Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Recommended Posts

23 godziny temu, kingcrimson napisał(-a):

Ja doradziłbym obserwować  i cierpliwie poczekać chociaż swego czasu sam działałem zbyt nerwowo w tym temacie 😀.

U mnie wprawdzie siedzi mechanizm B17 i po odmagnesowaniu wszedł na takie obroty, że jakos od czerwca zrobił 20 sek na plus.

No już wczoraj było kapkę lepiej bo +6 sek. więc spokojnie czekam na rozwój sytuacji.

Tymczasem w podróży 

IMG_1259.jpeg

Edited by dewey

Do mnie ta nowa odsłona przemawia. Uporzadkowane przejrzyste czytelne tarcze w ciekawej kolorystyce. Logo już tylko B ale ja w tej kwestii nie jestem ortodoksom. Oczywiście chrono jest za duże a zwłaszcza za grube ale jeśli w automatic 42 mm włożą własny mechanizm to ja go chcę.

3 minuty temu, pepepatryk napisał(-a):

Na stronie jest napisane, że zegarek jest objęty dwuletnią gwarancją, więc siedzi tam ETA. Na in-house mają 5 lat gwarancji. 

Tak to się zgadza. Czytałem że tworzą in- house i tak napisałem przyszłościowo - życzeniowo 😀

41 minut temu, pepepatryk napisał(-a):

Na stronie jest napisane, że zegarek jest objęty dwuletnią gwarancją, więc siedzi tam ETA. Na in-house mają 5 lat gwarancji. 

B17 (Eta 2824-2 z logo na wachniku) ten sam który mam w Avenger Blackbird z 2015 roku. Słabe to moim zdaniem,

W dniu 30.10.2023 o 22:37, meinard napisał(-a):

Ja bym na Twoim miejscu na razie nosił i obserwował, po jakimś czasie zmierz i zobacz czy coś się zmieniło. To tudorowy mechanizm, więc nie jakaś rolexowa półka, ale jak widełek chronometru nie będzie trzymał to bez problemu Ci to wyregulują na gwarancji. 

Jeśli to MT5602 a pewnie tak,  to w moim egzemplarzu (BB41) mechanizm działa z precyzją ok. +1 sek na dobę w cyklu miesięcznym. Więc chyba jak najbardziej w normie chronometru się mieści (nawet rolexowego -2/+2). Z tym, że ponoć w Tudorach mierzą dokładność również już po włożeniu do koperty. Nie wiem  jak się to odbywa w Breitlingach.     

A tak w ogóle, ten zielony Superocean - przepiękny...

Już miałem na widelcu błękitnego, ale na ostanim okrążeniu wygrał BB Burgundy.

Dlaczego? - Nie wiem. 

Ps. Być może przez bransoletę - Żona powiedziała, że babska :) 

Tudory zawsze uważałem za brzydkie - chociaż to przecież rodzina Rolexa... - też zresztą w większości brzydkiego... :-) 

Tak, czy owak - gratuluję. Następnym razem, po prostu go kupię - o ile jeszcze będzie dostepny i będę miał za co... :-)

2 godziny temu, mariusz1986 napisał(-a):

Ja mam poprzednia wersję Avengera i podoba mi się o wiele bardziej niż odświeżona linia. Ale to kwesta gustu ;)

IMG_20220914_181731_569.jpg

Mam tak samo. Lepsze jest wrogiem dobrego ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

10 godzin temu, dewey napisał(-a):

Pospamuję trochę, bo cieszy cały czas. Dzisiaj obchodzimy "tygodnicę" :)

Świetna tarcza. 

Mnie się podoba poprzedni. Nowe logo nie jest dla mnie. Jeszcze dali zieloną tarczę.  :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

W dniu 2.11.2023 o 20:46, mariusz1986 napisał(-a):

Ja mam poprzednia wersję Avengera i podoba mi się o wiele bardziej niż odświeżona linia. Ale to kwesta gustu ;)

IMG_20220914_181731_569.jpg

Może i gustu ale oglądając dziś poprzednią i aktualną wersję nie mogę zrozumieć dlaczego B zdecydował się na ten ruch. Skrzydlate logo i mieszane (polerka i Mat ) indeksy dodają życia tej tarczy. Obecna, wykastrowana i blada wersja wygląda po prostu biednie. Podobny zabieg jak przy ostatniej wersji Colta. Klienci nie docenili i Colta już nie ma. Avenger następny?

15 minut temu, desmo napisał(-a):

Może i gustu ale oglądając dziś poprzednią i aktualną wersję nie mogę zrozumieć dlaczego B zdecydował się na ten ruch. Skrzydlate logo i mieszane (polerka i Mat ) indeksy dodają życia tej tarczy. Obecna, wykastrowana i blada wersja wygląda po prostu biednie. Podobny zabieg jak przy ostatniej wersji Colta. Klienci nie docenili i Colta już nie ma. Avenger następny?

Niewazne, ze milosnicy psiocza. Jest nowy, jest drozszy, jest prestiz. Ktos zaliczyl +1 do rocznej oceny, ksiegowi sie ciesza, biznes sie kreci.

19 minut temu, cordi7 napisał(-a):

ksiegowi sie ciesza,

Pod warunkiem, że będzie sprzedaż. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

37 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Niewazne, ze milosnicy psiocza. Jest nowy, jest drozszy, jest prestiz. Ktos zaliczyl +1 do rocznej oceny, ksiegowi sie ciesza, biznes sie kreci.

Chciałbym zauważyć że nie wszyscy miłośnicy psiocza ale mój głos mógł gdzieś przepaść w tym powszechnym narzekaniu 😉

11 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Chciałbym zauważyć że nie wszyscy miłośnicy psiocza ale mój głos mógł gdzieś przepaść w tym powszechnym narzekaniu 😉

Posypuję głowę popiołem 😋

2 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Posypuję głowę popiołem 😋

Nie ma potrzeby, podobno mniejszość nie ma racji 😀

Godzinę temu, desmo napisał(-a):

Ostatnia wersja Colta została przeniesiona do kolekcji Chronomat. Ja oczywiście nie mam takiej wiedzy czy został doceniony przez klientów, może poprostu nie wiedzieli co z nim dalej począć i przepadł.

51 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Nie ma potrzeby, podobno mniejszość nie ma racji 😀

Ostatnia wersja Colta została przeniesiona do kolekcji Chronomat. Ja oczywiście nie mam takiej wiedzy czy został doceniony przez klientów, może poprostu nie wiedzieli co z nim dalej począć i przepadł.

W jakim sensie przeniesiona do lini chronomat? Nie jestem ekspertem od B ale wydawało mi się że to Avenger zastapił Colta bo to zegarki podobnego typy. Chronomat to oddzielna linia. Nawiasem mówiąc też przez chwilè między poprzednia a obecna wersja chronomata też pojawiła się bieda wersja ale podobnie jak ostatni Colt szybko zniknęła. Dziwna ta polityka B w tym wypadku . Chyba wolałem gdy istotna różnica w cenie wynikała z mechanizmu a nie ze standardu wykończenia koperty, tarczy. 
Może te nowe wizualne zabiegi kastrujące na poziomie 20 tys mają skierować uwagę części klientów na segment 35 plus. Tylko żeby nie skierował do innej marki…

Edited by desmo

23 minuty temu, desmo napisał(-a):

W jakim sensie przeniesiona do lini chronomat? Nie jestem ekspertem od B ale wydawało mi się że to Avenger zastapił Colta bo to zegarki podobnego typy. Chronomat to oddzielna linia. Nawiasem mówiąc też przez chwilè między poprzednia a obecna wersja chronomata też pojawiła się bieda wersja ale podobnie jak ostatni Colt szybko zniknęła. Dziwna ta polityka B w tym wypadku . Chyba wolałem gdy istotna różnica w cenie wynikała z mechanizmu a nie ze standardu wykończenia koperty, tarczy. 
Może te nowe wizualne zabiegi kastrujące na poziomie 20 tys mają skierować uwagę części klientów na segment 35 plus. Tylko żeby nie skierował do innej marki…

Figuruje w kolekcji chronomat z pełną nazwą chronomat Colt 41 mm lub 44. Poprzednie wersje stanowiły własną kolekcję tak więc cel takiego zabiegu oprócz wywołania pewnego zamieszania jest nieznany.  Tak się przyjęło że Avenger to kontynuator Colta ale nie wiem czy władze B to potwierdzają.

35 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Figuruje w kolekcji chronomat z pełną nazwą chronomat Colt 41 mm lub 44. Poprzednie wersje stanowiły własną kolekcję tak więc cel takiego zabiegu oprócz wywołania pewnego zamieszania jest nieznany.  Tak się przyjęło że Avenger to kontynuator Colta ale nie wiem czy władze B to potwierdzają.

W obecnej kolekcji nie widzę takiego połączenia a Google podpowiada że Chronomat Colt to była poprzednia bieda  wersja Colta która zakończyła żywot tej linii. Fakt faktem w tym samym czasie robili klientom wodę z mózgu zwąc Navitimerem coś co obecnie wyewoluowało ładnie w linię Avi. Tak czy siak obecny Avenger niebezpiecznie zbliżył się wizualnie do ostatniej w dynastii wersji Colta,  który skończył na śmietniku historii. A przecież Superocean jest przykładem że może być „tanio i elegancko”. 

26 minut temu, desmo napisał(-a):

W obecnej kolekcji nie widzę takiego połączenia a Google podpowiada że Chronomat Colt to była poprzednia bieda  wersja Colta która zakończyła żywot tej linii. Fakt faktem w tym samym czasie robili klientom wodę z mózgu zwąc Navitimerem coś co obecnie wyewoluowało ładnie w linię Avi. Tak czy siak obecny Avenger niebezpiecznie zbliżył się wizualnie do ostatniej w dynastii wersji Colta,  który skończył na śmietniku historii. A przecież Superocean jest przykładem że może być „tanio i elegancko”. 

To chyba nie możemy się dogadać, która wersja Colta jest ostatnią 😀 ja przyjmuje że mam drugą wersję a właśnie ten chronomat Colt jest ostatnią.