Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tothemax

Spamowanie na bazarku

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu nagminnym staje się robienie bajzlu w ofertach na bazarku. Nie wiem jakimi głębokimi przemyśleniami kierują się tacy forumowicze, ale z tego co rozumiem dział giełda służy do wystawiania ofert sprzedaży a ewentualne pytania czy wątpliwości można rozwiać wysyłając PW do sprzedającego a do wylania własnych żali jest całe mnóstwo innych działów. Może wzorem WUS'u zablokować możliwość spamowania na bazarku innym użytkownikom. Rozwiązało by to również problem awantur z rezerwacjami i ewentualnym pierwszeństwem zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Wielokrotnie to poruszałem = sprawa niby oczywista, ale jest jakiś powód, że to się komuś nie podoba.

 

Dziś:

- okresowo wylewane żale jak dzieci w piaskownicy - "ja byłem pierwszy, rezerwowałem wcześniej, sprzedawca nie uprzedził i sprzedał "bez kolejki"" - i takie różne dziecinady - po co to komu, kogo to obchodzi?

- spółdzielnie - pojawiają się po części niewinne posty (i pewnie takimi są) w stylu - "ale piękny zegarek, ach gdybym miał kasę, to bym go kupił" - po co to komu i kogo obchodzą w dziale sprzedażowym czyjeś gusta? Lampka zapala mi się jednak, gdy czytam posty w stylu:" kupiłem go na forum od kolegi x", po czym rzeczony kolega x wpisuje "bardzo fajny zegarek, chyba go z powrotem odkupię, bo tęsknię za nim" i inne tego typu wpisy. Pewnie też część "zachwytów" nie jest wpisywana bezinteresownie, ale cóż, taka uroda podobno i z tym nie da się powalczyć. Na pewno?

 

Poza tym moderacja natychmiast wychwytuje niepotrzebne posty i je likwiduje - taką otrzymaliśmy odpowiedź swego czasu. Dobre....

 

Tym samym problem został rozwiązany przez jego niedostrzeganie.:)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenne rady.

Ale...nie pracujemy na etacie, w trybie zmianowym. Bardzo pomocne dla modów jest używanie przycisku raportuj.

Poza tym czasem trudno się powstrzymać, też mi się zdarzyło kilka razy złamać bazarowy regulamin :(.

Tak czy inaczej - w miarę możliwości "czyszczenie" bazaru jednak odbywa się...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam bo na bazarku znów afera :P . Możliwe jest zablokowanie pisania postów w dziale giełda użytkownikom innym niż autorzy tematów? Jeśli nie to może chociaż uregulować tą kwestię w regulaminie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tothenmax dobrze prawi- w temacie może pisać tylko i wyłacznie założyciel wątku- cała reszta na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to się nadaje do prasy!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie we wszystkim macie rację

poza jednym - nie jesteśmy allegro i opis powinien być zgodny z rzeczywistością

zgodzę się z tym, że cena może być subiektywna, nawet jeżeli jest 2x większa niż w całym internecie - nic mi do tego

 

ale jeżeli widzę opis, szkło szafirowe a jest z pleksi

jeżeli widzę stan 10/10 tylko guma przycięta do nadgarstka 14cm

koperta z tytanu a jest z plastiku

stan NOS tylko rysy na 0,5mm od leżenia w szufladzie - chyba razem z kilogramem gwoździ

 

to mnie czyści

 

nie interesuje mnie, że sprzedający jest niedokształcony - to go nie usprawiedliwia

nie interesuje mnie to, że ten sam błąd jest na stronie np amazon

 

jeżeli coś się cytuje/powołuje to tylko na zgodność z oryginałem - a jest tym strona producenta

 

co do gorących tematów i wyjątkowych okazji

nie jest problemem napisanie w wątku PW (zajmuje jedną sekundę)

a następnie wysłanie prywatnej wiadomości z ustaleniem szczegółów

większość starszych stażem userów nie ma z tym problemu

 

piszę PW, wysyłam dane do przelewu, teleadresowe i dowiaduję się, że po ptakach bo ktoś tam niby był pierwszy jakąś inną drogą

to świadczy tylko o kulturze sprzedającego i kupującego

 

bez tego o czym piszę wyżej to taka wolna amerykanka - udało mi się szybko sprzedać to mam wszystko wokół siebie w głębokim poważaniu

albo jesteśmy pasjonatami albo zwykłymi "sprzedawczykami", ale do tego moim skromnym zdaniem są inne miejsca...

 

 

jeżeli ktoś nie ma nic do ukrycia to nie boi się wpisu w wątku

nie chcecie, żeby wytykało się kardynalne błędy - ok, ja mogę używać przycisku raportuj, tylko mam nadzieję, że próba celowego wprowadzenia w błąd (że tak to ładnie nazwę) zakończy się skasowaniem oferty sprzedaży lub nawet banem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często przeglądam bazarek ,i denerwuje mnie trochę nabijania "zainteresowania" ,odpowiadaniem sobie na własną ofertę postami typu np. "up".Rozumiem obniżki ceny ,odpowiedzi na pytania , ale dodawanie 24 postów/ właśnie jest coś takiego na bazarku/,do własnej oferty ,to chyba gruba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chce, żeby jego oferta była dobrze widoczna na górze. Jeśli robi to regulaminowo nie częściej niż co 48 godzin, to moim zdaniem nie ma w tym nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno masz rację ,ale mnie to nie przekonuje.Ktoś od 2,5 miesiąca próbuje sprzedac zegarek , nie ma żadnego zainteresowania ,co 2 dni daje "op" ,albo "hop" , temat po 20 takich dostaje status "gorący"- i po co to?

JEST to czyste spamowanie i zamulanie forum.

To moje zdanie ,ale po to jest ten dział ,żeby coś co jest głupie -usprawniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dodać coś na kształt - "ważności oferty" - np 1 miesiąc?

Miało by to kilka plusów:

1. można byłoby "podnosić ofertę" tylko 15 razy - (co 48h).

2. nie było by "przeterminowanych tematów" czyli tematów wiszących wieki bo komuś się nie chciało albo zapomniało zmienić tytuł wątku na "KOSZ".

3. jeśli ktoś nie sprzeda zegarka w "terminie" to oferta znika automatycznie,

4. moderatorzy mieli by mniej pracy - bo oferty usuwałyby się automatycznie (ale pojechałem wazeliną) :D .


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak usprawniać ?

Sugerowałem kiedyś pomysł, żeby każdy temat po napisaniu stawał się w tym dziale "zamknięty", z możliwością edytowania przez autora pierwszego i jedynego wpisu. Plus usunięcie tematów "nieodświeżanych" po miesiącu. Limit 3 tematów z ofertami wydaje się być sensowny.

Koniec końców nie zapominajmy - to nie jest alternatywa dla Allegro czy Ebay.  To miał być kącik ograniczonej wymiany/sprzedaży pomiędzy forumowiczami.

 

PS.Pojawił się post Daito w międzyczasie. Na mechanizację w domu i zagrodzie bym raczej nie liczył ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno masz rację ,ale mnie to nie przekonuje.Ktoś od 2,5 miesiąca próbuje sprzedac zegarek , nie ma żadnego zainteresowania ,co 2 dni daje "op" ,albo "hop" , temat po 20 takich dostaje status "gorący"- i po co to?

JEST to czyste spamowanie i zamulanie forum.

To moje zdanie ,ale po to jest ten dział ,żeby coś co jest głupie -usprawniac

Podbijając, dajesz znak, że oferta jest nadal aktualna - czy ktoś ogląda oferty z ostatniej strony bazarku? Nie rozumiem twierdzenia, że ktoś zamula forum, niby jak ilością postów? - przestań ;) 

 

 

  Koniec końców nie zapominajmy - to nie jest alternatywa dla Allegro czy Ebay . To miał być kącik ograniczonej wymiany/sprzedaży pomiędzy forumowiczami.

 

I jest.


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijając przez ponad dwa miesiące swoją ofertę dajesz znac ,że oferta jest gó.......na ,i nikogo nie interesuje ,a sztuczne utrzymywanie jej na topie /pierwszej stronie / ,jest niczym innym tylko spamowaniem i zamulaniem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś nie zauważył ,na bazarku jest ponad 10 stron ,i nie wszyscy spamują ,tylko liczą się z brakiem zainteresowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijając przez ponad dwa miesiące swoją ofertę dajesz znac ,że oferta jest gó.......na ,i nikogo nie interesuje ,a sztuczne utrzymywanie jej na topie /pierwszej stronie / ,jest niczym innym tylko spamowaniem i zamulaniem forum.

 

 

A jakbyś nie zauważył ,na bazarku jest ponad 10 stron ,i nie wszyscy spamują ,tylko liczą się z brakiem zainteresowania .

Pisanie posta pod postem jest niczym innym jak spamowaniem i zamulaniem forum.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dawanie nic nie wnoszących do tematu uwag ,jest podwójnym zamulaniem i spamowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dawanie nic nie wnoszących do tematu uwag ,jest podwójnym zamulaniem i spamowaniem

I tutaj całkowicie się zgadzamy ;)

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzeźwiałem ,zrozumiałem ,klasyczny parter.Bravo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za wyrzuceniem HOPowania i UPowania to ja też bym był, często korzystam z opcji "nowe" i mi wychodzi kilka/kilkanascie sprzedaży wiszących od tygodni. Obniżka OK, ale takie podbijanie bez sensu... Nie trafia do mnie argumentacja o tym, że to jest sygnał aktualności. Zakładamy, że oferty traktujemy poważnie i jeśli coś nie jest aktualne, to natychmiast znika w koszu, jak nie znika to znaczy że jest aktualne i up i hop i siup nic nie wnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego mojego wpisu w tym temacie, na bazarku tragedii nie ma! - takie moje subiektywne odczucie

3ma poziom i daleko stoi od alecośtam!

fakt, że niektórzy przesadnie rozpychają się ręcami i łokciami a czasem srogo przeginają z cenami - nic mi do tego.

nie wiem, czy to kwestia zegarka czy dobrego smaku sprzedającego, każdy jest dorosły - wnioski wyciągnie sam!

czasami pewnie ciśnienia atmosferycznego lub innego! - prawo rynku i przeludnienie też działa.

mechanizmy jakie proponujecie są ciekawe, ale i tak będą średnio działały, zawsze znajdzie się coś, ktoś co coś napisze i ofertę podbije.

może niech zostanie jak jest!

poza tym denerwujące jest, piszesz PW a zegarek i tak sprzedany - wykazanie zainteresowania kupnem powinno być publicznie zaznaczone, ale jak jest publiczne to automatycznie mamy podbicie - i tak powstaję błędne koło.

 

kończąc ten wywód, nasunęło mi się coś takiego, może wprowadzić kolejność dodawania ogłoszeń, a aktualizacja/wpis nie powoduje podbicia po dacie! ogłoszenia starsze niż 30-45dni, automatycznie lądują w koszu. Jeżeli silnik forum na to pozwala dodać opcję czterech podbić (np raz na tydzień, ale dopiero pod najświeższymi ogłoszeniami, które jeszcze tygodnia nie mają!)

 

tak czy siak proste automatyczne sortowanie od najświeższego do najstarszego załatwiłoby sprawę!

decyduje data dodania ogłoszenia,

powstanie naturalna selekcja  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest możliwość ukrywania poszczególnych postów w swoim profilu? Chodzi mi głownie o bazarek. (oczywiście taka lista tematów powinna być przypisana do naszego profilu w zakładce ukryte np. z możliwością przywracania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedy zostaniesz moderatorem :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za tym żeby ogłoszenia starsze niż 30 dni lądowały w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za tym żeby ogłoszenia starsze niż 30 dni lądowały w koszu.

 

I bardzo słusznie, bo tak właśnie jest - inaczej bazarek miałby setki stron ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.