Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

monia2181

ancre de precision grand prix Bruxelles 1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam ancre de precision grand prix Bruxelles 1910, jeżeli jest to możliwe proszę o podanie ceny ile cos takiego jest warte jest to stare srebro,a i jeszcze nie wiem dlaczego ale nie działa ten zegarek.Proszę o pomoc i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - po pierwsze zdjęcia, bo bez tego wiemy, ze masz stary zegarek z wychwytem szwajcarskim z ok 1910-1920 roku, jak mówisz w srebrnej kopercie. Czyli póki co wartośc srebra, bo nic więcej nie da sie powiedzieć.

Nie działać moze z wielu powodów - albo błachostka niewpływajaca za bardzo na wartośc, albo poważna, czasem nieopacalna do naprawy, awaria. Także - dobre zdjęcia to podstawa, bez tego ani rusz, poem zobaczymy ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ancre de precision grand prix Bruxelles 1910, jeżeli jest to możliwe proszę o podanie ceny ile cos takiego jest warte jest to stare srebro,a i jeszcze nie wiem dlaczego ale nie działa ten zegarek.Proszę o pomoc i dziękuję

 

A ja posiadam samochód. Jest niebieski. Na rejestracji jest ABC1234. Nie jeździ - nie wiem czemu, bo koła ma. Nie wiesz, ile on wart?

 

Przeczytaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zadac-tutaj-pytanie-zeby-uzyskac-konkretna-odpowiedz/

 

i zrób, jak tam napisano, to coś ustalimy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ancre de precision grand prix Bruxelles 1910, jeżeli jest to możliwe proszę o podanie ceny ile cos takiego jest warte jest to stare srebro,a i jeszcze nie wiem dlaczego ale nie działa ten zegarek.Proszę o pomoc i dziękuję

post-50298-0-21721600-1339085788_thumb.jpg

post-50298-0-76928100-1339085796_thumb.jpg

post-50298-0-85057800-1339085881_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak trudno się domyślić, że coś takiego z nieczytelnym napisem na tarczy i bez mechanizmu w środku musi być nic nie warte.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... chyba żeś, Pietrze, Monię wystraszył ;) A przeciez wystarczy tylko jeszcze jeden dekielek otworzyć i napis przepisać, abyśmy mogli coś więcej powiedzieć :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... chyba żeś, Pietrze, Monię wystraszył ;)

A może monia przeczytała wreszcie regulamin? :)

 

A przeciez wystarczy tylko jeszcze jeden dekielek otworzyć i napis przepisać, abyśmy mogli coś więcej powiedzieć smile.gif

Jedno zdjęcie ostre (akurat to mało ważne), dwa dekle otwarte (akurat te mniej ważne), czyli umiejętności są, tylko monia nie chce żebyśmy pomogli...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak trudno się domyślić, że coś takiego z nieczytelnym napisem na tarczy i bez mechanizmu w środku musi być nic nie warte.

parafrazujac Twoje motto...czy tak trudno sie domyslec ze bycie 'przemadrzalym" nie przysparza przyjaciol, a wrogow?p.s. popieram Pawla jego podejcie do tematu,mily z Ciebie gosc Pawle,nie pierwszy raz to zauwazylem


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zegarkach, dzięki wam dowiedziałam się że trzeba jeszcze mechanizmu zrobić zdjęcie aby coś wiedzieć o zegarku postaram się zrobić to jak najszybciej i umieścić tu, a i przepraszam za fatygę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monia, wklej zdjęcie mechanizmu a na pewno koledzy powiedzą co i jak

 

Witam zrobiłam zdjęcia nie wiem czy o to chodziło, i czy są dobre? A i jeszcze sprawdziłam zegarek pięknie chodzi, czyli nie jest zepsuty pomyliłam się, jak ktoś może to proszę o odp ile ten zegarek jest warty i gdzie można cos takiego sprzedać z góry dziękuję .Monia

post-50298-0-74630800-1339268414_thumb.jpg

post-50298-0-03813200-1339268437_thumb.jpg

post-50298-0-30016200-1339268532_thumb.jpg

post-50298-0-54521900-1339268672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zostaniesz pojechana za prośbę o wycenę... Tu na forum nie wyceniamy zegarków. Po pierwsze - takie zadsady, po drugie - nie jest to łatwe i w zasadzie trudno powiedzieć. Najłatwiej wystawic na alle.. od 1zł z dobrymi zdjęciami i fajnym opisem. Ale uprzedzam, że kwota zawrotna nie będzie, więc jesli to pamiątka, to nie warto...

 

Co do mechanizmu - są tu eksperci od Szwajcarów - powiedzą Ci, myślę, wkrótce :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to pamiątka, to pod żadnym pozorem nie sprzedawaj tego zegarka, poza tym teraz jest bardziej okres na kupowanie niż sprzedawanie. Cena zapewne będzie dużo niższa, niż ta którą sobie wyobrażasz. A przy okazji możesz wyczyścić kopertę przy pomocy wacika i odrobiny pasty do zębów, będzie znacznie lepiej wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to wyrób firmy Tavannes (Cyma) najprawdopodobniej kal.19'''-15 Ref 954 Sav. , Koperta srebrna próby 875. Napis na tarczy dotyczy prawdopodobnie dystrybutora tych zegarków. Cena raczej niewielka, do sprawdzenia najlepiej w jakimś serwisie aukcyjnym, wystarczy sprawdzić po ile się sprzedają podobne zegarki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam sie z Piotrem. Pogrzebałem trochę i o tym L.Fink-Gauchat prawie całkiem głucho, więc raczej był to dystrybutor, który swoją nazwą znakował zegarki, podobnie jak w Polsce robił to m.in. Grabau, Cyjankiewicz, Babczyński i wielu innych.

Znalazłem jeden zegarek znakowany L.Fink-Gauchat wystawiony za 140E. Moim zdaniem to pobożne zyczenie i realna cena zegarka jest zdecydowanie niższa, szczególnie biorąc pod uwagę średni stan zachowania. Ale to tylko moje zdanie i trudno przewidziec, ile kto zechce za niego zapłacić


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.