Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kkwpk

Żenujący zegarek Strojnego.

Rekomendowane odpowiedzi

niech ktos wreszcie zamknie ten temat. wszystko juz zostalo powiedziane... producent ma swoje zdanie, krytykanci swoje jedni drugich nie przekonają. konczcie wasci Panowie wstydu szczędzcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak szybko w skrócie...

KMZiZ nie popiera podróbek, walczy z nimi, kasuje o nich tematy, z bazarku usuwa itp, itd...

Czas przeszły (...ło z nimi,...ło o nich tematy,z bazarku ...ło,itp) teraz są to zapożyczenia, naśladownictwo, wzorowanie się etc.

Chyba pora się przestawić na inne pojmowanie rzeczywistości. Przy aktualnym trendzie(temat P. Strojnego) warto rozważyć połączenie KMZiZ z CW ?

 

EDIT:

To serio jest interesujące. Taka 'odśrodkowa rewolucja", gdzie część bardziej kumatych lemingów daje ostrą "cała wstecz" przed urwiskiem ... pytanie czy dadza radę, czy też ciżba ich poniesie za krawędź ...

 

 

Też nie tak dramartcznie. Jak dotąd co sprytniejsze lemingi zamiast dyrdać, wlazły na gałązki i pokazują kierunek reszcie :wink:

Święte słowa :rolleyes:

Z tą poprawką, że Szwajcarzy już mają frajera do pompki: wiedzą że trynd potrwa, ile potrwa, i w tle przestawiają się na przybijanie pieczątek i udzielanie błogosławieństw za pieniądze. ETA i spółka upraszcza stragan jak może i cichaczem zwiększa udziały poza branżą. Niedługo SG zostanie z misją sprzątania do glancu gabinetu prezesa.

to jest chyba sedno i sens całości.

 

..będzie Unia? :grin:

To propozycja zgodna z trendem, albo się popiera takie(P.Strojny) i inne zmiany albo nie, ja tam daaawno temu obrałem kierunek i go nie zmieniam a teraz to są pytania do KMZiZ i Stowarzyszenia.

Normalnie żenada...

Jasne, że żenada, to KMZiZ zmienia podejście do tematu, nie ja, albo czerpiemy twórcze inspiracje jak P. Strojny przerabiając Parnisa i wykorzystujemy w zegarkach i ich wzornictwie albo nie.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat i od razu zamknąć ?

wciskanie ludziom "unikatu" firmy podrobkarskiej przez zegarmistrza sprzedającego m.in. IWC stanowczo jednak wymaga skomentowania i reakcji

 

Wątek podwieszam bo jest tego wart

Chodzi konkretnie o

stanowczo jednak wymaga skomentowania

Darku jakiś komentarz ?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Koko koko Strojny spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd fantasmagoryczne wnioski ,że KMZiZ popiera czy też popierał tego parnisowego wytworka, gdyż ani nigdy nie braliśmy udziału w tworzeniu tegoż , ani w aukcji ani czymkolwiek związanym z tym zegarkiem . O sprawie dowiedzielismy się po jego powstaniu .

Jedynym naszym związkiem jest to ,że sklep się u nas reklamuje ( a nikt o zdrowych zmysłach nie będzie monitorował wszystkich zakładek sklepu , który generalnie nie jest i nie był kojarzony z podróbkami , czy aby sobie nie stworzył czegoś na 70 lecie i pomimo tego wystosowaliśmy stanowcze i jednoznaczne stanowisko z jednoznaczną negatywną oceną tego przedsięwzięcia.

 

Zaczyna mnie już z jednej strony bawić a z drugiej męczyć dziecinna zajadłość niektórych użytkowników w wypisywaniu głupot , które KOMENTUJĘ PO RAZ OSTATNI.

Panowie , czas dorosnąć , wiek powinien do czegoś zobowiązywać , chyba że naprawdę chcecie być traktowani jak gówniarze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czas dorosnąć , wiek powinien do czegoś zobowiązywać , chyba że naprawdę chcecie być traktowani jak gówniarze ...

 

Faktycznie, wiek powinien zobowiązywać.

Tym bardziej, że 70 lat działalności firmy to nie w kij dmuchał ;)

 

 

Edit

Z mojej strony EOT.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czas dorosnąć , wiek powinien do czegoś zobowiązywać , chyba że naprawdę chcecie być traktowani jak gówniarze ...

 

Mamusia zawsze mi mówiła, traktuj innych tak, jak chcesz aby Ciebie traktowali...

Również dla mnie wszystko w temacie, już nie będę komentował <_<


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi p. Strojnego nie zauważyłem odpowiedzi ;)

Widzę tylko zasłanianie się dokonaniami charytatywnymi.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzis zobaczylem ten temat :D niezła sztuka ten zegarek - czytalem do 9 strony i juz nie moglem. Bylo kilka trafnych wypowiedzi wg mnie, ale nie o tym chcialem. Zegarek jak zegarek - wersja limitowana nawt koperty za 5gr moze byc po 2 zlote i nic w tym złego. Zreszta sami wiecie ze sa lubaine i chodliwe projekty forumowych zegarków na werkach chinskich i smiało o tym piszecie ze takie werki posiadają.... no tak nie maja szlifów ala IWC i to juz czyni z nich dumne Polskie chinczyki..za cene 1000pln gdzie werki warte sa 200 heh. Wracajac do zegarka Strojnego nie wiem czy ktos zauwazyl albo o tym nie pisze ze prawidzy Parnis wygląda (werk) normalnie w sensie ładnei nie wieje bazarem- a te ozdobki i lekka przeróbka mechanizmu przez zakład Strojnego wieje straszną tandetą i wyglada jak zegarek kupiony za 5 pln na odpuscie koscielnym. Jak juz chceli przyoszczedzic to zeby nikt nic nie gadal mogli wsadzic tego werka w zakryta koperte, z dobrym grawerem zmienic tarcze i by rozmowy nei bylo... bo w srodku dzialalo by to co teraz a z zenwatrz by bylo fajnie.

 

A co do wypowiedzi Strojnego - całkowicie zrozumiała i tłumaczenie do mnie akurat przemawia. :D


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzis zobaczylem ten temat :D niezła sztuka ten zegarek - czytalem do 9 strony i juz nie moglem. Bylo kilka trafnych wypowiedzi wg mnie, ale nie o tym chcialem. Zegarek jak zegarek - wersja limitowana nawt koperty za 5gr moze byc po 2 zlote i nic w tym złego. Zreszta sami wiecie ze sa lubaine i chodliwe projekty forumowych zegarków na werkach chinskich i smiało o tym piszecie ze takie werki posiadają..

 

I tu jest pies pogrzebany.

Piszemy o tym co i jak a nie piszemy

 

Każdy z tych zegarków jest taki sam a równocześnie zupełnie inny! Zarówno tarcze tych zegarków, jak i unikatowy mechanizm są ręcznie zdobione w niepowtarzalny sposób. To małe dzieła sztuki zegarmistrzowskiej!

 

Sic!

 

 

Cytat ze źródła.

 

 

PS

Miałem juz tu nie pisać, przepraszam, już naprawdę nie będę ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z tym mechanizmem wybraliśmy bo spełniał nasze oczekiwania jakościowe i wizerunkowe...

To świetnie.

I nie ma takiej siły, która zabroniłaby komukolwiek sprzedawania lub kupowania takiego zegarka za 3000 zł

 

W całej tej obrzydliwej nagonce na mnie...

Cała ta obrzydliwa nagonka polega na swobodnym przepływie informacji, a mianowicie że jest to modyfikacja modelu istniejącego już na rynku, gdzie:

200zł - koszt zegarka

2800zł - koszt zdobienia Pana Enia

 

 

Działalność charytatywna?

Bardzo chwalebna. Ale nie jest żadnym logicznym powodem, do pozbawiania ludzi informacji na temat kupowanych przedmiotów. Nie widzę żadnych powodów, żeby z powodu szlachetnych intencji, robić z kogoś idiotę.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Temat zdecydowanie dojrzał do zamknięcia.

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.