Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wrom

atalanta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy to ma coś wspólnego z atlanticem czy raczej bardzo podobna podróba.....

post-50182-0-57557300-1338910729_thumb.jpg

post-50182-0-37764700-1338910745_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Orzeszku, pierwszy raz takie cudo widzę. Super jest :lol::huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To twoje? Jeśli tak zrób więcej fotek. Koronka, werk, co tam ma na deklu napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to mój

 

w środku ma napis ORiGINAL ATALANTA z literką a

na brzegu 61469 WATERPROOF ANTIMAGNETIC INCABLOC UNBREKABLE MAINSPRING STAINLESS STEEL BLACK SWISS

post-50182-0-60915700-1338912126_thumb.jpg

post-50182-0-08874700-1338912145_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to siedzi w środku ....

post-50182-0-20606700-1338913394_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to trochę kicha, mechanizm FHF na 17 kamykach, a na tarczy 21 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, zagwozdka...

Też pierwszy raz widzę taki zegarek.

Ciekawe kto to wyprodukował i co to właściwie jest. Pełna "inspiracja" atlantikiem, werk wygląda na oryginalny...

Hej, Wrom, skąd wytrzasnąłeś to cudo?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dostałem od gostka za piwo :) nie mam pojęcia skąd on to miał .... czyżby to jakiś dziwoląg ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dostałem od gostka za piwo :) nie mam pojęcia skąd on to miał .... czyżby to jakiś dziwoląg ??? :)

 

To ja stawiam dwa za niego ;)

Nie twierdzę, że widziałem jakoś szczególnie dużo zegarków, ale trochę widziałem. Takiego pierwszy raz. Wszystko wypisz-wymaluj atlantic i napisy "atalanta". Były różne bliźniacze brandy atlantica - o takim nie słyszałem... Bardzo jestem ciekaw, co to takiego? Niezgodność napisów na tarczy i werku co do liczby kamieni sugeruje składaka...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej składak, ot stary werk FHF rozmiarowo wpasowany w "atlantycką" wariację na temat.

Ciekawostka - warta i 4paka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej składak, ot stary werk FHF rozmiarowo wpasowany w "atlantycką" wariację na temat.

Ciekawostka - warta i 4paka :)

 

Dobra - daję 6-ciopak za prawo obejrzenia na żywo :)

Obstawiam, ze tarcza przylepiona na taśmę

Ale to i tak nie wyjaśnia, kto i kiedy takie tarcze robił


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej miałem kiedyś w łapkach inną atalantę inspirowaną starszymi worldmasterami z promienistą tarczą!

 

Werk był identyko jak na zdjęciu tylko opisany atalanta. I to samo na tarczy. (W pierwszej chwili też myślałem że to Antek!)

 

 

Więc chyba to nie podróbki tylko ktoś może rżnął żywcem atlanticki bo bardzo mu się podobały. :blink:

 

Jak Ruscy auta po wojnie B).

post-34994-0-48832000-1339150421_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie ciekawe jest to, kto i kiedy to robił, bo bliźniacze "Adriatica", czy "Adriatic" są popularne, a "Atalanta" zdecydowanie mniej


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie ciekawe jest to, kto i kiedy to robił, bo bliźniacze "Adriatica", czy "Adriatic" są popularne, a "Atalanta" zdecydowanie mniej

A kto się przyzna do tak ewidentnego rznięcia designu?

Tarcza i koperta wyglądają profesjonalnie, więc na pewno nie robiono tego tak po cichu w garażu, a mechanizm może być późniejszą przekładką.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Kolegi Wroma miałem okazję zaspokojenia swojej ciekawości i obejrzenia zegarka na żywo.

Moje wrażenia z oględzin

 

Koperta - kształt i wymiary jak atlantic - róznice w wymiarach rzędu 0,1 mm. Jakość wykonania porównywalna.

 

Dekiel - stalowy, skopiowany z atlantika. Przetłoczenia do odkręcania ciut inne, ale dekielki są jak najbardziej zamienne. Dekielek opisany w centrum original atalanta oraz umieszczone logo identyczne jak w atlantiku. Po obwodzie napis WARPROOF ANTIMAGNETIC INCABLOC UNBREAKABLE MAINSPRING STAINLESS STEEL BACK SWISS 61469. Grawerka płytsza i mniej staranna niż w atlantiku, nawet uwzgledniając, że zegarek jest uzywany, a porównań dokonywałem z NOS-em.

 

Szkiełko - w przeciwieństwie do Atlantika Originala nie jest zbrojone. Być może zresztą było wymienione - trudno to stwierdzić.

 

Koronka - kształt i wymiary zblizone do atlantikowskiej, natomiast logo "a" grubsze i mniej wyraźne niż w Originalu.

 

Mechanizm - FHF ST 96 na 17 kamieniach, bez oznaczeń "manufakturowych"

 

Wskazówki - kształtem i wymiarami zbliżone do atlantikowych, ale zdecydowanie gorzej wykonane. Bez ostrej krawędzi załamania - jakieś takie niedopracowane, dość kiepsko podmalowane od spodu masą świecącą. Grot sekundnika wygląda, jak pomalowany lakierem do paznokci.

 

Tarcza - zostawiłem na deser. Pierwsze wrażenie, ze jest po renowacji. Zamalowane boki nakładanych indeksów, wyraźne pomarszczenie lakieru między indeksami. Napisy też gorszej jakości niż w atlantiku. Ale to chyba jednak takie "fabryczne" wykonanie. Nakładane logo a, napis atalanta oraz aplikowane wskaźniki i cyfry godzinowe wykonane bardzo niestarannie. Miedzy atlantikiem i atalantą jest w tym miejscu przepaść. Wygląda to jak jakaś rzemieślnicza produkcja. No i napisy 21 jewels oraz incabloc, chociaż werk ma "jewelsów" 17 i nie ma INCABLOCA.

Wbrew temu, co przypuszczałem, tarcza jest jednak normalnie mocowana do mechanizmu, bez taśm lepiących czy innych wynalazków.

 

Wnioski - cóż, po oględzinach nie stałem się jakoś dużo mądrzejszy ;) Wydaje mi się, że jest to po prostu jakiś twórczo zainspirowany klon atlantika. Ogólnie niższej jakości, ale ciekawostka


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za analizę mojego zegarka... :rolleyes:

 

Wniosek nasuwa się taki ze Atlantic to firma którą warto perfidnie kopiować ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.