Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gniewko

Najpiękniejsze zegarki z mechanizmem typu micro-rotor

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

Jako, że zegarków na rynku z takim typem mechanizmu nie jest za wiele, wklejajcie proszę Wasze zdjęcia zegarków z tym typem mechanizmu. Mogą być różne zegarki: damskie, męskie, współczesne i vintage, tańsze i te za fortunę :)

Bardzo mile widziane kilka słów o swoim wyborze.

Zapraszam do zabawy :)

 

No to podam swoje typy...

post-40991-0-22205800-1337804877_thumb.jpg

post-40991-0-91227000-1337804886_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :)

Mój typ to piękny Laurent Ferrier Galet Micro-Rotor.Co mną kierowało w wyborze tegoż właśnie?Wygląd i mostek:)

post-11280-0-27376900-1337806980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ode mnie "nieco" nowocześniejszy wygląd (i właśnie za to wybrany) ;) Bovet Tourbillon Ottana by Pininfarina

 

Bovet-Pininfarina-Tourbillon-Ottanta-back1.jpg

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie klasyką gatunku jest Piaget:

PiagetAltiplano43_3.jpg

PiagetAltiplano43_1.jpg

5,25mm grubości... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Buren 12 fajnym mechanizmem jest B)

 

18GuinandChronomatic.jpg

 

 

Edit:

Kilka słów wyjaśnienia. Bo w powyższym mechanizmie mikrorotora nie widać, ale możecie mi wierzyć na słowo, że on tam jest, tylko schowany pod modułem chronografu. I to jest właśnie ciekawe pod względem technicznym i estetycznym, że jest a jakoby go nie było. Bo gdyby to był mechanizm ze zwykłym rotorem, to taka rzecz byłaby niemożliwa do zrobienia, a ponieważ mamy tam microrotor, to jego ukrycie stało się możliwe.

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buren 12 fajnym mechanizmem jest B)

 

18GuinandChronomatic.jpg

 

 

Edit:

Kilka słów wyjaśnienia. Bo w powyższym mechanizmie mikrorotora nie widać, ale możecie mi wierzyć na słowo, że on tam jest, tylko schowany pod modułem chronografu. I to jest właśnie ciekawe pod względem technicznym i estetycznym, że jest a jakoby go nie było. Bo gdyby to był mechanizm ze zwykłym rotorem, to taka rzecz byłaby niemożliwa do zrobienia, a ponieważ mamy tam microrotor, to jego ukrycie stało się możliwe.

.

 

Ciekawy patent ten mechanizm na poniższym schemacie widać, że mikrorotor rzeczywiście tam jest ;)

 

Schematic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tutaj zabraknąć Universal Geneve. To ta firma w 1955 r. opatnetowała rozwiązanie typu Microrotor (tak przynajmniej wynika z informacji zamieszczonych na ich stronie internetowej). Swoją drogą ciekawi mnie jak to jest z tym microtorem; czy UG sprzedało prawa do tego pantentu innym firmom ? Przecież całkiem sporo firm stosuje to rozwiązanie napędu (np. Patek).

spotlightuniversal2072.jpg

microtorx.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezapelacyjnie...

 

 

wow... faktycznie zamiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Nie po raz pierwszy to zdjęcie zamiata. Łukasz.. juz chuyba rozwalałeś nim w najpiękniejszych Chrono. Fakt, cudne i tez bym nosił ;) (nawet tego złotego, mimo, że nie przepadam za złotem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typuję Roger Dubuis,pokazane przez Łukasza.

(Gniewko,może na wstępie napiszesz dwa zdania co to jest micro-rotor)Wiem są google,ale..


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę offtopa chyba koledze w temacie robimy ale wynika z tej publikacji, że microrotor opatentował Buren w 1954 i później miał spór patentowy z Universal Geneve:

Projekt 99

i wogóle ten mechanizm to właściwie baza Burena wzbogacona o chronograf zaprojektowany przez Dubois-Depraz.

Edytowane przez strajker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PP 5208P-001

5208P_001.png

 

To jeden z 2-3 zegarków myśląc o których wiem że pomimo sporej ceny do momentu gdy nie znajdą się w domu będą męczyć...niestety długo. To zegarek kompletny.

 

Nawiązując do tematu, dodałbym do puli jeszcze tego Lange.

post-17895-0-26092300-1337961914_thumb.jpg

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak najefektowniejsze wydają mi się zegarki z rotorem na frontalnej stronie zegarka: Schwarz Etienne
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak najefektowniejsze wydają mi się zegarki z rotorem na frontalnej stronie zegarka: Schwarz Etienne

 

No to Kolega wykopał temat... złoty szpadel się należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat

https://www.horobox.com/Cms_Data/Contents/SampleBusinessEN/Media/Haberler/micro-rotor-kapak-2-.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja podbije d91fa35234a9a46bfec372ef62d7e9ba.jpg1430fa601a017afc2ecf80b187e5fa4e.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.