Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Lekcja anatomii doktora Tulpa

Ankieta - "szkieletory".  

25 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

.

.

....Całkiem niedawno słynnemu sportowcowi skradziono bardzo drogi zegarek zacnej, choć dla laika mało znanej manufaktury. Jako ciekawostkę dodam, iż zegarek niedługo potem odnaleziono. Czasomierze manufaktury Richard Mille są bardzo zaawansowane technicznie i są wyjątkowe. Mają jednak dość specyficzny wygląd.

....Ta ankieta dotyczy bardzo wąskiej grupy czasomierzy, zwykle drogich i luksusowych (choć nie zawsze) które nie mają tarczy. Specyfika tych zegarków polega między innymi na tym, że pod (za) wskazówkami widać mechanizm zegarka przez co dla niektórych takie rozwiązanie może się wydawać mało estetyczne. Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii??

....Tytuł tematu może co niektórych zastanawiać, więc wyjaśnię że "Lekcja anatomii doktora Tulpa" to tytuł obrazu holenderskiego malarza Rembrandta van Rijna, a płótno to przedstawia sekcję zwłok człowieka, stąd więc skojarzenie z zegarkiem tzw. "szkieletorem".

 

.

W ankiecie głosujemy, a w postach możemy szerzej uzasadniać swoje zdanie na ten temat.

.

post-44476-0-28831400-1340553542_thumb.jpg

post-44476-0-81550400-1340553549_thumb.jpg

post-44476-0-56198500-1340553552_thumb.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałek gołego mechanizmu, np. przeszklony "tyłek" albo balans widoczny w okienku tarczy owszem podnieca mnie, ale taka totalna golizna już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założenia ankiety są OK, ale aby "się policzyło" trzeba odpowiedzieć na oba pytania. Wybór jednej kategorii (laik lub zawodowiec) zwraca błąd z odpowiednim komunikatem

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założenia ankiety są OK, ale aby "się policzyło" trzeba odpowiedzieć na oba pytania. Wybór jednej kategorii (laik lub zawodowiec) zwraca błąd z odpowiednim komunikatem

Pozdrawiam,

 

Faktycznie taki problem występował i w związku z tym musiałem zmienić/uogólnić ankietę. Dzięki za informację!! Sam wcześniej nie głosowałem, więc nie wiedziałem o tym problemie.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem w ankiecie...bo generalnie to jestem przeciw szkieletorom ale bywają pewne nieliczne wyjątki które mógłbym nosić.

 

Takie rozwiązanie powoduje drastyczne pogorszenie czytelności zegarka...a czytelność sobie bardzo w zegarkach cenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a mnie sie bardzo podobaja takie zegarki i glosowalem na 'tak'

zgodze sie z przedmówca ze nie sa czytelne ale w takich zegarkach liczy sie to co jest w srodku..a w sumie jak to sie w srodku wyglada i jak sie rusza - - według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu może co niektórych zastanawiać, więc wyjaśnię że "Lekcja anatomii doktora Tulpa" to tytuł obrazu holenderskiego malarza Rembrandta van Rijna, a płótno to przedstawia sekcję zwłok człowieka, stąd więc skojarzenie z zegarkiem tzw. "szkieletorem".

 

Obraz jest wspaniały; Rembrandt był mistrzem efektów świetlnych i głębokich cieni. Jako ciekawostkę można dodać, że nieszczęśnikiem, którego sekcja została uwieczniona przez malarza był niejaki Adriaan Adriaansz, skazany na karę śmierci za kradzież...płaszcza. Doktor Tulp to również postać rzeczywista; był znanym chirurgiem i burmistrzem Amsterdamu.

rembrandt.jpg

 

A wracając do zegarków, to niektóre "szkiletory" to także sztuka, tyle że zegarmistrzowska. Na przykład taki Audemars Piguet :

skeletn.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czytelność wskazań u takowych czasomierzy to powinniśmy odrzucić tę kwestię i spojrzeć na te zegarki z innej strony. Zaczynam to coraz lepiej rozumieć! Myślę, że niezłym pomysłem jest wrzucanie tutaj zdjęć takich zegarków, bo niektóre z nich to faktycznie dzieła sztuki! Może to przekona co niektórych?!

.

Rembrandt jest jednym z moich najbardziej ulubionych malarzy. Często na swoich obrazach uwieczniał własną twarz, a jeszcze częściej swoją żonę Saskię która zmarła, jeśli dobrze pamiętam, w dość młodym wieku. Rembrandt malował swoją Saskię nawet jako kobietę w starczym wieku. To się nazywa wyobraźnia!! Jednym z moich ulubionych obrazów jest "Danae". Przepiękne płótno!!!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50/50 . Ten AP który wstawiał mylof podoba mi sie, natomiast większość zegarków RM niezbyt mi się podoba, chociaż są też wyjątki :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubolt tez ma ma kilka modeli

 

2eo8weq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na tak , gdyż są modele np wspomniany AP , które pięknie łączą rozsądną czytelność ze sztuką pokazania mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Wcale...nic a nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na tak , gdyż są modele np wspomniany AP , które pięknie łączą rozsądną czytelność ze sztuką pokazania mechanizmu

 

Ja jeszcze nie głosowałem, gdyż nie jestem do końca przekonany. Jedne modele mi się podobają, a inne nie. Poczekam z głosowaniem, a Wy drodzy forumowi koledzy wstawiajcie zdjęcia! Przemek


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak, że trzeba rozpatrywać konkretne przypadki bo są po prostu w tej estetyce genialne projekty i te słabe. Dwa pierwsze przykłady w pierwszym poście dla mnie są okropne ale juz AP jest świetny. Maurice Lacroix też ma genialne szkieletory o Richardzie Mille juz nie wspomnę.

Uogólniając czy sama zasada takiego zegarka jest zła czy nie estetyczna? Na pewno nie. Jest to bardzo ciekawy pomysł i stwarza ogromne możliwości wyrazu. Jest to odważne i dosyć awangardowe dlatego pewnie ma równie wielu przeciwników co zwolenników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również doszedłem do wniosku, że uogólnienie czyli wrzucenie wszystkich "szkieletorów" do jednego worka nie daje obiektywnych wyników w takiej ankiecie! Początkowo miałem w zamyśle podzielić ankietę tak, aby osobno głosowali zawodowi zegarmistrzowie, a osobno fascynaci/laicy , ale z powodu technicznych zawiłości musiałem ankietę uogólnić! Myślę, ba jestem przekonany, że gdyby osobno głosowali zawodowcy, a osobno laicy to wyniki obu ankiet przedstawiały by się zupełnie inaczej. Zastanawiam się nad zlikwidowaniem samej ankiety, gdyż wyniki są krzywdzące dla twórców czasomierzy będących często dziełami sztuki. W ciągu dwóch dni zmieniłem zdanie diametralnie z "nie" na "tak". Powodem dla którego utworzyłem tę ankietę był jeden z czasomierzy Richarda Mille który jakoś nie przypadł mi do gustu głównie ze względu na w zasadzie zerową czytelność wskazań, bo sam mechanizm z wielu względów jest ciekawy. Miałem nadzieję, że taka ankieta udowodni słuszność mojej


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, ale mam kłopoty z edycją posta, więc dlatego dokończenie zamieszczam w osobnym poście

.

cd. mojej teorii, że "szkieletory" są niepraktyczne i brzydkie. Jeszcze dwa dni temu czuł bym satysfakcję z wyników ankiety, ale dziś mam świadowość, iż nie są to wyniki obiektywne, więc czuję lekkie zażenowanie!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podobają mi się szkieletory. Choć jest też pare wyjątków.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie także szkieletor na nie. Nie mniej fajnie sobie na taki zegarek popatrzeć, ale bardziej jako dzieło sztuki niż zegar, ktory ma byc praktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka, które mi się podobają, ale jest ich naprawdę mało.

Dla mnie Corum Golden Bridge jest takim własnie wyjątkiem.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka, które mi się podobają, ale jest ich naprawdę mało.

Dla mnie Corum Golden Bridge jest takim własnie wyjątkiem.

 

Zegarek niezwykle ciekawy i nawet dziwnym jest, że mechanizm sprawnie działa!

.

.

http://www.extravaganzi.com/wp-content/uploads/2011/02/Corum-Golden-Bridge-automatic-watch-5.jpg

.

.

 

Jeszcze nie oddałem głosu, bo nie jestem do końca przekonany. Na chwilę obecną powiedzmy 80 do 20 na "TAK"!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wolę tę "gołą" wersję biggrin.gif

To jest dla mnie kwintesencja sztuki zegarmistrzowskiej.

Gdybym miał wybrać jeden, jedyny zegarek, to właśnie byłby Corum Golden Bridge smile.gif (Przynajmniej na dziślaugh.gif )

 

corum-golden-bridge-automatic_4.jpg



Tak na marginesie, to jest automat

:)



goldenbridgemovt.jpeg

Corum_GoldenBridge_2273_Small_HD.jpg


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to jest automat

Nigdy bym się nie domyślił! A gdzie jest wahnik?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahnik to ten srebrny element z napisem Corum Automat. Tylko tutaj zamiast się kręcić wokół własnej osi, przesuwa się po "szynach" (to te srebrne wałki).


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahnik to ten srebrny element z napisem Corum Automat. Tylko tutaj zamiast się kręcić wokół własnej osi, przesuwa się po "szynach" (to te srebrne wałki).

 

Faktycznie! Mogłem się domyśleć!! Ciekawe rozwiązanie, pytanie tylko czy nie zacina się taki wahnik?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.