Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Time Square

Siła marki Timex

Recommended Posts

Nasza firma Time Square prowadzi sprzedaż zegarków w sklepe internetowym na stronie www.zegarkisklep.com.pl. Wszystkie oferowane przez nas zegarki są nowe i z pełną gwarancją producenta. Już od lat jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem amerykańskich zegarków Timex, marki, która od ponad 150 lat istnieje na światowym rynku. Firma ta została założona w 1854 roku w Naugatuck Valley w Connecticut pod nazwą Waterbury Clock.

 

W 1880 roku jej siostrzana firma Waterbury Watch wyprodukowała pierwszy zegarek kieszonkowy, o niewielkiej cenie, przystępnej dla większości ludzi. Podczas I wojny światowej rozpoczęto produkcję zegarków na rekę, które okazały się wielkim hitem wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ważnym wydarzeniem w działalności firmy jest zgoda Walta Disneya na stworzenie zegarka inspirowanego jedną z jego bajek. W 1933 roku na rynek weszły zegarki z tarczą, na której chyba najbardziej znany kreskówkowy bohater - Myszka Miki pokazuje łapkami czas. W przeciągu zaledwie kilku lat rodzice kupili swoim dzieciom około 2 milionów zegarków z Myszką Miki.

Cena wynosiła zaledwie 1,5 $, dziś wsród kolekcjonerów te zegarki osiągają niebotyczne sumy.

Podczas II wojny światowej firma zmieniła nazwę na U.S. Time Company.

Nowe badania i rozwój techniki doprowadziły do powstania pierwszego zegarka naręcznego Timex, który zadebiutował w 1950 roku. Promowany był reklamami prasowymi w których ukazywano niewiarygodną wytrzymałość nowego zegarka. Zamrażano go w bryłkach lodu, umieszczano na tydzień w odkurzaczu, przytwierdzano go do skorupy żółwia, był przywiązany do śmigła a nawet zrzucono go z 167 metrowej zapory Grand Coulee. Mimo nieprzerwanych tortur zegarek nadal tykał. A ludzie zalali firmę tysiącami różnych sugestii na inne tortury dla niego, jak na przykład oferta sierżanta Air Force który zaproponował katastrofę lotniczą z zegarkiem na pokładzie. Sprzedano ponad 500 milionów zegarków a firma której przypadł ten udział zmieniła nazwę na Timex Corporation. Końcem 1950 roku na trzy kupione zegarki w USA, jednym był Timex.

post-49465-0-44295100-1336979759_thumb.jpg

Jako jedyny, Timex przetrwał załamanie się amerykańskiego rynku zegarków spowodowanego ogromnym napływem nowej konkurencji z Dalekiego Wschodu. Po stopniowym wycofywaniu mechanicznej produkcji na rzecz cyfrowych zegarków w 1986 roku Timex wprowadził na rynek "Triathlon Ironman”, który stał się wkrótce najlepiej sprzedającym się zegarkiem w Ameryce.

Od ponad wieku firma Timex dynamicznie realizuje swoją długą tradycję w innowacyjnej technologii i cały czas trzyma wiodącą pozycję na rynku. W 1992 roku wprowadziła na rynek pierwszy system podświetlania tarczy Indiglo, który stał się znakiem rozpoznawczym Timexa.

Coroczne ankiety plasują markę na jednym z czołowych miejsc wśród zegarków, biżuterii i akcesoriów.

Modele zegarków Timex są dostępne na http://zegarkisklep.com.pl/pl/c/TIMEX/136[/b]"]http://zegarkisklep.com.pl/pl/c/TIMEX/136.

Każdy zamówiony przez Państwo zegarek Timex otrzymacie w oryginalnym pudełku, z 3-letnią gwarancją, instrukcją obsługi i dowodem kupna.

Zakup zegarka w Time Square, to gwarancja pełnego zadowolenia.

post-49465-0-87236200-1336979831_thumb.jpg

post-49465-0-92763700-1336979707_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Coroczne ankiety plasują markę na jednym z czołowych miejsc wśród zegarków, biżuterii i akcesoriów.

 

 

Czy tych ankiet nie przeprowadza właśnie Timex? blink.gif


Adrian

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.