Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Puls Biznesu 15-ty wrzesień

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe wypowiedzi Władka.

Szkoda, że w reszcie tekstu jest troche błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, bardzo fajnie. Zatrzymuję egzemplarz dla potomnych. Może inne redakcje pójdą w ślady PB?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytałem i myślałem że będzie coś lepszego.

.

Ja uważam, że jest dobrze.

Puls Biznesu to pierwsza "wysokonakładowa" gazeta, która w sposób całościowy (i moim zdaniem poważny nie tylko dlatego, że kontaktowali się z nami) zajęła się tematem zegarkowym.

Że teksty często "komercyjne" i "popularne" - no może tak, ale właśnie tylko takie teksty są możliwe w "wysokonakładowej" gazecie

 

tylko że wszelkie informacje w nim zawarte już przeczytałem na tym forum.
przeczytałem... generalnie nic odkrywczego.

Przepraszam, a skąd dziennikarze mają brać inne wiadomości ?

To właśnie my mamy być (i mam nadzieję jesteśmy) "forpocztą" branży i to właśnie u nas dziennikarze powinni szukać "newsów".

Oni (dziennikarze) są od umiejetnego zregagowania i podania. My od wyszukiwania wiadomości, ich segergacji i wstępnej oceny oraz udostępnienia ich dziennikarzom.

 

Szkoda, że powołując się na Klub nie podano nigdzie jego adresu.

No nie, tak zupełnie to nie. Podano adres klubu w informacjach (3-cia strona w ramce). Choć biorąc pod uwagę ilość informacji wziętych z materiałów klubowych, to rzeczywiście adres klubu www.zegarkiclub.pl jak i sklepu www.zegarki.info.pl winien byc lepiej wyeksponowany. W jednym z emaili do dziennikarza PB napisałem: "Bardzo mi zależy, aby znalazła się informacja o Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków, jeśli materiały przez nas przekazane będą pomocne (jestem przekonany, że mogoą być podstawą opracowania)."

Może należało uderzać do Pani redaktor Hernik, ale nie wiedziałem kto tam jest "wodzem".

Warto tego pilnować, i jeśli "będziemy rośli w siłę" to nawet "wymagać".

Ja jestem bardzo zadowolony. Gratuluję "Otho" (Maciej zrób sobie dobre "zegarkowe" zdjęcia - takie do gazet - jeśli chcesz się pokazywać),

Proszę wszystkich o opracowywanie materiałów pozwalających na częste goszczenie zegarków w gazetach i magazynach.

Zobaczcie jak dobra jest "piramida Prestiżu". Kto nie wziął jeszcze udziału w Rankingu Ulubionych Firm Klubowiczów, teraz powinien zobaczyć, jak ważne są takie głosowania (pod warunkiem, że są dobrze opracowane - dzięki Mariusz).

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władku, dla jasności... BARDZO mi sie to w sumie podobało! A jakie miało wzięcie w naszym dziale w firmie (prenumerujemy to pisemko w kilku sztukach) 8)

 

przy okazji... piramida prestiżu jest do zrobienia jeszcze raz w tempie błyskawicznym jeśli chcemy gdzies jeszcze z takimi rzeczami startować, czyż nie Władku? Tak szczerze? Wiem ile to jest roboty, własnie jestem w środku z innym głosowaniem na zupełnie innym forum i wiem, że wszelkie takie inicjatywy kosztują MASĘ czasu. Ale warto!


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KMZiZ jest jak widać bardzo opiniotwórczym organem. :) Piramida Prestiżu doskonale obrazuje przeciętnemu człowiekowi miejsce poszczególnych firm, a gdy ją zobaczyłem w wydaniu, aż się uśmiechnąłem sam do siebie :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
KMZiZ jest jak widać bardzo opiniotwórczym organem. :) Piramida Prestiżu doskonale obrazuje przeciętnemu człowiekowi miejsce poszczególnych firm, a gdy ją zobaczyłem w wydaniu, aż się uśmiechnąłem sam do siebie :)

 

o tej piramidzie juz pisalem, ze ludziska nie rozumieja ze to efekt zabawy i czesto na powaznie biora :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o tej piramidzie juz pisalem, ze ludziska nie rozumieja ze to efekt zabawy i czesto na powaznie biora :?

Ale opublikowana w takim PB świadczy na zewnątrz o klubie... niestety nienajlepiej :oops:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
o tej piramidzie juz pisalem, ze ludziska nie rozumieja ze to efekt zabawy i czesto na powaznie biora :?

Ale opublikowana w takim PB świadczy na zewnątrz o klubie... niestety nienajlepiej :oops:

 

o tym wlasnie mowie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na zegarek jest też w elektronicznej wersji Pulsu Biznesu:

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7

...szkoda, że kodowany.

Władek

P.S.

Nie mam zastrzeżeń do "Piramidy prestiżu", choć należałoby ją powtórzyć przy większym zaangazowaniu klubowiczów.

Teraz ranking marek, za jakiś czas "Piramida Prestiżu Bis" (nie piszę 2, bo ta się nie udała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władku, piramidę trzeba od nowa zrobic, bez dwóch zdań. Bo to PODSTAWOWA rzecz, która będą się posługiwać wszyscy w takich opracowaniach. Oczywiście IMHO.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o przewagę JLC nad UN, lecz o to, aby nikt nie pomyślał, że Tissot jest lepszą marką niż B&M, tylko dlatego, że jest bardziej znany. Moim zdaniem Piramida daje ludziom jakieś pojęcie o markach zegarkowych.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramida w zasadzie w każdym kraju będzie wyglądała inaczej w dolnych partiach.

 

Np w USA Movado wykosiłoby wiele zacnych firm, u nas nie ma szans itd.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ciekawe jakby wyglądała chińska piramida..

:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jakby wyglądała chińska piramida..

:):):)

 

To zależy dla kogo, ale biorąc pod uwagę obecną kasę, jaka kręci się w Chinach, to molibyśmy się zdziwić.

 

Zresztą wystarczy zobaczyć na Purists - 80% najdroższych zegarków to Chińczycy i Malezja.

 

Chińczycy sprzedają chłam białym, i sami mają kasę na europejskie dobra luksusowe, które w większości mają zbyt w Azji :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Chińczycy sprzedają chłam białym, i sami mają kasę na europejskie dobra luksusowe, które w większości mają zbyt w Azji

 

dokładnie

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że powołując się na Klub nie podano nigdzie jego adresu.

No nie, tak zupełnie to nie. Podano adres klubu w informacjach (3-cia strona w ramce).

Dodam, że o klubie jest też sporo wzmianek, bez podawania adresu: strona 3, 6, 8 oraz 2 razy na s. 18 ). Ja sam podawałem oczywiście adres, lecz ze względu na przewidywaną z góry taką, a nie inną objętość materiału (tzw. "siła wyższa"), widocznie nie można było go zamieścić (zresztą, jak i wiele innych wypowiedzi, ale w końcu to nie książka o zegarkach, czy grube czasopismo tematyczne, ale wkładka do dziennika - więc z natury rzeczy jest mało szczegółowo...).

Gratuluję "Otho"

Dzięki i nawzajem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
przy okazji... piramida prestiżu jest do zrobienia jeszcze raz w tempie błyskawicznym jeśli chcemy gdzies jeszcze z takimi rzeczami startować, czyż nie Władku? Tak szczerze? Wiem ile to jest roboty, własnie jestem w środku z innym głosowaniem na zupełnie innym forum i wiem, że wszelkie takie inicjatywy kosztują MASĘ czasu. Ale warto!

 

Liczenie głosów zajęło mi trochę czasu, ale co z tego wynika dla mnie na tym Forum :?:, absolutnie nic. No, czasami ktoś napisze coś złośliwego pod moim adresem (niektóre dyskusje o IWC) albo pokaże środkowy palec czyli tzw. "f*ck'a" tak jak dzisiaj Klubowicz, którego kolegą już nazywać nie chcę - pcstud. Poza tym, dość dziwnie czyta się te głosy krytyki odnoszące się do Piramidy Prestiżu. Przecież jej rezultat nie jest niczym innym jak wynikiem głosowania Klubowiczów, którzy chcieli wziąć udział w zabawie. Możesz sobie z tego szydzić choć rozumiem powód frustracji - Panerai za nisko (może akurat nie powinienem o tej marce wspominać, bo znowu ktoś każe mi się odpier**lić), ale przynajmniej (i kieruję te słowa również do innych krytykantów) uszanuj zdanie Klubowiczów. To dziwne, że pojawiają się jakiekolwiek pretensje. Kolejne, trzecie głosowanie w Piramidzie Prestiżu również może wypaść podobnie. Dodam tylko, że była szansa na zmianę lokat w Piramidzie, ale w II edycji udział wzięło zaledwie kilkanaście osób :!:. Wielu Klubowiczów kompletnie ten temat nie zainteresował, a teraz nagle pojawiają się pretensje. Trudno to wszystko zrozumieć :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prosty chłopak jestem, więc nieśmiało zapytam: co jest nie tak z piramidą?

 

I nie wiem, czemu nie można powoływać się na drugą edycję, skoro jest w niej o wiele więcej firm.

Czy w wynikach jest coś, co źle świadczy o Klubie? Nie rozumiem.

:roll:

 

A tak w ogóle, to gratuluję Otho wywiadu.

Władkowi oczywiście też, chociaż dla niego to już chleb powszedni. :)

 

Aha: Kusznierewicz to swój chłop! Ma 3 zegarki, w tym 2 Omegi i rano ma problem z wyborem, bo wszystkie ładne.

 

Gazeta bardzo mi się podoba, leży już sobie dumnie na mojej półce z dziesiątkami katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krell, liczenie to jedno, ale też samo zorganizowanie itd. To sporo roboty, a warto nie dla ciebie, tylko warto dla nas wszystkich. Aby to, co pokazujemy na świat miało sens. Generalnie "ruch" w klubie wzrósł, więc i wyniki byłyby może miarodajne? Więc może ten dodatek do PB można uznać za dobry impuls?

 

off-topic: Jak dla mnie Panerai możesz z tej piramidy spokojnie usunąć. Mnie to ani grzeje ani ziębi. Do rozmów n/t Panerai jest dobre forum anglojęzyczne i tam mi sie o nim świetnie rozprawia. Panerai nosze dla siebie, a od jakiegoś czasu nawet z avatara, podpisu itd. usunąłem ten diaboliczny wyraz, przez który kilka osób dostaje piany... a po co mają się pienić? W każdym razie życzę ci spełnienia w Klubie i obyś nie musiał nigdy kalać swoich oczu widokiem takiego szmelcu jak Luminor Marina!


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krell, liczenie to jedno, ale też samo zorganizowanie itd. To sporo roboty,

Ile jest roboty z przygotowaniem i stworzeniem procedury wie właśnie tylko Mariusz. Ile jest z liczeniem wie Mariusz i Ja. A liczenie całej "półki" w piramidzie, gdy głosowało mniej niż 10 osób to żenada i zmarnowany czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piramidaprestizu7cl.jpg

post-38022-0-19672500-1330526091.jpg

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....hlight=piramida

 

Możecie jednak rozwinąć tę wypowiedź:

o tej piramidzie juz pisalem, ze ludziska nie rozumieja ze to efekt zabawy i czesto na powaznie biora

 

Ale opublikowana w takim PB świadczy na zewnątrz o klubie... niestety nienajlepiej

 

o tym wlasnie mowie

?

 

Może lepiej w innym wątku? Przeniesie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

stala sie tragedia:/ nie wyrobilem sie i nie zdarzylem kupic Pulsu Biznesu w ktorym byl ten dodatek :) ale mi przykro! tak bardzo chcialem miec ten dodatek :) moze ktos z was ma dwa? i moglby mi przyslac , zaplace za przesylke i gazete:) pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FLowBone
stala sie tragedia:/ nie wyrobilem sie i nie zdarzylem kupic Pulsu Biznesu w ktorym byl ten dodatek :) ale mi przykro! tak bardzo chcialem miec ten dodatek :) moze ktos z was ma dwa? i moglby mi przyslac , zaplace za przesylke i gazete:) pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

Ja Ci przesle pocztą:) i pokryje koszty wysylki:D

 

post-0-0-15499300-1330526097.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tajemniczy kolekcjoner Otho...

Nasz mily kolega Otho jest tak tajemniczy ze z tekstu nie moglem dojsc co zbiera.

Czy mozna prosic o rozwiniecie tematu ?

pozdrawiam

Morawiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.