubie - to pozwoliłem sobie to uzupełnić i stosownie taki temat stworzyć.

 

U niektórych już samo słowo Breitling wywołuje ciarki na plecach a u innych nawet rwę kulszowa, tudzież koklusz.

 

Coz, zdania są co najmniej tak podzielone jak w przypadku samochodów marki BMW, jedni je wielbią, inni je przeklinają, a najbardziej kreatywni sa ci którzy nigdy z nimi nie mieli do czynienia. Podobnie jest z Breitlingiem.

 

Panie i Panowie prezentujmy tutaj nasze zegarki, pytania jak również spostrzeżenia dotyczące użytkowania i serwisu naszych zegarków.

 

SuperOcean Heritage 46, jest to reedycja linii modelowej z lat 50-tych. Spokojna, prosta i nienachalna konstrukcja zegarka stoi w opozycji do najbardziej popularnych w szerokiej świadomości i najczęściej się kojarzących z ta firma lotniczych chronografów.

 

post-44118-0-83541600-1335010457_thumb.jpg

 

dsc0019uk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zapraszam,

 

Marcin

Edytowane przez parigot

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym tylko ja jeden posiadał zegarek tej manufaktury? Obfotografowujcie i wrzucajcie tu swoje zegarki wraz z opisem!


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling to przede wszystkim jakość wykonania,jezeli chodzi o design kolekcji to jest on mocno dyskusyjny choć osobiście podoba mi się kilka modeli..Miałem chronomata mam airwolfa,którego postanowiłem sprzedac,ale to jest na tyle ładny zegarek,ze nie zależy mi na jego zbyciu.Cenię breitka za dokładnosc i dopracowanie swoich projektów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling to przede wszystkim jakość wykonania,jezeli chodzi o design kolekcji to jest on mocno dyskusyjny choć osobiście podoba mi się kilka modeli..Miałem chronomata mam airwolfa,którego postanowiłem sprzedac,ale to jest na tyle ładny zegarek,ze nie zależy mi na jego zbyciu.Cenię breitka za dokładnosc i dopracowanie swoich projektów..

 

Jakosc wykonania jest naprawde bardzo dobra. Na szczescie lub nie (jak kto woli) Breitling co raz czesciej wypuszcza modele o spokojniejszej, bardziej klasycznej lini, bez nadmiaru zlota i mnoostwa udziwnien. Choc to chyba oni nawet wynalezli "udziwnienie" zwane chronografem (nie jestem na 100% pewien).

 

Pozdrawiam,

 

Marcin.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze zegarek jest dobry w kazdym szczegole. Glupie pytanie: do czego sluza te zebrowania na deklu? :D


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tam otwory przez które lepiej słychać dźwięk np budzika...ale w zegarku można pływać tak deklaruje breitling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tam otwory przez które lepiej słychać dźwięk np budzika...ale w zegarku można pływać tak deklaruje breitling.

 

Skoro tak deklaruje to napewno nie ma lipy. Jaka dedykowana glebokosc?


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50m.starczy

 

Bez problemu, ja ze swoim Seiko 50m zeszlem na 12 m glebokosci i bylo ok, wiec tym bardziej Breitlling do "niedzielnych przygod z woda" sie nada ;)


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ogólnie antyfanem Breitlinga i ta marka w ogóle mi nie podchodzi. Powiem szczerze, że ten model, który ma Kolega Parigot jest dla mnie najfajniejszym współczesnym Breitlingiem, ale jakoś na żywo cudownego wykonania w tym zegarku nie dostrzegłem. Dla mnie niestety Breitlingi są słabe, ale to już kwestia indywidualnych upodobań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że omega odstaje pod względem wykończenia od breitka,mają sporo niedoróbek,szpilki w bransolecie zastępują dopiero teraz wkrętami(np aqua terra)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś w ręku Heritage? Dla mnie nie ma nic nadzwyczajnego w wykonaniu tego Breitlinga, a to jeden z nielicznych, który mi wizualnie podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś w ręku Heritage? Dla mnie nie ma nic nadzwyczajnego w wykonaniu tego Breitlinga, a to jeden z nielicznych, który mi wizualnie podchodzi.

 

 

Akurat ten ktorego mam to tzw. entree de game, wiec chyba nie ma co tam daleko szukac jakis ekstrawagancji, choc jakosc jest naprawde super i znalezc jakas Omege w tej cenie i w podobnej jakosci jest nie mozliwe! A to jest zegarek ktory jest jednym z najtanszych w calej gamie tej manufaktury.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Breitlingów najwięcej do powiedzenia będzie miał zapewne nasz forumowy kolega z NYPD ;)

 

Ja osobiście nie przepadam za Breitlingami, aczkowloiek jest pare zegarków tej firmy, które chętnie bym ponosił. Pierwszym z nich jest niewątpliwie wspominany Heritage 46, choć jest to zarazem wg. mnie bardzo nudny zegarek. Kolejnym fajnym brajtkiem jest Seawolf Avanger :

 

seawolf.jpg

 

Szkoda tylko, że jest tak gruby :( Pozatym jest świetny!

 

Miałem też chwile, kiedy podobały mi się Navitimery.

 

Inna rzecz, bardzo istotna, to że Breitling zaczyna się bawić w inhałsy. I za to wielki plus - oby tak dalej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc jakosc jest naprawde super i znalezc jakas Omege w tej cenie i w podobnej jakosci jest nie mozliwe!

 

Podaj cenę to znajdę Ci kilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Breitlingów najwięcej do powiedzenia będzie miał zapewne nasz forumowy kolega z NYPD ;)

 

Ja osobiście nie przepadam za Breitlingami, aczkowloiek jest pare zegarków tej firmy, które chętnie bym ponosił. Pierwszym z nich jest niewątpliwie wspominany Heritage 46, choć jest to zarazem wg. mnie bardzo nudny zegarek. Kolejnym fajnym brajtkiem jest Seawolf Avanger :

 

seawolf.jpg

 

Szkoda tylko, że jest tak gruby :( Pozatym jest świetny!

 

Miałem też chwile, kiedy podobały mi się Navitimery.

 

Inna rzecz, bardzo istotna, to że Breitling zaczyna się bawić w inhałsy. I za to wielki plus - oby tak dalej.

 

Jak mozesz tak mowic - Carlito! :blink:

 

A tak na serio jest to bardzo fajowy zygor ktory ni hu hu nie jest nudny, wrecz przeciwnie jest bardzo widowiskowy i tak naprawde wedlug mnie jest nawet za bradzo. Fakt fajerwerkow brak ale cala jego pieknosc lezy w w prostocie, elegancji i przedewszystkim zachowanym tkz zlotym proporcjom.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz tak mowic - Carlito! :blink:

 

A tak na serio jest to bardzo fajowy zygor ktory ni hu hu nie jest nudny, wrecz przeciwnie jest bardzo widowiskowy i tak naprawde wedlug mnie jest nawet za bradzo. Fakt fajerwerkow brak ale cala jego pieknosc lezy w w prostocie, elegancji i przedewszystkim zachowanym tkz zlotym proporcjom.

Swego czasu byłem bardzo bliski zakupu Heritage 46. Niestety im dłużej go mierzyłem, tym bardziej zaczynał mnie nudzić :) Co nie zmienia faktu, że jest to jeden z ładniejszych Breitlingów.

 

Jego zaletą jest możliwość zabawy z pasiorami - 24 w uszach.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem na twój post ponieważ kilka dni temu miałem przymiarkę nadgarstkową BREITLING AEROMARINE SUPEROCEAN HERITAGE CHRONO

sorry, 20k za co?

przez 1min zwątpiłem - nie widziałem jak włączyć stoper

rozumiem, że to tandetne działanie przycisków stopera to przez klasę WR200

nic mnie w tym zegarku nie urzekło podobnie jak w Avenger Seawolf Blacksteel(chociaż z tym było lepiej, ale też nie na te pieniądze)

to nie moja pólka cenowa, ale skoro kosztują prawie Rolexa, albo 2x Omega PO a wyglądają jak 1/10 tych zegarków pod względem wykonania

 

żeby nie było, że tylko krytykuję - jeżeli ktoś ma takie upodobania to airwolf czy emergency - klasa sama w sobie, wart każdej wydanej złotówki

 

innych oryginałów nie macałem, więc się nie wypowiadam

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, cała dyskusja dotarła do punktu kulminacyjnego czyli rozbila sie o wyższość jednej firmy nad druga a nie oto mi chodziło.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz tak mowic - Carlito! :blink:

 

A tak na serio jest to bardzo fajowy zygor ktory ni hu hu nie jest nudny, wrecz przeciwnie jest bardzo widowiskowy i tak naprawde wedlug mnie jest nawet za bradzo. Fakt fajerwerkow brak ale cala jego pieknosc lezy w w prostocie, elegancji i przedewszystkim zachowanym tkz zlotym proporcjom.

 

Ciekawe jakby leżał Seawolf Avanger na łapce ok. 18 cm ? Mierzył może ktoś ?

Jest jeden na alle.....

W porównaniu z Orisem small 47 mm , duża różnica ?

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem sceptyczny co do ofert z Alle... Oris small second mimo swoich 47mm nie wygląda na większego, według mnie 45mm powinno wyglądać dobrze na 18 cm łapie.


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Oris ma 47 w podstawie - przy bezelu 44 mm. A Seawolf Avanger ponad 48 mm , więc musi być potężny i wymaga sporego nadgarstka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Oris ma 47 w podstawie - przy bezelu 44 mm. A Seawolf Avanger ponad 48 mm , więc musi być potężny i wymaga sporego nadgarstka .

 

No ale chyba mówisz o Super Avengerze? Bo Avenger Seawolf ma 45mm. Ale tak czy owak musisz sam przymierzyć, sam obwód nie wiele ci powie zależy dużo od przekroju reki, ja np mam "plaski przekrój" i Super Avenger się mieści optycznie na ręce, do tego duża postura i zegarka "ni ma" B)


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.