Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sir_cassius

IWC vs Breitling vs Omega

co byscie wybrali >?  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisał Ten co umie ... sorry Panie :P

 

 

 

d21s.jpg

 

 

 

 

Pogadaj ze Staszkiem, powinieneś się zmieścić w budżecie lub znacząco się zbliżyć.

 

i jeszcze jedna fota na zachętę od nieumiejącego czytać:

 

rx516im.jpg

 

no wiec mierzylem dzisiaj wszystko z ankiety i :

Aquatimer - fajny ale za duzy i kropka ! (przynajmniej jego ostatnie wersje, moze jeszcze przymierze ta starsza (automatic))

Breitling - ladnie wyglada na gumie, rozmiar ok, ale widze ze nie zdobyl Waszego uznania w ankiecie

Rolex - mierzylem GMT 2 (niestety suba nie bylo) i rozmiar super, branzoleta rewelacja ale ma w sobie taki "blink blink". Czy ten bezel matowieje czy zawsze sie tak blyszczy ? (pytam powaznie)

300m - fajna, ale taka skromniutka i cichutka ;)

nowa PO - bardzo fajna (tez duza, ale optycznie mniejsza niz Aquatimer) - chyba faworyt, tylko czy 19 000 PLN za Omege,warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco to około 25% w tym przypadku :D

 

no wiec mierzylem dzisiaj wszystko z ankiety i :

Aquatimer - fajny ale za duzy i kropka ! (przynajmniej jego ostatnie wersje, moze jeszcze przymierze ta starsza (automatic))

Breitling - ladnie wyglada na gumie, rozmiar ok, ale widze ze nie zdobyl Waszego uznania w ankiecie

Rolex - mierzylem GMT 2 (niestety suba nie bylo) i rozmiar super, branzoleta rewelacja ale ma w sobie taki "blink blink". Czy ten bezel matowieje czy zawsze sie tak blyszczy ? (pytam powaznie)

300m - fajna, ale taka skromniutka i cichutka ;)

nowa PO - bardzo fajna (tez duza, ale optycznie mniejsza niz Aquatimer) - chyba faworyt, tylko czy 19 000 PLN za Omege,warto ?

 

Patrz na to co Tobie się podoba, a nie zyskuje uznanie wypowiadających się tu osób.

Ps. 19k to cena wyjściowa. Myślę, że za 17k bez problemu kupisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa PO - bardzo fajna (tez duza, ale optycznie mniejsza niz Aquatimer) - chyba faworyt, tylko czy 19 000 PLN za Omege,warto ?

Jeśli się podoba, to bierz. Mechanizm pierwsza klasa. 10-12% rabatu powinni dać, a jak nie to mów, że idziesz do innego salonu :D

P.s.

Rolex GMT II błyszczy się jak psu jaja ;) , ale Submarinera nie odpuszczaj o ile fundusze pozwalają.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

a co powiecie na Girard Perregaux Sea Hawk II ?(na bazarku jest jeden, tylko bez dokumentow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A może coś z oferty JLC ?. Poza tym, ktoś tutaj napisał że Rolex jest wtórny. Może i jest, ale wobec samego siebie, a to żadna ujma. To z Roleksa zżynają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ może opcję nowego Submarinera bez lupki. Posiada wszystkie cech wersji z datą - ceramiczny bezel, nowa koperta, nowa bransoleta z systemem Glidelock. I to niebieskie podświetlenie ;). Cena moze być w granicach starej 14.

 

Rolex-Submariner-114060-night-luminous+chromalight.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Submariner to jeden z niewielu diverów, który zachował "normalne rozmiary koperty" i nadaje się do pełnienia funkcji do której został przeznaczony. Poza tym to świetny zegarek na wakacje. Styl jednym się podoba innym nie - zostawię to do oceny Pytającemu.

Co do ceny to zawsze można nieco przekroczyć budżet ;)

No proszę Cie..naprawdę uważasz, że jakikolwiek nurek kiedykolwiek potraktował Submarinera jako prawdziwy zegarek nurkowy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cie..naprawdę uważasz, że jakikolwiek nurek kiedykolwiek potraktował Submarinera jako prawdziwy zegarek nurkowy ???

 

Dla mnie haslo miesiaca.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Submariner byłby idealny, ale nowa Omega Planet Ocean też jest bardzo fajna (i tańsza). Ja bym wybierał między tymi dwoma zegarkami. Oba mają bardzo dobre mechanizmy.

 

poti4.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie haslo miesiaca.

Chciałeś powiedzieć hasło roku ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Jacquesa Custeau można nazwać "nurkiem" ,ale jeśli mieściłby się w tej definicji...to hmmm, ..czy ja wiem? :)

 

Jacques-Cousteau-Rolex-Submariner-Close.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cie..naprawdę uważasz, że jakikolwiek nurek kiedykolwiek potraktował Submarinera jako prawdziwy zegarek nurkowy ???

 

Naprawdę nie wiem. Znam natomiast osoby, które naprawdę traktuję Submarinera i inne nierzadko droższe zegarki jak przedmioty użytkowe a nie relikwie.

 

Podsumowując temat z mojej perspektywy stawiałbym na Rolexa Submarinera - w przypadku droższej opcji lub Omegę PO na 8500 - w przypadku tańszej opcji.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że miał Suba na ręku, o niczym nie świadczy...no chyba, żeby kwalifikować zegarek nurkowy jako taki, z którym na reku daje rade nurkować...wtedy ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że miał Suba na ręku, o niczym nie świadczy...no chyba, żeby kwalifikować zegarek nurkowy jako taki, z którym na reku daje rade nurkować...wtedy ok...

 

 

w przypadku J.C. akurat świadczy .. nurkował chyba ze wszystkim do czego się miłośnicy diverów ślinią..

 

za jego czasów nie było komputerów nurkowych a Sub był po prostu profi narzędziem..

 

Doxa i Omega podobnie,zresztą...

 

cousteau-omega-marine-chronometer.jpg

 

cousteaudoxa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposrod podanych zegarkow kup sobie dwa - IWC 1 i SO 2, przy odrobinie szczescia i dobrej

woli sprzedawcy zmiescisz sie w okreslonym budzecie.

 

Z zegarkow bedziesz zadowolony. Mialem oba i moge polecic, teraz Aquatimer'a tez ale chrono.

 

Nie kazdy czuje sie dobrze noszac Rolex'a i ma "parcie" na jego posiadanie.

 

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cie..naprawdę uważasz, że jakikolwiek nurek kiedykolwiek potraktował Submarinera jako prawdziwy zegarek nurkowy ???

 

A nie? Submariner jest najciekawszą i najrozsądniejszą opcją moim zdaniem z wyżej przedstawionych...


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rolex - mierzylem GMT 2 (niestety suba nie bylo) i rozmiar super, branzoleta rewelacja ale ma w sobie taki "blink blink". Czy ten bezel matowieje czy zawsze sie tak blyszczy ? (pytam powaznie)

(...)

nowa PO - bardzo fajna (tez duza, ale optycznie mniejsza niz Aquatimer) - chyba faworyt, tylko czy 19 000 PLN za Omege,warto ?

Mimo tej samej średnicy nowy Sub gorzej od GMT II układa się na nadgarstku z racji mocno wypukłego dekla.

Bezel zawsze będzie się tak błyszczał. W nowym Subie masz jednak matową, szlifowaną bransoletę, bez polerowanych ogniw jak w GMT.

Nowa PO jest moim zdaniem najwygodniejsza z tych wszystkich zegarków. No i ma bardzo fajną oryginalną "gumę" której brak Rolkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco to około 25% w tym przypadku :D

 

 

 

Patrz na to co Tobie się podoba, a nie zyskuje uznanie wypowiadających się tu osób.

Ps. 19k to cena wyjściowa. Myślę, że za 17k bez problemu kupisz ;)

 

Za 15-16k kupisz, a moim zdanie to już bardzo dobrze jak za ten zegarek

21-22k nówka chrono

 

https://www.chrono24.pl/omega/seamaster-planet-ocean-chronograph-mit-luenetten-keramikeinlage-ungetragen--id2015889.htm?query=Omega+planet+oce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cie..naprawdę uważasz, że jakikolwiek nurek kiedykolwiek potraktował Submarinera jako prawdziwy zegarek nurkowy ???

 

Kilkadziesiąt lat temu na pewno ;) . Poważnie mówiąc to mało widziałeś. Masa ludzi nurkuje z rolkami i w ogóle "diverami" (Egipt, Baleary emeryckie nurkowania {nie mam nic złego na myśli tylko są to głownie emeryci ze starej UE ;) }), kręcą sobie bezelem i schodzą na kilkadziesiąt metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka firemka SA Comex , która miała nietypowe hobby - układała sobie rureczki o przekroju kilku metrów na dnie Morza Śródziemnego na głebokości nawet 534 metrów, bawili sie dalej tymi rurkami łącząc je a że mieli nietypowe podejście do tematu to wciskali na nadgarstki swoim pracownikom Rolki Suby ale też SD i kazali się nimi tam bawić pod wodą.

Royal Navy również wciskała na siłę swoim żołnierzom Rolki suby, które to dzisiaj są dziwnie postrzegane przez miłośników zegarków - kazdy chciałby mieć

 

Mozna lecieć dalej - jednostki SAS w Omanie lata 70-te i mamy fajnego subiczka

vintagedb1665omanred.jpg

 

mozna lecieć dalej ale dopiero wstałem i idę zjeść śniadanie :rolleyes:

Stwierdzenie Łukasza jest ok o ile napisałby je nowy użytkownik na co dzień pasjonujacy sie np. łowieniem ryb - jeśli trafiłem - to tylko przypadkowo.

Zapomniałem dopisać podałem zawodowe wykorzystanie Subów gdyż prywatnie to mozna nawet z Poliotem nurkować z całym szacunkiem dla tej marki.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem glos na Brajtka za niebanalna tarcze.....podoba mi sie krój tych indeksow :)

 

Jak juz kto lubi, ale wiekszosc uzytkownikow Ci to powie zeby nie brac zbyt duzego zegarka. Byl czas ze mialem duze zegarki....pozniej jakies male.....i najbardziej za tymi malymi tesknie :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna lecieć dalej - jednostki SAS w Omanie lata 70-te i mamy fajnego subiczka

 

takiego SUBa SASa bym z chęcią przygarną i nosił, nurkował i co tam jeszcze ;)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego SUBa SASa bym z chęcią przygarną i nosił, nurkował i co tam jeszcze ;)

były trzy rodzaje tarcz ale więcej nie ma sensu pisać, wszystko juz zostało opisane, choć pytanie czy ktos ich używał do nurkowania nadal aktualne - są tam z nazwisk wymienione Osoby które nurkowały i o dziwo używały, nadal poruszamy się przy zawodowym wykorzystaniu, amatorsko to oczywistym jest, że trudno się odnosić do takich sytuacji.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.rolexforums.com/showthread.php%3Ft%3D76238&ei=EyChT-D1DrLS4QTh3byyCQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCcQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3DRolex%2Bsubmarines%2BSAS%2BOman%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D9GZ%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Dimvnsfd

 

Łukasz dzięki Tobie nabyłem nową wiedzę :rolleyes: , np nie miałem pojęcia, ze pierwszy SD miał WR 500 ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie, że wrócę na moment do tematu Rolex / PO / czy IWC i zadam pytanie, czy nie przeszkadza Wam ze Omeg i Submarinerow jest pewnie setki tysięcy a IWC raczej dziesiątki tysięcy ? tzn dużo częściej spotkam na ulicy kogoś w takim samym zegarku. Trochę celowo prowokuje, ale jestem ciekaw jak do tego podchodzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquatimer 2 to mój typ,chociaż do końca nie jestem przekonany co bym wybrał z tych zegarków...

Z drugiej strony zegarek mi się podoba.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.