Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

Jak długo świeci Twoje Seiko?

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam honor - jest :)

Czy mogę subiektywne zdanie o Sumo?!

Wizualnie nie pasuje mi tak odsłonięta koronka. Przepraszam może się czepiam ale w nurku choć troszkę powinni ją schować.

Może w praktyce to nie przeszkadza, nie wiem.

Edit

Burns - widziałem,że kupiłeś nurka Seiko na bazarku, daj opinię proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, co Cie interesuje?. Jesli mowa o srp127 to nie ma on nic z nurkiem wspolnego. Zegarek analogowy jesli ma byc dobrze zabezpieczony przed woda to najlepiej zakręcana koronka.Duzo by o nim pisac, samych dobrych rzeczy-a to najtanszy z kolekcji. Oszczednosci widac na innych elementach zegarka-np bransoleta. Jezeli oczekujecie niuansow to nie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk7000: Jeżeli podoba ci się Monster wizualnie to naprawdę możesz brać śmiało, nie będziesz zawiedziony. Sam mam 2 sztuki (czarny i pomarańcza) i naprawdę jakość wykonania jest bardzo dobra. Dodatkowo jest bardzo dokładny. Za te pieniądze (liczmy ok. 600zł) to wg mnie naprawdę nie ma się co długo zastanawiać ;)

 

PS. Sumo pomarańczowe rewelacja, mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się na nie pokusić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, może jeszcze ktoś się wypowie o jakimś 007 lub innym diwerze?

Taktic - świetne zdjęcia :) doskonale uchwycone detale.

 

Potwierdzam, że 007 świeci, ba nawet mój 6309 (ale nie dajwer tylko ojciec "5") z '78 świeci (choć krótko i słabo) :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że 007 świeci, ba nawet mój 6309 (ale nie dajwer tylko ojciec "5") z '78 świeci (choć krótko i słabo) :)

 

Z moich doświadczeń jest różnica w lumie seiko. njaleiej świecił Frankenmonster (normalna łuna), monster w porównaniu do Franka tak sobie.

 

pozdr.


It's not Your music
It's not Your clothes
It's not Your favourite colour
It's Your watch that tells most about who You are!
---------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak świeci trzydziestopięcioletni 7016-7000 i w porównaniu do pięciolętniej piątki wypado blado - świeci słabiej i krócej:

 

oq9mk6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na co dzień noszę seiko 5 skzeta świeci dość dobrze ale bywało ,że o czwartej nad ranem podwijam polar a tam ciemno dlatego na nocne polowania zakładam casio oceanusa a on nie zawodzi w żadnych warunkach wystarczy skierować zegarek w kierunku twarzy i automatycznie oświetla tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chyba wszystko napisane, ale od siebie dodam ze moj OM gdy w moim subiektywnym odczuciu swieci na maxa to razi! A pod koniec nocy, nad ranem swieci w kilkunastu procentach w stosunku do wieczora. I to jak najbardziej wystarczy zeby skutecznie odczytac godzine :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że teoria @Taktic o grubości kleksa luminowy może mieć również duże znaczenie

ostatnie sieko srp127, które nabyłem o ile świeci po naświetleniu tym samym świtałem co pozostałe i o tej samej intensywności co np monster to jednak dość szybko traci swoje właściwości

 

ale jak wspominałem, jest najtańsze i inny jest jego charakter, pomijając malutkie kropeczki jak szpilka pod nakładanymi indexami to również wskazówki wyglądają jakby były maźnięte tylko raz delikatną ilością farby

nawet kwarcowa sportura ma jej więcej

obojętnie czy chcieli zaoszczędzić, czy takie było celowe działanie można mniemać, że ilość zmagazynowanej energii jest jakoś proporcjonalna do tej oddanej

fizykiem nie jestem, ale można przypuszczać, że gruby placek magazynuje jej więcej tongue.gif

 

dodatkowo, przy punktowym naświetlaniu monstera, można zauważyć ciekawy efekt jak tylko połowa indexu lub niektóre z pośród wszystkich indexów świecą pełną mocą a inne jadą na oparach (tzn nie cała luminowa posiadła pełną energię jaką jest w stanie zmagazynować)

czyli widać mocniej i słabiej świecące indexy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że teoria @Taktic o grubości kleksa luminowy może mieć również duże znaczenie

Grubość, gęstość, rodzaj substancji wiążącej... Superluminova lub w przypadku Seiko LumiBrite jest mieszaniną różnych sproszkowanych substancji chemicznych -> http://www.network54.com/Forum/78440/thread/1195663849/lumibrite-superluminova

Więc logicznie, skoro w czystej postaci jest to proszek, to żeby doprowadzić to do postaci farby, trzeba ten proszek zmieszać z płynną substancją wiążącą. No i teraz pytanie jaka substancja zostanie zastosowana: rzadka, gęsta, mniej/bardziej przezroczysta, jaka jest procentowa zawartość proszku luminescencyjnego.. No bo teoretycznie zawartość proszku może być zarówno 10%, jak i 90%, prawda?

 

Więc teoretycznie może być taka sytuacja, że będziemy mieli jeden zegarek, na którym będzie gruba warstwa luminovy, i drugi zegarek na którym będzie cienka warstwa, ale w rezultacie okaże się, że ten z cienką warstwą świeci mocniej od tego z grubą. Teoretycznie taka sytuacja może się zdarzyć.

 

No ale jeżeli rozpatrzymy sytuację, że mamy dwa zegarki Seiko, i na obydwóch zastosowano dokładnie tą samą "farbę", o dokładnie tej samej zawartości, gęstości, składzie procentowym itd, itp... to wiadomo że ten który będzie miał nałożoną grubszą warstwę, ten będzie lepiej świecił.

 

Ponadto pamiętajcie, że te nowe substancje luminescencyjne, które są reklamowane jako "wieczne", nie zużywające się, opracowano stosunkowo niedawno, chyba gdzieś na początku lat 90-tych. Tak więc porównywanie tutaj z zegarkami z lat 70-tych, też nie ma za bardzo sensu.

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro test nadgarstkowy obu monsterów :) ale mam wrażenie że z OM bardzo się polubimy.

Dziękuję Wam za pomoc i cenne informocje.

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Monstera. Jak dla mnie on jest mały.... To najmniejszy zegarek jaki mam, a mój nadgarstek to jakieś 19-20cm. Jak dla mnie Anchar jest idealny 48,5mm na bezelu. Dodatkowo bezel jest wąski więc ma bardzo dużą tarczę. Z drugiej strony OM jest śliczny - gdyby nie on to nigdy bym nie kupił żółtego Anchara.

Gdyby Monster był większy to pewnie kupiłbym też czarną wersję. Stosunek cena/jakość wykonania jest rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, OM nie udało się przymierzyć a Black do mnie nie "zagadał" :(

Poczekam, może niedługo będzie nowy?!

Szkoda że Sumo nie można przymierzyć :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miroslaw

a ja jestem ciekawy jak długo świeci lum-tec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

SKA367P2, swieci dobrze jak na divera przystalo, swieci cala noc.

 

SEIKO-SKA367P2-043.jpg

 

SEIKO-SKA367P2-047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Ktoś kiedyś w konkursie radiowym wygrał telefon.

Prowadzący wymienia:

-Otrzymujesz najnowszej generacji telefon: dzwonki mp3, gry java, internet, aparat, radio z rds, nawigacja, gps. Która z tych opcji przyda Ci się najbardziej?

Na to po chwili zastanowienia słychać ze słuchawki odpowiedź:

-Radio.

-Ja zawsze myślałem, że najważniejszą funkcją telefonu jest funkcja dzwonienia - odparł prowadzący.

 

Fajnie, że te zegarki tak świecą. Sam mam pieknie świecącą piąteczkę ale na dobrą sprawę miałem tylko 2 sytuacje w których potrzebowałem sprawdzić godzinę w warunkach oświetleniowych, które bez warstwy luminescencyjnej na wskazówkach nie umożliwiłyby odczytania godziny.

 

Jak jest u Was? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko zależy jak regularny tryb życia się prowadzi

jeżeli trzeba wstać do dziecka

jeżeli jest się w delegacji

jeżeli nie można zaspać bo w pracy czeka Cię ważny dzień, konferencja

generalnie gdy śpisz jak na szpilkach

 

jeżeli mam sobotę, czy niedzielę, w którą mogę wstać nawet o 13 to nie tylko nie potrzebuję podświetlania, ale również zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem to po co mamy tyle zegarków? Nie wystarczy jakiś najtańszy kwarcok? Też będzie przecież pokazywał godzinę.

 

Ja, dobrej luminovie przypisuje dwie funkcje: estetyczna, w pół mroku oślepia jaskrawym, zielonym światełkiem. Inna sprawa - jak świeci luma to widzę, że zegarek żyje. Im dłużej jest na świetle tym jaśniej i dłużej świeci po czym usypia i znów trzeba go nakarmić światłem. To tak jak z automatem - aby działał to trzeba go nosić a wtedy odwdzięcza się płynącą sekundą...

 

Tak już nasz zegarkowy schiz. Lubię w ciągu dnia spoglądać na te indeksy i podziwiać ich świecenie, a wieczorem jak odkładam zegarek i gaszę światło mówię: "alee świeciii" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najtańszy kwarc nie jest potrzebny. Tak na dobrą sprawę prawie każdy ma "komórkę" która pokaże czas i w dzień i w nocy ale 99,99% Forumowiczów powie, że to nie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, nie jestem dzieckiem MTV

a jeśli to nie ma nic do rzeczy to i tak nie umiem sprawdzać czasu na tym urządzeniu

zegarki wynaleziono trochę wcześniej

i nawet jeżeli to nie jest zegarek na ręce to wolę spojrzeć na zegar kuchenny, budzik, czy zegary na dworcu

po prostu nie chce mi się sięgać do kieszeni jeżeli telefon nie dzwoni

ale koniec bo robi się OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :)

Zakupiony od kroll_czarli nowy OM jest już u mnie od jakiegoś czasu.

Świeci pięknie i cieszy oczy. To dobrze wydane pln-y :D

Świeci tak że nad ranem spokojnie można odczytać godzinę choć obecnie noce nie są długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jadąc samochodem specjalnie wybieram trasę przez tunel, aby mój Monsterek rozświetlił się na chwilę w półmroku :rolleyes:. To w sumie takie dziecinne, ale duzi chłopcy chyba też mają prawo do małych przyjemności? ;)


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlamfajer, oto to to to, w końcu tunel na wisłostradzie daje mnóstwo radochy! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.