Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość ATCmike

Pilot watch fanclub :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, to mnie właśnie urzekło ;)

 

Pod poniższym linkiem jest trochę inny model (starszy, może na inny rynek?) ale jego pasek mnie rozwala :D To chyba "Laco closed-loop strap"

 

Edytowane przez tomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi :)

 

@ tomp - gratulacje, "ładne cacko" :) tylko niebieskie obwódki wskazówek są mało niebieskie na zdjęciach :)

 

 

Laco, Stowe kupuje się przez stronę producenta? czy może jest jakiś dystrybutor w PL?

 

Powiedzcie proszę co oznacza nr wygrawerowany na kopertach Laco i Steinharta (FL23883)?

 

Na chwilę obecną najbardziej... Stowa (ze względu na średnicę) - tylko ten czas dostawy: połowa marca !@#!@$#$@#$*%^$%^#$2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Laco, Stowe kupuje się przez stronę producenta? czy może jest jakiś dystrybutor w PL?

 

Powiedzcie proszę co oznacza nr wygrawerowany na kopertach Laco i Steinharta (FL23883)?

 

 

 

Ad 1. Stowa tylko online, Laczki masz też w Polsce.

Ad 2. Polecam poszukanie wątków Konrada Knirima w necie

Najpierw dużo czytamy, potem piszemy...

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Adriatica:

pc070976.jpg

Ostatnio myślę o Stowie Flieger Ikarus na pasku z ćwiekami ale przeraża i troche zniechęca mnie termin dostawy na połowę marca ;/

Mam do was pytanie. Jaka firma zapoczątkowała wzór B-UHRowski?

Edytowane przez PustyRZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

powoli dojrzewam do drugiego zegarka z duszą (pierwszy to garniturowiec) i mój wybór padł na pilota.

 

Ostatio, dość przypadkowo, odkryłem markę Alpina i spodobało mi się coś takiego:

http://lux.zegarki.pl/produkty/9516/alpina-710b4s6.html

jak dla mnie zegarek wprost idealny gdyby nie wielkość 44mm (i cena)

Ciekawi mnie co sądzicie o marce gdyż do tej pory nikt o niej nie wpomniał w tym topicu.

 

podobał mi sie też taki Orisa:

http://lux.zegarki.pl/produkty/9600/oris-73576414364rs.html

rozmiarowo idealny bo 42mm ale na nadgarstku wyglada "mało pilotowo".

 

bardzo podobał mi się też ten Oris:

http://lux.zegarki.pl/produkty/9590/oris-73576174164ls.html

ale niestety ze względu na wysokośc koperty wygląda przeogromnie na moim małym nadgarstku (17-cm).

 

 

W zwiąkzu z powyższym chciałbym zacząć mały podwątek. Mianowicie jakie piloty, niekonieczne te najbardziej klasyczne, występują w kopertach do 42 mm. Myślę że to ciekawy topic dla wielu uzytkowników, którzy chcieliby mieć pilota i nie mieć obaw przed podwinięciem mankeitów koszuli w obawie o narazenie się na śmieszność :)

 

A więc jakie "small" piloty znacie?

 

1. Archimede Pilot 42 mm

2. .....

Edytowane przez Krystek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

powoli dojrzewam do drugiego zegarka z duszą (pierwszy to garniturowiec) i mój wybór padł na pilota.

 

Ostatio, dość przypadkowo, odkryłem markę Alpina i spodobało mi się coś takiego:

http://lux.zegarki.p...na-860b4s6.html

jak dla mnie zegarek wprost idealny gdyby nie wielkość 44mm (i cena)

Ciekawi mnie co sądzicie o marce gdyż do tej pory nikt o niej nie wpomniał w tym topicu.

 

podobał mi sie też taki Orisa:

http://lux.zegarki.p...76414364rs.html

rozmiarowo idealny bo 42mm ale na nadgarstku wyglada "mało pilotowo".

 

bardzo podobał mi się też ten Oris:

http://lux.zegarki.p...76334764ls.html

ale niestety ze względu an wysokośc koperty wygląda przeogromnie na moim małym nadgarstku (17-cm).

 

 

W zwiąkzu z powyższym chciałbym zacząć mały podwątek. Mianowicie jakie piloty, niekonieczne te najbardziej klasyczne, występują w kopertach do 42 mm. Myślę że to ciekawy topic dla wielu uzytkowników, którzy chcieliby mieć i nie mieć obaw przed podwinięciem mankeitów koszuli w obawie o narazenie się na śmieszność :)

 

A więc jakie "small" piloty znacie?

 

1. Archimede Pilot 42 mm

2. .....

 

piloty z założenia mają być duuuuże, mają mieć ogromną tarczę i super czytelność - więc chrono trochę psuje to założenie;

ogromny pilot, to IWC Big Pilot's Watch, który ma 47mm, a 44mm Alpiny, to w sam raz; uważam ten zegarek za świetny, chociaż ja choruję na STARTIMER PILOT MANUF. tysiąc złotych tańszy - super niszowa marka i ładne zegarki

imgthingd.jpg

 

po wtóre - ostatni oris - bc4, to nie pilot, tylko aviator - zegarek wzorowany na instrumentach awiacyjnych a nie na klasycznych pilotach; w tym przypadku 43mm ginie na ręku (tzn. nie przytłacza i nie widać tych 43mm) - mam taki, tylko w wersji small second pointer day i na moim ręku 18cm wygląda w sam raz

222164576174154ls.png

 

dzisiaj pilotów jest od zarypania w rozmiarze jaki podajesz, chociaż jak wspomniałem - pilot powinien być wielki i czytelny

 

IWC pilot's watch, IWC spitfire, stowa flieger itd itp

 

a wzory dla mnie, to IWC big pilot i Alpina Startimer

iwcbigpilot1978482i.jpg

alpinastartimer2.jpg

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem nawet, że jest tu taki fan club.

To się zapiszę :)

 

img2325oc.jpg

 

img2225sh.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zobaczyłem zdjęcia Stowy na pierwszej stronie tego wątku. Przez ok.2 miesiące trwał proces wyboru - nie było to proste (wiele firm, wiele kryteriów). Dzisiaj złożyłem zamówienie na Stowe (ale ten czas na forum nie poszedł na marne - dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy :)). Na stronie podany jest termin - koniec marca - boli, bo chciałoby się już go mieć. Jak już dotrze to się pochwalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jakie "small" piloty znacie?

 

1. Archimede Pilot 42 mm

2. .....

Teoretycznie w tym samym rozmiarze masz Laco 42mm

Ale tylko teoretycznie, bo pomiędzy Archimede a Laco jest dość znacząca różnica w grubości. Archi ma chyba poniżej 10mm, a Laczek coś około 13mm. Te 3mm robi dość znaczną różnicę wizualną. Ten pierwszy jawi się jako dość zgrabny zegareczek, coś a la garniturowiec stylizowany na pilota, natomiast ten drugi bardziej gra rolę takiego "tool-watcha", nie bardzo pasującego np do garnituru, a bardziej do takich sytuacji militarno-turystyczno-sportowych...

 

Tutaj masz Laco na nadgarstku mniej więcej w Twoim rozmiarze, i jak widzisz na takim nadgarstku jest to dość "dominujący" tool:

 

img7531a.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro to fanklub pilotów to może mi doradzicie przy wyborze a może w upewnieniu się co do słusznośći wyboru Stowy Flieger Baumuster B. Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna.

Założyłem wątek gdzie napisałem o swoich przemyśleniach ale chyba zegarkowi piloci tam nie zaglądają

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/79032-mechaniczny-za-ok-2000-zl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubię lotniki ... jakiś rok temu miałem okazje kupić Muhle i od tak stal się jednym z głównych moich zegarków.

 

post-45049-0-81841700-1354740233_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Ciekawi mnie,jaka jest cecha charakterystyczna dla tzw pilota.:)

Taka cecha,której nie posiadają inne zegarki.

To,że duży?(jest wiele dużych),czarna tarcza?,arabskie cyfry?trójkącik na 12 ?

A może nity na pasku?

Mam jakieś dziwne wrażenie,że zegarków o podobnym wyglądzie(w końcu bardzo tradycyjnym)-jest wiele,

ale tylko niektóre są "pilotami".:)).W czym tkwi sekret?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym:

The basic design principles of the B-uhr watch were the 55mm diameter (the size of high-quality pocket watch movements of the era were around 42mm-46mm in diameter therefore watch cases were limited to > 50mm), the use of arabic numerals, central seconds hand (must be hack capable to allow adjustments in time error), large onion or diamond shaped crowns (to allow for easy adjustments using thick gloves) and the ultra long double riveted buffalo strap to be worn over thick pilot’s jackets (the rivets were actually used to adjust for different wrist sizes). Distinctive was the essential triangle marker at 12 o’clock with two dots on both sides. The triangle marker was used for the upward orientation of the dial during night flight. Furthermore, it was also used as a solar compass to find the earth’s true north in conjunction with sextants, compass and data charts. An anti-magnetic capability was needed hence all pilots watches used an iron inner core which also contributed to its large case design.

A więcej tutaj => http://www.calibrema...ne.com/node/305

 

Ogólnie pilotami nazywamy te zegarki, które kojarzą się wyjściowymi modelami sprzed kilkudziesięciu lat.

Trudno znaleźć granicę, dla jednych Certina DS1 wciąż jest pilotem, dla innych po prostu casualem.

Edytowane przez Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o czerwonej tarczy w Pilocie Archimede? Strasznie mnie rajcuje właśnie ten model, ale zastanawiam się czy nie będzie odbierany jako kiczowaty. Wydaje mi się że 99% osób raczej negatywnie może odbierać kolorowe tarcze w pilocie, ale mnie taka ekstrawagancja trochę kręci.

post-41364-0-28340200-1355590304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Panowie, a co myślicie o czerwonej tarczy w Pilocie Archimede? Strasznie mnie rajcuje właśnie ten model, ale zastanawiam się czy nie będzie odbierany jako kiczowaty. Wydaje mi się że 99% osób raczej negatywnie może odbierać kolorowe tarcze w pilocie, ale mnie taka ekstrawagancja trochę kręci.

 

Taki,trochę w stylu Palikota.:))

Czyli dla...bardzo odważnych.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki,trochę w stylu Palikota. :))

Czyli dla...bardzo odważnych. :))

też mi taka pierwsza myśl przyszła, ale trzeba byłoby jeszcze czerwony pasek założyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pilotowym a jakże różnym klimacie są 4 zegareczki - chociaż Pilotowego klasyka wciąż brak:

Pierwszy był ni to pilot ni to militarny seiko:

snk1.jpg

Potem nietypowy pilot Aviatora:

01.jpg

Połączenie klasyki z pilotem w Auguscie

1.jpg

I w końcu pełnowymiarowy Stenek

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Stenek wygląda moim zdaniem kapitalnie. Nosiłbym.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko PVD ze Stenka schodzi od samego patrzenia na nie :) Mówię na podstawie tego co widziałem na klubowym Aquariusie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikołaj N - to nie PVD ale DLC ;)

 

Zegar mam od marca i póki co żadnej szkody na powłoce nie odnotowałem :)

Edytowane przez jslanina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotniki pasują do garnituru? Jaki model polecilibyście na nadgarsterk ~17cm? Raczej automat (choć niekoniecznie), do 1500 zł, na skórzanym pasku oczywiście.

 

Podoba mi się Archimede Pilot Handaufzug, ale chyba będzie za duży. Generalnie piloty przypadają mi do gustu.

Edytowane przez Arros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.