Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mapeth

Wkrętaki zegarmistrzowskie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zaczynam sobie powoli kompletować narzędzia zegarmistrzowskie

nie chcę się przebranżowić, natomiast chciałbym poznać trochę budowę zegarka naręcznego i pogrzebać w jakiś bardziej zmęcoznych werkach

aktualnie poszukuję jakiegoś godnego zestawu wkrętaków

cenowo zauważyłem, że rozrzut jest ogromny.

wyselekcjonowałem sobie dwa nastepujące zestawy:

pierwszy - na wypasie - opcja nr 1

fajny, z podstawką, wymienne groty w większej ilości, dość duża rozmiarówka

drugi - powiedzmy bardziej budżetowy - opcja nr 2

mniej i mniejsza przekrojówka;

 

które wg Was będą lepszym rozwiązaniem na początek?

z góry dzięki za opinie

Edytowane przez mapeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by groty były dobrej jakości; na początek brałbym opcję budżetową- z czasem gdy nabierzesz umiejętności i potrzeba rozbudowy zestawu narzędzi wzrośnie to zawsze można dokupić pojedyncze sztukismile.gif


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie, pytanie tylko, które z w/w prezentują lepszą jakość??

znalazłem jeszcze budżetowe wersje tego droższego zestawu:

klik i przyznam, że też mnie zaczął zastanawiać

jedynie co z tą jakością, bo w temacie jestem laikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nauki czy też hobbystycznego grzebania wystarczą te tańsze. Te szwajcarskie są oczywiście lepsze, ale już np podstawka nie jest niezbędna. Osobiście bym brał te za stówkę, bo i uchwyty nieco lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam

TAKIE

 

Do moich potrzeb są wystarczające - myślę, że na początek będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przeglądałem też na ebayu i też mnie to zastanawia

w sensie jeśli idzie o ibeja jestem d*pa bo nigdy z niego nie korzystałem :/

nawet założyłem sobie ostatnio konto z zamiarem skorzystania, założyłem też paypala ale jeszcze nie używałem i hmm lekko się waham :/

napisz proszę, czy długo szła do Ciebie przesyłka (widze, że sprzedawca z HK)

poza tym czy naliczane jest jakieś cło czy tym podobne

będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka wędrowała jakies 2-3 tygodnie. Żadne dodatkowe opłaty nie zostały naliczone. Wkrętaki są wykonane przyzwoicie - za tę cenę nie boję się użyć takiego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła paczuszka z wkrętakami. Muszę przyznać, że za tę cenę to warto było to nabyć. Zestaw, który otrzymałem różni się nieco od tego w opisie aukcji - mocowanie końcówek odbywa się nie za pomocą bocznej śrubki tylko za pomocą centralnej nakrętki (podobnie jak mocowane są końcówki w przyrządach do demontażu teleskopów). Zgodnie z opisem wszystko umieszczone w solidnym drewnianym pudełku; jest też zestaw zapasowych końcówek. Same końcówki nie wymagają wstępnego ostrzenia, jak to zazwyczaj ma miejsce w przypadku tanich wkrętaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ja z kolei zakupiłem już jakiś czas temu wkrętaki firmy Pestra. Kosztowały trochę więcej.

 

Rączki są wykonane bardzo fajnie. Są wygodne i dobrze trzymają groty. Niestety z grotami jest trochę gorzej. Bo szerokości to one mają zegarmistrzowskie, ale grubosci juznie koniecznie i trzeba je podostrzyć. Wszytko mam w solidnym drewnianym pudełku i co ważne też dostałem zapasowe groty. Groty mocowane boczną śrubką.

 

 

Ogólne wrażenie jest ok i nie czuję się oszukany przez życie, ale z tego co widzę (post sthool-a) mogłem wybrać ciut lepiej (jeśli chodzi o stosunek jakość/cena)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzenie wkrętaków zegarmistrzowskich jest z pozoru łatwe, jednak z celu uzyskania lepszej współpracy wkrętaka ze śrubą lepiej poświęcić trochę więcej czasu na odpowiednie zeszlifowanie końcówek. Ja ostatnio praktykowałem ostrzenie na "półokrągło". Chodzi o to, że powierzchnie powstałe po szlifowaniu nie są płaskie lecz lekko wklęsłe. W ten sposób wkrętak nie ma klinowatej końcówki - po umieszczeniu w nacięciu śruby końcówka wkrętaka spoczywa w dnie tego nacięcia. Zaletą jest przede wszystkim mniej agresywne oddziaływanie na łeb śruby, natomiast wadą jest duża pracochłonność przy ostrzeniu. Najlepiej do tego celu użyć pilnika-iglaka o przekroju owalnym. Oczywiście piłujemy poprzecznie do osi wkrętaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja posłuchałem rady jednego z kolegów i zrobiłem końcówki wkrętaków z igieł gramofonowych nabytych bez problemu na giełdzie,mocuję w zwykłych uchwytach zaciskanych centralną śrubą,Stal jest doskonała i ostrzy się idealnie na dowolny potrzebny rozmiar,a wytrzymałość znakomita tylko nie wolno przegrzać przy ostrzeniu i tak komplecik wyniósł mnie trochę pracy i parę zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze budżetowe wersje tego droższego zestawu:

klik i przyznam, że też mnie zaczął zastanawiać

jedynie co z tą jakością, bo w temacie jestem laikiem...

na all są te szwajcarskie za dwie dyszki ale różnią się przedziałem rozmiarów

http://allegro.pl/precyzyjne-wkretaki-5szt-srubokreciki-0-80-1-60mm-i2846841644.html

po wypłacie zamierzam sobie kupić ten zestaw


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł a szkoda, chyba warto odświeżyć, poszukuję wkrętaków 0,8; 0,6; 0,4. Z polecanych za rozsądną cenę znalazłem AF http://allegro.pl/precyzyjne-wkretaki-5szt-srubokreciki-0-80-1-60mm-i5411176932.html?bi_s=ads&bi_m=p2,3&bi_c=68019 ale tu jest max 0,8

 

Hej ! Zdecydowanie nie polecam tych wkrętaków, jakość wykonania jest fatalna, zarówno rączki jak i groty, nic nie trzyma się kupy, końcówki - każda inna, trzeba się trochę napracować, żeby można było używać, byłem raz w potrzebie i kupiłem z desperacji, kwota niby nie duża, ale generalnie wylądowały w śmieciach.

 

Używam na co dzień mniej więcej takich jak na zdjęciu, w Beco kosztują koło 50 euro, stosunek cena/ jakość wypada bardzo korzystnie, bez podstawki można kupić jeszcze taniej, nadają się do pracy, generalnie najważniejsze żeby groty były z twardego, najlepiej hartowanego metalu.

 

dane skopiowałem z jakieś strony

  • Rotating display stand
  • Great presentation, look and quality feel
  • Coloured hole and mark for each spare blade.
  • Very stable stand with non slip rubber mat.
  • Contents: 9 chromed screwdrivers 
  • Sizes: Ø 0.50 - 0.60 - 0.80 - 1.00 - 1.20 - 1.40 - 1.60 - 2.00 - 2.50 mm.
  • Supplied with 9 spare blades

Obecnie można w Stanach zakupić zestaw Horotec-a

 

HOROTEC Premium 4 Piece Watchmakers Screwdriver Set Mini 0.60 - 1.20mm Flat-Head Style Blades

 

za 23 USD

 

nie wiem dokładnie jak z wysyłką, ale przy większej ilości, myślę że bez problemu

 

 

Do wykonywania grotów, polecam zestaw drutów '' blue steel '' w cenie ok 5 usd grubość między 0,5 - 2 mm  / zdjęcie poniżej

post-66492-0-09459300-1469314917.jpg

post-66492-0-02973800-1469315543.jpg


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam byle jakie śrubokręciki z wymiennym grotem, zakręcanym na mała śrubkę, tylko podpowiedzcie z czego robić te groty, najlepiej z czegoś do kupienia w Polsce bo czekanie kilka tygodni na przesyłkę nie uśmiecha mi się, a jeśli już to choć z Europy :)

Edytowane przez yahhoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starzy zegarmistrze robili z igieł do gramofonów. :) A dobry jest każdy materiał w pręcikach o odpowiedniej twardości, albo chociaz o możliwości utwardzenia termicznie. Np. zwykłe gwoździe odpadają, ale już niektóre takie specjalne do betonu można adoptować.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O igłach czytałem, ale są juz praktycznie nie do zdobycia, a jak są to i kosztują sporo. Dlatego też fajnie by było zamieścić linki, co kto kupuje za ile i dlaczego. Myślę, że przydało by się to wielu czytelnikom forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, najlepiej wszystko na tacy. Chcesz tez adres tej Castoramy w której ja kupuje gwoździe? :D 

A poważniej, wystarczy się rozejrzeć, np. wpisać w google odpowiednia frazę, ja kupiłem sobie pręciki stalowe podobne do tych z postu kolegi sinn7, ale było to tak dawno, że pewnie tej hurtowni już nie ma, nie mówiąc o zapamiętaniu ceny. Zużywalność jest tu tak niska, że dawno kupiony zapas po 10 pręcików, starczy mi pewnie do końca żywota, no chyba, że korozja mi je zeżre. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, powtarzam temat. Obgadany wiele razy. Ale...... tu gdzie mieszkam - igły gramofonowe prawie nie do zdobycia. Inne warte uwagi rzeczy typu preciki itp. no cóż - nie znam na tyle języka. Czy ktoś podpowie mi jakiej firmy kupić wkretaki? Głównie chodzi mi o "rączkę" - groty zużyją się a reszta zostanie. Oczywiście im dłużej groty będą sprawne tym lepiej. W polsce jestem rzadko i nie mam czasu na bieganie po hurtowniach. To co mam to zakrawa na jakiś żart (otrzymane w prezencie). Ostrzenie grotów co 2-3 dni przy amatorskim używaniu. W praktyce co dwa zegarki. Przyznam, że odrobinę męczy - pomijając kaleczenie werku. Chyba, że któryś z kolegów ma niepotrzebny zestaw i odstąpi.

Proszę o dpowiedź.

 

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bergeon, tylko i wyłącznie :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko i wyłącznie - polecam jeszcze Horotec. Wiele osób uważa je za lepsze od Bergeona, ale których byś nie wybrał to będzie dobrze. Osobiście używam Bergeona, ale następny zestaw będzie od Horoteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za sensowne odpowiedzi. Po cichu myślałem o firmie Bergeon. Chciałem poznać opinie użytkowników. Czytałem opinie na temat ich narzędzi. Widocznie warto. 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko i wyłącznie - polecam jeszcze Horotec. Wiele osób uważa je za lepsze od Bergeona, ale których byś nie wybrał to będzie dobrze. Osobiście używam Bergeona, ale następny zestaw będzie od Horoteca.

Wypróbuję... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość narzędzi jakie teraz kupuję to właśnie Horotec. Maja przystępniejsze ceny, niektóre ciekawe narzędzia, jakość na najwyższym poziomie i są często po prostu ładniejsze niż Bergeon (którego też lubie i używam, ma chyba jednak większy wybór) - a moja pracownia musi cieszyć moje oczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.