Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

no to juz jest paranoja, forum ledwo chodzi, mimo to rozpoczynam temat: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/73666-zlosliwy-kod/ zeby poinformowac administratorow ze strona zostala zgloszona jako szkodliwa, mimo to temat zostaje zamkniety, a ja slysze pod swoim adresem obelgi, gratuluje profesjonalnego podejscia do sprawy, i zbadania wszelkich pobocznych watkow... a moze ten zlosliwy kod to celowe dzialanie 12 letnich administratorow ktorzy powinni sie wybrac na korki z webmasteringu? zalaczam obrazek:

post-48308-0-10177400-1335258845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakim cudem opera u mnie nic takiego nie pokazuje?

 

Ok, już widzę, że problem nie dotyczy forum tylko zegarkiclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ma rację.

Coś jest.

Ale tylko na głównej stronie.

Na stronach forum nie ma.

 

Można to bezpiecznie obejrzeć w Firefoxie wpisując w pasku adresu:

view-source:http://zegarkiclub.pl/

 

Podejrzany kod jest na samym końcu.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra jest kod, ale co to dla nas, zwykłych, śmiertelnych użytkowników oznacza???


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest wreszcie konkret

zgłoszone do admina

nie wiem co było nie konkretnego w pierwszym zdaniu, pierwszego tematu: "Strona główna witryny została zgłoszona jako rozpowszechniająca złośliwy kod", nie wiem czego w nim brakowalo, ze zostalo to zlekcewarzone...

alles link dla ciebie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Złośliwe_oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego w nim brakowalo, ze zostalo to zlekcewarzone...

W drugim poscie podałeś kto/co zgłosił. A mianowicie wtyczka AVG w Operze.. AVG to zaufane źródło


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witqam,

no to juz jest paranoja, forum ledwo chodzi, mimo to rozpoczynam temat: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/73666-zlosliwy-kod/ zeby poinformowac administratorow ze strona zostala zgloszona jako szkodliwa, mimo to temat zostaje zamkniety, a ja slysze pod swoim adresem obelgi, gratuluje profesjonalnego podejscia do sprawy, i zbadania wszelkich pobocznych watkow... a moze ten zlosliwy kod to celowe dzialanie 12 letnich administratorow ktorzy powinni sie wybrac na korki z webmasteringu? zalaczam obrazek:

Jeśli chce Pan, by ludzie byli dla Pana mili to może warto zacząć od siebie?

 

Odnośnie problemu - patrząc w kod źródłowy portalu nie widzę żadnego niepokojącego kodu. Jedyne, co może Wam zgłaszać antywirus jest kod od Google (Analytics). Czy problem występuje na innych przeglądarkach? Od kiedy tak się dzieje? Być może AVG zaktualizował swoje bazy o omyłkowe definicje niebezpiecznych kodów z kodem GA?


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemu - patrząc w kod źródłowy portalu nie widzę żadnego niepokojącego kodu. Jedyne, co może Wam zgłaszać antywirus jest kod od Google (Analytics). Czy problem występuje na innych przeglądarkach? Od kiedy tak się dzieje? Być może AVG zaktualizował swoje bazy o omyłkowe definicje niebezpiecznych kodów z kodem GA?

Parę godzin temu był złośliwy kod.

W tej chwili nie ma.

Jeżeli Ty nic o tym nie wiesz, to albo jest jakiś inny admin, który podmienił plik, albo ktoś się włamał na serwer i podmienia bez waszej wiedzy.

 

To nie był kod google-analytics, tylko jakieś złośliwe krzaki (na moje oko Blackhole Exploit), na samym końcu, po </html>


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przed chwilą NOD 32 zablokował wejście komunikatem o IS/Iframe.DA (trojan). Nie znam dokładnie systemu, bo to komputer w jednej z prac ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na pewno nie było to nic od google, wyglądało na wstrzyknięcie złośliwego kodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witqam,

 

Jeśli chce Pan, by ludzie byli dla Pana mili to może warto zacząć od siebie?

 

Odnośnie problemu - patrząc w kod źródłowy portalu nie widzę żadnego niepokojącego kodu. Jedyne, co może Wam zgłaszać antywirus jest kod od Google (Analytics). Czy problem występuje na innych przeglądarkach? Od kiedy tak się dzieje? Być może AVG zaktualizował swoje bazy o omyłkowe definicje niebezpiecznych kodów z kodem GA?

najpierw przeczytaj pierwszy temat, a potem sie wymadrzaj, to nie ja pierwszy rzucilem kamieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, starsi stażem Koledzy. Bardzo się starcie profesjonalnie wyglądać, więc może przed komentarzami dwa razy się zastanówcie? RootAdmin pisze że nie ma problemu, zwala problem na googla, Darek w pierwotnym temacie na niewłaściwie sformułowane (językowo) informacje odpowiada uszczypliwością.

Chyba Wy powinniście kulturę tu promować. Stare "se ne vrati", ale choć się postarajcie.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qśfa, no jak dzieci we mgle!

Wy nie przyjmujcie krytyki z pokorą, tylko po prostu normalnie, zwyczajnie, najzwyczajniej w świecie zmieńcie hasła do serwera, bo dotychczasowe są spalone.. i hasła mają być złożone i nieznaczące, a nie typu "basia"... bo takie to robale rozgryzają w 5 sekund...

 

Dzisiaj ponownie pojawił się złośliwy kod (tak jak wcześniej pisałem Blackhole Exploit)

fragment złośliwego kodu, to ten na samym dole zaczynający się od czerwonego <script

 

 

 

2m2i8ud.png


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najzwyczajniej w świecie zmieńcie hasła do serwera, bo dotychczasowe są spalone.. i hasła mają być złożone i nieznaczące, a nie typu "basia"... bo takie to robale rozgryzają w 5 sekund...

Robale nie rozgryzają haseł.

Ktoś z webmasterów/adminów/etc ma wirusa na komputerze. Hasła są wyciągane z programów klienckich FTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic o pokory było nie do meritum problemu, tylko o tym aby Koledzy starsi stażem mieli wiecej cierpliwości do młodszychco do reszty -już pisze do admina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam to ponownie. Proszę o cierpliwość.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, trochę się uniosłem, ale wydawało się że poza samym usuwaniem złośliwego kodu, nie robicie zupełnie nic. A samo usuwanie nic nie daje. Złośliwy kod powraca regularnie.

 

 

Robale nie rozgryzają haseł.

Ktoś z webmasterów/adminów/etc ma wirusa na komputerze. Hasła są wyciągane z programów klienckich FTP.

Ok, wiem o co chodzi. Hasło nie jest wyciągane bezpośrednio z serwera, tylko pośrednio z osobistego komputera któregoś z użytkowników. Problem jest trudny, bo trudno jest zapanować nad komputerami osobistymi innych użytkowników, do których się nie ma dostępu, i których się nawet na oczy nie widziało. Im więcej osób dostało hasło, tym trudniej nad tym zapanować (odwirusować komputery). Może zbyt wiele osób dostaje hasło do konta FTP? Może nie każdy kto dostał, tak naprawdę potrzebuje tego hasła?

Prewencyjnie należałoby zmienić hasło, a następnie każdy kto je dostaje powinien dostać wyraźny nakaz aby nie zapisywać(zapamiętywać) hasła w programie klienckim FTP. Trudno... hasło zapisywać w osobnym pliku txt, i za każdym razem przy logowaniu do ftp: copy/paste..

Tylko czy webmasterzy/admini zachowają dyscyplinę?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam,ze Firefox zablokowal mi kiedys bramke sms od jakiejs reklamy ktora sie tam pojawiala.Macie jakiegos dostawce reklam na strone glowna?Nie moge zobaczyc,bo mam adblockera.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, na głównej nie ma modułu reklamowego. Poza tym nawet jakby był, to i tak nie miałoby nic wspólnego. Złośliwy kod pojawiał się i znikał (aktualnie nie widzę) w pliku głównym dopisywany na samym końcu pliku, po znaczniku </html>


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Administratorzy serwera sprawdzają ten problem razem ze mną. Dziwne to jest - raz jest, raz go nie ma. Cierpliwości.

 

Proszę zgłaszać kiedy komunikat się pojawi.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie było.

Dzisiaj jest.

Za każdym razem kiedy się pojawia jest nieco inny. Porównaj z wcześniejszym screenem

 

zui5hd.png


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.