Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mdp1984

Klub Miłośników Zegarków SWATCH

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ROLMEGA

Mam!

http://www.swatchcollection.eu

 

zobacz w zakładce "POP"

 

COLLECTION - FACES
MODEL- ONE WORLD
ARTICLE NUMBER - PUN 100
SEASON AND YEAR- 1996

I'm one with the google and the google is with me  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKI SZACUN za wytrwałość ja nie mogłem znależć , faktycznie taki sam . jednak brak opisu i dalej nie wiem do czego [ oprucz odmierzania czasu oczywiście ] miał służyć . po wciśnięciu koronki wskazówki ustawiają się w innych pozycjach , poza tym nie ustawia się go w tradycyjny sposób , wyciągam koronkę i lekko przekręcam i wskazówki kręcą się automatycznie - nie trzeba kręcić . WIELKIE dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałam się na jeszcze inny ( trochę tańszy). Mianowicie:

http://www.sell-watch.pl/swatch-gb280-green-spell-gent-gb-280-p-2393.html  - doszłam do wniosku, że trochę jasniejszy będzie lepiej wyglądał na ręce.

Co do sistem51 to podoba mi sie bardzo ten:

http://www.sell-watch.pl/zegarek-swatch-sistem-fly-yis404-irony-automatic-sistem51-p-3127.html

Ale jak na razie nie moje możliwości finansowe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypkenzie

Witajcie :)

Skoro wskrzeszono klub chętnie do niego przystąpię :)

Moja historia ze Swatchem zaczęła się daaaaawno :) bo jakies 30 lat temu dostałem pierwszy, a zaraz potem sam kupiłem następny ( poszukam zdjęć ). Jakiś czas temu wszystkie zakupione rozlałem po rodzinie wśród dzieciaków żeby miały od czego zacząć Swoje osobiste zegarkowe przygody. Zostawiłem sobie jeden na pamiątkę No i dlatego, że bez przycisku był, a uszkodzonego niewypada ofiarować.

Oczywiście w moim życiu pojawiło się dużo różnych zegarków acz nie firmy Swatch więc nie będę wymieniał.

Jako ciekawostkę napiszę tylko, że spacerując po Złotych Tarasach w Warszawie natknąłem się na sklep Swatch i znów jestem dumnym posiadaczem zegarka w/w marki i cieszę się jak dziecko i noszę codziennie Jednak jak to mówią, czym skorupka za młodu ... ech 8fac2724b1ba82899d7c0b43d32c849d.jpg

 

A Wy jakie Swatche nosicie ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypkenzie

Cóż to za cisza ?

Za oknem ciemno i mokro to aż nad wyraz sprzyja forumowym pogaduchom

No dzieciaki wrzucajta zdjęcia Swoich Swatchy i piszcie o przygodach z nimi związanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Skoro wskrzeszono klub chętnie do niego przystąpię :)

Moja historia ze Swatchem zaczęła się daaaaawno :) bo jakies 30 lat temu dostałem pierwszy, a zaraz potem sam kupiłem następny ( poszukam zdjęć ). Jakiś czas temu wszystkie zakupione rozlałem po rodzinie wśród dzieciaków żeby miały od czego zacząć Swoje osobiste zegarkowe przygody. Zostawiłem sobie jeden na pamiątkę No i dlatego, że bez przycisku był, a uszkodzonego niewypada ofiarować.

Oczywiście w moim życiu pojawiło się dużo różnych zegarków acz nie firmy Swatch więc nie będę wymieniał.

Jako ciekawostkę napiszę tylko, że spacerując po Złotych Tarasach w Warszawie natknąłem się na sklep Swatch i znów jestem dumnym posiadaczem zegarka w/w marki i cieszę się jak dziecko i noszę codziennie Jednak jak to mówią, czym skorupka za młodu ... ech

 

A Wy jakie Swatche nosicie ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przechodziłem właśnie w ubiegłym tygodniu obok gabloty z G-Shockami, a obok piękny sklep ze swatchami. Zaglądnąłem, bo pamiętam, że zawsze chciałem mieć od nich zegarek (20 lat temu?) i dokładnie ten wpadł mi w oko. Myślę o nim intensywnie, bo szukam jakiegoś automatu. Jaki masz nadgarstek? Mam inny pechowy analog z dużym szkłem i notorycznie leży rozbity czekając na wymianę koperty na nową :(

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) 

Od dosyć dawna nie odwiedzałem Forum Klubu i jest to mój pierwszy wpis.

Jestem pasjonatem zegarków mechanicznych, niekoniecznie jakiejś szczególnej marki. Uważam, że wszystkie one zasługują na uwagę. Mam kilkanaście różnych zegarków (od Poljota po Rolexa) i każdy z nich jest dla mnie tak samo cenny. Fascynująca jest historia zegarmistrzostwa, rozwoju przemysłu zegarkowego, dążenia do uzyskiwania najwyższej dokładności chodu zegarków, ich niezawodności, czy doskonalenia techniki produkcji, materiałów i narzędzi . Od wielu lat sam naprawiam, konserwuję i odbudowuję zegarki swoje i mojej rodziny.

A teraz do tematu Swatch.

Nie zgadzam się z lekceważącymi opiniami o tej marce. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, pomysł wprowadzenia na rynek budżetowej wersji szwajcarskich zegarków w okresie kryzysu w przemyśle zegarkowym spowodowanego zalewem tanich zegarków kwarcowych z dalekiego wschodu był genialny i rzeczywiście uratował wiele bankrutujących, najlepszych szwajcarskich marek i pozwolił im się zrestrukturyzować i przetrwać. Nie będę się wypowiadał na temat zegarków kwarcowych marki Swatch, ale jeżeli chodzi o zegarki mechaniczne "automaty" to lekceważąca opinia o nich jest jak najbardziej nie na miejscu. Mechanizmy tych zegarków  to znana ze swej niezawodności  ETA 2824 trochę uproszczona i ze względów marketingowych oznaczona ETA 2842 lub ETA 2840. Wbrew krążącym opiniom zegarki te są rozbieralne i naprawialne. Ich niezawodność i trwałość jest zdumiewająca. Przez moje ręce przeszło kilkanaście tych zegarków mających grubo powyżej 25 lat i po standardowym czyszczeniu i smarowaniu pozwalały się bez problemy wyregulować z dokładnością chodu +/- 15 sekund na dobę, we wszystkich sześciu położeniach co nie zawsze jest możliwe w "lepszych" zegarkach. Najsłabszym elementem jest plastikowa koperta, która łatwo ulega uszkodzeniu i trzeba się z nią obchodzić ostrożnie. Nie dotyczy to wersji "Irony" z metalową kopertą.

Niestety nowa wersja Swach System 51  nie ma nic wspólnego z klasycznym zegarkiem mechanicznym. Jest to mechanizm jednorazowy, nierozbieralny i nieregulowalny, a szkoda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was jest chętny na kupno tego swatcha. Mam go od nowości kupiony 06.07.2007r z pudełkiem. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk0332e4fcd58d15cdd4cfeb6e4b8e4fb7.jpg

Edytowane przez ziom4671

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby rozruszać ten Klub, bo Swatche to już legenda i klasyka zegarków. Kult po prostu. Warto żeby wątek się rozwijał.

U mnie dzisiaj na ręce Swatch Scribble GZ124 LE 1993:

8468290_IMAG0453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj Colossal SCB 109 z 1992 roku:

8479415_IMAG0462.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznego, w stanie nówka sztuka.

Nawet nie wiedziałem jaki to model - więc dzięki za info ;)

Kupiony jakiś czas temu, ale nie noszę, bo... sam nie wiem :D

Nosisz na oryginalnym pasku?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na oryginalnym. Swoją drogą, kiedyś wszystko było chyba inne, lepsze... Pasek jest "Made in France", w środku 22 kamieniowy mechanizm. Fajne zegarki to były, seria bodajże Chrono Classic. Nie wiem, czy teraz robią je dalej, chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak go założyłem, pasek był jakiś taki sztywny, że po chwili zdejmowałem.

Pewnie musi się ułożyć.

Skąd masz info o tych 22 kamieniach?

W oficjalnych materiałach tego nie widzę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski zawsze były okropnie sztywne, trzeba je ułożyć. 

No jak to skąd?? A w ogóle wyjmowałeś go z pudełka? ;)  Bo jest to napisane po prostu na zegarku... :D

 

A tymczasem Stalefish GG 113 1991 rok:

8482469_IMAG0465.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bogów!

Ale ze mnie ślepota  :blink: 

Założyłem okulary i jak byk jest napisane słownie i cyfrowo :lol:

 

Muszę go w końcu ponosić ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Noś, bo to świetny zegarek!

Ta seria miała w sobie takie odejście od luzu i kolorów Swatcha, te chrono wyglądały w większości jak poważne, piękne chronografy. I takie były. Za niewielkie pieniądze dostawało się świetny zegarek. Teraz w sumie ze Swatchem jest podobnie, ale ceny poszły odczuwalnie w górę a i tej serii chrono już nie ma. 

Kapitalne były jeszcze automaty, zarówno irony jak i plastikowe. Świetne mechanizmy, chodzące bezawaryjnie i dokładnie przez kilkadziesiąt lat. Można jeszcze kupić kilka modeli z dawnych lat, jeszcze są w sprzedaży (Body & soul, Noir de noir itp). 

System 51 jest fajny, ale nie wiadomo ile lat wytrzyma.

 

Tu moje trzy chrono classic:

8483181_IMAG0467.jpg

8483182_IMAG0469.jpg

8483183_IMAG0468.jpg

 

Ten w środku "La majeste velours " jest z 1995 i ma mechanizm już na 4 kamieniach. Ten z lewej na 22 jak i Colossal.

 

Jak sobie pomyślę o dzisiejszych producentach, którzy chwalą się, że ich zegarek z kwarcowym chrono jest na 5-7 kamieniowej rondzie i kosztuje 2-3 tys... :D

 

Tu jest fajne zestawienie, ale nie wszystkie są i niektóre pomylone, m.inn. własnie mój Colossal.

Ale widać, jak ładne projekty to były i im dalej, tym moim zdaniem gorzej.

http://swatchcollection.it/swatch_collezione_7-e.html

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go, bo mi się podobał :)

Do dziś jest ciekawym modelem, dlatego jest u mnie.

 

A to mój drugi Swatch:

YQS1000 z roku 1999

Z czasem internetowym, który to Swatch próbował upowszechnić ;)

 

IMG_7921_zpsqqllw6qm.jpg

 

Tak brzydki, że aż ładny! :D

Koperta z aluminium.

Stan: też nówka, tylko szkiełko już złapało jakąś rysę od nie-wiem-czego


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny brzydal! :)

Swatchowi niektóre pomysły nie wypaliły, jak ten z czasem internetowym.

Ale mieli masę pomysłów: swatche z pagerem, snowpassy, z alarmem (nie cyfrowym) czyli musical itp., itd.

Świetna firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś vintage :)

(pomijając rok tego modelu)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie czasomierzu spod znaku Swtach.
Wpadł mi w oko poniższy model, wygląda jak dla mnie świetnie. Co do samego mechanizmu to poczytałem i wychodzi na to zegarek z krwi i kości rodem ze Szwajcarii, dokładny, z duża rezerwą chodu - podobno warty polecenia.
Bardziej mnie martwi szybka, gdyż zastosowano tam "szkło" Hesalitowe, potocznie zwane plastikiem. Jak to sprawdza się w codziennym użytkowaniu ??

Widzę że ogólnie zegarki Swatch nie cieszą się zbyt duża popularnością wśród użytkowników tego fora, jakie macie opinie na ich temat ??

http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_SWATCH_SISTEM_SOUL_YIS402_Irony_Automatic_SISTEM51-11787.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, jeżeli ma to być kolejny zegarek w kolekcji, to można to rozważyć. Świetna rezerwa chodu i mechanizm, który powinien (według zapewnień producenta) przetrwać lata bez potrzeby konserwacji, ponieważ tarcie zmniejszono znacznie używają materiałów z tworzywa sztucznego.

 

Jeżeli ma to być jedyny/pierwszy zegarek to niekoniecznie, bo w tej cenie kupisz zegarek lepszy jakościowo i w razie czego możliwy do naprawy, bo ten Swatch ma werk nierozbieralny.

Szkiełko? Wszystko zależy od tego co robisz z zegarkiem na ręku. Jeżeli będzie noszony pod rękawem to wiele złego mu się nie stanie. W razie czego hesalit się łatwo poleruje, ale jak polatasz z nim po lesie czy skałkach z odkrytą ręką, to może się nie dać tego wypolerować ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.