Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SphinX

Budżetowy casual

Budżetowy casual  

25 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Budżetowy casual czyli zegarki do niezobowiązująco eleganckiego stroju na co dzień...w granicach 10k PLN

Który byście wybrali i dla czego?

Jeśli żaden z tych, podajcie wasza alternatywę... z uzasadnieniem.

 

1. FREDERIQUE CONSATANT Maxime Manufacture

 

frederique-constant-maxime-manufacture-watch1.jpg

 

2. FREDERIQUE CONSATANT Maxime Manufacture Silicium

 

gphg2011_frederique_constant_0706_fc_700smg5m6_02.jpg

 

3. ORIS Artix Moonphase

 

oris-artix-complication_2.jpg

 

4. MAURICE LACROIX Pontos Power Reserve

 

pt6168_ss001_331_pr_b-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz tych czterech bierzesz jeszcze inne propozycje pod rozwagę?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem...tak

 

ale proponował bym wskazać coś z tych 4 i ewentualnie coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z wyżej przedstawionych mi się nie podoba. Ja bym pomyślał np. o zegarku NOMOS. Ładne, nieco niszowe i podobno z własnymi werkami. Nie jestem tylko pewien czy w tej cenie, ale chyba tak.

Na przykład taki :

clubdunkelautomatdatum.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołożyłbym pare groszy do Zenitha Elite Captain Small Second lub Nomosa Zurich, ewentualnie do Junghansa Max Bill. Z zaprezentowanych przez Ciebie nie wybrałbym żadnego.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną moim zdaniem propozycją jest nowy Pacific, na żywo wygląda naprawde fajnie.

 

Grand20Pacific20CH20288320B20bk_midi.jpg

 

Jest też mniejsza wersja w brązie - 40mm.

 

Inna moja propozycja, to Ebel 100. Piękny zegarek, zobacz :

 

ebel-classic-100.jpg

 

A może jakaś Eterna ???


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to 2-jest z nich na zywo najladniejszy.Oris taki sobie.jesli moge jednak cos zaproponowac to moze Omega Seamaster?tudziez uwaga:BALL Trainmaster Eternity

image1er.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

621626d1328660540someth.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Raymond Weil Maestro Mondphase?

 

Raymond_Weil_Maestro-Mondphase.jpg\\

 

Co by Łukasz nie mówić, to moim zdaniem jednak warto dołożyć do Zenitha :

 

watch1_big-1.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie do upolowania:

 

1. 8Sz9a.jpg

 

2. CwkCj.jpg

 

lub Jakaś Omega - Railmaster / Aqua Terra / Speedmaster ewentualnie Eterna Kontiki.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebel i brązowy Zenith są poza konkurencją w tym wątku.

Miałbym problem z wyborem, oba cudowne.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkreślam wytłuszczonymi literami - ZEGAREK CASUAL NA CO DZIEŃ DO NIEZOBOWIĄZUJĄCEGO STROJU - nie elegancki klasyk do gajeru :)

 

i nie traktujcie tego wątku jako moich rozważań przed zakupowych...bardziej jako zabawę w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na względach technicznych, ale skoro mamy to traktować jako niezobowiązującą zabawę, to pozwolę sobie zagłosować na nr 2, piękny jest ten FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zaproponowanych odrzuciłbym Orisa, który mi się nie podoba najzwyczajniej

 

FC z czarną tarczą jak najbardziej ok, zwłaszcza, że to niby in-house, ale zegarek jest mimo wszystko bardziej elegancki niż codzienny i dlatego...

ML Pontos PR jest zwycięzcą - bardzo ładny, dobrze leży, casual, idealny rozmiar i przegrywa z FC tylko mechanizmem (ale czy na pewno? cze FC Manufacture będzie lepszy od modyfikowanej ETY?).

 

Dla siebie brałbym z tych 4 Pontosa.

 

Z innych - ETERNA KONTIKI zarówno Date jak i Four Hands, ze wskazaniem na Date z białą tarczą i niebieskimi indeksami:

eterna-kontiki-date-2009.jpg

 

poważnie rozważyłbym także udekorowanego przez Pawła Jankowskiego Unitasa w zegarku ręcznej produkcji marki Chronos-Art ;) , w którym za kilka dni na pewno się zakochasz po macanku na żywo. Ta "opcja" ma tą niedoścignioną przewagę, że zegarek można zamówić sobie pod siebie, czyli wymarzony, jedyny, niepowtarzalny... na ręku prezentuje się znakomicie, choć dobrych zdjęć na razie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych czterec wybieram orisa, chyba najfajniejszy... Prosty niezbyt elegancki, taki typowy casual.. A tak poza tym to dolozylbym do Zenitha :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronoswiss od Carlito, albo Zenith od Kloda100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkreślam wytłuszczonymi literami - ZEGAREK CASUAL NA CO DZIEŃ DO NIEZOBOWIĄZUJĄCEGO STROJU - nie elegancki klasyk do gajeru :)

 

Dobra, no to Oris.

Zresztą do gajerka też by podpasował :rolleyes:


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z listy do wyboru to w ostateczności Maurice ale tak naprawdę to chyba warto pomyslec o czyms innym za te pieniądze.Osobiście mnie FC nie przekonuje juz od nich dużo lepjej ( oczywiście jak dla mnie) podoba mi sie Alpina. Chronoswis ciekawa propozycja- tylko czy zmieściłby się w tm budżecie . Jeżeli trzeba dołozyc to z przedstawionych przez Kolegów zegarków najlepiej prezentuje się Zenith.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się nie mieścił, to bym nie proponował :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prezentowanych najfajniejszy jest nr. 2 czyli Maxime Manufacture Silicium - kolor tarczy jest świetny a widok, ze tak powiem od "dekla" strony jest rewelacyjny (no i wlasny werk!). Mi sie, imho bardziej podoba niz np. 8500 Omegi. Generalnie za te pieniadze dostajemy znakomicie wykonany czasomierz w klasycznej stylistyce. Nie wiem tylko czy to aby napewno casual, mi bardziej podchodzi jednak pod cos eleganckiego.

 

Artix Moonphase jest fajny (i chyba nieco bardziej casualowy), mierzylem kiedys, mi bardziej podoba sie z czarna tarcza, ale generalnie jakos nie bylo miedzy nami chemii ;-) A za taka kwote Oris moglby juz dorzucic aligatora zamiast tej, sredniej moim zdaniem skorki.

 

Co do innych propozycji to fajna na codzien moglaby byc Kontiki Date, ale cena jest imho za wysoka jak za zwykly zegar na podstawowej Sellicie. Z innych propozycji np. nowy Seamaster 300M (niebieski oczywiscie ;-) ) lub Moonwatch (swietny, codzienny zegarek no i juz chyba wieczny klasyk).

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie FC Maxime. Mialem ostatnio podobny dylemat, bralem pod uwage wszystkie modele z tematu przewodniego a takze Zenitha (niestety zbyt maly, zbyt klasyczny na casual i brak daty).

 

O ile na obrazkach wszystkie prezentuja się dobrze o tyle na żywo Maxime jakością wykonania absolutnie wszystkich elementów znacznie przewyższa pozostałe (Oris i ML), która wg mnie jest na poziomie 2-3 krotnie drozszego zegarka. Porównując Maxime z tym Orisem i ML a takze z seria FC Runabout mozna wrecz smialo stwierdzić że porównujemy zegarki w zupełnie innych kategoriach cenowych...

 

Wybralem Maxime (dziekuje koledze Jash za pomoc), uzytkuję go co prawada na razie 2 tyg ale póki co jestem b zadowolony. Jedyna powazna wada wg mnie to brak sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za wszystkie typy...

 

fcmaxi3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Bardzo okazały i niebanalny zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.