Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość ATCmike

Pilot watch fanclub :)

Rekomendowane odpowiedzi

Robione w dzień tylko w łazience po kilku sekundach pod halogenem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

odkopię trochę temat :) również oficjalnie dołączę do pilot watch fanclubu pomimo iż piloty mam od dawna była Adriatica (kwarc), Laco (na Miyocie) obecnie mam Revue Thommen 47mm (uwielbiam duże zegarki pomimo małego nadgarstka) marka do której wielu ma zastrzeżenia po wykupieniu przez Grovanę. Osobiście mój jest bez zarzutu wykonanie i działanie. Oto mój egzemplarz:

post-61757-0-66570300-1422185706_thumb.jpg

post-61757-0-61222000-1422185713_thumb.jpg

post-61757-0-26911800-1422185722_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię i ja (i dołączam do fanclubu), dzisiaj po dłuższym czasie krecenia w rotomacie, na nadgarstku zagościł seiko SNK809K1 . Znowu podziwiam jego styl i czytelność.

 

Fotka z dnia zakupu:

 

post-30539-0-05464300-1418719848_thumb.j

 

świeci nieco lepiej (dłużej) niż "zwykła" piątka, aczkolwiek tu zdjęcie zaraz po krótkotrwałym naswietleniu (kilka sekund światłem mocnej diody led), nie bardzo widać różnicę w intensywności (po prawej SNK809, po lewej SNK793)

post-30539-0-71662500-1418720067_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne piloty! Ale żeby z dumą nosić taki zegarek to trzeba mieć coś wspólnego z lotnictwem. A jeśli się nie ma nic wspólnego to powinno się przynajmniej raz nad morzem skoczyć z wysokich wydm na piasek, tak żeby chociaż poczuć wiatr we włosach. Inaczej to wszystko nie ma sensu.


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sklejanie samolotów w dzieciństwie i zainteresowania historyczne walkami na PAcyfiku podczas WWII (istotny udział lotnictwa pokładowego) to też "coś wspólnego z lotnictwem"?

 

A zresztą, i tak się wypisuję z klubu per facta concludentia ;), wystawiłem mojego pilota na bazarku, może kiedyś znowu zakupię, ale teraz bardziej podoba mi się seiko SNZH (pseudo-nurek, tyle, że z nurkowaniem nie mam nic wspólnego, a w tym ostatnim zegarku podoba mi się jego wygląd, bezela też uzywam, jako 60 minutowego minutnika)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się sklejanie samolotów, bo to tzw modelarstwo redukcyjne ;) p.s widać prawdziwy fun Seiko z Ciebie, ale żeby pozbywać się Pilota kosztem nurka?! :o


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się sklejanie samolotów, bo to tzw modelarstwo redukcyjne ;) p.s widać prawdziwy fun Seiko z Ciebie, ale żeby pozbywać się Pilota kosztem nurka?! :o

 

Nurek ma funkcję obrotowy bezel ;) której nie ma pilot, a z której korzystam (W celach nie nurkowych, jako minutnik). SNZH ma świetną lumę, wydaje mi się, że lepszą niż aviatory 5-tki, a "zwykłe" 5-tki deklasuje ;)

Nurek ma słuszne rozmiary, aviator jest taki trochę zminiaturyzowany ;)

 

Oba są świetne i niemalże kultowe, ale mogę mieć tylko jeden, wybralem SNZH w wersji błękitnej :) jeśli chodzi o aviatory, to moim zdaniem bardziej rasowym jest aviator orienta, choć nie ma tego uroku co SNK serii 80.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odniesieniu do zwykłej piątki to masz rację, ale są też inne Piloty od Seiko. Dla przykładu: SNZG05K-N.jpg

23f52ba20950f4480242e2b19ca30cd8.jpg

 

jeśli chodzi o obrotowy bezel w pilotach to fajne rozwiązanie mają Komandirskie z serii K-34 i K-35

 

russian-military-vostok-komandirskie-tan

 

340003_11-600x900.jpg

Komandirskie-8.jpg

Edytowane przez ukke-4

"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNZG też kiedyś rozważałem, ale on jest bardziej militarny niż pilotowy, a to drugie zdjęcie to zdaje się mod? Mod też nawiązujący do pilota, wydaje mi się, ze SNK809 ma "pilotowy" układ tarczy i oznaczenia (minuty na szerokim okręgu, na małym cyfry godzinowe). W SNZG jakoś do końca nie przemawia ten układ tarczy, indekcy na zewnętrznym pierścieniu, aczkolwiek ciekawe, bo fluorescencyjne (chodzi op moiedel SNZG13)

 

Komandiry - zupełnie inny klimat, jakoś mi sie współczesne komandiry nie podobaja, mam pamiątkowego wintydża komandirskie (wostok) z lat 60-tych, zgrabny, bez obrotowego bezela, ze stop sekundą.

 

Dzięki za obszerne wyjasnienia opatrzone dokumentacją fotograficzną :)

 

Dla mnie w tym przedziale cenowym, numerem jeden jest na dziś orient ER2A, z czarną tarczą i nielakierowaną kopertą (pierwszy z lewej)

DSC_0746_zps37e49b2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można być fanem pilota nie posiadając pilota? ;)

 

Na razie mnie nie stać na kolejny zegarek, ale być moze za jakiś czas...

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienta Pilot bardzo ładny i w dodatku atut w postaci znośnego budżetu. Dla mnie prawdziwy Pilot musi mieć przynajmniej najistotniejszy element z tzw "california dial" czyli ten trójkątny indeks zamiast lub nad/pod godz. 12 (Orient to ma!). Idealną budżetową jeszcze opcją byłby dla mnie K-34 Black Pilot albo Sturmovik, ale niestety ani jeden ani drugi nie posiada daty, a ja będąc typem osobnika "roztrzepanego" często w pracy korzystam z daty w zegarku.

K346009_1.jpg

3602-05061162_2s.jpg


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójkąt w pilotach nie ma nic wspólnego z california dial.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie CD to jest:

 

02.382_1.jpg

 

czyli cyfry arabskie/rzymskie

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale w california dial przeważnie trójkąt i tak występuje jak choćby w powyższym przykładzie ;) z tego co pamiętam służy on do szybkszej/ lepszej orientacji na tarczy w sytuacjach z dużym deficytem czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zamilowanie do Pilotow bierze sie raczej z prozaicznego powodu - wielkosci... dosc szeroki nadgarstek sprawia ze zegarki powyzej 44-46 mm wygladaja dopiero dobrze, stad w kolekcji (poki co ... ) dwa piloty ale mniej znamienitej marki... PARNIS, szukalem czegos na co dzien i udalo zdobyc automat na SEAGULL i mechanika na ASIAN UNITAS... zainteresowanie pociagnelo mnie i do SEIKO pilotowego, SNK809, jednak po odebraniu przesylki jego wielkosc nie spelnila oczekiwan... teraz na celowniku jeden z rosyjskich produktow...choc i Orient prezentowany wyzej jest ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zamilowanie do Pilotow bierze sie raczej z prozaicznego powodu - wielkosci... dosc szeroki nadgarstek sprawia ze zegarki powyzej 44-46 mm wygladaja dopiero dobrze, stad w kolekcji (poki co ... ) dwa piloty ale mniej znamienitej marki... PARNIS, szukalem czegos na co dzien i udalo zdobyc automat na SEAGULL i mechanika na ASIAN UNITAS... zainteresowanie pociagnelo mnie i do SEIKO pilotowego, SNK809, jednak po odebraniu przesylki jego wielkosc nie spelnila oczekiwan... teraz na celowniku jeden z rosyjskich produktow...choc i Orient prezentowany wyzej jest ciekawy

 

Rozejrzyj się z pilotami Steinharta  na unitasie swiss made (za używkę w doskonałym stanie zapłacisz poniżej 1k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz Kilkurkotnie na bazarku STEINHARTA, owszem ciekawe modele, zastanowie się ale...no wlasnie ale... jest tez cos w tych rosyjskich modelach co przykuwa wzrok. W kolekcji mam juz Vostok EUROPE Expedition North Pole, i choc do konca nie jest on rosyjski, nie to co posiadany Vodolaz, to mimo wszystko przykuwaja...stad mimo zainteresowania STEINHART'em, to tez cos zza wschodniej granicy spelnilo by oczekiwania...jak chociazby (niestety kwarcowy ale bede jeszcze szukac....) SZTURMANSKIE

post-78838-0-01884200-1428068373.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ruska nie kupię, z przyczyn poza merytorycznych.

 

Za to radość sprawia ten pilocik

post-69167-0-25365800-1428074818_thumb.jpg

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piloty od Steinharta wszystkie są miodne :) Świetny zegar jednym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ruska nie kupię, z przyczyn poza merytorycznych.

Czyzby przyczyna sa zawirowania polityczne??

Swoja droga ciekawe ze nikt nie podchodzi negatywnie do niemieckich wytworcow :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.