Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anum47

Seiko 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa pytanka odnośnie piątki, przeszukałem i forum i internet i o pierwszym nic nie było, a o drugim aż za dużo.. ale do rzeczy.

 

Czy w zwykłym seiko 5, tym co ma koronkę na godzinie 4 jest jakiś system incabloc ? tzn jakiś podobny system zabezpieczający czopy osi balansowej ? Bo słyszałem kiedyś że nie ma, za to w diverach już coś takiego jest ( nie wiem czy to prawda)

 

Drugie pytanie jest o szkiełko, jaką twardość w skali mohsa może mieć to szkiełko 'hardlex' ? czyli to utwardzone szkło mineralne, bo jak mniemam to nie to samo co najzwyklejsze szkiełko mineralne. ? Tu informacji w necie było sporo ale wszystkie sprzeczne, jeden pisał że 5, drugi że 6,5, trzeci że 7, a czwarty że to to samo co zwykłe szkło.

Jak mniemam, 5 to twardość zwykłego szkła mineralnego


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszałeś o takim wynalazku jak wyszukiwarki ? Na tym forum oraz np Google.

Daruj, ale zalewanie przez Ciebie potokiem powtarzających się pytań, na które wielokrotnie udzielono juz odpowiedzi zaczyna być męczące.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem i nic nie znalazłem, znalazłem tylko na to drugie pytanie ale każdy pisał co innego. Ale nie ma problemu widzę że zadawanie pytań to jakiś problem, pójdę zapytać gdzie indziej.

 

p.s czytanie ze zrozumieniem, pierwsze zdanie pierwszego posta (szukałem, i niestety o incablocu w seiko nic nie było)

 

W ogóle jesteś jakiś dziwny, tak jak z tym kołem balansu. Szukałem z jakiego jest materiału, a Ty stwierdziłeś że TAK BANALNIE to znaleźć, po czym wyskoczyłeś z jedną anglojęzyczną stroną, ktora była recenzją i tam m.in o tym pisało, ale jak wg Ciebie znaleźć taką stronę w google ? czy to takie proste ? ja jakoś wpisywałem i nic nie znajdywało.

 

Przeszukałem znowu forumową wyszukiwarkę, nic, kompletne nic, zresztą od dawna śledze forum i nigdy nie widziałem takiego pytania, więc nie wiem gdzie są te Twoje wielokrotnie udzielane odpowiedzi..

 

Raz wjechałeś na mnie z powodu przecinka w zdaniu, a teraz z powodu czegoś na co nie ma odpowiedzi w forumowej wyszukiwarce (wg Ciebie jest)

Tacy ludzie jak Ty mnie rozbrajają, szukałem z ręka na sercu, ale zamiast odpowiedzieć jednym zdaniem, to woli napisać 2 zdania na temat tego że nie szukałem.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant się zjeżył, jak sądzę dlatego, że o incablocu i innych przeciwwstrząsach na różnych forach jest sporo.

Jeśli nie możesz znaleźć informacji o "piątce" to spróbuj przez analogię - co to jest incabloc, jak wygląda, jak działa. Potem obejrzyj swoją "piąteczkę" - jak osadzony jest kamień nad kołem balansu - zauważysz, że ma specjalną sprężynującą rameczkę - niekoniecznie Incabloc, ale jednak, bo dziś już nikt nie robi balansu bez systemu antywstrząsowego. Potem możesz poszukać dalej, jakie (może swoje) rozwiązania stosuje Seiko a na koniec możesz z tego zrobić fajne opracowanie, które tutaj na forum - gwarantuję - z zainteresowaniem zostanie przeczytane a bardziej doświadczeni koledzy dołożą swoje grosiki i wszyscy wzbogacimy swoją wiedzę.

Ja bym chętnie coś takiego przeczytał.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant się zjeżył, jak sądzę dlatego, że o incablocu i innych przeciwwstrząsach na różnych forach jest sporo.

Jeśli nie możesz znaleźć informacji o "piątce" to spróbuj przez analogię - co to jest incabloc, jak wygląda, jak działa. Potem obejrzyj swoją "piąteczkę" - jak osadzony jest kamień nad kołem balansu - zauważysz, że ma specjalną sprężynującą rameczkę - niekoniecznie Incabloc, ale jednak, bo dziś już nikt nie robi balansu bez systemu antywstrząsowego. Potem możesz poszukać dalej, jakie (może swoje) rozwiązania stosuje Seiko a na koniec możesz z tego zrobić fajne opracowanie, które tutaj na forum - gwarantuję - z zainteresowaniem zostanie przeczytane a bardziej doświadczeni koledzy dołożą swoje grosiki i wszyscy wzbogacimy swoją wiedzę.

Ja bym chętnie coś takiego przeczytał.

Pozdrawiam,

 

 

Dzięki wielkie. Na pewno tak zrobię jak tylko jutro przyjdzie moja piątka. Czytałem trochę o incablocu ale aż tak bym tego nie wykombinował bo jestem dość początkujący jeszcze. A spytałem bo ktoś mi kiedyś powiedział że w zwykłych piątkach nie ma incabloca, za to w droższych seiko już jest, to się zacząłem zastanawiać.

 

Ja do taranta nic nie mam, ale on ma jakiś problem z tym 'jeżeniem się'. Ostatnio zapomniałem przecinka i się zjeżył, a to już jest conajmniej dziwne zachowanie.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Na pewno tak zrobię jak tylko jutro przyjdzie moja piątka. Czytałem trochę o incablocu ale aż tak bym tego nie wykombinował bo jestem dość początkujący jeszcze. A spytałem bo ktoś mi kiedyś powiedział że w zwykłych piątkach nie ma incabloca, za to w droższych seiko już jest, to się zacząłem zastanawiać.

A widzisz - nie ma incabloca nie oznacza "nie ma systemu antywstrząsowego"

Incabloc jest firmy... Incabloc

nie wiem jak w Seiko - w droższych ETAch jest Incabloc, w tańszych - Novadiac (też zresztą robiony przez Incabloc)

Co nadal pozostawia Ci pole do popisu w opracowaniu w tym zakresie :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodziło mu chyba ogólnie o system antywstrząsowy bo powiedział że jak mi piątka, taka nowa upadnie na ziemie to szlag ją trafi, a powiedział incabloc pewnie z tego samego powodu z którego nazywany adidasy adidasami ;) ale dzięki za pomoc, przyjrzę się jutro jak to jest w tej piątce zrobione.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz wszystko jasne, i z tego co widzę po zdjęciach piątki też to mają.

 

Dzięki za poświęcony czas.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem po co ci takie dokładne wskazanie twardości. planujesz jakieś próby umyślnego zarysowywania szkiełka czy co ?

 

planujesz również badanie łupliwości i przełamu takiego rodzaju minerału ? przecież zarysowanie to tylko jeden z możliwych rodzajów uszkodzenia szkiełka.

 

z własnego doświadczenia to stal hartowana rysuje. więc ok. 6 . trudno też wskazać wzorcową wartość w warunkach domowych gdyż narzędzia też musiały by być w stanie wzorcowym.

 

 

edit/

btw niech kolega trochę mniej w tym SB spamuje bo czasem ktoś coś ciekawego podeśle w linku a tak to tylko Twoje wypowiedzi widnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.