Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Jak długo świeci Twoje Seiko?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Przymierzam się do Seiko OM ale decyzja jeszcze nie zapadła. Chciałem zapytać Was jak długo świecą w nocy poszczególne modele Seiko? Oczywiście zdjęcia mile widziane :)

Pozdrawiam Roman.

Edit

Wiem że temat był poruszany wielokrotnie ale jakiegoś zbioru danych nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz, że ktoś Ci powie ile świecą poszczególne modele. Seikacze mają genialną lumę, a Monster chyba i najlepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano bez problemu odczytuję godzinę na OMsmile.gif


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, jak również z autopsji, że wszystkie Seiko, świecą tak samo bo na wszystkich jest ta sama substancja

(dzisiaj odebrałem pierwszą 5 w życiu więc jeszcze na temat tej serii się nie wypowiem)

substancja jeżeli jest ta sama to na pewno nie jest w tej samej ilości, divery mają jej najwięcej (np Monster)

 

a skoro czytałeś inne wątki, to pewnie gdzieś moje wypociny, że długość świecenia moim zdaniem, zależy od światła jakim został naświetlony (długości fali)

tak czy siak nie ma na to reguły

zegarek czasem przestaje świecić po godzinie a czasem jeszcze o 4 w nocy można ją odczytać

po wejściu ze światła słonecznego do ciemnego pomieszczenia świeci jak wyposażony w elektrownię atomową

światła z żarówki energooszczędnej nie chce trzymać

naświetlony niebieską diodą (często używaną w filmach testowych zegarków) też ostro daje czadu

najlepiej na twoje pytanie odpowie jakiś chemik z fizykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz, że ktoś Ci powie ile świecą poszczególne modele. Seikacze mają genialną lumę, a Monster chyba i najlepszą.

Nie oczekuję odpowiedzi typu moje Sejko xxxxxx świeci 5h 43min :)

Nie. Chodzi mi tylko o to:

"...model xxxxx świeci dobrze, jestem zadowolony..."

"... model yyyyy świci słabo po trzech godzinach nie widzę...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano bez problemu odczytuję godzinę na OMsmile.gif

Właśnie słyszałem że Monstery świecą długo :)

Powiedz tylko czy go "naświetlasz" czy bez specjalnych zabiegów tak świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nim mniej się na tym skupiasz, tym dłużej świeci tongue.gif

 

(poważnie - jak zacząłem czytać to forum, to zacząłem robić testy, albo doszukiwać się podróby

moje seikacze świeciły po 2h gdy innych po 8h

później te same Seikacze jak wstawałem do dziecka lub byłem gdzieś w delegacjach świeciły już po 6-8h)

a zupełnie poważnie - jak poszukasz gdzieś substancji luminescencyjnej to w jej specyfikacji też podają zakres świecenia a nie konkretną cyfrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, im więcej jesz marchewki, tym dłużej świeci....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luminova świeci regresywnie w skali nieliniowej. Czyli tłumacząc na język ludzki, tuż po intensywnym naświetleniu świeci bardzo mocno, ale tylko przez kilka minut. Następnie trochę słabiej, ale nadal dość mocno, może świecić przez godzinę. Średnio może świecić już kilka godzin... a słabo może świecić nawet przez kilkanaście godzin. Czyli generalnie im słabsze świecenie, tym bardziej wydłuża się w czasie. Subiektywne odczucie słabo/mocno może się zmieniać w zależności od indywidualnej percepcji, czyli od stanu rozszerzenia źrenic. Gasisz światło, wzrok masz nieprzyzwyczajony do ciemności, wydaje Ci się że zegarek świeci dość słabo. Ale mija pół godziny, godzina... wzrok przyzwyczaja się do ciemności, źrenice maksymalnie rozszerzają.. i nagle okazuje się że zegarek który niby słabo świecił, nadal świeci jak jasna cholera..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Wiele mi wyjaśniły Wasze odpowiedzi. To ważne informacje dla kogoś kogo "wiedza" zegarkowa jest dopiero w zalążku.

Tarant powiedz proszę czy marchewkę można zastąpić karotką(wolę pić niż jeść) bez uszczerbku na lumie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, chodzi o prowitaminę A, łączącą się w rodopsynę w pręcikach.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, chodzi o prowitaminę A, łączącą się w rodopsynę w pręcikach.

To teraz mnie zaskoczyłeś. Napisz coś więcej, jeżeli to nie kłopot, może na pw.

Swoją drogą to zaskakuje mnie to ile ciekawach rzeczy pozazegarkowych można się dowiedziecieć tu na forum.

Edit

Przyznaję ,że pierwszy Twój post potraktowałem jako żart. Wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano bez problemu odczytuję godzinę na OMsmile.gif

rano to ja bez problemu odczytuje godzine na kazdym zegarku, nawet tym bez luminowy. Sztuką jest odczytac w ciemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Monsterów, to właściwie przez całą noc jestem w stanie odczytać godzinę. Oczywiście zależy to od stopnia naświetlenia w ciągu dnia, ale mimo wszystko świeci mocniej czy słabiej. Tak czy inaczej luma spełnia swoje zadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ogólnie Seiko i świecenie to prawie synonimy ;)

 

Moje 20 letnie Seiko Chrono jarzy się jak żarówa. Którego ze świecących modeli byś nie wziął, to ze świecenia powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego ze świecących modeli byś nie wziął, to ze świecenia powinieneś być zadowolony.

Tak zaraz znaku równości pomiędzy wszystkimi modelami, to nie ma co stawiać. Monstery są o tyle wyjątkowe, że indeksy nie dość że są wielkie, to jeszcze warstwa luminowy jest bardzo gruba. Każdy placek jest jak, za przeproszeniem, solidna krowia kupa ;) A na przykład w Seiko snzh, indeksy to malutkie punkciki i warstwa świecąca dość cieniutka. Więc po kilku godzinach świecą raczej symbolicznie, bardzo słabo je widać. Pocieszeniem jest, że wskazówki świecą mocno i dłużej, więc godzinę da się odczytać.

 

5egv3q.jpg

29pp8o0.jpg

21otwmp.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Moj bez naswietlania wieczorem swieci (da sie odczytac godzine w zupelnie ciemnym pomieszczeniu) rowniez rano chociaz bardzo slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frankenmonster świeci znacznie mocniej od monstera. Wystarczy w ciągu dnia wejść w zacienione pomieszczenie (np. korytarz) lub wjechać do tunelu a ma się wrażenie, że ten zegareczek napędzany jest uranem :-) W nocy, po ok. 2 godzinach świecenie spada do poziomu trytu w Ancharze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, może jeszcze ktoś się wypowie o jakimś 007 lub innym diwerze?

Taktic - świetne zdjęcia :) doskonale uchwycone detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze ktoś się wypowie o jakimś 007 lub innym diwerze?

W 007 masa jest nieco innego rodzaju. W odróżnieniu od Monstera gdzie luminowa ma wyraźny zielony odcień, w 007 jest prawie idealnie biała. Świeci trochę inaczej. Też na zielono ale zimniejszy odcień, bardziej w kierunku niebieskiego. Siła świecenia trochę słabsza od Monstera, ale nadal jest to świetnie świecący diver, dobrze odczytywalny przez całą noc.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, jeżeli masz wszystkie nurki Seiko to napisz o nich :)

Przyznaję że jadnak na 85% mój kolejny zegarek to będzie OM :lol: Te 15% to tylko dlatego że mam nadgarstek 21 cm i wolałbym coś ok 44-45 mm.

Edit

A może ktoś podpowie jakiegoś większego nurka Seiko, tylko musi być bez baterii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Sumo sbdc001 , sbdc003

 

przy obecnych kursach lekko ponad 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się bracie mylisz - JEST sbdc005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.