Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacek79

EQS-500C-1A1. poszukuję instrukcji obslugi w języku polski...

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje Seven za wyjasnienie funkcji EQS-500C-1A1.

pomimo ustawienia prawidlowej daty zegarek zle pokazuje dzien tygodnia, dzis mamy 28.01.2013 poniedzialek a pokazuje wtorek T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuj jeszcze raz przebrnąć przez procedurę ustawiania daty, być może na którymś etapie ustawiłeś jednak nieprawidłową wartość. Zwróć uwagę na pierwszy krok po wejściu w tryb ustawiania daty - jeśli wskazówka ustawiona będzie na godzinie 12 to znaczy że ustawiłeś 2003, a właśnie wtedy 28 stycznia wypadał we wtorek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuj jeszcze raz przebrnąć przez procedurę ustawiania daty, być może na którymś etapie ustawiłeś jednak nieprawidłową wartość. Zwróć uwagę na pierwszy krok po wejściu w tryb ustawiania daty - jeśli wskazówka ustawiona będzie na godzinie 12 to znaczy że ustawiłeś 2003, a właśnie wtedy 28 stycznia wypadał we wtorek. :)

 

niestety dalej blednie pokazuje. nie wiem czy to ma znaczenie ale czas swiatowy tez pokazuje błędnie.

na glownym zegarku ustawilem 22:48, tokio pokazuje 16:48 (prawidlowa to 6:48), NY pokazuje 3:48 (prawidlowa 16:48) i jeszcze stoper. po uruchomieniu wskazówka sekundowa przechodzi na 12:00, wskazowka na prawym kółku ustawia sie na 12:00 a na lewym kółku pokazuje dziwna wartosc 17:10. reset powoduje powrót wszystkich wskazówek do w/w wartosci.

 

znalezione na YT

http://youtu.be/wPT7kKECg4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że i wskazówka od dnia tygodnia w innych trybach pokazuje nieprawidłowe wartości, bo to w prosty sposób tłumaczyłoby niewłaściwie wskazywany dzień. Niemniej trzeba sprawdzić pozycje bazowe wszystkich wskazówek, bo być może także wskaźnik dnia miesiąca (data) jest przesunięty. Zrobisz to w następujący sposób: Wejdź do "normalnego" trybu i przytrzymaj na około trzy sekundy prawy dolny przycisk. Zegarek wyda z siebie dźwięk, a wskazówka sekundowa powinna ustawić się na godzinie 12. Z Twojego opisu jej zachowania wynika, że nie będzie potrzeby jej korekcji. Teraz wciśnij przycisk MODE (lewy dolny) i poczekaj, aż główne wskazówki wraz z małą tarczką na godz. 10 przestaną się kręcić. Wszystkie powinny zatrzymać się na godz 24:00 (czyli ustawione pionowo). Jeśli tak się nie stało, ustaw je w takiej pozycji przy użyciu przycisków z prawej strony (dolnym do przodu, górnym wstecz). Teraz znów wciśnij MODE i w taki sam sposób ustaw tarczę z lewej strony na godzinę 24:00. Kolejne wciśnięcie MODE to korekcja tarczy z prawej strony, ale z tego co piszesz, powinna ustawić się prawidłowo (czyli pionowo, wskazując 0). Jeszcze jedno użycie przycisku MODE spowoduje przestawienie daty w okienku - po zatrzymaniu się powinna wskazywać 1. Jeśli zatrzyma się na innej wartości, mamy przyczynę problemów z dniem tygodnia. Poprawisz to w ten sam sposób, co wcześniejsze wskazówki. Z trybu regulacji położenia wskazówek wychodzisz, wciskając górny lewy przycisk - ADJUST (w razie potrzeby można to zrobić na każdym etapie tej procedury).

 

Jeśli w trakcie tej procedury musiałeś skorygować położenie głównych wskazówek, to po powrocie do normalnego trybu zegarek będzie wskazywał niewłaściwą godzinę i konieczne będzie ponowne jej ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za pomoc. masz u mnie piwo. stoper ustawiony, dzien tygodnia ustawiony.

 

mam jeszcze pytanie do #4 posta

Wskaźnik na godzinie trzeciej wskazuje DST lub STD - przyciskiem B ustaw go na DST.

post ten pisałeś w czerwcu jak był czas letni (DST) a czy dziś powinienem ustawic DST czy STD??

pytam ponieważ czas swiatowy mam przesuniety o godzine i nie wiem czy to ma jakies znaczenie. NY pokazuje 17:06 a jest 16:06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w swojej strefie głównej powinieneś mieć ustawione STD, a ponadto czas letni/zimowy musisz także ustawić oddzielnie dla każdej innej strefy w trybie World Time.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

właśnie kupiłem model GW A1000D i potrzebuję instrukcji w języku polskim. Mam papierową wersje angielską, zanalazłem też wersję angielską w pdf ale plik jest zabezpieczony i nie mogę skopiować tekstu do tłumacza. proszę o pomoc i z góry dziękuję

post-59399-0-56064400-1360085971_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci namiary na ten temat, byś napisał, z czym konkretnie masz problem (np. ustawienie godziny, jakieś funkcje), a nie jeszcze raz pytał o instrukcję, od tego jest tamten temat. :) Całej nie przetłumaczę, ale z obsługą zegarka w wolnej chwili bez problemu pomogę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Znalazłem też wersję angielską w pdf ale plik jest zabezpieczony i nie mogę skopiować tekstu do tłumacza. proszę o pomoc i z góry dziękuję

 

Tutaj możesz odblokować plik pdf :http://www.pdfunlock.com/pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od takich rzeczy mamy wydzielony temat i wystarczy, że tam umieściłeś prośbę o instrukcję, którą zresztą niepotrzebnie ponowiłeś. Nie rób bałaganu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEVEN dziekuje Ci bardzo za ten post. Pomogles mi naprawic moj kochany zegarek, myslalem ze bede musial oddac go do serwisu Casio ale dzieki Bogu obylo sie bez tego. Jeszcze raz Ci dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dwa dni temu zakupiłem w/w zegarek... korzystając z opisu z pierwszej strony ustawiłem godzinę... i za 2gim razem poprawnie datę. Tak mi się przynajmniej wydawało, bo data niby jest taka jaka ma być, tylko zmienia się wg World Time...

Na pewno sam coś namieszałem... ale po dwóch dniach ciągłego ustawiania i przestawiania, sam już nie wiem co :/

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) data niby jest taka jaka ma być, tylko zmienia się wg World Time...

Nie do końca rozumiem to zdanie. Sprecyzuj proszę, a na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie mam na zegarku 14:37, na datowniku "1" a dzień "S" (Saturday)

na małym zegarku World Time 23:51... i w momencie gdy na nim wybije północ data zmieni się na 2go niedziele

 

dodam jeszcze że siedzę teraz w Szkocji i może coś z tymi czasami DST/STD namieszałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to po prostu na poprzestawiane pozycje bazowe wskazówek. Ustaw je według tego opisu:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101545-casio-edifice-eqs500c-1a1-eqs-500c-1a1-tough-solar/?p=1143566

 

Dopiero po tym zabiegu ustaw jeszcze raz czas i datę. Pamiętaj tylko, że instrukcja na pierwszej stronie pisana była w czerwcu 2012, aktualnie w kolejnych krokach ustawiania daty musisz wybrać 10, 4 oraz Mar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że faktycznie sporo namieszałem wcześniej

teraz godzina i data jest ok... nawet udało mi się w końcu ustawić na głównym czas dla UK a na małym PL

wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek6600

Mam pytanie.Czy w zegarku Casio EQS-500DB-1A1ER Zmiana godziny czasu letniego i odwrotnie nastepuje automatycznie czy niestety trzeba go ręcznie przestawiać?

 

 

I jeszcze drugie pytanie: Czy w tym zegarku jest wskaznik naładowania bateri oraz po jakikm czasie zegarek przechodzi w tryb oszczedzania baterii?

 

No i ostatnie pytanie.Czy wyżej wyieniony zegarek posiada funkcje powiadamiania o pełnej godzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EQS-500 nie posiada ani automatycznego przełączania DST/STD ani wskaźnika naładowania akumulatora. Obydwie te funkcje zaimplementowano dopiero w nowszym EQS-A500. Tryb oszczędzania energii włącza się o godzinie 23, pod warunkiem że przez godzinę zegarek znajdował się w odpowiednio ciemnym miejscu. Po siedmiu dniach w ciemności zegarek zatrzymuje się całkowicie, aczkolwiek nadal "trzyma czas" i po wybudzeniu ustawi się na odpowiednią godzinę.

 

Cogodzinnego sygnału nie posiada żadne całkowicie analogowe Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek6600

Dziękuję kolego. A co oznacza że  o godz 23 włącza sie tryb oszczędzania baterii?? Co zatrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek6600

Kolego a ile ten zegarek ma silniczków? Jak na moje to 5.......

 

 

 

A jeszcze jedno bo widzę kolego że bardzo obeznany jesteś w zegarkach.Posiadam jeszcze Casio Edifice EFA-116.Czy w tym zegarku jest możliwość zsynchronizowania elektronicznego z zwykłym? Bo bardzo denerwuje mnie przestawiania i analogu i cyfrowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma 5 silniczków.

 

EFA-116 to już mocno leciwy model, synchronizacja wskazówek z czasem elektronicznym pojawiła się dopiero w nowszych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek6600

A kolego jeszcze jedno pytanie.Na przycisku B zamontowana jest koronka.. Do czego ona służy? Czy tylko do wyglądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.